Таблетки від алкогольної залежності без рецепта

Серед тих, хто зіткнувся з таким видом залежності, як алкоголізм, існує думка, що препарати від алкоголізму марна трата грошей, а вилікувати хворобу неможливо. Коли людина усвідомлює свою залежність від певних речовин, розвиваються різні психічні відхилення. Серед них яскраво виражена апатія, стан безвиході змушує людину все більше надаватися пороку. Емоційна нестабільність змушує людину вживати все більшу кількість алкоголю, в результаті дії якого, найчастіше страждають близькі люди.

Фахівці в області наркології стверджують, що алкоголізм — захворювання, що має свою симптоматику, певні стадії розвитку і загострення. Як і інші хвороби, алкоголізм піддається медикаментозному лікуванню.

Залежність від етанолу – своєрідний вид наркотичної залежності, від якої щорічно вмирають більше мільйона чоловік.

Перші кроки до залежності

Вчені, які вивчають дане питання, створили кілька теорій, за якими вимірюється розвиток хвороби. Також на основі цих теорій побудовано цікаву думку про те, що алкоголь має різний вплив на різні організми.

Перший принцип цієї теорії полягає в тому, що компоненти, з яких складається етиловий спирт, засвоюються організмом набагато швидше, ніж корисні речовини.

Другий принцип теорії пов’язаний з дією алкоголю. В результаті його вживання, людина відчуває якусь ейфорію, стаючи більш розкутим. Багато алкоголіків погоджуються з тією думкою, що більшість випадків його вживання полягає в тому, щоб добитися цього ефекту.

Вплив алкоголю на людський організм, в першу чергу, обумовлено швидкістю роботи центру обміну речовин та змісту визначених ферментів печінки:

  1. Фермент алкогольдегидрогеназ. Відповідає за розкладання компонентів етилового спирту до стану ацетальдегід. Накопичуючись в певних ділянках печінки, вони викликають ознаки алкогольного отруєння. В результаті залежності, вироблення цієї речовини істотно знижується.
  2. Фермент ацетальдегидрогеназ. Головна функція цього ферменту — розкладання ацетальдегід до стану оцтової кислоти. Велике скупчення ферменту в печінці людини, підвищує його стійкість до сп’яніння. Мале скупчення призводить до того, що часте вживання алкоголю, може стати причиною отруєння токсинами. Вироблення цього ферменту зменшується в процесі вікових змін організму.
За темою:  Як алкоголь впливає на тиск людини

Загальні принципи

Лікування алкогольної залежності безпосередньо пов’язане з деякими психологічними особливостями людини. Кожен залежний важко сприймає забороняють дії, підсвідомість людини мимоволі намагається порушити цю заборону. Дуже важливий крок для лікування хвороби — правильно мотивувати хворого. Необхідні умови, в результаті яких, пацієнт зможе перемкнути себе з згубної пристрасті.

Антиалкогольні препарати допомагають лише тоді, коли людина має бажання кинути пити. Для вирішення цієї проблеми багато фахівців рекомендують проходити не тільки медичний курс, але і курс реабілітації у психолога.

Мета такої реабілітації – формування певної установки пацієнта на зміну його способу життя. З допомогою психолога, пацієнт повинен сам розставити певні пріоритети, головна мотивація яких, позбавитися від згубної пристрасті.

Один з найважливіших нюансів лікування — це середовище проживання. Коли пацієнт перебуває в оточенні людей з такою ж пристрастю, його прагнення до алкоголю різко збільшено. Той же самий ефект спостерігається, коли близькі люди пацієнта негативно сприймають його залежність. Дуже важливо, щоб хворий відчував на собі любов і турботу сім’ї, так як розуміння його залежності — перший крок до відмови від бажання випити.

Робота психолога полягає в роз’ясненні родичам механізмів відмови від алкоголю. Кожен з членів його сім’ї зобов’язаний підтримувати хворого протягом всього шляху. На стадії реабілітації забороняється вживання алкоголю, навіть коли для цього існують які-небудь приводи.

Дуже важливо формування відрази до будь-якого виду алкогольної продукції. Ефективність методів впливу на захворювання залежить безпосередньо від даного моменту. Самоконтроль відіграє вирішальну роль в стадії реабілітації. Коли оточення пацієнта повністю відмовляється від вживання будь-яких алкогольних напоїв, шанси на повне одужання істотно підвищуються.

Коли людина ступає на шлях відмови від алкоголю, йому вкрай важко адаптуватися до змінених умов повсякденного життя. Кожен день алкоголіка, у своїй більшості, схожий на попередній. Вільний час, який нічим зайняти призводить до того, що людина зривається і знову прикладається до пляшки.

Таблетки від пияцтва відіграють найбільшу роль у лікуванні хвороби. Їх дія супроводжується виробленням певного рефлексу, викликає погіршення самопочуття при вживанні алкогольних напоїв. Їх застосування необхідно тільки на першому етапі реабілітаційного періоду.

За темою:  Як вилікувати алкоголізм чоловіка

Таблетки від алкогольної залежності

Лікування будь-якої хвороби необхідно здійснювати під ретельним медичним контролем. Однак існують моменти, коли життєво необхідні таблетки від алкогольної залежності без рецепта лікаря, тобто знаходяться у вільному продажу. До таких препаратів можна віднести наступні ліки:

Пропотен 100

Даний препарат випускається у формі пігулок і крапель. Ліки знаходиться у вільному продажу. Необхідно застосовувати одну таблетку протягом тридцяти хвилин, після пробудження. Протягом перших десяти годин достатньо вживання однієї таблетки кожну годину. На другий день рекомендується вживання однієї таблетки з тимчасовим проміжком до шести годин.
Для профілактичних цілей достатньо випивати дві таблетки протягом доби. Профілактичний прийом ліків повинен становити не менше двох місяців.

Ліки, що має форму крапель, категорично заборонено для додавання в їжу. Для зняття симптомів похмілля необхідно вживати по десять крапель засобу кожні півгодини. Після перших двох годин з моменту пробудження, періодичність вживання можна зменшити до одного разу на годину.

Ліки не має особливих протипоказань, однак від його вживання необхідно відмовитися в період вагітності і лактації. Можливі побічні реакції можуть мати форму алергії і короткочасного порушення зорових функцій.

Метадоксил

Це ліки від алкогольної залежності в аптеці відпускається без рецепта. Застосовується як при лікуванні алкогольної залежності, так і для виведення зі стану запою. Метадоксил – досить потужний антидепресант. Зазвичай курс прийому даного засобу призначається психологом, коли пацієнт відчуває деякі труднощі, пов’язані з відмовою від алкоголю.

Дуже важливо, щоб пацієнт самостійно прийняв рішення про відмову від спиртного. Метадоксил рекомендується приймати з препаратами, що сприяють виведенню токсинів з організму.

Таблетки не рекомендуються до вживання жінкам, які перебувають на стадії лактації або вагітним. При наявності алергічних захворювань перед застосуванням необхідно проконсультуватися з фахівцем. Дане ліки не може бути використане як засіб для «кодування».

За темою:  Препарат дисульфірам інструкція по застосуванню

Бар’єр

Дане ліки застосовується як додаткова методика, спрямована на позбавлення психічної форми залежності. Компоненти, що знаходяться в складі препарату, чинять нейтралізують вплив на етанол і посилюють обмін поживних речовин.

«Бар’єр» володіє заспокійливою дією, завдяки яким можна позбутися від безсоння. Ліки не володіє якимись побічними ефектами, а придбати його можна в будь-якій аптеці.

Таблетки від алкоголізму без наслідків для організму досить поширені, проте їх застосування дає лише тимчасовий ефект. Для того щоб позбутися від захворювання, необхідний повний і тривалий курс лікування. Таке лікування необхідно направити на зниження не тільки фізичного потягу, але і психологічну реабілітацію.

Чи можна давати таблетки від алкогольної залежності без відома хворого

Звичайно, ніхто не заперечує, що дана практика має широке поширення. Дуже часто алкоголіки просто не бажають проходити курс лікування, мотивуючи тим, що в будь-який момент можуть відмовитися від спиртного. Така постановка питання призводить до того, що приймаються крайні заходи. Зазвичай для цього використовуються краплі, які додаються в їжу і напої.

В результаті такого підходу в організмі алкоголіка починаються певні процеси, що супроводжуються різними симптомами:

  • нудота;
  • блювання;
  • запаморочення;
  • діарея.

В результаті таких наслідків, хворий на деякий час відмовляється від вживання алкоголю, проте цей процес носить тимчасовий ефект. Також існує ймовірність того, що людина може здогадатися про те, що йому щось додається в їжу.

Деякі препарати хоч і продаються без рецепту лікаря, однак перед їх вживанням необхідна медична консультація. На питання, які таблетки від алкоголю найбільш ефективні, не існує точної відповіді. Лікування повинно здійснюватися індивідуально, грунтуючись на стадії хвороби та ступеня її розвитку.

MAXCACHE: 0.38MB/0.00657 sec