Скільки триває похмілля після запою

Похмілля відомо багатьом любителям веселого відпочинку, що проходить на тлі міцних напоїв. Напевно кожна доросла людина стикався з похмільним ранковим синдромом. Але одна справа, коли неприємна симптоматика обмежується головним болем, нудотою, млявістю і відсутністю апетиту. Справи можуть бути і набагато гірше.

Мова йде про алкогольної абстиненції, тобто похмільний синдром після тривалого запійного стану. Питання, скільки триває похмілля після запою і чи можна з ним впоратися в домашніх умовах, хвилює, насамперед, родичів людини, що страждає залежністю. Занадто важка така ситуація, яка забирає багато сил і нервів.

Визначаємо запійний стан

Багато людей плутають два поняття: запій (або абстинентний алкоголізм) і класичне пияцтво. Пияцтвом в народі називають алкозависимость – хронічне, дуже важке захворювання, при якому організм людини вже не може нормально функціонувати без етилового спирту. А ось абстиненція являє собою ускладнену форму похмільного синдрому, що проявляється після тривалого запою.

Синдром абстинентного синдрому в більшості випадків проходить на тлі психічних і фізичних розладів і часто супроводжується нервовими зривами.

Тривалість похмілля після запою може досягати 3-4 тижнів. Цей час залежить від кількості вжитого алкоголю в процесі затяжного пияцтва. А ось звичайне похмілля триває не більше 8-10 годин.

До речі, запій може статися навіть у людини, що страждає алкоголізмом і розвинутися звичайного похмільного синдрому. Коли ранкове бажання заглушити похмілля спиртним плавно перетікає в тривале вживання алкоголю.

Симптоматика запою

Щоб зрозуміти, як полегшити похмілля в домашніх умовах в результаті абстиненції, потрібно більш детально вивчити саме явище. Зокрема ознаки, які його супроводжують.

Алкоголік під час абстиненції стикається з абсолютно іншим станом, ніж людина, просто перебравший напередодні спиртне.

Абстинентний синдром, що приходить після тривалого запійного стану, проявляється наступною симптоматикою:

 1. Стійкі проблеми зі сном.
 2. Повна відсутність апетиту.
 3. Пригнічення мозкових функцій.
 4. Сильний тремор кінцівок.
 5. Тахікардія і скачки тиску.
 6. Шлункова кровотеча (іноді).
 7. Поява різних страхів, фобій.
 8. Повний занепад сил, втрата координації (хитка і валка хода).
 9. Нервові зриви, що проходять на тлі психозів і високого ступеня збудливості нервової системи.

Всі дані симптоми можуть яскраво проявлятися в будь-який час (на відміну від простого ранкового похмілля). Небезпека абстиненції криється в особливо важкому стані. Вийти з нього набагато складніше, ніж позбутися від похмільного синдрому.

Тривалий запій згубно позначається на всіх життєво важливих функцій організму. Часто він супроводжується повним виснаженням людини, як в фізичному, так і в психічному плані.

Особливості абстиненції

При абстинентному синдромі людина практично завжди виглядає виснаженим і виснаженим. Так як, перебуваючи в надмірному стані, особистість практично майже нічого не їсть – адже єдиним джерелом енергії для неї стає етиловий спирт. З чого починаються проблеми у людини, що знаходиться в стані абстиненції?

Печінка. Це перший орган, який бере на себе страшний удар етанолу. Від потужного токсичного отруєння функціонування печінки різко порушується. Орган збільшується у розмірах і поступово припиняє роботу. Токсини етанолу, яким тепер нічого не перешкоджає, поширюються по всьому організму і гублять інші системи.

Серцево-судинна система. Серце в результаті тривалої бомбардування метаболітами етилового спирту, страждає від важких перевантажень. Вона сигналізує про збої сильної тахікардією. Розвивається серцева недостатність, яка переростає в ішемію, інфаркти або інсульти. Такі ситуації в частих випадках призводять людини до летального результату.

Нервова система. Коли запійний синдром триває більше місяця, у хворого починається сильна депресія. Депресивний стан приводить із собою ряд небезпечних ситуацій:

 • амнезія (втрата пам’яті);
 • агресивні настрої;
 • епілептичні напади;
 • суїцидальні думки та спроби;
 • галюцинації (зорові і слухові).

Як довго триває абстиненція

Коли запійний стан припиняється, на зміну йому приходить абстинентний синдром. Ознаки і симптоми абстиненції різні по яскравості проявів і своєї тривалості. У середньому вони спостерігаються у людини від 3-5 діб до 2-3 тижнів. Це залежить від вихідного стану здоров’я і тривалості періоду запоїв.

При абстиненції найважливіші – це перші кілька діб. Протягом цього часу особливо тягне прикластися до пляшки і догляду в черговий запій.

Цей етап надзвичайно болісний і впоратися з бажанням випити під силу далеко не кожній людині, особливо враховуючи загальне ослаблення організму. Тому всі зусилля при абстиненції направляються на швидке купірування симптомів похмілля.

Як швидко зняти похмілля після запою в домашніх умовах

Звичайно, найкращим способом прибрати симптоматику абстиненції стає лікування під наглядом лікарів в умовах клініки. Але, якщо запій був не тривалим, а абстиненція проявляється більш м’яко, можна спробувати впоратися з нею самостійно.

Головна мета лікування похмілля після запою зводиться до повного очищення організму від продуктів розпаду етанолу та висновку накопичених токсичних сполук.

Існує кілька способів, що допомагають швидко лікувати похмілля після запою в домашніх умовах. Лікарі-наркологи рекомендують в якості перших кроків зробити ряд послідовних дій.

Контрастний душ

Причому вода повинна бути не просто трохи тепленькою, а потім трохи прохладненькой. Саме різкий контраст температури (гарячої та крижаний) допоможуть збадьорити людину і підготувати організм до подальших дій.

Збагачення рідиною

У процесі тривалого запою внутрішні системи сильно зневоднюються, адже алкоголь володіє потужними сечогінними ефектами. Одночасно з рідиною з організму стрімко зникають і всі найважливіші для функціонування вітаміни і поживні речовини. Особливо натрій, калій і магній.

З-за втрати важливих мікроелементів людина, що знаходиться в стані похмілля, відчуває сильну ломоту суглобів і м’язовий біль.

Для поповнення рідини підійдуть будь-які насичені вітамінами напої і чиста вода. Можна використовувати домашні компоти, морси, відвари шипшини, натуральні соки. А пити треба, дотримуючись таких рекомендацій:

 • вживати по склянці рідини кожні 30-40 хвилин;
 • пити слід з невеликим глоточкам, не наспіх і не поспішаючи.

Важливою умовою стає повна відмова від кави під час похмільного синдрому. Цей міцний тонізуючий напій не врятує від зневоднення, а лише погіршить стан, продовживши час похмілля.

Прибираємо симптоми

Щоб усунути негативні і болісні прояви похмілля (гарячка, тремор, мігрень, нудота), які можна використовувати як готові засоби, так і застосувати методи народної медицини. Наприклад:

 1. М’ятна настойка. В чистій воді (200 мл) розвести настоянку м’яти (15-20 крапель). При відсутності м’яти її можна замінити нашатирним спиртом. Це засіб потрібно пити по маленьким і неквапливим глоточкам.
 2. Інтоксикацію допоможуть пом’якшити велике споживання їжі з підвищеним вмістом вітаміну С. Це будь-які цитрусові, овочі, фрукти. Можна використовувати і аскорбінку.
 3. Токсичне отруєння відмінно купируют деякі ягоди (смородина, журавлина, брусниця). Їх краще споживати в холодному, замороженому вигляді. За одну порцію слід з’їсти близько 2-3 столових ложок ягід.
 4. Відвар кориці. Коричний порошок (10-15 г) потрібно розвести в гарячій воді (150-200 мл) і випити. Не рекомендується вживати більше однієї склянки даного засобу.

А от їсти в процесі виходу з похмільного стану слід дуже обережно. Організм дуже ослаблений і виснажений, щоб витрачати енергію на переробку калорій. Починати харчуватися краще з легких пісних супчиків і нежирних бульйонів. Непогано впишеться в раціон м’які, рідкі каші.

Харчуватися при виході з похмільного синдрому краще з дуже маленьким порціями, поступово привчаючи організм до нормальної і здорової їжі.

Можна, наприклад, використовувати такий режим харчування:

 • почати з мінімального кількості курячого бульйону;
 • через 40-50 хвилин прийняти рідкий йогурт;
 • через 1-2 години з’їсти невелику тарілку м’якою розвареної каші.

Очищаємо організм

Є один ефективний рецепт, який допомагає привести в почуття людини і допомогти швидше вийти зі стану похмільного синдрому. Чим полегшити похмілля після запійного стану? Промиванням шлунка. Коли особа тривалий час перебуває в стані сп’яніння, в її організмі накопичуються у великій кількості токсини. Саме від них слід терміново позбуватися.

Щоб допомогти впоратися з важким похміллям слід приготувати такий розчин: у теплій воді (900 мл) розмішати соди і сіль (15 г кожного інгредієнта). Всю порцію зілля необхідно випити одним махом і натиснути на корінь язика. Блювота допоможе вивести залишки спиртних метаболітів.

Бажано викликати блювоту відразу при розвитку абстинентного синдрому. По закінченню часу залишки етанолу через слизову шлунка всмокчуться в кров’яне русло і тоді штучна блювота вже не принесе очікуваного результату.

Пам’ятайте, що алкоголізм запійного характеру – це дуже небезпечне розвиток хвороби. Залежність від алкоголю наркологи прирівнюють до наркотичної. Тому кращим способом допомогти хворому стане повний курс лікування від алкозалежності, який бажано провести в умовах стаціонару під наглядом досвідчених лікарів.

За темою:  Як позбутися від нудоти від похмілля

MAXCACHE: 0.38MB/0.00517 sec