Навіщо люди п’ють алкоголь

Як часто в голову людям приходять думки про те, чому людина починає пити алкоголь? Адже кожен знає про те, якої шкоди спиртні напої несуть організму, проте це не відштовхує від його вживання і нерідко на цьому тлі розвивається залежність. Більшість причин, званих самими алкоголіками можна віднести до відмовок. Кожен із залежних намагається прикрити себе і придумати більш жалісливу причину, що виправдує його залежність. За словами психологів, кожна стадія алкоголізму супроводжується своїми причинами вживання алкоголю. Саме фактори, що впливають на формування залежності, ми і розглянемо.

Що кажуть залежні

Перед тим як розбиратися в цьому питанні, давайте розберемо причини вжитку алкоголю, про яких говорять самі залежні. Подібні виправдання характерні як для країни, що розвивається залежності, так і для більш важкої форми захворювання. При цьому людина, що випробовує проблеми, намагається вселити ці думки не тільки свого найближчого оточення, але й собі.

Найбільш частими виправданнями своєї хвороби алкоголіки знаходять у тому, що алкоголь дозволяє їм розкритися, стати більш товариськими і розкутими. Звичайно, це допустимо, якщо говорити про келих вина, який допомагає подолати сковує бар’єр. Однак надмірне вживання алкоголю призводить до того, що поведінка людини сильно змінюється. Етиловий спирт негативно впливає на головний мозок, в результаті чого людина стає більш дурним. Те, що здається йому розкутістю, насправді стає неадекватною поведінкою, а товариськість перетворюється в набридливість.

Ще один не менш популярний привід вживання алкоголю – це створення атмосфери веселощів. Подібна ситуація свідчить про наявність певних проблем психологічного характеру. Алкоголь не може стати причиною для веселощів. Звичайно, можна відчути себе набагато краще, однак це може стати причиною певних змін. Радість від вживання, супроводжується сумом похмілля.

За темою:  Стадії алкогольної залежності: симптоми

Напевно, кожен чув вираз: «сто грам для хоробрості». Деякі з тих, хто страждає алкоголізмом, під впливом спиртного здійснюють різні дурниці, так як п’янкий ефект не дає нормально сприймати те, що відбувається. На цьому тлі може спостерігатися непристойну поведінку, бешкет і навіть порушення закону.

У момент сп’яніння всі норми моралі розпливаються, у людини повністю відсутній інстинкт самозбереження.

Причини, чому люди п’ють алкоголь, часто мають психологічні коріння. Дуже часто спиртне використовується як засіб позбавлення від стресу. Подібний спосіб вирішення проблем далеко не найкращий. Вплив етилового спирту на ЦНС може стати причиною появи депресивних думок, апатії і психічних розладів. Звичайно, стрес на деякий час зникне, щоб потім повернутися з подвоєною силою. Саме тому фахівці говорять про те, що використовувати алкоголь для вирішення проблем і зняття нервового напруження нерозумно.

Вживання алкоголю для позбавлення від похмільного синдрому – одна з найгірших причин для пиття спиртного. Подібні заходи створюють замкнуте коло, що і стає причиною появи алкоголізму. Використання методу «клин клином» в цьому плані є неприпустимим. В іншому випадку можна не помітити появу хвороби.

Що кажуть фахівці

На питання, чому люди п’ють алкоголь, психологія відповідає наступне. В першу чергу, не можна вірити виправданням, що знаходять собі залежні. Причини, які люблять використовувати залежні для тиску на близьких, полягають у наступних моментах:

  • проблеми особистісного характеру;
  • проблеми з роботою;
  • переконання, що використання алкоголю надає позитивну дію.

Але на думку психологів, існує всього лише п’ять справжніх причин, які супроводжують кожний етап захворювання.

У першу чергу потрібно зрозуміти, що ніхто не народжується з цим захворюванням. Звичайно, має місце спадкова схильність, але для формування залежності потрібно час. Для розвитку захворювання може знадобитися не один рік. Важливо відзначити, що алкоголізм розвивається швидше у жінок. Давайте розглянемо справжні причини, про яких кажуть фахівці.

  1. Початковий етап. Формування майбутньої хвороби починається з моменту першого вживання алкоголю. Як це далеко зайде, залежить тільки від самої людини. Перше вживання спиртного відбувається в компанії друзів, родичів під час урочистості або просто з цікавості. В такі моменти алкоголь використовується досить рідко, тому для побоювань немає ніякого грунту.
  2. Другий етап починається тоді, коли людина використовує алкоголь більше одного разу на місяць. Приводом можуть виступити різні мотиви, серед яких традиційне «за компанію», щоб розслабитися і відчути ейфорію завдяки п’янливому ефекту. З часом людина хоче все частіше перебувати у подібному стані. Залежності на даний момент поки немає, проте з’являється ґрунт для її розвитку.
  3. Для третього етапу характерним є вживання алкоголю по вихідних, після важких робочих буднів. Часто все починається з пива, кожну п’ятницю. Поступово споживання етилового спирту стає причиною. Залежність починає формуватися на психологічному рівні. Якщо в такий момент у людини вилучити алкоголь, надалі він буде говорити, що вечір п’ятниці не вдався.
  4. Четвертий етап – це поява міцною залежності від вживання алкоголю. Спиртне п’ється практично кожен день. Під впливом токсинів більшість органів знаходяться в жалюгідному стані. Щоб позбутися від неприємних симптомів, алкоголіку доводиться все частіше використовувати спиртне. На даному етапі хвороби, від найсильнішого похмілля може врятувати тільки алкоголь. Людина просто не може жити без вживання алкоголю.
  5. Заключний етап. Захворювання приймає небезпечну форму. Людина вже повністю відривається від світу і розчиняється в алкогольному запої. Моменти тверезості майже не спостерігаються. Під впливом алкоголю порушена робота багатьох внутрішніх органів. Змінюється не тільки особистість людини, але і його зовнішній вигляд. Навіть близьким і найближчого оточення не вдається дізнатися в новій особистості колишнього людини. Причини, навіщо люди п’ють алкоголь на цій стадії, полягають в трьох простих речах: наявність звички, підтримка енергії і бажання позбутися від больових відчуттів.
За темою:  Лікування пивного алкоголізму в домашніх умовах

Грунтуючись на цьому, можна говорити, що будь-які причини, які знаходять алкоголіки, лише відмовки і виправдання. При будь-якому прояві найменших натяків на залежність необхідно приймати термінові заходи лікування. Звернувшись до фахівця на ранньому етапі, можна запобігти розвитку хвороби.

Для цього не обов’язково звертатися до нарколога. Ранні форми алкоголізму з успіхом усуваються за допомогою психічної терапії. Дуже важливо усвідомити проблему і знайти сили перебороти залежність. Чим раніше людина це зрозуміє, тим швидше зможе повернутися до колишнього життя. Дуже важливо в цей момент його підтримувати і допомагати. Потрібно пам’ятати, що можливість вилікуватися існує, але потрібно докласти максимум зусиль.

MAXCACHE: 0.38MB/0.00698 sec