Як збити запах перегару

Запах перегару відчував у своєму житті хоч раз, але практично кожна людина. Ситуації бувають різні, часом дуже хочеться як слід розслабитися на святі або взяти участь у бурхливій та веселій вечірці. Щоб на ранок думати, чим збити запах перегару, особливо якщо має похід на роботу або яка-небудь важлива зустріч.

В даному випадку доводиться робити швидкі, екстрені заходи. До речі, аромат спиртного набагато яскравіше проявляється, якщо напередодні вжити занадто багато пива. Так що зробити, щоб швидко збити запах алкоголю в домашніх умовах? Які існують ефективні рецепти?

Механізм появи перегару

Що за процеси відбуваються в організмі, коли туди проникає якесь спиртне? Етиловий спирт починає негайно перероблятися і розпадатися. Причому бурхливий всмоктування етанолу починається ще в ротовій порожнині, продовжується в шлунку і кишечнику. З допомогою кровотоку етанол дуже швидко поширюється по всіх відділах тіла.

За роботу по очищенню організму активно включається печінку. Головним завданням цього органу стає розщеплення етанолу до води і оцтової кислоти. У процесі роботи печінковий орган продукує два ферменту: ацетальдегидрогиназу і алкогольдегідрогеназу. Після розщеплення залишки етанолу виводяться з внутрішніх тканин з сечею.

Основна причина стійкого перегару – наявність в організмі альдегіду. Це основний продукт розпаду етилового спирту.

Якщо згадати шкільні уроки хімії, ми зрозуміємо, що в процесі окислення спирту до кінцевих органічних кислот етанол проходить проміжну стадію. Це оцтовий альдегід – речовина отруйна і токсичне. І в більшості своїй, його залишки залишаються в організмі – рідко коли печінка людини працює на всі 100%-ів. Саме його залишки і створюють у людини після вживання спиртного стійке і відразливе амбре.

Як довго тримається «аромат»

Неприємний запах буде переслідувати людину до тих самих пір, поки в його організмі залишається залишки алкоголю. А спиртне і не особливо поспішає залишати організм. У середньому останні залишки етанолу зникнуть протягом 5-37 годин. На швидкість виведення алкоголю впливають наступні фактори:

 • вага людини та її стать;
 • вихідне стан здоров’я;
 • вид вживаного спиртного напою;
 • кількість прийнятого на груди гарячливого.
За темою:  Погано з похмілля: що робити

Як збити запах перегару, адже такого «аромату» лякаються навіть маленькі діти. Лікарі відзначають факт, що чим молодша дитина, тим гостріше він реагує на навколишні запахи. Огидне амбре здатне привести дитину в стан крайнього хвилювання.

Чим швидше піде похмільний синдром, тим швидше покине людини і запах спиртного.

Як збити перегар швидко в домашніх умовах

Поки спиртне благополучно подорожує в надрах організму, перегарное амбре так і буде витати біля людини. Але можна постаратися замаскувати його. Для цього існує кілька напрямів.

Водні процедури

Прокинувшись вранці з похмельными ознаками і жахаючим перегаром, перше, що слід зробити невеличку ранкову гімнастику. Як би не було складно. Це необхідно не для того, щоб ще більше додати мук, а в цілях прискорення потовиділення. Приготуйтеся до того, що піт матиме просто сногсшибающим «ароматом».

Прибрати його, а, отже, і перегарное амбре належить під душем, куди і слідувати відправитися після розминки. Якщо дозволяє час, можна взяти тривалу і розслаблюючу ванну з використанням різних ароматичних солей.

Відмінним ефектом славиться сіль розмарину і лаванди. Дані добавки не просто посприяють купіруванню запаху перегару, але і додадуть тілу приємний аромат.

Весь одяг, яка стала свідком п’яних веселощів, негайно відправляйте в топку – ні, не печі, а пральної машинки. Справа в тому, що тканинні волокна мають здатність вбирати в себе різні аромати. Вони містять в собі частинки поту, просоченого альдегидом або залишки випадково пролитого спиртного.

Після душу можна і поснідати. Навіть потрібно і, бажано, жирною їжею (каші, борщі, яєчня, жирненькие стейк). Такі продукти допоможуть організму швидше переробити залишки спиртного і швидше очистити внутрішні органи від альдегіду. Дані методи є досить ефективними, але все-таки їх часом буває недостатньо.

За темою:  Келих шампанського: через скільки можна за кермо

Екстрені способи боротьби

Що робити, якщо немає часу на те, щоб розслабившись, повалятися у ванні, а потім щільно поснідати? В цьому випадку залишається одне – використовувати швидкі способи знищення перегару. Що можна зробити:

 1. Почистити зуби. Правда, поліпшити результат можна лише на деякий час (хвилин 10-15). Потім симптоматика похмілля знову візьметься за старе і перегар повернеться. Поліпшити результат можна шляхом застосування для полоскання рота розчином соди і морської солі. Деякі обивателі радять додати в даний полоскання кілька крапель перекису водню.
 2. Допоможе купірувати перегар чашечка випитого прохолодного морсу, відвару, виготовленого з ромашки, деревію і польового хвоща. Можна навіть обійтися звичайною мінеральною водою або чашкою міцного чаю.
 3. «Зажувати» амбре можна за допомогою жувальної гумки. Цей засіб допоможе звільнитися від тяжкого запаху на 6-10 хвилин. До речі, після алкоголю ідеально підійде гумка з ароматом фруктів, а ось ментоловую краще не використовувати. Вона здатна «подарувати» абсолютно протилежний ефект, погіршивши і посиливши запах перегару.
 4. Можна спробувати застосувати і інші ароматизатори. Це можуть бути листочки петрушки, м’яти, кінза, смажене насіння, кавові зерна, лаврове листя, гвоздика, кориця і навіть звичайні голочки хвойних рослин. Але будьте готові до того, що замість алкогольне амбре у вас з’явитися інший, не менш сильний і неприємний для багатьох аромат. Всі подібні засоби створюють сильні запахи.
 5. Спробуйте випити олію льону або волоського горіха. Їдальні ложки буде достатньо, щоб перебити неприємний аромат. Масляний продукт обволікає слизову шлунка і на деякий час купірує утворення альдегіду.

Допомога фармацевтів

Домашні способи хороші і результативні. Але деякі з них все-таки вимагає тимчасових витрат і певних зусиль. А є спосіб швидше? Взяв пігулка, запив водою і пішов на роботу, благоухая одеколоном?

Щоб купірувати перегар від спиртного, можна використати і деякі медикаменти, які відмінно справляються з цією роллю.

Що можна використовувати:

 1. Валідол. Одну пігулку ліки помістити під язик і не поспішаючи розсмоктувати препарат. Це засіб прекрасно усуває стійкий запах перегару і заспокоює людину.
 2. «Антиполіцай». Відомо всім автолюбителям засіб не прибирає, а лише тимчасово маскує перегарный аромат. До речі, навчені досвідом представники патрульно-постових служб, негайно починають проводити перевірку на присутність алкоголю, як тільки зачують від водія запах «Антиполіцая».
 3. Допоможуть приховати похмільний аромат і інші препарати, розроблені для боротьби з похміллям. Це «Лимонтар», «Зорекс», «Р-ИКС1», «Алказельцер» та інші. Такі медикаменти також сприятимуть посиленню процесів метаболізму.
За темою:  Ознаки похмільного синдрому

Прискорити виведення з організму залишків спиртного можна шляхом використання різних адсорбентів. Запах вони не приберуть і не сховають, зате сприятимуть посиленню швидкості виведення етанолу з організму. Ну, і головна порада – не пиячити напередодні роботи або важливої зустрічі.

Адже крім неприємного амбре при похміллі розвивається маса інших неприємних проявів, які знижують розумові здібності і концентрацію уваги. Або пийте, маючи в запасі добу — двоє на повне відновлення, або ж (що значно краще) знайте власну дозу і не переборщуйте з алкоголем.

MAXCACHE: 0.38MB/0.00688 sec