Таблиця виведення алкоголю з організму

Всі знають про те, що алкогольні напої шкідливі для організму, що спирт викликає звикання (як фізіологічне, так і психологічне) і що, по суті, він є узаконеним наркотиком. Але все одно абсолютна більшість населення Росії, екс-СРСР та інших країн світу вживає ці напої на регулярній основі. Алкоголь став неодмінним атрибутом свят, вечірок і дружніх посиденьок. Але найгірше в тому, що багато людей, перебуваючи в стані зміненої свідомості, сідають за кермо автомобіля — за статистикою, майже 20% аварій припадає на їх частку. У цій статті ми вирішили розповісти вам про те, через скільки алкоголь виходить з організму, коли можна сідати за кермо після пиятики і як взагалі визначити ступінь сп’яніння.

Трохи теорії

Давайте розберемо, що відбувається з організмом при прийомі спиртних напоїв. Рідина всмоктується в кров через стінки шлунка, вбирається в жирові відкладення і згущує кров, що змушує серце битися частіше, піднімаючи тиск. Потім кров очищується через печінку, а алкоголь розщеплюється на оцтові альдегіди.

Спирт може покинути тіло людини двома способами:

  1. Виводиться в чистому вигляді через легені, шкіру і з сечею після переробки нирками.
  2. Виводиться після окислення в результаті роботи печінки.

У чистому вигляді тіло залишає приблизно 20 відсотків алкоголю — найбільше виводиться через легені і з сечею. Саме тому в якості експрес-методу визначення кількості випитого використовують повітряні алкотестери. У переробленому вигляді виходить до 80 відсотків алкоголю. Його розщеплює печінку за допомогою ферментів, спочатку переробляючи на вкрай отруйна речовина ацетальдегід (саме воно і руйнує орган). Надалі ацетальдегід переробляється на оцтову кислоту, яка виводиться стандартним способом. Час виходу алкоголю з організму може бути різним — про це ми поговоримо трохи нижче.

Що таке цироз? Ця хвороба проявляється у хворих алкоголізмом людей, які постійно вживають алкоголь. У цьому випадку ацетальдегід не встигає розкладатися до оцтової кислоти, з кожним прийомом знищується все більше і більше клітин печінки, в результаті чого вона перестає функціонувати і відмирає.

Через скільки виводиться алкоголь

Тепер поговоримо про найцікавіше — через якийсь час алкоголь вийде з організму настільки, що його не визначать штатні алкотестери? Точно розрахувати цей час неможливо — все залежить від індивідуальних особливостей організму, стану печінки, статі, ваги і, звичайно ж, літражу, прийнятого на груди.

За темою:  Як швидко протверезіти від алкоголю в домашніх умовах

У середньому у дорослого чоловіка за годину виводиться 0,1 проміле, у жінок і підлітків 0,9 проміле. Але тут є одна цікава особливість — якщо перепити, то швидкість виведення збільшується до 0,2-0,25 проміле в годину. Це пов’язано з тим, що організм сприймає загрозу як критичну і кидає всі сили на боротьбу з отруєнням, максимально швидко переробляючи отрута.

Нижче ми наведемо цікаву таблицю виведення алкоголю з організму, яка покаже вам залежність ваги, кількості випитого і швидкості виведення. Вона зроблена виходячи з розрахунку на середнього чоловіка, регулярно випиваючого міцний алкоголь і не має серйозних проблем зі здоров’ям. Для жінки час необхідно помножити на 1,2. Розрахунок зроблений на 100 мл продукту.

Вага людини/тип алкоголю До 60 кг 60-70 70-80 80-90 90-100 100 і більше
Горілка 5-40 год 5-20 5 4-20 3-50 3-10
Коньяки, віскі, міцні дистиляти 6 год 5-40 5-20 4-30 4 3-30
Портвейн і вина 2-40 2-30 2-10 1-40 1 0-45
Лікери 4-30 4 3-30 3 2-30 2
Шампанське 1-20 1 0-50 0-35 0-30 0-25
Слабоалкоголка 1 1 0-40 0-30 0-30 0-25
Пиво 0-45 0-40 0-35 0-30 0-30 0-20

Зверніть увагу: дана таблиця діє, якщо кількість випитого алкоголю не перевищує трьохсот грам. Якщо випито більше, то час треба помножити на 3-5 залежно від індивідуальних особливостей.

Наприклад, чоловік вагою 95 кг випиває літр пива. Ми беремо значення 0-30 (півгодини), множимо його на 5, отримуємо 2,5 години. Тобто через 2.5 години алкотестер практично нічого не покаже. Якщо цей же чоловік вип’є горілки 0,5, то «вихлоп» пропаде тільки через 17 годин.

Зрозуміло, дана таблиця алкоголю для автомобілістів дуже приблизна і орієнтуватися на неї необхідно лише для розуміння основ виведення алкоголю. Раніше зазначеного часу навіть не намагайтеся сідати за кермо, інакше вас можуть оштрафувати або позбавити прав. А ще краще не пийте напередодні поїздки.

За темою:  Найефективніший засіб від похмілля

Методика швидкого виведення

Що робити, якщо все ж ви брали спиртовмісні напої напередодні, а їхати вам необхідно? Є кілька рекомендацій, використовуючи які можна швидко вивести отруту з організму.

  1. Різні природні і фармацевтичні сечогінні препарати. З їх допомогою можна швидко очистити кров через нирки, але такий спосіб не підходить людям, хворим сечокам’яної хвороби. В якості природного сечогінний можна використовувати настої ромашки або сушені березові бруньки.
  2. Контрастний душ, прогулянки на свіжому повітрі, невеликі фізичні навантаження. Контрастний душ відкриває пори і спирт виходить через шкіру, прогулянки розганяють кров і насичують її киснем, фізичні навантаження покращують метаболізм. Але не перестарайтеся — навантаження на серце і так підвищена, тому не можна перевантажувати його.
  3. Міцний чай або каву з великою кількістю цукру. Кофеїн діє як сечогінний, але при цьому він піднімає тиск, так що використовувати його потрібно з обережністю, особливо якщо у вас хворе серце.
  4. Повноцінний сон. Краще всього після прийняття алкоголю лягти спати. В цей час організм не відволікається на сторонні функції і займається виведенням і переробкою отрути з тіла. Після пробудження обов’язково сходіть в туалет, щоб прибрати шлаки з організму. Через скільки алкоголь виходить з крові, якщо людина спить? Зазвичай табличні значення можна помножити на 0,8-0,9, але краще перестрахуватися і не зменшувати терміни.
  5. Вживання активованого вугілля. Даний метод досить спірне, хоча народна чутка приписує йому дивовижні властивості. Насправді сенс у прийнятті таблеток є тільки перед вживанням. Після п’янки необхідно навпаки якомога швидше прочистити кишечник, а вугілля не дає це зробити.
  6. Різні антипохмельные кошти. В них міститься ударна доза бурштинової кислоти і вітамінів, необхідних організму, отравленному спиртним. Янтарна кислота виступає в якості каталізатора, забезпечуючи клітинне дихання і запускаючи роботу нирок/печінки.

Ми описали народні способи очищення, тепер давайте поговоримо про виведення алкоголю з організму медикаментозними способами. Зазвичай їх використовують при передозуванні і отруєння спиртовмісними напоями. Найчастіше застосовується спосіб очищення крові шляхом постановки крапельниці і метод гемосорбации, що діє за принципом фільтрації води. Причому при очищенні лікар може ввести вам спеціальні препарати, які будуть викликати гостре огиду і неприйняття алкоголю — це один із способів кодування. В якості очисного засобу використовується глюкоза з набором вітамінів і абсорбуючих речовин, які сприяють виведенню спирту з сечею природним способом.

За темою:  Чи можна обдурити алкотестер: як обійти

Важливо: самому використовувати медпрепарати для очищення крові суворо заборонено. Призначити їх застосування може тільки досвідчений лікар, який визначить потрібний склад і зможе проконтролювати процес.

Чи можна не п’яніти під час пиятики? Повністю захиститися від впливів спирту на організм неможливо, а ось зменшити кількість алкоголю, потрапляє в кров, можна. Для цього намагайтеся побільше закушувати, особливо жирною їжею. Можна навіть перед заходом з’їсти трохи вершкового масла — воно обволікає стінки кишечнику і уповільнює процес всмоктування алкоголю.

Також постарайтеся пити напої в чистому вигляді, а не змішуючи їх з іншими. Особливо швидко можна сп’яніти від газованих коктейлів — вони прискорюють процес всмоктування в кров. І, головне, не потрібно споживати безконтрольно — 100-200 грамів міцного алкоголю або 250-300 вина — це «норма» для дорослої людини за святковий вечір, якщо так взагалі можна говорити про отруту.

Тепер ви знаєте все про те, скільки алкоголь виводиться з організму повністю і як потрібно правильно пити, щоб не впасти в кому і не відчувати похмілля на наступний день. Обов’язково користуйтеся нашими порадами, а ще краще — не зловживайте!

MAXCACHE: 0.38MB/0.00538 sec