Можна пити пиво перед здачею крові

Практично кожній людині хоч раз, а доводилося вирушати в поліклініку для здачі крові. Такі аналізи в обов’язковому порядку входять в регулярні медогляди, оформлення медкнижки, отримання водійських прав. Та й перш ніж проводити лікування від будь-якої патології, медики людині видають направлення на забір аналізів.

А чи можна пити алкоголь перед здачею крові, здатний етанол якось вплинути на підсумкові результати? Медики завжди консультують людини з приводу майбутніх процедур. І всі лікарі заявляють, що вживати спиртне напередодні походу до медсестри для здачі біоматеріалу категорично не можна. Але чому?

Важливі рекомендації

Забір крові на подальший аналіз – захід досить складне. Сам процес не являє особливих труднощів. Але для отримання гарантовано правдоподібного результату, людині слід знати декілька нюансів, наявність яких значно впливає на кінцеві підсумки. Це такі ситуації:

 1. Їжа.
 2. Вагітність.
 3. Підвищена температура.
 4. Фаза місячного циклу (у жінок).
 5. Час, коли проводиться забір крові.
 6. Вживання спиртовмісних напоїв.
 7. Прийом деяких медикаментозних засобів.
 8. Наявність психоемоційних та фізичних навантажень.
 9. Простудні та інфекційні захворювання в момент забору біоматеріалу.

До речі, якщо пити алкоголь перед здачею аналізів, можна не просто спотворити підсумкові дані. Етиловий спирт здатний вкрай згубно позначитися на стані еритроцитів. Також спиртне значно знижує гемоглобиновый рівень і збільшує холестерин.

Біохімічний аналіз крові і алкоголь

Даний спосіб діагностики дозволяє медикам з’ясувати зміст в людському організмі деяких життєво важливих биовеществ. Основною метою дослідження стає визначення концентрації в сироватці крові пацієнта таких показників, як:

 • рівень глюкози;
 • кількість білка.

Біохімічне дослідження допомагає з’ясувати фахівця, є збої і проблеми в роботі внутрішніх органів (зокрема печінки, нирок, серця). Зазвичай громадяни не цікавляться, чи можна пити пиво перед здачею крові (або будь-який інший алкогольний напій). У результаті лікарі діагностують у них знижений рівень цукру. Це результат дії етанолу.

Спиртовмісні засоби не просто спотворюють підсумки дослідження крові. Випивка несе за собою і проблеми самопочуття під час і після здачі аналізу.

Зокрема, у особи, яка надійшла на забір крові з вени напідпитку, можуть сформуватися ряд неприємних явищ. А саме ситуації, негативно позначаються на самопочутті пацієнта.

Запаморочення і втрата свідомості

Етиловий спирт суттєво впливає на внутрішній метаболізм, а також купірує здорове кровопостачання відділів мозку. При здачі венозної крові внутрішні органи відчувають її нестачу. Якщо людина знаходиться в повному здоров’ї, така втрата стрімко компенсується.

Але, якщо напередодні забору крові прийняти енну кількість спиртного, під час процедури мозкові рецептори, не отримуючи необхідний об’єм кисню, зіткнуться з гіпоксією. Це спровокує різке звуження кровоносних судин та запаморочення, що призводить до непритомного стану. І навіть після приходу в себе пацієнта деякий час ще будуть мучити головні болі.

Відчуття нудоти, блювота

Надходження алкоголю в організм відразу провокує алкогольну інтоксикацію. Етанол значно порушує нормальну роботу ШЛУНКОВО-кишкового тракту. Одночасно у людини відбувається різке загострення чутливості до запахів і смаків. Зайшовши в кабінет і відчувши запах медикаментів або хлорки, пацієнта може знудити прямо в процедурній. Погодьтеся, не дуже приємний підсумок нешкідливого походу до медсестри.

Загальний аналіз крові і алкоголь

Цей захід є основою для виявлення і діагностування більшості патологій запального, гематологічного і інфекційного характеру. Медики досліджують матеріал, взятий з пальця пацієнта. Забір біоматеріалу дозволяє визначити фахівцям рівень наступних складових крові:

 • лейкоцитів;
 • еритроцитів;
 • тромбоцитів.

Надійшов у організм етиловий спирт істотно знижує кількість гемоглобіну, чим значно змінює підсумкові показники. Дослідивши біоматеріал у цілком здорової людини, але випила алкоголь, медики можуть помилково діагностувати у нього захворювання серця, печінки і підшлункової залози.

Аналіз крові на цукор і алкоголь

Дане обстеження медики рекомендують провести особам, у яких є деякі відхилення метаболізму. До цієї процедури слід підходити особливо відповідально. І тим більше, неприпустимо споживання спиртного напередодні такого заходу.

Навіть невелика кількість випитого спиртного напередодні здачі крові – це зовсім легковажне ставлення до власного здоров’я і порожній відбирання часу медиків.

Паркан біоматеріал на визначення цукру береться з пальця. Спиртне може звести такий забір крові на «ні». Особливо якщо в особистості є проблеми з обміном речовин. Значно підвищуючи густоту кров’яних тілець, етанол може спровокувати утворення мікроскопічних тромбів, що надзвичайно ускладнить взяття біоматеріалу.

Напередодні здачі даного аналізу медики забороняють вживати їжу і напої. Виняток становить вода, її можна пити, але в дуже малих кількостях. Так і до будь-якого забору біоматеріалу слід підходити надзвичайно відповідально. І вже тим більше, не приймати всередину ніякого спиртного, навіть безалкогольного пива.

Інші аналізи крові

Сучасна медицина передбачає і інші дослідження зразків крові. Вживання спиртного також може дуже згубно позначитися на отриманих результатах і повністю спотворити їх. А важливість підсумків вкрай важлива для самої людини. Адже мова йде про своєчасній діагностиці:

 • ВІЛ-статусу;
 • грибкових інфекцій;
 • вірусних захворювань;
 • паразитарних патологій;
 • бактеріальних хвороб.

Кров на алергени. Таке дослідження дозволяє вчасно оцінити стан імунної системи пацієнта. Головним завданням аналізу стає виявлення існуючого в організмі якого-небудь алергену. Такий забір біоматеріалу є вкрай важливим для здоров’я і самопочуття людини.

Аналіз крові на ВІЛ. Багато людей плутають поняття СНІД і ВІЛ, відносячи їх до смертельним патологій. На ділі ВІЛ – це причина, а ось і наслідком стає СНІД.

СНІД – значне погіршення загального стану людського організму, яке спровокував ВІЛ.

Своєчасне виявлення ВІЛ-статусу дозволяє значно продовжувати життя людини, відновлюючи його життєдіяльність шляхом призначення антиретровірусної терапії. Таке лікування може перевести ВІЛ статус хронічного захворювання та не допустити розвитку СНІД – смертельно небезпечного стану.

Кров на гормони. Здача аналізу біоматеріалу на визначення гормонального фону. Гормони – це біоактивні речовини, що продукуються залозами внутрішньої секреції. Своєчасне виявлення різних порушень у функціонуванні ендокринної системи допомагає вчасно помітити починаються захворювання і відновити здоров’я людини.

Медики категорично не радять споживати напередодні забору біоматеріалу (а якщо бути точніше, за 2-3 дні) спиртного. Навіть якщо на цей період намічається важливе торжество, доведеться перенести здачу аналізу або під час святкування вживати виключно безалкогольні напої.

Корисні рекомендації

Зазвичай на здачу аналізу крові доведеться йти в поліклініку рано вранці. Причому, виключно на голодний шлунок. Єдине, що дозволяється пити перед парканом біоматеріалу – чисту питну воду. А також незайвим буде виконувати наступні важливі поради:

 1. За 10-15 годин до походу в поліклініку постаратися нічого не їсти.
 2. Якщо доводиться вживати медикаменти, обов’язково слід проконсультуватися з медиком. Тільки фахівець може скасувати ліки і пояснити, як слід вчинити.
 3. Категорично забороняється випивати, табу накладається навіть на безалкогольне слабеньке пиво.
 4. Курцям слід замислитися, що куріння негативно впливає на достовірність результатів. Краще напередодні, за 1,5—2 години до процедури забути про сигарети.
 5. Перед заходом в процедурний коштує 10-15 хвилин посидіти і повністю розслабитися. Особливо якщо довелося довго підніматися по сходах і нервувати в реєстратурі. На достовірність підсумків здатне вплинути навіть незначне підвищення артеріального тиску.

Підсумовуючи все сказане, хочеться повторити, що для того, щоб добитися ідеально чистих результатів досліджень крові, слід зробити зовсім небагато. Чергувати фізичне навантаження, не пити, ненадовго забути про сигарети і дотримуватися повноцінного харчування. Тільки так можна бути спокійним за власне здоров’я і знати, що все патології будуть виявлені вчасно і успішно вилікувані.

За темою:  Рейтинг найбільш питущих країн

MAXCACHE: 0.38MB/0.01132 sec