Від чого допомагає порошок Регідрон

Отруєння в нашому житті трапляються із завидною регулярністю. Причини інтоксикації можуть бути різними: неякісна їжа, алкоголь, передозування ліками. Але суть самого процесу і симптоматика отруєнь практично завжди однакова.

На допомогу постраждалим приходять численні медикаментозні засоби, одним з найбільш ефективних є Регідрон, інструкція із застосування якого підтверджує його безпеку. Адже це ліки успішно використовують і педіатри для лікування малюків. Давайте дізнаємося більше про нього.

Що таке Регідрон

Такий препарат чудово проявив себе, як результативне і швидкодіючий засіб, що працює на реанімацію водно-сольового метаболізму. Представляє він собою швидкорозчинну кристалічну порошкоподібну масу білого кольору без запаху.

Регідрон в короткі терміни допомагає позбутися від неприємної симптоматики, яка супроводжує отруєння, включаючи купірування блювоти і діареї.

Після розчинення ліки стає безбарвною рідиною. Розчин володіє характерним солодкувато-солонуватий присмак. Випускається препарат у невеликих фольгованих пакетах (в одній упаковці їх може міститися 4-10 штук).

Склад препарату

Активні складові Регідрону нехитрі і досить прості. Один пакетик містить засоби:

 • декстроза: 10 м/55,5 ммоль;
 • хлорид калію: 2,5 г/33,5 ммоль;
 • цитрат натрію: 2,9 г/11,2 ммоль;
 • хлорид натрію: 3,5 г/59,9 ммоль.

Ретельно збалансований склад ефективно працює на коригування порушеного інтоксикацією внутрішнього водно-сольового балансу. Порошок швидко заповнює організм загубленими мікроелементами і солями.

Важливі для життєдіяльності внутрішніх органів речовини швидко йдуть від отруєного тіла за допомогою блювоти та рідкого стільця. Подібне зустрічається при всіх випадках інтоксикації.

До чого призводить така втрата? З-за втрати електролітів і рідини змінюється кислотно-лужний рівень в крові рівень окислення. Це тягне грубу дестабілізацію роботи всіх систем і внутрішніх органів.

Терапевтичний вплив

Щоб зрозуміти, від чого допомагає порошок Регідрон, згадайте, якою симптоматикою супроводжується інтоксикація. Блювота, розлади ШЛУНКОВО-кишкового тракту і швидко посилення зневоднення. Отруєний організм стрімко втрачає рідину. Незабаром подібна ситуація стає патологічною.

Головне завдання препарату – в швидкі терміни оптимально скорегувати електролітне рівновагу, відновити електролітний та енергетичний баланс. Одночасно відбувається і купірування ацидозу.

Ацидоз. Патологічний стан усіх внутрішніх органів, обумовлене грубим порушенням pH балансу з різким зміщенням її у бік кислотності. Ацидоз, незалежно від рівня отруєння, здатний привести стан людини до критичного. Ця ситуація загрожує хворому розвитком наступних патологій:

 1. Інфарктні стану.
 2. У важких випадках летальний результат.
 3. Тромбози периферичного характеру.
 4. Ослаблення роботи мозкових рецепторів.
 5. Дегідратація (зневоднення організму).
 6. Підвищення рівня згортання крові.
 7. Скачки артеріального тиску, що доходять до критичних позначок.
 8. Втрата свідомості і розвиток коматозного стану.
 9. Зниження загального об’єму крові, циркулюючої по кров’яному руслу.
За темою:  Кодування від алкоголю уколом у вену: наслідки

Медичні дослідження довели, що препарати, що володіють зниженою осмолярностью (до таких належить і Регідрон) найбільш ефективні як оральні засоби. Оскільки у складі препарату концентрація натрію набагато нижче, ніж у аналогічних засобів, призначених для стабілізації водно-електролітного балансу, Регідрон при отруєнні перешкоджає розвитку гіпернатріємії.

Гіпернатріємія в 50-60% випадків призводить до смерті. Цей стан характеризується розвитком зневоднення на фоні порушення організму приймати і переробляти воду з глибокого порушення механізму спраги.

А підвищений у складі порошку кількість калію ефективно усуває гіпокаліємію. Гіпокаліємія характеризується стійким зниженням концентрації калію в складі крові. У важких випадках такий стан призводить до різних нервових розладів і порушення серцевої діяльності.

Для чого застосовується Регідрон

Головне призначення такого лікарського засобу – усунення наслідків інтоксикації організму. Зокрема відновлення електролітного балансу. Виходячи з основних терапевтичних напрямків ліки, Регідрон використовують у наступних випадках:

 • при тепловому ударі;
 • при алкогольній інтоксикації;
 • діагностованих інфекціях ШЛУНКОВО-кишкового тракту;
 • для купірування розвитку ацидозу;
 • у разі теплових ураженнях людини;
 • усунення наслідків розлади ШКТ (тривалої діареї, що призводить до зневоднення);
 • при небезпечних для життя втрати солі (рівень хлориду з аналізу сечі має показання до 2г/літр).

Регідрон успішно використовується і в профілактичних цілях. Його рекомендують приймати у таких випадках:

 1. При важкої фізичної активності, коли організм втрачає до 3-4 кг маси тіла на добу.
 2. При теплових перевантаженнях, які супроводжуються рясним потовиділенням і втратою солі в організмі.

Педіатри призначають Регідрон і дітям при наявності тривалої блювоти, діареї, яка загрожує зневоднення маленького організму. Але, незважаючи на простоту складу препарату, призначати його самостійно, особливо дітям, категорично не рекомендується.

Як використовувати засіб

Технологія процесу приготування порошку дуже проста. Дозу ліків (один пакетик) ретельно розмішують в літрі теплої кип’яченої води. Цей розчин зберігає свої цілющі здібності протягом найближчих діб (при зберіганні в холодильнику). Потім його необхідно приготувати заново.

Щоб отримати максимальну користь від терапії, слід знати, як пити Регідрон. Для цього дотримуйтесь наступних нескладних рекомендацій:

 1. Пити Регідрон можна в будь-який час, незалежно від їжі.
 2. Перед кожним вживанням обов’язково слід добре перемішувати розчин.
 3. Не можна додавати в приготований розчин ніяких додаткових речовин для покращення смаку (цукор, сік).
 4. Пити ліки слід маленькими частими ковтками. Якщо випити приготовану дозу махом, це може спровокувати напад блювоти.
За темою:  Лікується цироз печінки чи ні

Щоб дізнатися точний обсяг лікарської рідини, слід згадати власну вагу. Протягом першої години необхідно прийняти всередину розчин з розрахунку на кожен кілограм маси тіла 10 мл рідини. Потім, обсяг ліки можна потроху знижувати (поліпшення стану) до 5 мл на кожен кілограм.

У разі поновлення блювотних позивів, рівень споживання лікарської рідини повертається на початковий рівень. Пити Регідрон можна і майбутнім матусям. Ніякого негативного впливу на організм плоду і вагітної це засіб не надає.

Протипоказання і побічні ефекти

Завдяки простому та безпечному складу, Регідрон практично не має жодних побічних ефектів. А ось протипоказання (як і будь-яке медичне засіб) порошок має. Його не можна застосовувати у разі:

 • втрати свідомості;
 • високого артеріального тиску (гіпертонія);
 • цукрового діабету I та II типу;
 • непрохідності кишкового тракту;
 • ниркової та печінкової недостатності;
 • підвищеного рівня калію в складі крові.

Необхідно ретельно стежити за правильним приготуванням і вживання препарату. Передозування Регідрону може обернутися сумними наслідками для пацієнта, викликавши гипернатриемию. Надмірна кількість натрію в кров’яному складі проходить при наступних симптомах:

 • сильна сонливість;
 • зупинка роботи дихальної системи;
 • слабкість м’язів, в тяжких випадках параліч;
 • сплутаність свідомості і його втрата, можлива кома;
 • проблеми в роботі ЦНС, що проявляються у вигляді судом;
 • метаболічний алкалоз (коли кислотність різко падає в бік защелоченности), алкалоз супроводжується судомним станом і порушення роботи легенів.

При перших же тривожних симптомах слід негайно припинити вживати Регідрон і звернутися до лікаря. Лікар вирішить, чи продовжувати прийом ліків або скорегувати терапію шляхом прийому аналогічних препаратів.

Аналоги Регідрону

Медики можуть замінити порошок на ряд найбільш наближених аналогів. Ними можна скористатися, якщо з якихось причин Регідрону немає в аптечній продажу. У цьому випадку дозволяється використовувати такі засоби:

Гидровит Форте. Аналог відрізняється низькою ціною, але і володіє зниженим якістю активно діючих препаратів у складі. Один пакетик кошти розчиняється у воді (200 мл). У добу доза дорослої людини розраховується з розрахунку 30-50 мл на кожен кілограм маси.

За темою:  Як відновити печінку в домашніх умовах швидко і ефективно

Тригидрон. Склад максимально наближений до Регидрону. У порівнянні з Гидровитом Форте, Тригидрон містить більше глюкози і важливих солей. Один пакетик розчиняється в півлітрі води. Доза розраховується з урахуванням ваги (на кожен кілограм маси 50 мл препарату).

Цитраглюкосолан. Ліки виготовляється в трьох різних варіантах і дозуваннях. Лікар рекомендує зупинитися на певному виді препарату, враховуючи його вік та вага пацієнта.

Реосолан. Так само, як і Цитраглюкосолан це засіб представлено в трьох різних варіаціях. В залежності від дози активних речовин один пакетик розчиняється в 100/500/1000 мл теплої кип’яченої води.

Медики також виділяють і інші аналогічні Регидрону препарати. Головне завдання подібних аналогів – стабілізація електролітного і водного показника організму. Це такі засоби:

 • Рінгер;
 • Дисоль;
 • Трисоль;
 • Ацесоль;
 • Хлосоль;
 • Мафусоль;
 • Сорбилакт;
 • Квинтасоль;
 • Йоностерил;
 • Неогемодез;
 • Реосорбілакт;
 • розчин Рінгера;
 • розчин Хартмана;
 • розчин лактату натрію Биеффе.

Робимо Регідрон самостійно

Іноді виникають такі ситуації, коли терапія потрібна терміново, а поблизу немає аптеки, так і домашня аптечка порожня. Чим замінити Регідрон в домашніх умовах – зробити це легко і просто, використовуючи продукти, які є в кожному будинку. Отже:

 1. Беремо літр теплої і кип’яченої води.
 2. Додаємо до неї харчову соду (2-3 м) і цукор в кількості 25-30 р.
 3. Всі інгредієнти ретельно перемішуємо і п’ємо за схемою аптечного Регідрону.

Якщо ви впевнені відміряти кількість продуктів в грамах, скористайтеся наступною схемою. В півлітрі води розмішайте 2 ст. л. цукрового піску і четвертинку чайної ложечки соди і солі.

Недоліком Регідрону, виготовленого будинку, є відсутність у ньому калію. Якщо раптом в домашній аптечці знайдеться калію хлорид, цілющий розчин за складом можна максимально наблизити до оригіналу. Для цього в літр води додають 4 ст. л. цукру і по ½ чайної ложки інших інгредієнтів (сіль, сода та хлорид калію). Успішного лікування!

MAXCACHE: 0.39MB/0.00830 sec