Що випити від похмілля

Похмілля – це результат отруєння організму, який настає через кілька годин після останнього вживання алкоголю. На сьогоднішній день причини появи похмілля до кінця не встановлені. Але точно відомо, що спиртне є найпотужнішим токсином для організму людини. При надходженні дози алкоголю, печінка, за допомогою ферменту алкогольдегідрогенази, починає активно переробляти етанол токсин ацетальдегід, який, у свою чергу, перетворюється в оцтову кислоту вже під впливом ферменту ацетальдегіддегідрогенази.

Коли всередину надходить надмірна кількість алкоголю, ферменти не встигають завершити процес переробки, і як результат ацетальдегід накопичується в організмі, а він між тим у десятки разів токсичніша, ніж сам етанол.

Безумовно, всі ми індивідуальні і для кого-то похмільний синдром проходить практично непомітно, а хтось починає шукати «п’ятий кут» лише б позбавитися від неприємних наслідків.

Основними симптомами похмілля є:

 • сильний головний біль;
 • пульсація в скронях;
 • зневоднення, спрага;
 • блювотні позиви;
 • діарея, печія, спазми живота;
 • загальна слабкість;
 • порушення координації;
 • стрибки артеріального тиску;
 • прискорений пульс;
 • тремор верхніх кінцівок;
 • озноб або, навпаки, лихоманка;
 • висока чутливість до гучних звуків і яскравого світла;
 • відчуття провини.

Чому погано з похмілля

Перш ніж перейти до питання, що випити від похмілля, потрібно розібратися, чому взагалі виникає стан. Похмілля — це наслідок цілого ряду порушень в роботі організму, які з’являються після прийому спиртного. Є кілька основних причин, по яких з ранку виникає даний синдром:

Інтоксикація. Окислюючись, алкоголь перетворюється на токсичні речовини (ацетальдегід), які діють на організм, отруюючи його. Ці отрути блокують дію певних клітин, що відповідають за перетворення необхідних елементів, так з’являються додаткові токсини. Також у складі спиртних напоїв досить часто містяться додаткові домішки. Якщо в червоних винах або нефільтрованому пиві ці речовини несуть користь для організму, то дешева горілка, коньяк або віскі містять такі отрути, які ускладнюють роботу, і без того перевантаженої печінки. Як правило, у складі дешевого спиртного містяться такі домішки, як ефірні і сивушні масла, а це автоматично переводить ці напої в розряд сурогатного алкоголю.

Неправильне розподіл рідини. Часто можна почути про те, що після сильної п’янки, людина страждає зневодненням. На ділі ж, при похмільному синдромі як такого не відбувається зневоднення. Те, що людина відчуває сильну спрагу викликано недоліком циркуляції крові. Це відбувається з-за злипання еритроцитів, через що кров гусне, і прохідність по капілярах може. Дисбаланс рідини після вживання алкоголю проявляється в набряках обличчя та ніг.

Порушення обмінних процесів. Борючись з алкоголем і спричиненою ним інтоксикацією, організм витрачає значну кількість енергії, вітамінів, а також корисних елементів. Наступні кілька днів після посиденьки організм страждає від нестачі макро і мікроелементів.

Порушення кислотного балансу. Саме з цієї причини у людини з ранку з’являються блювотні позиви і пригнічуються дихальні функції. Це пов’язано з тим, що алкоголь, окислюючись, перетворюється в кислі речовини: оцтовий альдегід, оцтова і молочна кислота.

За темою:  Болить голова після алкоголю: що робити

Вплив на головний мозок. Алкоголь, проникаючи в клітини головного мозку, пригнічує нервову систему, в результаті чого на ранок після п’янки навіть звичайний світло і неголосний шум можуть викликати хворобливі відчуття.

Проблеми зі сном. Етанол блокує появу фаз «швидкого сну». Як раз в ці фази головний мозок починає посилено працювати, а організм людини відпочиває і отримує заряд сил та енергії. У випадку з алкоголем, навіть проспавши 7-10 годин, людина прокинеться розбитим і зовсім не відпочив.

Тепер, коли ми з’ясували, які чинники провокують появу похмілля, відповімо на питання стражденних, що пити з похмілля, коли погано?

Продукти для полегшення похмільного синдрому

Бувають випадки, коли чоловік після п’янки категорично не хоче приймати медикаменти, що в цих ситуаціях може допомогти домашні методи боротьби з поганим самопочуттям. Насамперед необхідно відновити баланс рідини в організмі, для цього потрібно випити не менше півтора літри води, для досягнення кращого ефекту можна змішати газовану воду з лимонним соком.

Хорошим рішенням для зняття синдрому є свіже молоко або кисломолочні продукти. Речовини, що містяться в цих рідинах, допоможуть відновити роботу шлунково-кишкового тракту, налагодять обмінні процеси, і посприяють швидкому виведенню продуктів розпаду. Кисломолочні бактерії, що містяться в кефірі, поліпшать апетит і м’яко очищають кишечник від шлаків. Також допоможуть позбавитися від похмілля:

 • контрастний душ;
 • капустяний або огірковий розсіл;
 • зелений чай з м’ятою.

Якщо симптоми отруєння не сильно виражені, то рекомендується їсти з похмілля звичайну яєчню. В яйцях міститься величезна кількість корисних елементів, у тому числі і амінокислоти, які допоможуть розкласти алкоголь набагато швидше, а значить і виведення з організму прискориться.

При вживанні розсолу з похмілля в організм надходять необхідні речовини, такі, як: магній, калій, сіль, а також вітамін C. Звичайно, розсіл повинен бути натуральним, без вмісту оцту. Ось ще кілька інгредієнтів, які знімуть нездужання:

 1. Мед – наситить організм фруктозою.
 2. Свіжовичавлені соки – також збагатять фруктозою і допоможуть вивести продукти розпаду етанолу. Краще пити томатний і апельсиновий соки.
 3. Нежирний курячий бульйон – допоможе відновити баланс калію.
 4. Білки – білкова їжа заповнить втрачені запаси протеїнів після вживання алкоголю.
 5. Чорний чай, неміцна кава – подарують заряд бадьорості, сил і енергії.

Це кращі домашні варіанти того, що прийняти від похмілля і зняти симптоми інтоксикації. Тепер розглянемо медикаментозні засоби.

Таблетки від похмілля

Найважливішим правилом при примі лікарських препаратів є те, що їх заборонено приймати безпосередньо перед тим як випити. По-перше, це тільки сильніше навантажить печінку, а по-друге прийом медикаментів спільно з алкоголем може викликати абстинентний синдром. Кращими таблетками для прийому з ранку є «Аспірин» і «Парцетамол».

За темою:  Як зняти похмілля в домашніх умовах

Аспірин має кроворазжижающим дією, він розріджує еритроцитарні згустки, з-за яких з’являються набряки і головний біль. Краще вживати аспірин шипучою розчинній формі, щоб прискорити його дію. Однак цей препарат заборонено приймати при захворюваннях шлунково-кишкового тракту.

Парацетамол допомагає справитися з головним болем і полегшує посталкогольный синдром. Головне відміну від аспірину полягає в тому, що цей препарат не подразнює стінки шлунка. Але парацетамол не знімає симптоми інтоксикації, а лише блокує їх на час. Перед застосуванням таблетку парацетамолу необхідно потовкти й розвести в склянці холодної води.

Часто можна почути рекомендацію про прийом препаратів, що містять у своєму складі калій і магній. Безумовно, такі препарати допомагають відновити роботу серцево-судинної системи, однак не можна забувати про заходи безпеки. Застосування деяких препаратів та етанолу здатне посилити дію перше, що може лише нашкодити хворому організму. Замість таких медикаментів можна їсти з похмілля горіхи або кунжут, в них містяться ті ж самі елементи і вони абсолютно нешкідливі.

Спеціалізовані препарати від похмілля

У разі коли немає часу або бажання возитися з домашніми рецептами, можна звернутися до спеціалізованих аптечним засобів. Прийняти з похмілля можна наступні препарати:

 1. Zorex — покращує роботу ферментів для швидкого розпаду токсинів і виведення їх з організму. У деяких випадках провокує появу побічних ефектів.
 2. «Піель-Алко» — препарат сприяє появі апетиту, очищає шлунок і кишечник від токсинів і шлаків, а також знімає симптоми інтоксикації.
 3. «ДринкOFF» — цей препарат заснований виключно на натуральних рослинних компонентах. Вони допомагають вивести продукти розпаду з організму і усувають головний біль.
 4. «Алка-Зельтцер» — про це препараті напевно чув кожен. Його прийом знімає наслідки вживання алкоголю, покращує самопочуття і повертає апетит.
 5. «Зеналк» — ще один натуральний препарат. Знижує негативний вплив етанолу на організм, покращує обмінні процеси.
 6. «Антипохмелин» — на сьогоднішній день це, мабуть, найкращий лікарський засіб допомагає боротися з похмільним синдромом. Цей медикамент має масу позитивних відгуків як з боку наркологів, так і беруть.
 7. «Алко-буфер» — до складу цього препарату входить янтарна кислота і розторопша. Вживати ліки рекомендується безпосередньо перед п’янкою – це допоможе поліпшити роботу печінки. Прийом при похмілля допоможе вивести продукти розпаду алкоголю.
 8. «Алкоклин» — медикамент прискорює розпад етанолу, захищає печінку від негативного впливу, покращує самопочуття і нормалізує роботу нервової системи.

Це далеко не повний список лікарських засобів, які допомагають зняти похмілля. Але ці препарати зарекомендували себе тільки з кращого боку.

Що не варто робити при похмілля

Після зловживання спиртним, організму потрібно в середньому 12-18 годин для повного відновлення. Для того щоб процес пішов швидше слід знати, чого не варто робити при похмільному синдромі. Ці прості правила допоможуть якомога швидше прийти в нормальну форму:

За темою:  Як позбутися від нудоти від похмілля

Не можна намагатися прийти до тями за допомогою алкоголю. Так російська душа, що ми вышибаем клин клином. Але похмілля той випадок, коли робити це категорично забороняється. Ніхто не сперечається що після пляшки холодного пива, хворому стане значно краще. Але саме так формується залежність. В кінцевому результаті людині буде важко відрізнити так зване лікування від зловживання. Це може призвести до затяжного заспіваю.

Не варто ходити в лазню або приймати гарячий душ. Такий захід стане додатковим навантаженням для хворого організму. Під впливом високої температури прискорюється серцебиття, страждає серцево-судинна система. Через різке розширення судин може знизитися артеріальний тиск, а це призведе до непритомності.

Забороняється вживати міцну каву. Міцний напій негативно відбивається на роботі серцевого м’яза, частішає серцебиття, пульс, з’являється ще більша спрага.

Не варто пити солодкі газовані напої. Солодка газована вода сприяє утворенню процесів бродіння в шлунково-кишковому тракті, так що до загального нездужання додадуться додаткові проблеми.

Не можна споживати велику кількість свіжого молока. Молоко здатне прискорювати всмоктування шлунком токсичних речовин. Таким чином, після великої кількості випитого напою, людина може ще сильніше сп’яніти.

Висновок

Звичайно, самий простий і ефективний спосіб уникнути похмілля – не пити алкоголь зовсім. Але в сучасному суспільстві такий спосіб практично ніким не практикується. Якщо ж застілля не уникнути постарайтеся пити помірно, не змішуючи алкогольні напої. Вживаючи спиртне обов’язково добре закушувати, це знизить негативні наслідки ранок. Рекомендується закушувати продуктами, що містять велику кількість корисних вуглеводів.

Якщо ви заручник тютюнової продукції, то під час прийому алкоголю постарайтеся обмежити частоту куріння. Також постарайтеся не їсти солодке і фрукти з великим вмістом цукру.
Якщо все ж людина перепив, то необхідно постаратися викликати блювоту. Для цього можна скористатися старим і ефективним методом – випити воду з додаванням невеликої кількості марганцівки. Очищення шлунка посприяє якнайшвидшому протверезіння і знизить симптоми інтоксикації ранок.

Не можна не відзначити, що прийом усіх лікарських препаратів повинен проводитися тільки після консультації з лікарем. В іншому випадку ви ризикуєте отримати масу побічних ефектів. І пам’ятайте, що надмірне вживання алкоголю шкодить вашому організму.

MAXCACHE: 0.39MB/0.00974 sec