Лікування пивного алкоголізму в домашніх умовах

Багато хто думає, що пиво належить до слабоалкогольних напоїв, які не завдають шкоди організму. Прагнення випити пива не сприймається як порок, на відміну від горілки. Це стає причиною того, що людина «втягується» в процес споживання пива і поступово все більше зловживає пінним напоєм. У зв’язку з цим постає питання, як позбутися пивного алкоголізму в домашніх умовах.

Проблема з цим видом захворювання полягає в тому, що люди знаходяться в повній впевненості, що пляшка пива, випита ввечері після трудового дня, ще не алкоголізм. Цьому сприяє і якісна реклама, яка свідчить про те, що пиво кращий напій для втамування спраги.

Однак реклама ніколи не говорить про те, що темні сорти пива мають у своєму складі близько п’ятнадцяти відсотків етилового спирту.

У чому небезпека захворювання

Почати слід з того, що пивний алкоголік відчуває певні проблеми з серцевим м’язом. Шкідливі метали, які використовуються в напої для стабілізації піни, мають величезний вплив на роботу всієї серцевої системи. Регулярне вживання пива веде до порушень, пов’язаних з кровообігом, що стає причиною відмирання деяких тканин в серце. Крім цього, у хворих, часто діагностуються захворювання, пов’язані c шлунком. Вуглекислий газ, що входить до складу пінного, стає причиною появи варикозу.

Ця патологія є причиною слабкості серцевого м’яза, яка не здатна впоратися зі своїми прямими обов’язками.

Наслідки пивного алкоголізму у чоловіків виражаються в появі таких захворювань, як:

  • цироз печінки;
  • гепатит;
  • міокардіодистрофія.

Також через вміст в напої певних гормонів, спостерігаються проблеми з потенцією і зниження кількості сперми. Вживання пива призводить до того, що чоловічий гормон тестостерон, виробляється все в менших кількостях. На цьому тлі починає домінувати вироблення жіночих видів гормонів, які стають причиною появи пивного живота і зростання грудних залоз. Поступово чоловічий силует набуває характерні жіночі риси.

За темою:  Навіщо люди п'ють алкоголь

В організмі жінок, що зловживають пивом, спостерігаються протилежні зміни. Змінюється тембр голосу, і з’являються ледь помітні вусики. Хмільний напій може зіграти погану роль в питанні роботи багатьох внутрішніх органів. Його вживання сприяє постійному збільшенню значень артеріального тиску. Регулярне вживання алкоголю призводить до порушення роботи деяких відділів головного мозку, які відповідають за рівень інтелекту людини.

Етапи розвитку захворювання

Ознаки пивного алкоголізму у чоловіків з’являються досить повільно. Для хвороби характерні три етапи розвитку. Протягом першого часу, людина відчуває періодичне бажання попити пива. При відсутності можливості його здійснити, жага до пінному тимчасово притупляється. Але при появі доступу до напою, людина перестає себе стримувати і може вибити більше необхідної дози. У такій ситуації характерні деякі зміни психологічного характеру, у вигляді агресії і надмірної дратівливості.

Під час першого етапу людина намагається виправдовуватися за свою пристрасть і надмірне вживання. До початку другого етапу, контролювати свою поведінку ставати у кілька разів важче. Дуже часто на цьому тлі з’являються тривалі запої, які можуть стати причиною алкогольного психозу.

Симптоми пивного алкоголізму третьої стадії, досить типові. Крім сильної прихильності до пляшки, спостерігається деградація особистості. Для досягнення сп’яніння, алкоголіку досить порції менше двохсот грамів. Дана стадія хвороби небезпечна такими ускладненнями, як виразка, цироз і поліневрит.

Методи лікування

Залежність від вживання хмільного напою набагато яскравіше виражена, ніж від будь-якого іншого алкоголю. У зв’язку з цим, лікування захворювання потрібно проводити тільки в умовах стаціонару. Однак багато алкоголіки мають одну особливість, кожен з них заперечує факт наявності хвороби і чинить опір лікуванню. У спробах домогтися результату, можна спробувати лікування на дому.

Лікування пивного алкоголізму в домашніх умовах вимагає великих зусиль на відміну від умов клініки. Це обумовлено тим, що, перебуваючи у лікарні, людині доводиться відмовитися від вживання спиртного, так як його майже неможливо дістати.

За темою:  Стадії алкогольної залежності: симптоми

Перед тим, як лікувати пивний алкоголізм, потрібно скласти план лікування. Для того щоб перебороти свою потребу, хворому може знадобитися кілька місяців. У цей період людина може відчувати сильний біль, що супроводжується синдром відмови. Протягом цього часу, продукти, що містяться в пиві, повністю виводяться з організму. Відновлена психіка поступово справляється з бажанням вжити алкоголь. Через деякий час це бажання зникає назавжди.

Для того щоб вплинути на швидкість лікування, можна застосовувати спеціальні медикаменти. Про спосіб їх використання та вплив на організм можна дізнатися у медичного спеціаліста. Перед застосуванням ліків потрібно переконатися у відсутності протипоказань і ретельно дотримуватися рекомендовану дозу. Дуже важливо, що прийом подібних медикаментів передбачає відсутність алкоголю в крові.

Пивний алкоголізм у чоловіків симптоми може мати не тільки фізіологічні, але і психічного характеру. Саме тому лікування в домашніх умовах проводиться в кілька етапів. На початковому рівні усувається саме фізична залежність. Далі лікування потрібно направити на психологічну реабілітацію. Порушення цієї послідовності може стати причиною появи зривів і рецидивів.

Для того щоб допомогти хворому побороти свою пристрасть, потрібно проводити з ним довірчі бесіди. Потрібно щоб людина усвідомила всю згубність своєї звички і отримав стимул боротися з нею.

Перед тим як здійснювати лікування, потрібно підготувати до цього хворого. При відсутності бажання перебороти хворобу, позитивного результату досягти неможливо. Коли самостійно впоратися з хворобою неможливо, можна звернутися за допомогою нарколога. Фахівець допоможе скорегувати лікування і вирішити безліч питань, що виникають.

На саме лікування відіграє роль безліч різних нюансів, треба враховувати вік хворого, кількість часу, який він знаходиться в залежності, якість спиртного та інші фактори. Тільки на основі них можна підібрати найбільш підходящу методику лікування.

За темою:  Стадії алкоголізму у жінок

MAXCACHE: 0.38MB/0.00727 sec