Сильно б’ється серце після алкоголю

«Давайте вип’ємо коньячок, щоб серцю піддати поштовх», – ця інтерпретація відомої пісні дуже точно відображає суть подій, що відбуваються з серцево-судинною системою після прийняття дози оковитої. Кожен любитель спиртного, згодом стикаючись з похмільним синдромом, відчував, як шалено б’ється серце.

Та деколи так сильно, що пульс зашкалює, темніє в очах, мушки та зірочки. Так і до інфаркту недалеко! Чому так сильно б’ється серце після алкоголю і що робити? Небезпечна дана ситуація? Давайте, поговоримо.

Види посталкогольного серцебиття

Цей синдром називається «тахікардія». У норму пульс у дорослої особистості складає 60-90 ударів за хвилину. А ось коли його частота варіюється в межах 100 і більше ударів на хвилину – це вже можна віднести до патологічного стану. Медики виділяють два види тахікардії.

Фізіологічна тахікардія

Розвивається цей вид патології після посилених фізичних навантажень. До фізіологічного підвищення пульсу призводить інтенсивний біг, підняття тяжкості, схід на висоту та інші види навантажень. Таких, як:

 • куріння;
 • тривалий стрес;
 • прийом міцної кави;
 • кисневе голодування;
 • вживання різних стимуляторів;
 • вживання спиртного, навіть слабоалкогольних напоїв.

Фізіологічна тахікардія є природної (нормальної) реакцією людського організму на дію будь-яких навантажень. Це стан не відноситься до захворювань.

Спиртне, як провокатор тахікардії, входить в категорію природних подразників. Але у випадку коли прийом алкоголю стає систематичним, про почастішання пульсу в цьому випадку можна говорити як про патологічне явище.

Патологічна тахікардія

А ось патологічна тахікардія є вже серйозним порушенням в роботі внутрішніх органів, насамперед серця. У цьому випадку пульс може раптово почастішати навіть коли людина повністю розслаблений і відпочиває, перебуваючи в лежачому положенні. Дана тахікардія спостерігається при деяких серцевих недугах:

 • міокардит;
 • кардіосклероз;
 • синдром легеневого серця;
 • захворювання щитовидної залози;
 • серцеві вади різних типів;
 • анемія (зниження гемоглобіну в крові).
За темою:  Чому з похмілля болить голова: як позбутися

Патологічна тахікардія здатна утворитися і при небезпечних для самопочуття, життя і здоров’я людини ситуаціях. Наприклад, при серйозної травми, інтенсивному кровотечі. Такий синдром в даному випадку є додатковим діагностуються показником до певної ситуації або хвороби.

Основна симптоматика порушення

До головних ознак тахікардії відносяться неритмічність в роботі серця. Це тягне за собою посилення пульсу. При порушенні серцевого ритму відзначається посилення пульсу на час більше 5-6 хвилин, навіть коли людина відпочиває. До інших симптомів неприємної (а часом і небезпечною) ситуації відносять такі явища:

 1. Задишка.
 2. Запаморочення.
 3. Хиткість ходи.
 4. Потемніння в очах.
 5. Напівнепритомний стан.
 6. Болючість в районі грудини.
 7. Перебої в роботі серцевого м’яза (міокарда).

Алкоголь і серце – речі несумісні

Затяті шанувальники спиртного регулярно стикаються з проявами тахікардії. При постійному і тривалому прийомі алкоголю у людини розвивається небезпечні стани – алкогольні кардіоміопатії. За твердженнями лікарів деколи достатньо 2-3 місяців зловживання спиртним, щоб виникли перші ознаки хвороби.

Алкогольна кардіоміопатія відрізняється швидким і стрімким прогресом. Розвивається патологія внаслідок постійного токсичного впливу на міокард (серцевий м’яз). У запущених випадках таких патологій медики дають дуже невтішні прогнози. І навіть повна відмова від спиртного не дає гарантії одужання.

За статистикою 25% хронічних алкоголіків вмирають через кардіоміопатії.

Коли пульс частішає і перевищує позначку в 100 ударів/хвилину, кровоносні судини хаотично звужуються і розширюються. Така проблема провокує іншу: внутрішні органи недоотримують кисень в необхідному для життєдіяльності обсязі. Багато найбільш дрібні судини не витримують навантаження і лопаються, утворюючи підшкірні синці. А організм, відчуваючи серйозний кисневе голодування, стрімко втрачає важливі мінерали і вітаміни, що ще більше погіршує його стан.

Коли спиртне продовжує надходити в організм, міокард втрачає еластичність, стає в’ялим і слабким. Це дає поштовх до чергового нападу аритмії, що призводить до розвитку і інших патологій:

 • ішемії;
 • гіпертонії;
 • стенокардії;
 • атеросклерозу.
За темою:  Як прибрати набряклість обличчя швидко

Сильна і постійна тахікардія повністю зношує серцевий орган, змушуючи серце планомірно посилювати навантаження і перекачування крові. В результаті до людини приходять інфарктні стану або геморагічні інсульти.

Лікарі категорично не рекомендують вживати навіть невеликі дози спиртного при наявних серцево-судинних патологіях.

Сильне серцебиття після алкоголю: що робити

Коли після прийняття спиртного починає прискорено стукати серце, людині слід негайно відвідати лікаря. Кардіологи після ряду обстежень встановлять справжню причину тахікардії, визначать її вид і дадуть необхідні вказівки по лікуванню.

Серцеві тканини мають регенеруючі здібностями, правда, відновлюються вони дуже довго. Але перш за все для поповнення здоров’я і поліпшення роботи серця вимагається повна відмова від спиртного. Отже, коли сильно б’ється серце з похмілля що робити? Поетапна інструкція:

 1. Припинити пити повністю
 2. Сходити до кардіолога і пройти комплексне повне обстеження.
 3. Здати всі потрібні аналізи, обов’язково зробити кардіограму.
 4. Неухильно дотримуватися всіх рекомендацій і призначень медика.

І ніколи більше не повертатися до випивки. Особливо це стосується людей з проблемами в роботі серцево-судинної системи. Таким хворим суворо протипоказано навіть маленька чарочка спиртного.

Як попередити появу алкогольної тахікардії

Аритмія може виникати після вживання алкоголю і у здорових людей. Щоб уникнути подібного стану і не погіршити роботу серця, людині слід дотримуватися деякі заходи профілактики. Ці нескладні рекомендації і прості у виконанні:

 1. Пити, лише перебуваючи в спокійному і розслабленому стані.
 2. Після кожної порції спиртного обов’язково добре закушувати.
 3. Перед тим як випити першу чарочку, щільно поїсти.
 4. Відмовитися від спиртного під час простудних інфекцій, стресах і важких фізичних навантаженнях.
 5. Якщо присутні вже діагностовані серцево-судинні захворювання, але буде свято, на якому хочеться хоча б трохи випити, обговорити це бажання з лікарем.
За темою:  Болить голова після алкоголю: що робити

Пацієнтам, страждаючим гіпертонією або вегетосудинною дистонією, необхідно ретельно підходити до вибору додаткових ліків. У їх випадку слід максимально обмежити споживання спиртовмісної продукції, а в багатьох медикаментах присутній спирт у складі.

Ставитеся вкрай дбайливо до свого серця – адже воно одне і заміни изношенному органу вже не буде. Так, пересадити його в крайньому випадку, не представиться можливим. Хронічний алкоголізм є прямим протипоказанням до подібного заходу. Спиртне – це підступний, небезпечний ворог, який руйнує людину під личиною приємного розслаблення і ейфорії. Бережіть себе!

MAXCACHE: 0.38MB/0.00509 sec