Жіночий алкоголізм: симптоми і ознаки

Жіночий алкоголізм, на превеликий жаль, стає дуже актуальною проблемою сучасного світу. За даними статистики, лише за 5 останніх років кількість представниць прекрасної статі, які зловживають спиртним, зросло на 150%. Тільки в нашій країні близько 30% жінок систематично вживають алкоголь, а 40% з їх числа страждають запійними періодами.

Жіночий алкоголізм набагато небезпечніше чоловічого, дана патологія з великими труднощами піддається лікуванню. Хоча вважається, що представниці слабкої статі набагато стійкіше до болю, але ось алкозависимость у них починається в рази швидше. Кажуть, що дана патологія взагалі невиліковна. Чи Так це, які перші ознаки алкоголізму у жінок і успішність лікування?

Ці унікальні жінки

Хоча основні ознаки і характеристики алкозалежності у всіх людей мають багато спільного, але медики виділяють і індивідуальні особливості. Зокрема, це стосується відмінностей між розвитком патології у представників різних статей. Тому лікарі виділяють в окреме захворювання дамську алкогозависимость.

Встановлено, що за нюансів власної психології у жінки звикання до етанолу настає в рази швидше. Щоб стати алкоголічкою, досить близько 2-3 років стабільного використання спиртовмісної продукції.

Жіночий алкоголізм відрізняється рядом власних нюансів, які безпосередньо впливають на виникнення хвороби, її перебіг, розвиток і, відповідно, лікування. До даним особливостям медики відносять наступне:

 1. Психоемоційна лабільність. У прекрасних дам нервова система влаштована з переважанням інтуїтивного процесу мислення над логічним. Простіше кажучи, жінка «думає» почуттями. Вони більш емоційні і особливо піддаються руйнівному впливу різних стресових ситуацій.
 2. Підвищена чутливість тканини печінки. Особливо до впливу на орган етилового спирту. У жінки печінка продукує набагато меншу кількість ферментів, які працюють на знешкодження залишків спирту. Тому пані швидше і п’яніють, і звикають до етанолу.
 3. Жіночий алкоголізм швидко руйнує структуру нейронів (нервових клітин). Це є головною причиною стрімкого припинення передачі нервових сигналів вже на першій стадії хвороби.
 4. Більш повільний кровоплин в селезінці і печінковому органі. У зв’язку з цим у жінок частіше відзначається гіпотонія, уповільнений темп обміну речовин. А збільшені розміри венозних судин сприяють стрімкому пошкодження даних органів, особливо під впливом етанолу.
 5. Занадто тендітна і чутлива мембрана, яка є природним захистом тканин головного мозку від впливу отруйних токсинів (гематоенцефалічний бар’єр). Така особливість жіночого організму сприяє швидшому проникненню до мозкових нейронів отруйних продуктів розпаду етанолу.
 6. Також у представниць слабкої статі знижена видільна функція епідермальної тканини і ниркових органів. Цей нюанс погіршує нормальне виведення метаболітів алкоголю з тіла.
 7. Відзначено, що ШКТ жіночого організму відрізняється підвищеною швидкістю всмоктування речовин і продуктів розпаду етанолу в тому числі).
 8. Необхідно взяти до уваги і роботу природних жіночих гормонів. До їх головному відмінності лікарі відносять факт, що жіночі гормони несумісні зі спиртним. Це в результаті приводить до швидкого поразки внутрішніх органів. Саме у дам відзначається найчастіше розвиток важких форм алкозалежності (зі СПОН).

СПОН – синдром поліорганної недостатності. Це важка стрес-реакція. Сукупність прояви поганої роботи відразу декількох функціональних систем людського організму. СПОН відноситься до термальній стадії більшості захворювань.

Виліковний чи жіночий алкоголізм

Серед обивателів ходить усталену думку, що алкозависимость у дам вилікувати неможливо. Почасти, дане твердження є правдивим. Тут слід враховувати і низку соціальних особливостей наших дам. Жінки схильні ретельно приховувати залежність, адже суспільство ставиться до жіночого алкоголізму вкрай негативно.

За темою:  Стадії алкоголізму у жінок

Питуща жінка, на відміну від чоловіка, зазнає нападок, звинувачень і різкій критиці. Це стосується і класичних сімейних традицій, де представниці прекрасної статі по своїй суті є берегинею вогнища. У разі коли п’є чоловік, дружина, піклуючись про нього, більш схильна до спільного розпивання спиртного. Тоді, як самі чоловіки не відрізняються такою особливістю.

Психологами помічено, що жінка, яка має природного невпевненістю у власних силах, що проявляє інфантилізм, найбільше схильна до розвитку алкоголізму.

Причини, що штовхають на шлях залежності

Насправді винуватців, змушують милих дам вступати на тернистий шлях пияцтва, безліч. Медики виділяють кілька найбільш поширених причин, що штовхають жінок до випивки. Це:

 1. Соціальні. Проблеми у фінансовому плані, недолік освіти і виховання, труднощі з роботою, колегами. Незадоволеність собою і сімейними відносинами.
 2. Емоційні. Сюди відноситься і смерть близьких, дітей, важкі захворювання рідних. Різного роду стресових переживань, пов’язаних зі здоров’ям і втратою роботи.
 3. Коло спілкування. Велику роль у розвитку алкоголізму грає і той факт, коли практично всі друзі і приятелі дівчини є питущими людьми.
 4. Робочі нюанси. У деяких випадках займана трудова посаду сприяє тому, що жінці доводиться часто випивати.
 5. Наявні патології. Різні психічні розлади, проблеми на генному і нервовому рівні також впливають на швидкий розвиток алкоголізму і потяг жінок до зловживання спиртного.

Кожен з цих факторів може призвести до появи алкозалежності. Чим більше наголошується в анамнезі факторів, тим вище ризик розвитку у жінки алкоголізму.

Жіночий алкоголізм: симптоми і ознаки

З-за своєї природної сутності та особливостей психоемоційного поведінки представниці прекрасної статі не здатні адекватно оцінити власний стан і зрозуміти наявну проблему. У випадку з алкозалежністю відповідальність лягає на плечі родичів і друзів.

Дуже важливо вчасно відстежити і виявити ознаки жіночого алкоголізму. Чим раніше буде виявлена ця небезпечна патологія, тим більше шансів буде у жінки повернутися в нормальне і здорове життя.

За спостереженнями лікарів, основні симптоми алкоголізму у жінок наступні:

 • зростаюче бажання вживати спиртне, причому для цього завжди відшукуються вагомі приводи;
 • заперечення будь-яких зауважень з приводу пияцтва;
 • стабільне збільшення обсягу випитого, при цьому сп’яніння настає довше;
 • поступова відмова від присутності на столі разом з пляшкою закуски;
 • втрата інтересу до колишніх улюблених занять, хобі та цінностей, які колись були для жінки обов’язкові;
 • відхід у себе, виявляються самотність і інтровертність;
 • поведінкові зміни, часті напади істерії, сварливості, нецензурщина: появи такі риси, які раніше не відзначалися;
 • падіння рівня інтелекту, зменшення здатності до самокритики;
 • безвідповідальність до робочих обов’язків, якщо за службовим обов’язком дама пов’язана з грошима, нерідкі розкрадання та розтрати, викрадені гроші йдуть на купівлю спиртного;
 • розпивання алкоголю у цілковитій самоті;
 • візуальні проблеми з зовнішністю: набряклість, синюшність шкіри, тремор рук, гарячковість погляду.
За темою:  Стадії алкогольної залежності: симптоми

Всі дані ознаки алкогольної залежності у жінок будуть проявлятися й розвиватися в залежності від стадії хвороби. Такі симптоми, як би «нашаровуються один на одного». Велике значення у поступовому розвитку алкозалежності має блювотний синдром, вірніше, його втрата.

Чим сильніше і глибше стадія алкоголізму, тим виразніше відбувається атрофування блювотного рефлексу. На останніх стадіях хвороби така здатність відсутня зовсім.

Що стосується пристрасті до хмелю, то симптоми пивного алкоголізму у жінок проявляються набагато раніше, ніж у чоловіків. Цьому сприяє швидке звикання до етанолу і ряд фізіологічних особливостей. Лікарями доведено, що пиво набагато небезпечніше для жіночого організму.

Саме при пивної залежності відзначаються часті провали в пам’яті. Свою роль у цьому відіграє присутні в хмелі психоактивні речовини. Вони утворюються в результаті бродіння і негативно впливають на ЦНС і роботу головного мозку.

Як проходить лікування

Медики першим ділом діагностують захворювання. Тут головне – знайти висококваліфікованого фахівця. Адже тільки грамотний медик може виявити проблему, не торкнувшись при цьому почуття жінки. Потім спільними зусиллями виявляється причина алкоголізму.

Деколи, щоб з’ясувати справжню причину, яка штовхнула жінку в обійми «зеленого змія», потрібна кваліфікована допомога психолога. В основному, коли справа стосується безпосередньо лікування, всі методи терапії однакові. Так само, як і у випадку з чоловіками, застосовуються:

 • зашивання;
 • кодування;
 • гіпнотерапія;
 • психокорекція;
 • медикаментозні препарати.

Але тут знову на перший план виступають природні особливості жіночого організму. Терапія алкозалежності у представниць слабкої статі протікає набагато важче і довше. Цьому сприяє ряд причин:

 1. Гормональні перепади посилюють тягу до алкоголю.
 2. Занадто низька діяльність печінкових ферментів, які нейтралізують продукти розпаду етанолу.
 3. У жінок синдром абстиненції виражений набагато слабкіше. Саме тому вони набагато пізніше звертаються за допомогою до нарколога.

Щоб забезпечити гарантований успіх від терапії, лікування слід підключати членів сім’ї та близьких. Дами у такі моменти особливо гостро потребують підтримки і розуміння з боку рідних.

Порівняно з алкозалежністю у чоловіків, жіночий алкоголізм протікає з більш поглибленої психоемоційної стороною.

Дана особливість вимагає індивідуального підходу до лікування патології у жінок. В такий сверхтяжелое час близькі люди зобов’язані ставитися до хворої з крайньої турботою і навіть трепетом. Потрібно не тільки брати безпосередню участь у всіх реабілітаційних заходах, але і всіляко співпереживати, даруючи відчуття опори і підтримки.

Кодування, як найбільш ефективний спосіб

В реаліях сучасної, розвиненої медицини, таке захворювання, як алкоголізм успішно виліковується. Особливо при використанні методів кодування. Ця процедура створює певні умови, які формують у алкозалежною відраза до спиртного на підсвідомому рівні.

За темою:  Отруєння алкоголем: симптоми і лікування

У процесі заходу під шкіру хворий впроваджується певний препарат. Дане ліки не діє, якщо жінка не п’є. Але моментально активується, коли в організм надходить навіть мінімальна доза спиртного. У даному разі особистість буде відчувати на собі всі негативні прояви сильного отруєння:

 • головний біль;
 • запаморочення;
 • сильна слабкість;
 • падіння тиску;
 • тремор кінцівок;
 • посилене потовиділення;
 • нудота і блювотні позиви.

Але навряд чи пацієнтка буде випробовувати долю, адже про всіх даних симптомах нарколог попереджає заздалегідь, ще до процесу кодування. Такий захід має свій обмежений часовий проміжок, і він досить тривалий. Цього періоду цілком достатньо, щоб жінка зрозуміла всю красу тверезого життя і усвідомила, що з труднощами спокійно можна справлятися і без спиртного.

Наслідки жіночого пияцтва

Враховуючи, що алкоголізм у представниць слабкої статі розвивається і формується просто стрімко, не можна не торкнутися сумні підсумки даної ситуації. Алкоголізм безжально розправляється з жіночим здоров’ям, серйозно порушуючи і вкорочуючи життя. До найпоширеніших наслідків тривалого зловживання спиртним відносять наступне:

 1. Токсична алкоэнцефалопатия. Дане захворювання глибоко вражає всю систему мозкової діяльності, приводячи до повної деградації особистості.
 2. Полінейропатія. Захворювання на тлі масового ураження структур і функціонування периферичних нервів.
 3. Глобальне зниження здатності мислити, міркувати. Особистість деградує і в плані інтелекту, одночасно відзначається розвиток численних психічних відхилень.
 4. Алкогольний делірій. Знайомий нам під найменуванням «білочка» або «біла гарячка». Алкогольний психоз, який розвивається у особи після закінчення запою.
 5. Гепатит на грунті тривалого споживання спиртного. Таке захворювання поступово перетікає в загальне ураження печінки, спровокувавши цироз. На тлі вірусної інфекції цироз зазвичай протікає з розвитком асциту і портальною гіпертензією і нерідко призводить до летального результату.
 6. Ниркова та печінкова недостатність.
 7. Проблеми в роботу ШКТ. На тлі алкозалежності часто діагностують панкреатит, панкреонекроз. Ситуація ускладнюється і стає фатальною, якщо трапляється отруєння неякісною алкопродукцией.
 8. У п’є жінки дуже великий ризик появи інфарктних та інсультних станів.

А також одне з найнебезпечніших наслідків жіночого алкоголізму – гангрена. Дана ситуація розвивається через «позиційного здавлення». Цей синдром розвивається на певному етапі зловживання алкоголем, коли жінка зовсім перестає що-небудь відчувати і відчувати. Це призводить до припинення функціонування нервових закінчень кінцівок, що і провокує гангрену.

Проблемою жіночого алкоголізму слід займатися відразу і негайно. Підключати до боротьби за здоров’я усіх – рідних, членів сім’ї, друзів, подруг. Не забувайте, що чим раніше почати грамотну терапію, тим більше шансів у жінки швидше повернутися в тверезу і здорове життя.

MAXCACHE: 0.39MB/0.04069 sec