Жіночий пивний алкоголізм: симптоми і лікування

Небезпека залежності від вживання пива полягає в уявному нешкідливості напою. Проводячи своє дозвілля за пляшкою пива, людина сприймає даний вид алкоголю, як газований напій. Зловживання слабким алкоголем веде до появи певної залежності. Наслідки пивного алкоголізму у жінок і методи вирішення проблем ми будемо розглядати нижче.

Про жіночий алкоголізм

Знімати психологічну напругу з допомогою пива, властиво не тільки чоловікам, але й жінкам. Любов до цього напою об’єднує людей з різних соціальних шарів і вікових груп. До вживання пива ведуть наступні шляхи:

 1. Молоді дівчата п’ють пиво, щоб здаватися дорослішими
 2. Жінки в середньому віці, вживають алкоголь, опинившись в стресових ситуаціях.
 3. До спроб розслабитися за допомогою пива, призводять побутові проблеми і негаразди.
 4. Дуже часто за допомогою пінного, жінка намагається заглушити біль від втрати близької людини.

Цей перелік можна продовжувати досить довго. В категорію людей, залежних від пива можна записати дітей і дружин, чоловіків, які страждають від алкоголізму, бізнесвумен, і жінок, які не вміють контролювати свої слабкості.

Особливості захворювання

На відміну від чоловічої, жіночий алкоголізм має психоемоційні коріння. Особливості характерні для жіночого виду хвороби полягають в наступних проявах:

 • дівчата п’ють в самоті;
 • жінкам набагато важче контролювати норму споживання;
 • жіночий алкоголізм розвивається в два рази швидше.

В швидкості формування залежності відіграє значну роль фізіологічна особливість жіночого організму. На відміну від чоловічого в організмі жінки міститься менше рідин. В результаті цього, концентрація етилового спирту при рівній кількості випитого в крові у жінки буде значно вище.

Також грає велику роль той факт, що система ферментів, яка відповідає за розщеплення етанолу, працює в меншу силу. При наявності достатньої кількості певних гормонів, етил швидко всмоктується крізь шлункові стінки і включається в обмін речовин.

Пиво має більш сильний вплив і на жіночий мозок. Під цим впливом клітини певних відділів головного мозку, пригнічуються і відмирають. Це призводить до часткових провалів пам’яті, зниження розумових здібностей.

У складі пива є певні речовини, які впливають на психоемоційний фон. Під дією цих речовин відбувається пригнічення центральної нервової системи. Це супроводжується тим, що жінка впадає в ступор.

Ця дія призводить до того, що в організмі починаються процеси толерантності до пивних напоїв. Стадія звикання супроводжується проявом надмірної агресії, спалахами гніву і необґрунтованою злості.

Стадії захворювання

Про наявність проблем з алкоголем можна говорити, якщо жінка вживає його частіше, ніж два рази на тиждень. Пиво сприяє появі одного з найсильніших видів психічної залежності, яка лише посилюється з переходом від стадії до стадії.

Головні ознаки пивного алкоголізму у жінок — це відсутність здатності зупинитися і незнання заходів у вживанні.

Перший етап

Як правило, більшість жінок намагається уникати гучних компаній. Вони воліють розслаблятися вдома, випиваючи пляшку пива за смачною вечерею. У перший час, такі явища досить рідкісні. Але незабаром цей процес стає більш повсякденним явищем. Жінка перестає вважати це чимось неправильним.

За темою:  Стадії алкогольної залежності: симптоми

У цей момент починає розвиватися психологічна залежність. На даній стадії характерні зміни в організмі, які і є одним з тих факторів, що призводять до хвороби.

Другий етап

Ознака другого етапу, це постійне збільшення щоденних доз алкоголю. На цьому етапі формується фізіологічна схильність організму до вживання пива. Кількість випитого може досягати дози у вигляді кількох пляшок пива.

Спроба розслабитися без алкоголю не увінчається успіхом. Для того щоб скинути напругу після важкого дня і знизити силу власної агресії, жінці доводиться буквально напиватися «чіп».

Заключна стадія

Досить цікаво, що на даній стадії хвороби, кількість випитого алкоголю може перевищувати десяти літрів. Звичайного ефекту від пива стає недостатньо, і жінка починає вживати більш міцні напої.

З-за певного впливу на роботу головного мозку, третя стадія алкоголізму призводить до того, що жінка відчуває проблеми з пам’яттю. На цьому тлі розвиваються слабоумство і напади істерики.

Симптоматика

Поява залежності можна прочитати за радісного виразу обличчя при згадці алкоголю і готовності до веселого застілля в будь-який час доби. Розвинений пивний алкоголізм у жінок має наступні симптоми:

 • щоденне вживання алкоголю;
 • напади мігрені;
 • проблеми зі сном, безсоння;
 • втома;
 • агресії і спалахи гніву при найменшому натяку на хворобу.

Знаючи, що таке жіночий пивний алкоголізм, симптоми та ознаки його прояву, стає досить легко виявити людини, що випробовує проблеми з вживанням алкоголю.

Ознаки хвороби

В першу чергу захворювання змінює характер. Жінка стає більш схильна до зміни настрою, сентиментальності і слізливості. Але в той же час її характер стає більш байдужим до подій, її перестають хвилювати проблеми близьких. Оцінювати себе в таких ситуаціях стає більш складно, тому для жіночого алкоголізму характерні прояви жалю до себе і звинувачення у своїх проблемах, близьких людей. У цей момент людина особливо схильний до депресії, існує ймовірність спроб суїциду.

Більше пізні етапи розвитку хвороби супроводжуються зміною зовнішнього вигляду. Під дією алкоголю в організмі прискорюються процеси старіння. Шкіра втрачає свою еластичність і набуває червонуватого відтінку. Зміна гормонального фону призводить до появи «пивних» вусиків, збільшується кількість волосся на шкірних покривах, і змінюється тембр голосу.

За темою:  Стадії алкоголізму у чоловіків: таблиця

Шкірні покриви обличчя стають набряклими, шкіра в буквальному сенсі в’яне. Червоні тони шкіри перетворюються в плями темно-червоного кольору. Згубний вплив алкоголю поширюється і на ротову порожнину. У залежних від вживання пива, зубна емаль темніше і кришиться.

На зміну зовнішності впливає і стан зовнішнього вигляду волосся. Вони втрачають свій природний блиск, швидко сивіють і набувають недоглянутий вигляд. Крім цього, змінюється сама фігура. Для жіночого пивного алкоголізму характерні такі явища, як атрофія нижніх кінцівок і скупчення жирових складок в області живота.

До чого призводить пиво

Залежність від вживання пива посилюється наявністю в напої пивних дріжджів. Кожна гуртка сприяє потраплянню в організм таких речовин, як гістаміни, путресцины, тирамины і навіть трупні отрути.

Амінові кислоти можуть стати причиною появи головних болів і мігрені. Вони викликають пригніченість і емоційний ступор.

Від захворювання страждає безліч внутрішніх органів. Основний удар припадає на нирки, які є своєрідним бар’єром для етилового спирту. Від етанолу страждає і сечовий міхур, що пропускає через себе величезну кількість шкідливих речовин.

Вся система, з допомогою якої виводиться рідина з організму, знаходиться під великим стресом, з-за сечогінної дії «пінного». Разом з сечею з організму вимивається велика кількість корисних речовин. Їх недолік в організмі призводить до порушень в обміні речовин і гормональних збоїв.

В темних сортах пінного міститься фитогормон, який має схожість з естрогеном. Їх схожість призводить до того, що він починає пригнічувати вироблення «суто» жіночих гормонів. Добова доза гормонів міститься у п’ятсот мілілітрів напою. Порушення гормонального балансу позначається на менструальному циклі, і може стати причиною безпліддя і фригідності.

Пристрасть до спиртного має вплив не тільки на репродуктивні функції організму, але і на всю ендокринну систему.

Такі проблеми можуть стати причиною переродження яєчників у жир, мутацією в яйцеклітинах. Діти, мати яких вживала під час вагітності спиртне, більш схильні до хронічних захворювань і відрізняються слабким здоров’ям.

Порушення в роботі вищезгаданих органів призводять до появи проблем з кровоносною системою. Із-за поганої роботи серця, артеріальний тиск знаходиться в нестабільному стані. На цьому тлі характерно поява кардіоміопатії, яку також називають «пивним серцем». Серце збільшує свій об’єм, стаючи менш працездатним.

Методика лікування

Лікування пивного алкоголізму у жінок в домашніх умовах проводиться точно таким же способами, що і в стаціонарі. У першу чергу потрібно позбавити людину від вживання продуктів, що містять в собі етанол.

За темою:  Жіночий алкоголізм: симптоми і ознаки

У більшості випадків для лікування залежності застосовуються медикаменти, які викликають відразу до вживання спиртних напоїв. Ці кошти використовуються для виведення із сильного запою. Для того щоб приступити до лікування, для початку потрібно позбутися від похмільного синдрому.

Для цього використовуються такі ліки, як Алкозельцер або Зорекс. При наявності хронічних захворювань від ліків, що містять у своєму складі аспірин або парацетамол, краще всього відмовитися. Для виведення з запою добре підходять комплекси вітамінів і Пропротен-100. Для того щоб створити в організмі умовний рефлекс відрази до пива використовується лидевин.

Крім цього, потрібно пам’ятати і про методи психічної терапії. Для того щоб лікування хвороби досягла позитивних результатів, потрібна підтримка не тільки близьких, але і грамотного фахівця.

Одним з кращих способів боротьби із захворюванням визнана методика, що містить в собі терапію лікарськими засобами та гіпноз. Перед тим як приступати до лікування, дуже важливо, щоб жінка не вживала алкоголь протягом декількох днів. Позитивний прогноз при успішності цього методу гарантує повну несприйнятливість алкоголю протягом п’яти років. Дана методика передбачає використання наступних варіантів впливу:

 1. «Торпедо» — препарат дисульфірам вводиться внутрішньовенно. Створює сильну негативну реакцію на вживання будь-якого спиртного.
 2. Еспераль – має форму таблеток, гелю та внутрішньовенних ін’єкцій. У складі препарату знаходиться дисульфірам.
 3. Лікування методом Довженка – лікування, яке має психотерапевтичну спрямованість. Проводиться в невеликих групах.

Найбільш популярний вид лікування жіночого алкоголізму — це використання препарату » Еспераль. При правильному вживанні, кодування від алкогольної залежності встановлюється на строк, що становить п’ять років. Препарат має багато побічних ефектів, тому перед його вживанням потрібно проконсультуватися з фахівцем.

Також позитивний результат дає і гіпнотичний вплив. Однак у цього методу існує недолік, у вигляді появи фобії до алкоголю. Жінка починає боятися будь-якого контакту зі спиртним. Такий страх може стати причиною сильного нервового стресу і інших проблем психічного характеру.

Лікування залежності повинно проводитися під контролем фахівців, які допоможуть виявити джерело проблеми, і зупинити процес розвитку захворювання.

MAXCACHE: 0.39MB/0.01469 sec