Таблетки викликають огиду до алкоголю

Для лікування алкозалежності використовується безліч способів. Кодування, психологічні тренінги, імплантація, таблетки. Деякі заходи спрямовані на терапію першої стадії залежності і вони діють більш м’яко і лагідно. Але є і такі засоби, які ефективно працюють навіть при важкому ступені пристрасті.

Хронічний алкоголік рідко, коли визнається, що у нього є проблема і дане захворювання. Що робити і як змусити людину лікуватися? На допомогу приходять таблетки, що викликають огиду до алкоголю. Деякі з них можна давати, не ставлячи людину до відома. Але такий спосіб лікування досить небезпечний і вимагає певних знань.

Аверсионная терапія

Дані способи боротьби з алкопристрастием називаються аверсионными (від латинського слова «aversio», тобто «відраза»). На тлі проведеного таким чином лікування у хворого на підсвідомому рівні формується стійка неприязнь до будь-яких спиртних напоїв. Методи і препарати, що викликають огиду до алкоголю, відрізняються широкою різноманітністю. До них відносяться:

 1. Медикаментозні засоби.
 2. Різні народні методики.
 3. Деякі лікарські трави.
 4. Психологічна корекція особистості.

На думку лікарів-наркологів найбільш ефективними для аверсионной терапії є медикаменти.

Ці кошти надходять у продаж у вигляді крапель, пігулок, суспензії. Їх можна використовувати як пероральним шляхом, так і методом підшивки (імплантації).

Суть дії аверсионных коштів

Активні речовини, опинившись в організмі людини, знаходяться в «сплячому» стані і ніяк себе не проявляють. Але до тих пір, поки особа не прийме всередину алкоголь. Етиловий спирт, який є головним інгредієнтом алкосодержащей продукції, вступає у бурхливу реакцію з активними складовими цих препаратів. Розвивається інтоксикація, яка супроводжується наступними симптомами:

 • шум у вухах;
 • головний біль;
 • рясна блювота;
 • сильна нудота;
 • ріжучі болі живота;
 • «мушки» перед очима;
 • проблеми з координацією;
 • млявість і слабкість у всьому тілі;
 • короткочасне падіння зору;
 • запаморочення та втрата свідомості.

Симптоми гострої інтоксикації в особливо тяжких випадках можуть призвести до летального результату. Тому всі подібні препарати повинні призначатися суворо за приписом лікаря. Ця неприємна реакція поступово формує на підсвідомому рівні огиду навіть до одного виду алкоголю.

Щоб отримати гарантований і стійкий результат, необхідно комплексне лікування. Аверсионные медикаменти стають ефективним доповненням до загальної терапії.

Також слід знати, вивчаючи способи, як викликати огиду до алкоголю без відома хворого, що всі дані методики відносяться до кардинальних. Їх доводиться використовувати, коли алкоголік заперечує хвороба і відмовляється лікуватися. У такому разі відповідальність покладається на родичів хворого.

Як бути з психологічною залежністю

Використовуючи при лікуванні алкоголізму таблетки, викликають блювоту від алкоголю, можна успішно справитися з фізичною залежністю. А що робити з пристрастю, яке сформувалося на рівні психології?

Психологічна залежність – це головна складність при лікуванні будь-якого виду пристрасті. Особистість, вживаючи спиртне, відчуває серйозні проблеми зі здоров’ям, але його алкогольна тяга настільки сильна, що практично повністю купірує здоровий глузд.

Відраза, що формує в процесі використання коштів аверсионной терапії, формується саме на рівні свідомої діяльності і підсвідомих рефлексів.

В процесі лікування у алкозависимого в першу чергу пригнічується залежність на фізичному рівні. Психологічна деякий час ще є, але поступово зникає. Це відбувається завдяки тому, що хворий при кожному споживанні спиртного випробовує яскраво виражену неприємну симптоматику.

Медикаментозна допомога

Переважна більшість коштів, що викликає відразу до алкоголю, базуються у своєму складі на дисульфираме. Дане з’єднання абсолютно безпечно для людського організму, але до тієї пори, поки людина не вживає спиртне.

Дисульфірам, вступаючи у бурхливу реакцію з етиловим спиртом, викликає дисульфирамоподобную реакцію. При цьому зазначаються всі симптоми, схожі з сильним отруєнням.

Підсумком стає стійка неприязнь навіть до виглядом і запахом спиртного. Цей умовний рефлекс відрізняється тривалістю і стійкістю. Адже він формується на підсвідомому рівні. Кінцевим результатом такого лікування стає повна відмова людини від вживання алкоголю.

Ліки даній категорії

До найбільш результативним і поширеним медикаментів, провокуючим відраза до етанолу, складають препарати на базі дисульфіраму. Вони представлені в різних видах і використовуються по-різному.

Таблетована форма:

 • Тетурам;
 • Лидевин;
 • Еспераль.

Дані препарати можна придбати в аптеках лише за пред’явлення рецепта. Нарколог перед початком терапевтичного курсу проводить алкогольну провокацію. Тобто лікар після вживання таблетки пропонує людині випити 40-50 г спиртного. Хворий відчуває неприємну симптоматику і усвідомлює, до чого може призвести подальше розпивання оковитої.

Ці кошти доведеться вживати щодня протягом досить довгого часу, що є основним мінусом такого лікування. Доводиться стежити за тим, щоб людина вчасно приймав ліки. А ось без його відома лікування вже не провести.

Ін’єкції:

 • Стопэтил;
 • Бинастим;
 • Алгоминал.

Уколи можуть ставитися внутрішньовенно (Стопэтил, Алгоминал) та внутрішньом’язово (Бинастим). Всі дані суспензії працюють за таким же принципом, формуючи у хворого відраза до етанолу. Причому ін’єкції можна ставити як в умовах стаціонару, так і вдома.

Коли медикаменти протипоказані

Дисульфірам і його аналоги – кошти досить агресивні і потужні. В основному вони призначені для проведення комплексної терапії. Таке лікування вимагає попередньої згоди пацієнтів і далеко не у всіх випадках виправдано. Дисульфірам володіє великим списком протипоказань, куди відносяться:

 • неврити;
 • глаукома;
 • епілепсія;
 • виразки ШКТ;
 • туберкульоз;
 • онкологія крові;
 • патології нирок;
 • цукровий діабет;
 • бронхіальна астма;
 • розлади психіки.

Також при лікуванні слід враховувати, що ліки на основі дисульфіраму не поєднуються з рядом інших медикаментів. Особливо Метронідазолом, Тинидазолом, Секнидазолом, Ізоніазидом і Орнидазолом. Неграмотне вживання дисульфіраму призводить до різних проблем невротичного плану і навіть здатне спровокувати розвиток коматозного стану.

Як викликати огиду до алкоголю в домашніх умовах

А що робити, якщо згоди на лікування від алкоголізму в людини неможливо добитися. Що можна додати у горілку, щоб викликати відразу до спиртного і назавжди відлучити залежного від пияцтва? В даному випадку можна вдатися до народних методів зцілення.

Слід знати, що одними тільки травами врятувати людину від алкозалежності дуже складно. Для повного лікування необхідний комплексний підхід, з участю психотерапевта і кваліфікованого нарколога.

Вирішуючи, що підсипати в алкоголь, щоб викликати огиду, потрібно пам’ятати, що рослинні препарати використовуються тільки в якості допоміжного засобу. Або коли вже нічого іншого не залишається, крім як намагатися вилікувати алкоголіка без його відома.

Але, перш ніж приступити до такої терапії, необхідно розуміти, що в даному випадку існує великий ризик отримання серйозної інтоксикації людини. Або навіть його люті, якщо раптом алкоголік здогадається про стороннє втручання в його життя.

Найефективніші способи

Всі рослини, які можна використовувати у «партизанської» терапії, не володіють яскраво вираженими сторонніми запахами. Саме в цьому і полягає їх плюс, так як людина не здогадується про лікування. До найбільш результативним належать такі перевірені століттями народні рецепти:

Копитняк. Сухі листочки рослини (50 г) запарити крутим окропом (500 мл). Залишити для настоювання на 10-12 діб. Готове зілля можна приймати всередину по 100 мл перед випивкою або непомітно підливати до спиртного. Терапія триває до появи відрази до алкоголю.

Деревій. Слід змішати в рівних пропорціях деревій і пижмо. Трав’яну суміш (30 г) залити гарячою водою (200 мл) і довести до кипіння. Потім ємність з розчином потрібно залишити в теплому місці на 4-5 годин. Потім ще раз закип’ятити і додати мед (80 г) і цукор (50 г).

Всі масу ретельно вимісити і ще раз довести до кипіння. Ліки готові. Його потрібно приймати по 25 мл два рази на добу. Весь курс розрахований на 10 днів.

Любисток. Корінь рослини дрібно натерти. Сировина (50 г) залити хорошою горілкою (250 мл) та додати лавровий лист (2-3 штуки). Наполягати засіб слід в прохолодному і темному місці протягом 1,5-2 тижні, щодня ретельно струшувати. Дане зілля слід давати алкоголіку в два етапи – в перший день лікування та наступні добу.

Чебрець. Травичку (50 г) розвести у воді (200 мл) і закип’ятити. Потім склад остудити і відфільтрувати. Отримане зілля непомітно додають в чарку зі спиртним і дають випити алкоголіку. Активні речовини, що входять до складу чебрецю, спровокують у залежного сильний розлад шлунку і нудоту. Бажано щодня готувати свіжий ліки.

Перш, ніж приступати до рослинного лікування, потрібно переконатися, що у людини немає протипоказань. А саме:

 • діабету;
 • гіпертонії;
 • туберкульозу;
 • стенокардії;
 • виразки шлунка;
 • дисфункції щитовидної залози.

І, бажано, перш ніж готувати рекомендовані зілля, проконсультуватися у лікаря з приводу їх прийому. Адже багато рослин, що викликають огиду до алкоголю, отруйні і мають власні протипоказання. Не варто ризикувати і без того ослабленим здоров’ям близької людини.

За темою:  Як кинути пити назавжди самому

MAXCACHE: 0.38MB/0.00566 sec