Трави викликають огиду до алкоголю

До алкоголізму приходять різними шляхами. На цей слизький шлях людини ставлять різноманітні обставини і причини. Причому перехід від, здавалося б, безневинного розслаблення за допомогою спиртного до смертельної алкозалежності непомітний для людини. Не кожен здатний визначити, де знаходиться поділ між звичайним пристрастю і вже явною залежністю.

Більшість залежних людей вперто не визнають власну проблему і категорично проти терапії. Тому замислюватися про лікування доводиться здебільшого родичам алкогозависимого. На озброєння беруться численні методи, але частіше вдаються до допомоги народної аптеки, зокрема, використовуючи трави, що викликають огиду до алкоголю.

Допомога лікарських рослин

Лікарі діагностують алкоголізм, як хронічне захворювання, що формується на тлі стійкої прихильності і сильної тяги людини до вживання спиртних напоїв. Самостійно подолати цю залежність надзвичайно складно, адже вона повністю оволодіває особистістю, формуючись на фізичному і психологічному рівні.

Чим раніше розпочаті кроки по лікуванню алкоголізму, тим більше гарантій на одужання людини. І тим менше ризик розвитку різних патологій внутрішніх.

У наркології при лікуванні алкозалежності в основному застосовують різноманітні синтетичні засоби, які блокують у людини потяг до алкоголю. Одночасно проводиться лікування по очищенню організму від метаболітів етанолу. На превеликий жаль, сам хворий надзвичайно рідко вдається до лікарської допомоги, не помічаючи у себе абсолютно ніяких проблем.

Ось тоді і поспішають допомогти різноманітні рослини і трави. Вони допомагають сформувати у залежного стійку неприязнь навіть до виду спиртного. Причому, деякі настоянок можна використовувати, не ставлячи людину до відома.

«Анонімне» лікування

До одним з найбільш дієвих відносяться трави від алкоголізму, викликають огиду без відома хворого. Але перш ніж брати на озброєння дані склади, слід знати стан здоров’я людини. Зокрема, відсутність у нього алергічної схильності.

Рослини, що викликають огиду до алкоголю, у своїй більшості є отруйними, тому використовувати їх слід з собою обережністю.

Слід пам’ятати, що після багаторічного пияцтва, рідко хто залишається абсолютно здоровою людиною. У такому способі терапії слід переконатися, що для лікування немає ніяких протипоказань і вже потім готувати різноманітні зілля. Отже, які трави викликають огиду до алкоголю і вважаються найбільш ефективними в цьому плані?

Любисток

Щоб виготовити лікарську настойку, слід взяти дрібно натертий корінь рослини (60 г) та укласти сировину у скляну банку об’ємом 250 мл До нього покласти пару лаврових листочків і залити ємність повністю хорошою горілкою. Після настоювання протягом 1,5—2 тижнів зілля готове.

Перед використанням, настоянку добре струшують і фільтрують. Хворому слід випити половину приготованого ліки, друга половина випивається на наступну добу.

Як правило, залежний охоче п’є настоянку любистка, яка мало того що спиртова, так ще і володіє приємним пряним присмаком.

Ефект від такого лікування досить швидкий і стійкий. Вже через кілька днів у залежного розвивається стійке відраза навіть до виду алкоголю з-за появи неприємної симптоматики після використання засобу. Виражається воно в:

 1. Блювотних позивах.
 2. Болісної нудоті.
 3. Розладі шлунка (діарея).
 4. Хворобливістю в області очеревини.

Лавровий лист

Ця трава від пияцтва аналогічна за дією любистка. Приготування зілля досить просте. Щоб зробити ліки, слід:

 • взяти 2-3 великих листочків лаврушки;
 • налити рослинну сировину склянку хорошої горілки (або спирту);
 • залишити для настоювання на 1,5—2 тижні в темному місці.

Готовий настій дається пацієнту по одній порції в добу. Попередньо весь обсяг отриманого зілля поділяється на три частини. Після закінчення трьох діб людина буде відчувати вже явне огиду навіть до одного виду алконапитка.

Копитняк європейський

Найефективнішим вважається корінець рослини. При лікуванні залежний, вживши алкоголь, зіткнеться з цілим рядом неприємних симптомів, починаючи від нудоти і закінчуючи погіршенням загального самопочуття. Весь курс лікування займає 3-4 доби, це залежить від вихідного стану залежного. Настоянка готується наступним чином:

 • 15 г дрібно стовченого корінця рослини залити теплою водою (250 мл);
 • закип’ятити і відразу зняти з вогню;
 • залишити на півгодини для настоювання;
 • відфільтрувати.

Готове зілля слід давати приймати залежному по 20 мл щодня. Відвар можна підливати і в харчування/напої хворому. Але найбільш ефективний він при непомітному подливании спиртне.

Лялькар

Ця трава проти алкоголю дуже отруйна і формує відразу до спиртного на тлі провокування симптомів інтоксикації. Але при лікуванні слід особливо ретельно і обережно підходити до дозування. При її перевищенні у людини може статися серйозне отруєння. Готується зілля так:

 • корінь рослини ретельно подрібнити;
 • рослинна сировина (20 г) залити якісною горілкою (400 мл);
 • настоянка залишають у темному місці на 10 діб.

Потім готове ліки ретельно фільтрується, а макуха викидається. Відвар дається хворому в кількості 5 крапель (воно непомітно підливається в їжу або напої). Курс лікування триває до тих пір, поки у залежної не сформується виразне відраза до спиртного.

Чебрець

А яка трава допомагає від алкоголізму, але не є отруйною? Це чебрець, ще один досить ефективний засіб від пияцтва. Вживання цих ліків дає результат через тиждень регулярного використання. Після прийняття спиртного чебрець провокує у людини поява сильного болю в животі і рясної блювоти.

Настоянку можна підмішувати в їжу або напої. Можна використовувати і підливання її безпосередньо сам алкоголь. Рецепт ліки наступний:

 • 50 г сировини запарити крутим окропом (250 мл);
 • залишити для настоювання на 1,5—2 години.

Готове зілля підливають хворому по 25 мл двічі на добу. Заради профілактики, вже після визволення людини від пристрасті, настоянка чебрецю дається в такій же кількості протягом місяця.

Терапія за згодою пацієнта

Далеко не завжди лікування алкоголізму травами може проходити без відома залежного. Відвари/настої деяких рослин при їх використанні володіють деякими нюансами. І застосовувати їх можна лише відкрито.

Корінці кульбаби

Це красиве польове рослина допомагає не тільки звільнити людину від залежності, але і очистити ослаблений організм від метаболітів спиртного. Саме в цьому і полягає сила даної культури. Готують настоянку наступним чином:

 • 25 г подрібненої сировини запарити окропом (500 мл), краще використовувати термос;
 • залишити для настоювання на всю ніч в щільно закритій ємності.

Готове зілля приймати всередину по 200 мл натщесерце, хвилин за 20-30 до їжі. Курс лікування 10-12 діб. Краще всього даний поєднувати лікування з іншими речовинами, які допомагають у терапії алкозалежності.

Плаун-баранець

Це рослина здатна допомогти і під час лікування тютюнозалежності. Зілля приймається часто, по 50 мл щогодини поки не виникне відраза до запаху і навіть виду алкоголю/сигарет. А готують його так:

 • трава (10 г) заливають чистою водою (200 мл);
 • добре розмішують і кип’ятять 10-15 хвилин.

Необхідно пам’ятати, що ця рослина отруйна, тому перед лікуванням слід проконсультуватися з медиком.

Також слід стежити за дозуванням препарату. Інакше, якщо перевищити її, то людина ризикує заробити собі сильну інтоксикацію.

Золототисячник

Ефект від використання такого зілля з’являється вже через 1,5—2 тижні його регулярного споживання. Цього терміну цілком достатньо, щоб сформувати у залежного стійку відразу до спиртного. Також цілющий відвар працює на очищенні організму хворого від токсинів, що залишилися після розщеплення етанолу. Рецепт засоби:

 • 50 г сировини залити окропом (200 мл);
 • довести до кипіння і відварити протягом 10-15 хвилин;
 • потім зняти з вогню і залишити для настоювання на 1,5—2 години.

Приймають отримане засіб тричі на добу в один і той же час по 60-70 мл Максимальний термін, на якій дозволяється пити зілля – 10 діб. Перевищувати його не варто.

Мучниця

Це рослина славиться своєю універсальністю. Йому під силу впоратися навіть з пивним алкоголізмом, який особливо важко піддається лікуванню. Ліки готується так:

 • рослинна сировина (30 г) залити гарячою водою (200 мл);
 • масу довести до кипіння і відразу зняти з вогню;
 • добре профільтрувати.

Готове ліки п’ють по 20 мл 5-6 разів на добу. Терапія досить тривала. Вона займає близько 3,5—4 місяців.

Щавель

Ця лікарська трава допомагає повністю очищати організм від метаболітів етанолу і знімає психологічну залежність від пристрасті. Цілюща ліки готується наступним чином:

 • подрібнені корінці рослини (20 г) залити окропом (250 мл);
 • склад довести до кипіння (в закритій ємності) і варити 5-6 хвилин;
 • залишають для настоювання на 2,5—3 години.

Приймати готове зілля слід по 25 мл 5-6 разів на добу. Загальний курс лікування становить 2,5—3 місяці.

Особливі вказівки

Всі трави, що застосовуються для лікування алкозалежності, мають ряд протипоказань. Їх необхідно враховувати при лікуванні. І з особливою увагою ставиться до стану хворого. В результаті неграмотного використання або випадкового передозування людина може отримати отруєння. Про розвилася інтоксикації свідчать наступні ознаки:

 1. Посилена пітливість.
 2. Труднощі з диханням.
 3. Почастішання серцевого ритму (тахікардія).
 4. Занадто тривала і безперервна блювота.

В даному випадку слід негайно припинити лікування і звернутися за допомогою до медиків. Не затягуйте, адже серйозна інтоксикація погіршує стан людини, а в тяжких випадках може призвести до летального результату.

Які є протипоказання

При проведенні траволікування слід знати, що цілющі трави можуть перетворитися на справжніх ворогів і значно погіршити стан людини. Це стосується наявних протипоказань. Категорично забороняється намагатися вилікувати залежного за допомогою лікарських трав при наявних таких патологіях:

 • алергія;
 • цукровий діабет;
 • виразка ШЛУНКОВО-кишкового тракту, шлунка;
 • гіпертонія (стійкий підвищений тиск);
 • різні пошкодження (у тому числі виразкові) стравоходу.

Слід відкласти терапію, якщо хворому була проведена операція на шлунку і з моменту її не минуло ще й року. Всі дані протипоказання слід ретельно дотримуватися. А перед використанням обраного засобу ознайомитися і окремими наявними попередженнями до рослині.

За темою:  Трава копитняка від алкоголізму

MAXCACHE: 0.39MB/0.01385 sec