Стадії алкоголізму у жінок

Алкогольна залежність у жінок – це згубна звичка, яка нерідко руйнує сім’ї, вбиває фізичний і психічний стан. Лікування цієї проблеми можливо тільки в тому випадку, якщо залежна сама усвідомлює всю тяжкість своєї пристрасті. Невміння вчасно зупинитися рано чи пізно призведе до плачевних наслідків. П’яна жінка являє собою одночасно жалюгідне і страшне видовище. Жіночий алкоголізм веде до повного знищення особистості людини, тому так важливо не допустити такого розвитку подій.

Що являє собою жіночий алкоголізм

До цих пір немає точного визначення такому поняттю, як жіночий алкоголізм, але всі фахівці сходяться на думці, що будь-який вид алкоголізму – це тяжке хронічне захворювання, що по своїй дії схоже з наркоманією, яке руйнує як фізичний вигляд людини, так і психологічний. У жінок процес залежності від алкоголю відбувається значно швидше, ніж у осіб чоловічої статі. Це пов’язано з фізіологічними особливостями жіночого організму.

На сьогоднішній день в Росії жіночий алкоголізм набув статусу справжнього лиха, який може зрівнятися лише зі спалахом епідемії. Тільки за останні п’ятнадцять років кількість жінок, які страждають від згубної пристрасті різної стадії, зросла, як мінімум у п’ять разів. Ця цифра заснована на даних статистичних опитувань.

Взявши до уваги той факт, що більшість питущих жінок приховують або соромляться своєї звички і всіляко відмовляються від відвідування лікувальних закладів, то дана цифра багаторазово збільшується.

Особливості захворювання

Часто можна почути про те, що жіноча стать набагато більш витривалий, вони легше переносять стреси, труднощі і больовий поріг у них вище, ніж у чоловіків. Цей же стереотип відноситься і до вживання алкогольної продукції. Прийнято вважати, що контроль над собою це доля жінок і зокрема це стосується опірності до алкоголю. Але особливість слабкої статі в тому, що їх організм набагато більш чутливий стосовно вступника алкоголю. Залежність від спиртовмісних напоїв у них розвивається зі стрімкою швидкістю.

Так склалося, що соціум досить толерантно ставиться до чоловіків алкоголікам, мотивуючи це тим, що у людини життєві негаразди, які він і заливає алкоголем. Зовсім інша ситуація з жінками п’яницями. Суспільство всіляко висловлює їм презирство, вважаючи, що в своїх проблемах вона винна сама, і її невміння тримати себе в руках викликає гостре засудження.

Таке осуд основна причина того, що випиваюча довго приховує свою пристрасть до пляшки навіть від найближчих людей. І зважаючи на це, рідні часто усвідомлюють весь жах проблеми на тій стадії, коли вилікувати залежність вже дуже складно.

Виліковна залежність

Всі ми хоча б раз чули фразу: «Жіночий алкоголізм не лікується». Чи насправді це так? Невже така залежність буде супроводжувати нещасну до кінця днів? Якщо подивитися на цю ситуацію з боку, можна провести паралель між жіночою алкогольною залежністю і тягою наркомана до чергової дози п’янкого речовини.

Але ж для лікування наркозалежних існує величезна кількість спеціалізованих установ, після відвідування яких, багато з них стають зовсім вільні від своєї згубної пристрасті. А це означає, що і жіночу залежність можна повністю вилікувати. Для досягнення даної мети все що потрібно – це тверде бажання п’є перебороти свою пристрасть.

Симптоми жіночого алкоголізму

Лікарі наркологи називають основні причини жіночого алкоголізму – це спадковість і безвихідь. Якщо мати чи батько страждали від алкоголізму, то велика ймовірність, що й дитина буде схильний до цієї залежності. Як правило, питуща жінка тривалий час буде всіляко приховувати свою потребу у спиртових напоях. Самі алкоголіки не здатні визнати і прийняти свою залежність, вони впевнені, що в будь-який момент зможуть зупинитися за власним бажанням. Щоб виявити залежність у близької вам людини, зверніть увагу на появу таких симптомів:

 1. Щоденний пошук причини для випивки, при тому привід може бути абсолютно будь-яким.
 2. Постійний запах спиртного або перегару, іноді питуща може намагатися перебити його.
 3. Схованки з пляшками зі спиртним, це можуть бути як розпочаті або порожні, так і повні ємності.
 4. Збільшення дози випитого алкоголю, так як з часом розвивається толерантність до напою, для колишнього задоволення доводиться випивати більше.
 5. Дрібна тремтіння рук з ранку і судорожне бажання похмелитися.

Зовнішні ознаки вживання

Як і при будь-якому вигляді залежності, при алкоголізмі розвиваються захворювання внутрішніх органів і організму в цілому, тому не дивно, що зовнішній вигляд жінок, що вживають спиртне кардинально змінюється. Серед видимих змін можна виділити:

 • сірість шкірних покривів особи;
 • почервоніння і помутніння очей;
 • поява дрібної судинної сіточки на носі і щоках;
 • набряк обличчя;
 • неохайний зовнішній вигляд (брудні волосся, невипраний одяг тощо);
 • на більш пізніх стадіях з’являється жовтушність шкіри з-за ураження печінки;
 • неможливість визначити вік п’є, вона починає виглядати набагато старше своїх років;
 • поява глибоких зморшок;
 • проблеми з яснами та зубами.

Незважаючи на те, що питущі всіляко приховують свою пристрасть до алкогольних напоїв, хвороба «жіночий алкоголізм» симптоми має досить характерні, побачити які не складе праці. Вони починають безконтрольно пити в компанії, не пропускаючи жодного тосту, їх манери стають розпущеним, обличчя червоніє. Як правило, вона знаходить собі компанію, яка всіляко заохочує таку поведінку. У кінцевому підсумку в колі спілкування такої дами залишаються лише люди, які тяжіють до пляшки.

Психіка слабкої статі беззахисна по відношенню до алкогольних напоїв. Тому пристрасть виявляється змінами в характері і поведінці п’є – вона стає дратівливою, можуть спостерігатися психопатичні розлади, при спробах зробити зауваження про надмірному вживанні спиртного може зриватися на крик. Деякі пацієнтки закриваються в собі, уникають контактів з оточуючими або ж навпаки стають розв’язаними, можуть почати буянити, лаятися матом, мати множинні статеві зв’язки.

Причини захворювання

Найчастіше залежність у жінок розвивається на тлі психологічних чи емоційних проблем. Слабка стать більш сприйнятливий до негативних факторів, сильніше переживає емоційні навантаження і у зв’язку з цим частіше піддається депресивних станів. Серед основних причин розвитку захворювання можна виділити:

 1. Депресії та невротичні розлади. Вони з’являються з-за почуття самотності, втрати близької людини, догляду чоловіка з сім’ї, труднощів у сімейному житті. Усілякі образи або брак уваги з боку найрідніших людей може стати причиною важкої депресії.
 2. Уповільнений процес розщеплення і виведення продуктів розпаду алкоголю з організму.
 3. Для досягнення стану сп’яніння, потрібна менша кількість алкоголю, який швидко всмоктується кишечником.
 4. Туга, неробство, відсутність роботи або улюбленого хобі.
 5. Відсутність коханої людини і дітей з-за надмірного занурення в роботу. На сьогоднішній день все більше жінок віддають перевагу кар’єру сім’ї.
 6. Спадковий фактор. Якщо хтось із старших родичів по прямій лінії страждав від алкоголізму, то велика ймовірність, що згубна залежність передасться молодшим поколінням.
 7. Клімакс і менопауза. У цей період жінка особливо вразлива до психічних розладів і зовнішнім атакам.

Кожна з цих причин може стати поштовхом до жіночого алкоголізму. І починається все цілком собі невинно з келиха вина чи пива, а призводить до тривалого запою. Дуже важливо вчасно звернути увагу на симптоми і почати лікування, щоб допомогти рідній людині.

Стадії алкоголізму у жінок

Пристрасть до алкоголю у жінок має три стадії. Стадії різняться між собою за ступенем тяжкості, з поведінки залежної і за методикою лікування.

 1. Перша стадія. Період, коли залежність тільки починає розвиватися. Проявляється цей етап з того, що у жінки виникає бажання випити при появі будь-яких труднощів у сімейному житті або на роботі. Так і відбувається перехід до другої стадії, коли жінка перестає намагатися побороти бажання і починає пити в систематичному порядку. На цьому етапі ще не помітно зовнішніх змін, а употребляющая, як правило, намагається приховати свою пристрасть.
 2. Друга стадія. На цьому етапі починається «ломка», якщо залежна не випиває чергову дозу спиртного, з’являється психологічна залежність від алкоголю. Внутрішні органи ще не зазнають серйозних змін. Характерною рисою цієї стадії є регулярне вживання алкоголю аж до тривалих запоїв. Це найбільш поширена стадія серед жіночої статі, і відмова від лікування призводить до того, що з’являються зовнішні ознаки вживання, а хвороба переходить в завершальну стадію. Поведінку залежною стає асоціальною, виникають часті конфлікти з рідними, спроби поговорити закінчуються скандалом. Якщо у хворого немає грошей на пляшку, вона може почати красти і продавати речі з будинку.
 3. Третя стадія. Це остання стадія алкоголізму у жінок. На цьому етапі відбуваються незворотні зміни в структурах головного мозку і внутрішніх органах. Залежність стає вкрай важкою, хвора постійно п’є, не бажаючи змінювати спосіб життя. Функції внутрішніх органів порушуються, психіка ламається. Зовнішній вигляд перестає бути «людським», з’являються провали в пам’яті, інтелектуальні здібності помітно знижуються. Лікування останньої стадії вкрай тяжкий і часто не приносить бажаних результатів. Небажання зупинитися у своїй пристрасті призводить до смерті хворий.

Наслідки алкоголізму

Якщо взяти до уваги, що жіночий алкоголізм відрізняється стрімким розвитком, це означає, що він дуже швидко призводить до появи важких наслідків. Кожне з них порушує загальну життєдіяльність і призводить до патологій внутрішніх органів, які в свою чергу стають причиною смерті. Ось лише основні наслідки жіночого алкоголізму:

 1. Піддається руйнуванню головний мозок. Гематоенцефалічний бар’єр жінок вразливий, з-за чого алкоголь проникає безпосередньо в структури мозку. Це призводить до порушення всієї нервової системи, психічних відхилень, інсульту.
 2. Відбуваються патологічні зміни у всіх внутрішніх органах – печінці, нирках, шлунку, серці і т. д.
 3. Відбуваються гормональні збої, з-за порушень в роботі щитовидної залози, хвора втрачає свій жіночний вигляд.
 4. Порушуються дітородні функції. З-за гормональних порушень з’являються проблеми із зачаттям і виношуванням плоду. Вживання алкоголю під час вагітності наносить непоправної шкоди здоров’ю майбутньої дитини і веде до виникнення патологій.
 5. Тривале вживання етанолу призводить до появи злоякісних ракових новоутворень, особливо вразливі шлунок, мозок і органи малого тазу.
 6. Вражається печінка, виникають такі хвороби, як токсичний гепатит, алкогольна жирова хвороба печінки і цироз.
 7. З-за порушень у внутрішніх органах з’являється ниркова недостатність, виразка шлунка і підшлункової залози.
 8. Скорочення судин призводить до порушень кровообігу, а це основна причина інфаркту і гангрени у алкоголіків.
 9. Деградація особистості жінки призводить до розпаду сім’ї, відмови від дітей. Раніше успішна леді втрачає репутацію і опускається на саме дно.

Лікування алкоголізму у жінок

Після того як ми дізналися подробиці про дане захворювання, виникає логічне питання: як лікувати жіночий алкоголізм? Головне в лікуванні – це бажання самої зависисмой. Від рідних потрібно знайти правильну мотивацію для повернення питущою до колишнього життя. Лікування може складатися з кількох етапів:

 1. Переливання медикаментів з метою інтоксикації організму.
 2. Кодування за допомогою медикаментів (уколи, таблетки, вшивання).
 3. Психотерапія та гіпнотерапія. У стані гіпнозу пацієнтці прищеплюють відраза до спиртного.
 4. Загальнозміцнюючий лікування. Направлено на відновлення роботи внутрішніх органів.

Вибір методу лікування в першу чергу залежить від стадії алкоголізму та індивідуальних особливостей залежною жінки. Не варто відкладати лікування, порятунок близької людини в ваших руках.

За темою:  Стадії алкогольної залежності: симптоми

MAXCACHE: 0.39MB/0.00757 sec