Скільки тримається запах алкоголю з рота: таблиця

Всім відомо, що людину після рясного узливання спиртного, ще довго переслідує запах алкоголю. Це знаменитий перегар, відразливе і неприємний наслідок розслабляючого гарячливого. І що саме помітне, весь навколишній п’яницю повітря наповнене неприємним ароматом.

Перегар приходить навіть після незначного споживання алкоголю. Часом досить однієї склянки пива або невеликого келиха вина, щоб спровокувати у себе похмільний синдром і відразливе амбре. Через скільки проходить перегар і чи можна прискорити цей процес?

Чим обґрунтоване явище

Якщо з нудотою або мігренню при похмільному синдромі все більш ясно, допомагає прибрати пара медичних таблеточек, то ось з перегаром справи йдуть складніше. Що викликає цей симптом? Відомо, що в основу будь-якого алкогольного напою входить етиловий спирт.

Етанол, опинившись у людському організмі в дуже великій кількості, провокує розвиток похмільного синдрому. Запах перегару – всього лише один з симптомів похмілля.

Як з’являється алкогольне амбре

Чому довго тримається перегар, а адже він часом може переслідувати п’яницю до декількох днів, залежить від ступеня сп’яніння. Всю картину механізму виникнення відразливого запаху спиртного, можна представити в наступній послідовності:

 1. Етанол, що потрапляє в організм разом з алкогольним (будь-яким) напоєм.
 2. Через слизові тканини етиловий спирт дуже швидко всмоктується в кров і розноситься по всіх органах тіла.
 3. Організм починає активну діяльність за власним очищення та виведення токсинів, які утворилися в результаті розщеплення спирту.
 4. Продукування ферментів печінки, активно допомагають етанолу розпадатися на метаболіти.
 5. Саме це залишки етилового спирту (альдегід і подальша оцтова кислота) і стають винуватцями відразливого запаху, що виходить від людини.
 6. Переміщаючись по кровотоку, метаболіти спирту накопичуються в легеневих органах, приводячи до появи різкого перегару.

Більш того, якщо у людини сильне алкогольне сп’яніння, відразливе амбре виходить не тільки з рота, але і від всього тіла. Пояснити це просто – метаболіти спирту йдуть з організму не тільки через органи сечовивідної системи, але і за допомогою потових залозок (через шкіру). Відчуватися перегар може вже через 10-15 хвилин після узливання.

Від чого залежить тривалість перегару

На те, скільки тримається перегар від пива, горілки або іншого спиртного, впливає присутність у людини одного або відразу декількох факторів. Тому сказати точно, коли людина перестане пахнути» не представляється можливим. На це впливає:

 1. Вік. Медиками встановлено, що в організмі молодого і міцного людини (до 30-35 років) етанол в організмі тримається менше. В здоровому тілі хороший рівень обміну речовин, відповідно і метаболіти етанолу покинуть тіло швидше.
 2. Стан здоров’я. При наявності хронічних захворювань, етанол буде розпадатися набагато довше, і, відповідно, довше триматися перегар.
 3. Стать. У представниць прекрасної статі більш чутливий організм зі своїми особливостями функціонування. Жінки і п’яніють швидше, ніж чоловіки і спирт буде йти з їх тіла повільніше. В середньому різниця складає близько 15-20%.
 4. Маса тіла. Чим більше важить людина, тим швидше підуть з його організму продукти розпаду етанолу.
 5. Кількість випитого. Тривалість перегару безпосередньо залежить від того, скільки встигла прийняти на груди дана особистість. Чим більше випито, тим довше огидне амбре буде переслідувати людину.
 6. Прийом ліків. Якщо в процес пиятики чоловік проходить курс лікування, то присутність в організмі деяких ліків можуть посилити і подовжити час похмілля і, відповідно, перегару.
 7. Закуска. На стійкий алкогольний «аромат» впливає навіть закуска. Якщо людина не тільки п’є, але і добре, рясно закушує, то етиловий спирт буде повільніше всмоктуватися в організмі і довше виводитися. Наприклад, чарка горілки, випита залпом, не дасть такого перегару, якщо те ж саме кількість вжити кілька глоточков, в перервах між якими щільно їсти.

На те, скільки перегар тримається від горілки (або іншого спиртного), залежить навіть особливості складу характеру людини і ряд його функціональних нюансів. На тривалість неприємного запаху впливає і на вид, якість споживаного спиртного.

Скільки тримається запах алкоголю з рота таблиця

Щоб хоч трохи орієнтуватися в майбутньому часі, коли варто остерігатися більшості своїх знайомих, особливо тверезників, вивчіть таблицю. У ній наведено усереднені дані про те, скільки тримається перегар від вина, пива, горілки та деяких інших популярних алкогольних напоїв. Цифри, які дають більш повну картину, вирахувані для здорової особистості масою тіла 70-80 кг

Спиртне Міцність напою Обсяг випитого (в мл) Час перегару (в годинах)
горілка, віскі, коньяк 40% 250-300 11-14
вино 9-14% (сухі та напівсухі) 200-250 2-5
14-17% (напівсолодкі та солодкі, лікерні) 3-6
пиво 4% (легке) 500 1-2
6% (міцне) 2-4
шампанське (ігристі вина) 1,5—2% (сухі) 200 0,5—1
2-10% (напівсухі) 1-3
Від 10% (солодкі) 2,5—4
лікери 30% 300 8-11
джин-тонік 9-10% 250 2,5—3
портвейн і слабенькі настоянки 19-25% 250-300 5-9

Можна прискорити процес

Так, можна спробувати зробити деякі заходи та покращити власне дихання. Але варто пам’ятати, що всі прикладені способи дають лише тимчасове «затишшя» з приємним ароматом.

Для того щоб запах перегару пішов від людини повністю, слід позбавитися похмільного синдрому.

Допомога при похмілля

Не забувайте, що ефект «амбре» виходить з легенів. Щоб розпрощатися з цим прикрим непорозумінням, слід вжити заходів щодо прискорення виведення залишків алкоголю з організму. Використовуйте кілька найбільш дієвих способів (при легкому ступені сп’яніння):

 1. Багато пийте. В період похмілля слід збільшити споживаний об’єм рідини до 1,5—2 л. Це прискорить процес виведення метаболітів спирту через сечовидільну систему.
 2. Навідайтеся до лазні/сауни. Гарячий пар посприяє посиленого потовиділення і відповідно, більш швидкому виведенню залишків спирту. Але при наявності проблем з серцево-судинною системою дані закладу при похміллі краще не відвідувати. В цьому випадку допоможе контрастний тонізуючий душ.
 3. Вживайте більше продуктів, які славляться сечогінним ефектом. Вони ще й заповнять організм втраченими запасами вітамінів і мінералів. До цієї їжі відносяться кавуни, томати, огірки, морква, баклажан, суниця, полуниця, яблука, айва, слива, черешня, журавлина, брусниця, смородина, виноград і шипшина.

Допомога при перегаре

А що робити, якщо часу чекати, коли організм стане «чистим» немає? І потрібно терміново куди поспішати-то на важливу ділову зустріч або романтичне побачення? Як постати перед людьми в приємному вигляді? Є й інші «швидкісні» способи перебити неприємний аромат.

Але пам’ятайте, що ці кошти доведеться захопити з собою, так як час їх дії недовгий. І, щоб перегар не виник знову, слід прийняти їх кілька разів (в середньому кожні 30-40 хвилин). Чим можна зажувати алкогольне амбре?

 • м’ята;
 • кінза;
 • кориця;
 • імбир;
 • гвоздика;
 • лавровий лист;
 • мускатний горіх;
 • кавові зерна;
 • насіння соняшнику;
 • цедра (скоринки) цитрусових;
 • натуральний чорний шоколад;
 • листочки кропу або петрушки;
 • фруктова жувальна гумка;
 • горіхове або лляне масло (випити 150-200 мл).

У середньому, враховуючи, що застілля триває довгий час, і спиртного було випито далеко не 150-200 мл, дихання очиститься повністю за 10-15 годин. У деяких випадках запах може триматися до 2-х діб. Для отримання свіжого дихання, можна спробувати використовувати і деякі народні рецепти. Наприклад:

 1. М’ята. Листочки рослини (60 г) кинути в киплячу воду (500 мл) і варити 20-30 хвилин.
 2. Біла вільха. Сировина (40-45 г) запарити крутим окропом (250 мл) і настоювати півгодини.
 3. Полин. Суху траву (50 г) залити водою (200 мл), довести до кипіння і протомитися на повільно вогні 5-8 хвилин.

Готової рідиною інтенсивно полощуть рот. Але, хіба стоять хвилини веселощів прийшли слідом неприємних симптомів у вигляді похмілля і жахливого запаху? Набагато краще знати і дотримуватися власної норми. Тоді і гуляння здасться більш веселим і незабутнім, так і похмілля з неприємним алкогольних амбре мине вас.

За темою:  Скільки вивітрюється пиво

MAXCACHE: 0.38MB/0.00134 sec