Види кодування від алкоголізму

Медикаментозне кодування від алкоголізму, як один із способів лікування згубної пристрасті до випивки, з’явилося в середині сорокових років минулого століття. Деякі вчені стверджують, що на Сході подібні практики використовуються вже понад тисячоліття.

Мета цього методу полягає у створенні відрази не тільки до вживання спиртного, але навіть до його запаху.

Що таке кодування

Всього кілька десятків років тому російський психіатр Павлов розробив теорію про рефлекси. В суті цієї теорії лежить думка про те, що людський організм подається певних реакцій на зовнішній вплив. Для доказу правдивості цього факту можна навести приклад з тваринного світу. Так, якщо на тварину постійно надавати фізичну силу з допомогою певного предмета, надалі вона буде відчувати страх до нього. Цей страх буде змушувати його триматися якомога далі від предмета, що стає причиною появи болю. Спосіб кодування від алкогольної залежності заснований приблизно на тих же методах, де інструментом стає сам алкоголь.

Кодування від алкогольної залежності полягає у використанні спеціальних медикаментів, які вводяться в організм пацієнта. Потім пацієнта занурюють в гіпнотичний транс. Як тільки медикамент починає діяти, психіатр натискає на певні ділянки тіла, де розташовані рецептори, що відповідають за больові відчуття. Саме так закріплюється почуття страху в підсвідомості.

Різновиди методик кодування

Методи кодування від алкогольної залежності поділяються на категорії, які відрізняються використовуваними варіантами впливу. До першої категорії відносяться способи кодування за допомогою медикаментів.

Перед початком лікування, лікар повинен взяти розписку за згодою пацієнта на всі необхідні заходи впливу. Також медичний працівник зобов’язаний розповісти про можливі наслідки такого лікування і про всіх реакціях, які можуть проявитися у процесі.

Після цього здійснюється спеціальна ін’єкція, у складі якої знаходиться речовина, що викликає певні реакції в організмі при вживанні алкоголю. Хімічні реакції, що відбуваються в організмі під час вживання спиртного, можуть бути виражені у вигляді таких симптомів, як:

  • алергія і свербіж;
  • нудота і блювання;
  • діарея і болі в області живота;
  • напади запаморочення і втрата свідомості.
За темою:  Як приймати бурштинову кислоту в таблетках

Зазвичай для такого виду кодування застосовують такі препарати, як тетурам і антабусаль. На сьогоднішній день це найбільш ефективні медикаменти для лікування залежності подібного роду. Вживання алкоголю супроводжується низкою яскравих і хворобливих відчуттів. Саме ці відчуття формують стійкі рефлекси непереносимості спиртного. Також знижується і сама тяга до спиртного, так як ліки змінює передачу смакових якостей алкоголю.

Медикаменти для даного методу випускаються як у формі ін’єкцій, так і таблеток. Лише однієї пігулки вистачає для того, щоб цей ефект спостерігався протягом декількох днів. Ін’єкція препарату призводить до того, що в організмі людини створюється спеціальний бар’єр, завдання якого блокувати тягу до споживання спиртного.

Будь-яке вживання алкоголю супроводжується сильною навантаженням на центральну нервову систему. Дуже важливо, щоб пацієнт перебував під невсипущим наглядом лікарів. Так як деякі ускладнення на фоні прийому алкоголю при кодуванні можуть бути смертельно небезпечні.

Кодування за методикою Довженка

Ця методика використовується в тих випадках, коли інші види кодувань від алкоголізму не принесли успіху. Метод підходить тільки для використання на людях, які мають певну схильність до навіювання. Сеанси гіпнозу включають в себе створення негативних асоціацій з зовнішнім виглядом, запахом і смаком алкоголю.

Крім самого гіпнозу, потрібно використання певних медикаментів. Їх дія має бути спрямована на очищення організму від накопичених токсинів і підняття імунітету. Також дуже важливо зробити наголос на психоемоційний стан хворого. Необхідно знайти причину, яка стала підставою для появи залежності, і усунути її.

Кодування з використанням лазера

Існують різні методи кодування від алкоголізму, який краще — сказати досить складно, так як кожен організм по-своєму індивідуальний. Лазерна методика один із сучасних способів лікування залежності. В результаті його використання, опромінюється кров пацієнта.

Ця методика дозволяє створити чітку установку на відмову від вживання спиртного. Знижується і психологічний пристрасть до алкоголю. Лазерний метод має безліч свідчень і побічних ефектів, тому такий спосіб підійде далеко не кожному.

За темою:  Як позбутися від алкоголізму самостійно

Перед проведенням процедури хворий повинен пройти безліч різних обстежень і здати ряд аналізів. З пацієнтом проводяться лекції, де його посвячують у всі плюси і мінуси цієї методики.

Кодування гіпнозом

Види кодування від алкоголізму занурення пацієнта в гіпнотичний стан застосовуються досить широко. Метою процедури є процес, у результаті якого формується почуття страху до будь-якого роду алкоголю.

Після процедури лікар нарколог повинен провести спеціальний тест, щоб оцінити ступінь отриманого результату. Для цього хворому дають невелику кількість алкоголю. В залежності від рівня сугестивності людини, симптоми можуть розрізнятися. Вживання спиртного може супроводжуватися різними неприємними явищами аж до передінфарктного стану.

Подібний тест і носить характер застереження від вживання спиртного. Перш ніж доторкатися до пляшки, людина подумає кілька разів про майбутні наслідки.
Після тесту лікар дає пацієнту препарат, який допомагає позбавитися від неприємних ефектів.

Пацієнту проводять лекцію про те, що подібні симптоми будуть супроводжувати кожне вживання спиртного. Кажучи простими словами, подібна міра може привести до непередбачуваних наслідків. Так як бажання випити у алкоголіків набагато сильніше інстинкту самозбереження.

Интракардиальная транслокація

Щоб закодувати від алкоголізму за допомогою цього методу, застосовується спеціальна апаратура. З допомогою цих приладів здійснюється вплив на певні мозкові відділи. Саме ці відділи відповідають за пристрасть до алкоголю.

Вся суть процедури полягає у напрямку електричних імпульсів на певні клітини. Від стану цих клітин безпосередньо залежить активність нейронів. Вплив імпульсів призводить ці ділянки головного мозку у стан спокою.

В результаті процедури тяга до вживання спиртного прирівнюється до нуля. Однак подібна міра носить тимчасовий ефект. Цей вид кодування від алкоголізму діє в проміжку рівному від півроку до декількох років. Прийом алкоголю у цей проміжок часу може викликати непередбачувані реакції в мозкових відділах. Навіть кілька крапель спиртного може стати причиною для відмови дихальних органів, збою нервової системи та роботи серцевого м’яза.

За темою:  Як не пити алкоголь взагалі

Час дії такого методу залежить від багатьох факторів. За фактом сама методика абсолютно нешкідлива і в ній відсутні особливі протипоказання. Допускається і повторне проведення кодування.

Один з незаперечних плюсів методики полягає в тому, що всі задані установки легко оборотні. За певних випадках можна провести зворотну процедуру, за допомогою якої клітини мозку придбають початковий стан.

Вартість лікування

Кодування від пияцтва досить дорогий метод лікування залежності. Ціни на використання подібних методик починаються від восьми тисяч рублів. Кожна клініка має власні розцінки і перед записом на прийом їх необхідно уточнити. Сама процедура повністю анонімна. Зупинити свій вибір на клініці можна завдяки відгуками в мережі інтернет. На спеціальних сайтах можна знайти всю необхідну інформацію.

Щодо проходження процедури, пацієнту в обов’язковому порядку видається довідка про проходження процедури з нанесенням всіх необхідних печаток і штампів. Цей документ служить доказом, що хворий пройшов весь курс лікування.

Деякі методи можуть бути використані і в домашніх умовах. Для цього медичного працівника викликають додому. Вкрай небажано самостійно використовувати подібні заходи. Неправильно проведені сеанси можуть негативно позначитися на стані здоров’я.

Будь-який з методів кодування має побічні ефекти. На сьогоднішній день не існує методик, що не приносять шкоди організму. Який метод використовувати, залежить від стану пацієнта і рекомендацій фахівця.

MAXCACHE: 0.38MB/0.00774 sec