Таблетки від отруєння: кращі засоби

Лікарські препарати при отруєнні необхідно вибирати, грунтуючись на певних симптомах. Оскільки отруєння може бути викликане різними причинами, неможливо визначити універсальний препарат для лікування цієї недуги. Крім того, певні препарати не підходять для застосування дітям.

Ліки при отруєнні

Вживати ліки необхідно відразу після появи перших симптомів розладу. Коли розвиток патології спостерігається в дитячому віці, велика ймовірність появи ниркової недостатності. На відміну від нирок, людська печінка — орган, що володіє регенеративними властивостями і всі зміни, що відбуваються всередині цього органу, мають оборотний характер.

Коли відбуваються зміни в нирках, повернути органи до працездатного стану дуже складно. Саме тому так необхідно своєчасне втручання. Чим раніше були прийняті таблетки від отруєння, тим менше ймовірність розвитку катастрофічних наслідків.

Тривала інтоксикація організму може призвести до порушень роботи внутрішніх органів.

У медицині отруєння класифікуються за такими типами:

 • харчове отруєння;
 • отруєння на тлі медикаментів та алкоголю;
 • отруєння газом;
 • отруєння хімічними речовинами;
 • отруєння кислотами.

Дуже важливо знати, які ліки приймати при інтоксикації кожного класу. Неправильний прийом лікарських засобів може тільки посилити проблему.

Що приймати при харчовому отруєнні

Харчове отруєння пов’язано з великим скупченням шкідливих речовин в шлунково-кишковому тракті. Токсини всмоктуються через внутрішні стінки цих органів, що призводить до їх проникненню в кров. Поширення токсинів з організму в результаті кров’яний циркуляції завдає сильний шкоди усім внутрішнім органам. Для того щоб зупинити інтоксикацію організму необхідні сорбенти. Сорбенти — препарати при отруєнні, які нейтралізують дію токсинів, виводячи їх з організму разом з каловими масами.

Які таблетки пити при отруєнні

 • Активоване вугілля. Один з кращих препаратів на сьогоднішній день. Перед його вживанням необхідно промити шлунок за допомогою марганцівки або слабкого сольового розчину. Доросла доза препарату становить близько двадцяти таблеток. Для того щоб підтримати організм після перенесеного отруєння, лікарі рекомендують протягом тижня випивати по дві — три таблетки кожні шість годин.
 • Ентеросгель. Даний препарат має не тільки адсорбуючим ефектом, але і зміцнює шлунок, створюючи ще один захисний шар. Застосування ліків рекомендується людям, які страждають від хронічної виразки шлунка.
 • Смекта. В результаті дії препарату, слизова оболонка шлунка обволікається додатковим шаром, який захищає його стінки від проникнення токсинів. Знімає напади гострого болю в районі живота. Зміцнює стілець і сприяє нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту.

Коли організм зазнав сильного отруєння шкідливими токсинами, хвороба супроводжується такими симптомами, як пронос і напади роти. Для відновлення і зміцнення організму фахівці рекомендують приймати після отруєння наступні препарати:

 1. Регідрон – одне із засобів, що рекомендується і дорослим, і дітям. Препарат призначається для запобігання розвитку зневоднення організму.
 2. Глюкосолан – розчин солі і глюкози також застосовується для запобігання зневоднення.
 3. Хумана електроліт – лікарський препарат для нормалізації обміну корисних речовин в організмі.

Дані ліки призначаються для того, щоб запобігти розвитку патологій в результаті харчового отруєння.

Препарати з ефектом спазмолітиків

Такі препарати призначаються, коли пацієнт відчуває гострі болі в районі живота. У більшості випадків достатньо пройти курс таких препаратів, як:

 1. Але-шпа — найкращий препарат спазмолітик на сьогоднішній день. Необхідна дозування дві таблетки на добу.
 2. Папаверин — один з аналогів попереднього ліки.

Для того щоб зміцнити організм після харчового розладу необхідно застосування таблеток, що містять ферменти. До таких засобів належать:

 • фестал;
 • панкреатин;
 • креон;
 • мезим.

Дані лікарські засоби допомагають організму засвоїти необхідні мінерали і мікроелементи, знижуючи навантаження на певні внутрішні органи. Засіб від отруєння повинно містити в собі спеціальні бактерії, попадання яких в організм стабілізують заповнення сапрофітної флори. До таких засобів можна віднести «Лінекс», «Лактофільтрум» і «Хілак форте». Ці ліки містять у собі спеціальні біфідобактерії, які допомагають кишечнику впоратися з токсинами.

Препарати при інтоксикації у дітей

Організм дитини має безліч відмінностей від організму дорослої людини. Саме тому препарати для дітей містять меншу дозу активних речовин та додаткових компонентів. Неправильне дозування препарату може тільки посилити розвиток хвороби.

Для лікування інтоксикації організму в дитячому віці фахівці рекомендують використовувати наступні медикаменти:

 1. Препарати з антисептичною дією, спрямовані на нормалізацію роботи кишечника.
 2. Препарати з антибактеріальною властивістю.

Кожне розлад, викликаний сильною інтоксикацією організму, робить згубний вплив на стан мікрофлори шлунково-кишкового тракту. Що пити при отруєнні питання дуже важливе. Фахівці рекомендують в перший тиждень після отруєння пити якомога більше мінеральної негазованої води і йогурти, у складі яких перебувають пребіотики.

Після того, як зникнуть всі характерні симптоми кишкового розладу, необхідно дотримувати певну дієту. Вживана їжа повинна мати рідку консистенцію. Рекомендується вживання в їжу свіжих молочних продуктів, а також риби і м’яса. Дотримання суворої дієти відновлює організм в досить стислі терміни.

Коли симптоми інтоксикації носять серйозний характер і виражаються у безперервних нападах блювоти і підвищеній температурі слід негайно звернутися за кваліфікованою медичною допомогою. Вирішальну роль в отруєнні організму не завжди грають неякісні продукти, часом на розвитку недуги впливають різні хімічні речовини. Для того щоб цього уникнути, необхідно уважно ставитися до свого раціону і способу життя.

За темою:  Кодування від алкоголю уколом у вену: наслідки

MAXCACHE: 0.38MB/0.00740 sec