Стадії алкоголізму у чоловіків: таблиця

Алкоголізм – це не звичка і навіть не захоплення. Пристрасть до алкоголю є захворюванням, обумовленим на стійкої залежності фізичного і психічного рівня. Дану патологію слід обов’язково лікувати і не затягувати з терапією. Адже кінцевий пункт пристрасті до спиртного – це летальний результат.

Чим занедбаніший стадія хвороби, чим яскравіше проявляються ознаки алкоголізму у чоловіка. Тим важче стає лікування і менше шансів на повне одужання. Саме з цієї причини слід знати всі існуючі ознаки хвороби. Необхідно починати терапію відразу, як тільки виявляться перші тривожні сигнали.

Чому чоловік п’є

Практично всі люди не проти вжити чарочку-другу після важкого трудового дня. Так і свят у нас багато, які відзначаються з усією широтою російської душі і з незмінною присутністю на столі спиртного. Але чому лише деякі помірно питущі люди стають алкоголіками?

Лікарі поділяють алкоголізм на три загальні категорії, спираючись на статево-вікову приналежність. Це жіночий алкоголізм, чоловічий і, на превеликий жаль, вже і дитячий.

Основні причини чоловічого пияцтва

Всі вищеперелічені категорії алкозалежності відрізняються власними причинами, які впливають на формування згубної пристрасті. За статистикою саме чоловіки найчастіше йдуть в безодню п’яного світу. Причин тому декілька:

 1. Виснажлива робота з тривалими стресами. Спочатку спиртне сприймається, як найбільш швидкий спосіб розрядити стан і прибрати нервозність. Але стрімко прийшло звикання до етилового спирту вносить свої корективи. Тепер вже для людини не існує іншого способу зняти напругу, як спиртне.
 2. Бідність. Втрата роботи і нехай навіть тимчасова нездатність містити сім’ю. Особливо якщо в даній ситуації замість підтримки та уваги близьких/дружини, людина бачить одні докори. Така ситуація неминуче призводить до морального і морального падіння і спроби піти від дійсності в алкоголь.
 3. Особистісні особливості. У кожної людини свій характер. Бувають чоловіки сором’язливі і по своїй натурі затиснуті і скромні. Закомплексованість посилюється, коли батьки такої людини намагаються невміло його виховувати, постійно повторюючи про те, яким повинен бути справжній чоловік. У цьому випадку особа може пристраститися до горілки вже з юних років. Адже спиртне допомагає розслабитися, стати говірким і відчути себе сміливим.
 4. Психологічна травма. Хоч представники сильної статі і відносять себе до «сильним», але психіка у них набагато слабкіше жіночої. І чоловіки за своєю природою не так добре пристосовані до нервових струсів, як жінки. Тому будь-яка негативна зміна у звичному укладі життя (розлучення, втрата роботи, смерть близької людини) можуть перетворитися на серйозне психологічне потрясіння і стати причиною алкоголізму.
 5. Влада подружжя. Зустрічаються жінки з явними ознаками домінантної поведінки. У таких сім’ях чоловік, особливо якщо він ще й володіє слабким характером, підпадає під її вплив. Не маючи можливості самореалізуватися як голова родини, чоловік стикається з роздратуванням і депресією. Внутрішня злість, агресія штовхає його в обійми спиртного.
За темою:  Жіночий алкоголізм: симптоми і ознаки

Причини алкоголізму у чоловіків: психологія

Але все-таки, чому далеко не всі чоловіки, навіть і потрапивши в якісь життєві колотнечі, спиваються? А деякі, тільки почавши пити, моментально стають хронічними алкоголіками? За справу і розгадку таємницю беруться психологи. Фахівці виділяють деякі індивідуальні риси особистості, які притаманні людям, схильним до залежностей. Це:

 • низька самооцінка і відсутність вміння висловлювати і проявляти власні почуття;
 • безладність, втеча від існуючих проблем і прагнення не нести відповідальність за вчинки;
 • невміння долати труднощі, у психології таке якість називається «зниженою здатністю до фрустрації»;
 • перфекціонізм, бажання завжди бути на висоті і все робити ідеально, в поєднанні до низької фрустрацією це призводить до пияцтва.

Психологія алкоголіка

Регулярне і тривале вживання спиртовмісних напоїв не тільки руйнують людину в плані фізичному. Алкоголь формує деякі особливості особистості.

Спочатку люди, що володіють різним темпераментом, складом характеру під впливом спиртного набувають схожі і однакові риси.

Можна сказати, що у алкоголізму є однаковий і притаманний усім психологічний портрет особистості. Запускається процес нівелювання (вирівнювання, стирання якихось колись яскравих проявів людського характеру). Дані психологічні симптоми алкоголізму у чоловіків наступні:

 1. Заперечення проблеми. Особи, які страждають від алкозалежності, практично ніколи не визнають у себе наявність даного захворювання. Навіть запійні хронічні алкоголіки будуть стверджувати, що з ними все в порядку, а проблем з пияцтвом не є.
 2. Егоцентризм. В даному випадку психологія алкоголіка схоже на нюанси психіки маленької дитини. Я хочу і все. Ніякі спроби членів сім’ї допомогти і поговорити не сприймаються. Підсумком стає роздратування на близьких, відхід у внутрішній світ і цілковита самотність.
 3. Непослідовність. Люди, що страждають алкоголізмом, вкрай суперечливі у своїх судженнях. Вони легко можуть змінювати свою думку, давати порожні обіцянки.
 4. Пасивність. Дане захворювання прищеплює алкоголіку і таку особливість особистості, як бездіяльність. Людина стає абсолютно безініціативним. Він просто пливе за течією. Такого хворого не цікавить нічого навколо, а всі життєві цінності зводяться до однієї мети – добути чергову дозу спиртного.

Стадії алкоголізму у чоловіків: таблиця

Медики виділяють три стадії формування алкогольної залежності. Кожна з них обумовлюється власними ознаками і симптомами. Керуючись цією таблицею, можна виявити алкоголізм в самому початку і негайно вжити необхідні дії у відношенні до людини.

Ставлення до випивки Симптоми алкогольної інтоксикації Ознаки абстинентного синдрому Психічний стан Фізичний стан
Перша стадія
все частіше з’являється бажання випити, на даному етапі завжди знаходяться вагомі приводи до п’янки, можуть початися запійні періоди сп’яніння виражено слабо і ще не провокує симптоматику, властиву при інтоксикації, але спостерігається відсутність захисного блювотного рефлексу абстиненція не виявляється, спостерігається лише збільшення симптомів похмільного синдрому перед прийняттям спиртного людина відчуває приплив енергії і радісне збудження, при відсутності чергової дози з’являється агресія і сильне засмучення відзначаються проблеми в роботі деяких внутрішніх органів, особливо страждає ШКТ і печінка, на даному етапі відновити роботу систем організму ще можливо
Друга стадія
тепер бажання випити вже не має під собою якогось приводу, чоловік п’є постійно, через 2-3 дні, запої стають частими відчуття сп’яніння приносить комфорт, а от стан тверезості викликає роздратування, фізичний дискомфорт, з’являються симптоми, властиві при алкогольному отруєнні абстиненція має три стадії:

1) сухість слизової рота, посилення пітливості, довгий похмілля.

2) зниження артеріального тиску, нудота, блювання, мігрень, тремор кінцівок, втрата уваги.

3) високий ступінь агресивності, втрата апетиту, депресивні прояви

при відсутності дози алкоголю відзначається підвищена агресивність, смуток, депресивні стани, спостерігається втрата пам’яті, гострі психози і втрата особистісного контролю – людина п’є з ким попало і що попало починаються постійні мігрені і тремор кінцівок, формуються серцеві проблеми (тахікардія, аритмія), з’являється сильна задишка навіть при малій фізичному навантаженні, розвивається дистрофія печінки та зниження лібідо, дані порушення з труднощами, але все ще піддаються лікуванню
Третя стадія (хронічна)
людина вже відчуває якусь провину за свою пристрасть, але вже не в змозі відмовитися від випивки, алкоголь п’ється щодня, у великих кількостях і безконтрольно у хворого повністю відсутня всі властиві реакції організму на надлишок етилового спирту в організмі спостерігається стійке порушення фізичного і психічного здоров’я, будучи тверезим, людина стає абсолютно безпорадним з’являються галюцинації, психози, спілкування з людиною у тверезому стані стає практично неможливим, відбувається повна деградація особистості і втрата всіх емоційних зв’язків починається глобальне руйнування роботи всіх внутрішніх органів, відновлення колишнього рівня здоров’я вже неможливо, розвивається цироз печінки, атрофія м’язів, повна імпотенція

Необхідно зазначити, що розвиток патології йде стрімко, часом перші ознаки алкоголізму у чоловіків вже через кілька місяців переростають у третю стадію алкозалежності. У формуванні хвороби велику роль відіграє початковий стан здоров’я людини, його вік і наявність додаткових хронічних захворювань.

Самостійно впоратися з алкозалежністю людина здатна вкрай рідко (за статистикою всього у 20% випадках). І це стосується лише початкових стадій.

На більш пізньому періоді побороти захворювання без лікарської допомоги вкрай складно, а алкоголізм хронічний без належної терапії призводить до летального результату. На жаль, лише 10-15% чоловіків визнають у себе наявність проблеми і погоджуються на лікування. У випадку з пивним алкоголізмом ця цифра ще нижча – близько 7-8%.

Тест на визначення проблеми

Звичайно, краще не чекати, коли прийдуть тяжкі наслідки алкоголізму у чоловіків і починати боротьбу за здоров’я вже на перших порах. Медиками і психологами створено безліч тестів, які допомагають виявляють патологію на перших щаблях її розвитку. Один з найбільш простих і результативних тестів перед вами. Все, що потрібно зробити – це правдиво відповісти на перелік наступних питань:

1. Після якогось розлади, важкого дня або поганої новини як ви зазвичай приходьте в норму:

 • А: обов’язково нап’юся, щоб забути про всі неприємності;
 • В: трохи вип’ю (1-2 склянки), щоб отримати розслаблення;
 • З: не використовую алкоголь, а знайду інші для себе способи.

2. Скільки ви випили спиртного (прикиньте за термін попереднього місяця), підраховуйте обсяг будь-якого алкоголю, навіть пива та алкогольних коктейлів:

 • А: від 15 разів;
 • В: близько 5-15 разів;
 • З: менше 4-5 разів.

3. Як часто у вас після випивки відзначається втрата пам’яті, коли ви не пам’ятаєте подій цього дня:

 • А: в 50% випадків;
 • В: рідко, але буває;
 • З: ніколи.

4. Чи відзначаєте ви, що в стані випивати вже більше, ніж це було раніше:

 • А: так, це так;
 • В: випиваю не завжди більше, іноді дотримуюсь старих рамок;
 • З: випиваю рівно стільки, скільки і раніше.

5. Чи В змозі ви обмежитися однією лише гуртком пива або невеликий чаркою міцного міцного:

 • А: мені не приносить задоволення така мізерна порція;
 • В: у 50% випадках;
 • З так, десь стільки я і випиваю.

6. Чи бувають у вас після прийняття спиртного напади агресії (бійки, скандали, лайка):

 • А: завжди випивка закінчується бійкою або скандалом;
 • В: де-то в половині все випадків;
 • З: практично ніколи (дуже рідко).

7. Якщо вам хочеться випити, але при існуванні якихось причин зробити це не вдається, то ви:

 • А: вип’ю все одно, моє бажання важливіше;
 • В: інший раз переступлю свої принципи або відміню важливі зустрічі, щоб випити;
 • З: якщо потрібно, я легко відмовляюся від випивки.

Підсумкові результати тестування визначаються підрахуванням загальної кількості відповідей на кожне А, В і с. Якщо при підрахунку буде більше відповідей З під – то причин для занепокоєння поки що ще немає. Але варто задуматися про лікування та консультації з медиком у разі, коли позитивних відповідей більше під літерою В – це означає початкову стадію алкоголізму.

При більшості відповідей під З – залежність вже є і вимагає негайних дій. Не варто відкладати візит до лікаря, адже наслідки алкоголізму страшні і руйнівні. І не залишайте людину наодинці зі своєю бідою, тільки при наявності підтримки близьких у людини є можливість забути про свою пристрасть і повернутися в тверезе життя.

MAXCACHE: 0.39MB/0.00761 sec