Чим краще похмелятись

Напевно кожному після веселої і бурхливо проведеної вечірки знайоме відчуття похмілля. Спровокувати ранкову головний біль, нудоту, тремор, слабкість і занепад сил може навіть якісне спиртне. І часом деяким людям варто випити навіть маленьку дозу алкоголю, щоб прокинутися з похмільним синдромом.

Похмілля – симптоматичний комплекс, який виникає через йдуть в організмі процесів розщеплення етилового спирту. Кінцевим її продуктом є ацетальдегід. Саме він і є головним винуватцем нездужання. Знати, як правильно похмелятися слід всім, так як вміння зняти болісний синдром базується на головному умови «Не нашкодь».

Коротко про похмілля

Тяжкість цього стану залежить не тільки від кількості вжитого спиртного. Велику роль відіграє і вік/вага людини, його індивідуальні метаболічні здібності. Саме похмільний стан для особистості не являє небезпеки, воно лише проходить з дуже неприємними симптомами.

Зняття синдрому похмілля зводиться до купіруванню і полегшення всіх болісних наслідків, які цей стан викликає.

Щоб швидко похмелитися, потрібно просто пришвидшити процес розпаду продуктів етанолу і швидше звільнити від них організм. Багато людей, думаючи, чим краще похмелятися, згадують про пиво або іншому спиртному. І роблять велику помилку. Звичка знімати неприємну симптоматику алкоголем відбувається через незнання різниці між похмільного і абстинентного синдрому.

У чому відмінність похмілля від абстиненції

На жаль, в нашій країні дуже високий рівень алкоголізму. Середньостатистичному обивателю деколи доводиться стикатися з особами, що страждають від алкогольної залежності. Вони, страждаючи від абстиненції, і зупиняють свої ранкові муки спиртним.

Так в чому різниця? Відповісти на це питання можна наступним чином, докладно розглянувши обидва явища:

 1. Абстинентний синдром. Симптоми, які провокує організм через відсутність у нього звичного для життєдіяльності етанолу.
 2. Похмілля. Такий стан слід відносити до отруєння внутрішніх органів недоокисленными продуктами розпаду етилового спирту. Дана патологія знімається тими ж препаратами, які використовують при відновленні організму після звичайного харчового отруєння.

Абстиненція і похмілля після пива

Пиво, незважаючи на свій слабоалкогольний складу, також викликає болісні похмельные симптоми. Ця реакція відбувається з організмом через пивної залежності.

Пивний алкоголізм – важке захворювання, винуватцем якого стає тривале і наполегливе споживання пива. Дана патологія набагато небезпечніше і більш руйнівною, ніж алкоголізм винний або горілчаний.

При пивної залежності абстиненція виникає у людини унаслідок відсутності в організмі окремих хімічних складових хмелю (частіше це аналоги бензодіазепінів) Дані сполуки впливають на людину седативний ефект.

Чому при абстиненції допомагає спиртне

Коли організм, залежний від етилового спирту, не отримує його в потрібній кількості, він відправляє сигнал людського мозку про відсутність звичного допінгу. У залежного виникає непереборне бажання випити. І він відправляється на пошуки спиртовмісної продукції, щоб прийти в норму.

При вживанні етанолу гине частина мозкових клітин, що призводить до посилення продукування ендогенних опіатів (ендорфіни і енкефаліни). Саме вони відповідають за відчуття щастя і гарного настрою. Коли людський організм функціонує в нормальному (звичайному режимі), дані гормони виробляються лише при заохоченні грамотного біологічного поведінки і для купірування больових імпульсів.

При тривалому вживанні спиртного надмірне продукування ендогенних опіатів стає одним з чинників, що призводять людини до алкоголізму. Тому пиво з похмілля або будь-яке інше спиртне може принести полегшення лише при абстиненції, але не при стані звичайного похмільного синдрому.

Чому при похмілля не варто вживати алкоголь

Якщо при похмільному синдромі вжити алкоголь, неприємна симптоматика не піде, а лише додасть до похмілля ще й сп’яніння. Щоб досягти бажаного ефекту й полегшити стан, страждаючому похміллям доведеться вжити надто велику кількість алкоголю, – а ця затія абсолютно марна при боротьбі з похміллям. Чому?

 1. З-за попереднього сп’яніння в організмі і так вже накопичилася значна кількість отруйних токсинів. Додана до них нова доза етанолу не здатна замаскувати відбуваються неприємні симптоми, а лише продовжить їх.
 2. Ударна доза спирту, значно збільшуючи концентрацію токсинів, підвищує і згубний вплив на печінку. В даному випадку функціонування печінкового органу порушується вже на клітинному рівні.
 3. Якщо похміллям мучиться рідко і мало п’є людина, спиртне в кілька разів обтяжить спостерігаються неприємні симптоми.

Якщо страждає від алкоголізму вранці прагне знайти чергову дозу спиртного, щоб усунути погане самопочуття, то звичайній людині в даному випадку алкоголь не допоможе. Адже у таких людей при похміллі навіть при одному згадуванні про спиртне, виникає блювотний рефлекс.

Клин клином?

Але багато непитущі люди при похмілля все ж тягнуться за спиртним, оперуючи це тим, що в деякому роді алкоголь приносить задоволення. В даному випадку можна лише порадити їм не приймати занадто багато алкоголю, щоб не погіршити стан. І використовувати спиртне не в чистому вигляді. На його основі бажано приготувати деякі цілющі коктейлі:

Жовтковий. У склянку налити світле пиво і томатний сік (по 100 мл кожного). Поверх напою укласти сирий жовток яйця. Перемішувати інгредієнти не варто, слід залпом випити напій.

Бульйонний. Помістити В ємність льодові кубики і залити їх чистою горілкою на 1/4. Об’єм, що залишився, заповнити свіжоприготованим яловичим бульйоном. Потім розбавити напій соком лимона і дрібкою чорного перцю.

Масляній. Горілку (20 мл) змішати з жовтком і рослинним маслом (25 мл). Отриману масу ретельно вимішати і відразу випити.

Деякі інгредієнти виглядають абсолютно не поєднувані зі спиртним. Але для людини в похмільному стані дані рецепти є дуже ефективним методом купірування болісного симптоматики.

Як правильно похмелитися

Найбільш дієвим способом є недопущення розвитку похмільного синдрому. Якщо належить бурхлива вечірка, використовуйте всі наявні способи та поради по запобіганню ранкового похмілля. Що можна використовувати:

Що приймати Коли використовувати Чим допомагає
їжа, багата на йод (будь-які морепродукти), фейхоа за 2-2,5 діб до застілля йодні продукти активують роботу щитовидної залози, за рахунок цього спожите спиртне стане швидше окислюватися
Аспірин (0,5 г) за 24 години до свята ацетилсаліцилова кислота, посилюючи ферментну діяльність, блокує появу похмілля
м’яке проносне (Сенна або сорбіт) за 10-12 годин до вечірки очищення ШЛУНКОВО-кишкового тракту сприяє прискоренню переробки спиртного
вітамін В6 (80-90 мг) за 5-6 годин до застілля підвищує активність ферментів печінки, які є основними переробниками метаболітів спирту
жовчогінний засіб: сироп шипшини (50 мл), ЛІВ-52, жовчогінний збір, настій кукурудзяних рилець вранці в день запланованого свята дані засоби посилюють желчеотток і покращують роботу печінки, захищаючи підшлункову;

організм стане більш активно переробляти етиловий спирт, підвищивши свою переносимість до продуктів розпаду алкоголю

Ентеросгель або активоване вугілля за 4-5 годин до вечірки сорбенти активно будуть вбирати спиртне і продукти його розпаду, це дозволить за столом довго не п’яніти, а на ранок не зіткнутися з похміллям
слабоалкогольний коктейль, наприклад: горілка (60 мл) і тонік (150 мл) за 3-4 години до застілля даний напій активізує ферменти печінки і підготовляє їх до прийняття більшої дози алкоголю
Глутаргін за 2-3 години до свята препарат допомагає в роботі печінки, прискорюючи процеси розпаду етилового спирту
Янтарна кислота за 1-1,5 години до вечірки засіб активізує метаболічні процеси, покращує детоксикаційну роботу організму

Під час самого святкування не забувайте дуже щільно їсти і багато пити рідини (крім алкоголю). Особливо віддавайте перевагу жирним і молочним продуктам. Така їжа захищає слизову шлунка від всмоктування в організм етилового спирту.

При дотриманні всіх рекомендацій ранок не виникне навіть питання, а чи треба похмелятися. Ви прокинетеся бадьорим і чудово відпочив людиною.

Що робити при похмілля

Але, якщо все похмільний синдром завітав до вас, потрібно знати, що зробити для полегшення стану, а від чого слід відмовитися повністю. Що не слід робити, страждаючи від похмільного синдрому, щоб не погіршувати стан:

 1. Приймати смажену/жирну їжу. Така їжа збільшить навантаження на печінку, яка і без того працює з останніх сил. Якщо у страждальця ще залишилися сили на сніданок, слід віддати перевагу легкій їжі.
 2. Пити покупної квас. Багато людей навіть заздалегідь купують собі квас, щоб на ранок вгамовувати їм підвищену спрагу. Цього робити не варто – адже в промисловому квасі багато консервантів і хімічних складових. Дані інгредієнти ще більше посилять неприємну симптоматику.

Народні рецепти

Похмілля – старовинний супутник людини. Існує маса способів, які прийшли з народу, які допомагають ефективно похмелитися. Отже, найбільш дієві рецепти:

 1. Вживання кисломолочної продукції. З самого ранку краще випити трохи води, а потім, протягом усього дня вживати кефір, Айран, Тан, Майцони.
 2. Трав’яний чай. Чудово вгамовує спрагу і купірує неприємні симптоми. Ідеально підходять такі трави, як: кульбаба, ромашка, розторопша або розмарин. Для приготування чаю 25-30 г сухих трав слід запарити крутим окропом (500 мл). Через півгодини зілля можна пити кожні 20-30 хвилин по 100 мл
 3. Розсіл. Мабуть, саме знамените відомий засіб. Огірковий або капустяний розсіл не просто заповнює втрату рідини, але і значно покращує загальний стан.

Лікарські препарати

В аптеці можна заздалегідь запастися безліччю медикаментів, які допоможуть позбутися і полегшити прояв похмільного синдрому. Крім відомих Антипохмелина, Зорекса, Алкоклина, Алка-Зельтцера, існують більш дешеві, але не менш ефективні препарати. Це:

 • янтарна кислота, по пігулці кожні 2-3 години;
 • активоване вугілля, допомагає виведенню продуктів розпаду етанолу;
 • настоянка елеутерококу, потужний адаптоген тонізуючого впливу, її варто приймати не більше 30 крапель.

Наводячи всі рекомендовані поради до виконання, не забувайте, що в домашніх умовах можна впоратися з легким ступенем похмільного синдрому. Але у важких випадках слід звернутися за допомогою до медиків. Якщо неприємна симптоматика не купірується, а стан лише погіршується, не зволікайте і викликайте Швидку допомогу.

За темою:  Дуже погано після п'янки: що робити

MAXCACHE: 0.38MB/0.00275 sec