Вивитрол: відгуки, ціна, сумісність з алкоголем

Останнім часом у світі наркології багато говориться про одному унікальному препараті. Це Вивитрол (або Налтрексон), який побачив світ буквально кілька років тому, в 2010. Даний засіб викликає багато суперечок і розбіжностей. Як стверджує більшість фахівців, Вивитрол став гідним помічником в боротьбі з алкоголізмом і зарекомендував себе виключно з позитивного боку.

За вже наявною статистикою Вивитрол, відгуки пацієнтів лише підтверджують це, достатньо всього три ін’єкції, щоб нестримна тяга до випивки значно знизилася. Давайте обговоримо, як саме цей засіб діє на хворого і чи всім підходить таке лікування від алкозалежності.

Знайомство з препаратом

В основі ефективного медикаменту закладено активна речовина (налтрексон), здатний блокувати дію мозкових рецепторів, що відповідають за появу у людини ейфорії і задоволення. Це саме ті почуття, які з’являються після вживання спиртного.

З налтрексоном людство познайомилося в 1963 році. Але саме ліки з’явилося набагато пізніше. Незважаючи на свій юний вік, Вивитрол вже встиг підтвердити свою безпеку і ефективність.

Дія препарату спрямована на зняття та купірування алкопристрастия і відновлення порушених поведінкових реакцій у людини, що страждає алкоголізмом.

Головною умовою гарантованого отримання результатів стає тверезість пацієнта протягом не менше 5 діб до початку курсу терапії. Засіб призначено винятково для внутрішньом’язових ін’єкцій. Препарат Вивитрол являє собою цілий набір повністю укомплектований до проведення процедури. Туди входить:

 1. Одноразовий шприц.
 2. Флакон, куди входить розчинник.
 3. Флакончик з налтрексоном у формі порошку.
 4. Коротка голка для виготовлення лікарської суспензії.
 5. Дві спеціальні ін’єкційні голки, прикриті захисним ковпачком.

Всі вхідні в комплект елементи і голки розраховані тільки для використання конкретного набору. Вони не підлягають заміні. Це передбачено спеціально для досягнення гарантованого результату і «чистоти» самої процедури.

Призначення засобу

Завдяки тому, що сумісність Вивитрола і алкоголю призводить до втрати інтересу у людини до вживання спиртного, цей комплекс найбільш ефективний при лікуванні алкозалежності. Але, крім цього, даний комплекс успішний і при терапії опіоїдної наркоманії. В цьому разі вимагається стриманість пацієнта від вживання наркотику не менше ніж за 7 діб до проведення ін’єкції.

За темою:  Як відновити організм після алкоголю

Вивитрол успішний в якості медикаментозної складової (як додаткове лікування) при проведенні комплексної терапії нарко — та алкозалежності.

Наскільки ефективний препарат

Російськими фахівцями було проведено декілька досліджень широко розрекламованого кошти. У них брали участь близько 90 наркологів, головною метою яких було вивчення ефективності Вивитрола. В ході проведених аналізів і статистичних даних, що були отримані наступні цифри:

 1. 80 з 100 пацієнтів припинили пити повністю.
 2. 20% хворих значно знижували рівень споживання алкоголю.

Фахівці відзначили, що оптимальний результат досягався після двох доз введення суспензії. При цьому ефективність від ліків відзначалася у абсолютно всіх пацієнтів. Вже після першої ін’єкції помічена різка втрата інтересу до алкоголю, в середньому потяг до випивки знижувалася в 3-4 рази протягом першого місяця терапії.

Також медиками були відзначені і такі поліпшення в загальному стані хворих. У них:

 • відновилося самопочуття;
 • пробудився інтерес до роботи, сім’ї;
 • люди стали отримувати задоволення від самого життя і її нюансів, не пов’язаних з вживанням спиртного.

Загальним висновком фахівців стало підтвердження того факту, що Вивитрол є одним з найбільш ефективних препаратів, призначених для лікування алкозалежності. За своєю результативності даний засіб обігнало більшість відомих методик, включаючи і кодування.

Нюанси використання набору

Перед використанням приготоване ліки від тяги до алкоголю Вивитрол слід розігріти до комфортної кімнатної температури. Як правило, для цього достатньо 30-40 хвилин. Розкриті флакони можна зберігати до 7 діб при температурному режимі до +25⁰С. Заморожувати готову суспензію і вміст пухирців не можна.

Вивитрол дозволяється використовувати виключно шляхом внутрішньом’язової ін’єкції. Категорично забороняється підшкірне або внутрішньовенне введення суспензії.

Протипоказання

На жаль, ефективне і відмінно себе зарекомендувало засіб можна використовувати далеко не для всіх пацієнтів. Його забороняється застосовувати при наступних ситуаціях:

 • цироз печінки;
 • вік до 18 років;
 • лактаційний період;
 • абстинентний синдром;
 • печінкова недостатність;
 • діагностування гепатиту в стадії загострення;
 • прийняття за призначенням лікаря опиодиных коштів;
 • наявна вроджена чутливість на активну становить Вивитрола;
 • застосування пацієнтом в даний момент препаратів, аналгетиків, що володіють наркотичним ефектом;
 • глибоко літні люди (у вигляді недостатньої вивченості препарату на осіб даної вікової категорії).
За темою:  Як читати замовляння від пияцтва на воду

Побічні прояви

Найчастішою скаргою при використанні медикаменту стає неприємне відчуття у місці ін’єкції. Невелика болючість зазвичай проявляється у вигляді набряклості, свербежу, почервоніння, ущільнення. Така симптоматика досить швидко проходить, але лікарі відзначали випадки, коли місцеві алергенні реакції тривали довгий час.

На біль в ділянці введення препарату і прояви алергії найчастіше скаржаться пацієнти жіночої статі.

Будь-який негативний прояв у місці ін’єкції повинно стати приводом для звернення до лікаря. Як правило, ці побічні ефекти виникають у осіб з підвищеною масою тіла, у яких є надлишок жирової підшкірної клітковини. А також і в протилежному випадку – при виснаженні і худорби людини.

Неприємні явища можуть спостерігатися і при попаданні суспензії в кровоносні судини або під шкіру. У тому випадку можуть виникнути місцеві запальні прояви. Тому краще довірити проведення процедури досвідченим фахівцям. І використовувати тільки вхідні в набір компоненти і приладдя.

Що стосується побічних неприємних проявів, у ряді випадків медики діагностували такі явища:

 • сонливість;
 • головний біль;
 • запаморочення;
 • проблеми зі сном;
 • втрата відчуття смаку;
 • сухість слизової ротової;
 • поява нежитю, кашлю;
 • м’язові спазми, судоми;
 • надмірне газоутворення;
 • порушення роботи ШЛУНКОВО-кишкового тракту (діарея);
 • біль і скутість суглобів;
 • відчуття подташніванія, доходить до блювотних позивів;
 • місцеві алергічні прояви (свербіж, висип, почервоніння);
 • втрата апетиту (у поодиноких випадках відзначали розвиток анорексії);
 • апатичний стан, млявість і слабкість (іноді спостерігалося підвищення збудження).

У дуже рідкісних випадках відзначалися зубні болі, набряклість шкіри обличчя, хворобливі спазми грудини і підвищення температури. Всі дані побічні явища не обов’язково дійдуть до кожної людини після проведення ін’єкції. Все залежить від індивідуальних нюансів організму.

Як проводиться лікування

Вивитрол використовується виключно ін’єкцією суспензії під шкіру у верхню область (ближче до попереку) сідниці. Препарату вводиться глибоко в сідничний м’яз. Стандартна доза одноразового введення суспензії становить 380 мл Цього вистачає на 4 тижні, потім ін’єкцію повторюють.

За темою:  Рецепт горілки з перцем від застуди

Курс лікування всього визначається в індивідуальному порядку. Розраховує його лікуючий лікар-нарколог, виходять з особливостей організму хворого і ступеня його залежності. Але в цілому терапевтичний курс не перевищує півроку. Цього часу цілком достатньо, щоб пацієнт повністю припинив пити.

Є недоліки

Вивчаючи отримані про Вивитрол відгуки, ціна комплекту стає єдиним недоліком цього лікування. На жаль, ліки дійсно дороге. У середньому цінова політика одного набору коливається в районі 17-18 000 рублів (за даними на 2016 рік). Звичайно, розроблені і більш доступні за ціною аналогічні ін’єкційні засоби. Це:

 • Наксон;
 • Налтима;
 • Антаксон;
 • Налтрекс.

Існує аналог Вивитрола випускається в таблетках. Це Налтрексон. Але Вивитрол, порівняно з аналогічними засобами, набагато краще переноситься хворими, не володіє токсичною дією на печінку і набагато рідше проявляє себе в розвитку побічних ефектів.

На даний момент Вивитрол дійсно є відмінно зарекомендували себе засобом при лікуванні алкозалежності. Але головну роль у терапії такого складного і небезпечного захворювання, як алкоголізм, грають близькі хворого. Саме їх підтримка і віра в одужання стає головною умовою повернення людини в «тверезу» і здорове життя.

MAXCACHE: 0.38MB/0.01037 sec