За скільки алкоголь вивітрюється

Як дізнатися, через який термін після прийому алкоголю можна сідати за кермо? Правильніше всього скористатися алкотестером, але одноразові побутові мають велику похибку, тому їх показання можуть сильно відрізнятися від повірених пристроїв, використовуваних співробітниками ДІБДР. Тримати вдома професійні апарати досить накладно, тому точно визначити за скільки алкоголь вивітрюється неможливо. Але в якості альтернативи можна скористатися нашими таблицями виведення алкоголю з організму — вони дозволяють досить точно розрахувати необхідне для цього час.

Введення

Давайте розберемо, що взагалі відбувається з організмом при прийнятті алкоголю. Спирт всмоктується через стінки шлунка в кров потрапляє в мозок і отруює його, викликаючи сп’яніння. До 25% етилового спирту виводиться з організму в чистому вигляді разом з потом, диханням і сечею (сліди в видиху виявляє алкотестер, якщо виникають якісь незгоди з результатом, то водій здає сечу або кров). Решта 75% відловлюються і розщеплюються печінкою спочатку на оцтові альдегіди, а потім на елементарні частинки.

Зазначимо, що процес переробки алкоголю організмом повністю індивідуальний — час виведення залежить від маси людини, його статі, загального стану здоров’я, стану печінки і кількості випитого. Печінка може без особливих проблем переробити до 100 грамів міцного алкоголю, але все інше випите чинить на неї зайве навантаження і отруює організм оцтовою кислотою (з-за неї і з’являється так званий перегар).

Щоб правильно розрахувати вивітрювання алкоголю з організму потрібно розуміти, як взагалі ведеться підрахунок. Для цього використовується одиниця вимірювання проміле. 1 проміле — це 1 грам чистого 100% спирту на 1 літр крові.

Нормативи виведення приблизно наступні:

  1. Чоловіча печінка переробляє близько 0,15 проміле за годину.
  2. Жіноча печінка переробляє 0,1 проміле за годину.

Ці показники приблизні, але практика зазвичай підтверджує теорію. До того ж стан сп’яніння може змінюватись в залежності від типу випитого напою, кількості і типу закуски, загального стану пацієнта і його психосоматичних факторів.

Скільки часу потрібно

Ми вирішили привести дані в таблиці, розписавши її на середньостатистичного чоловіка віком до 40 років, без хвороб, масою 80 кг. Якщо хочете знати, через який час алкоголь вивітрюється, таблиця допоможе вам правильно розрахувати цей показник. Пам’ятайте, що згідно з вимогами законодавства, допустима кількість алкоголю в видиху становить 0,15 проміле в крові — до 0,35 проміле. У нас же зазначено час, потрібний для повного виведення спирту з тіла.

За темою:  Болить голова після алкоголю: що робити
Тип спиртного Об’єм, мл Виведення з організму, год
Горілка 50 1,5
100 4,30
330 13,5
500 19
Вино 200 2,5
1500 17
Пиво 500 2
1000 4
3000 16

Як бачите, лінійної прогресії немає: чим більше випиваєте, тим довше виходить спирт з тіла. Нижче ми наведемо ще одну таблицю того, через скільки вивітрюється алкоголь з організму — вона показує залежність кількості випитого від ваги людини.

Скільки вивітрюється горілка

Для того щоб скласти цю таблицю, був проведений експеримент. Чоловік віком до 35 років, зріст 175 см і вагою в 90 кг випив 350 грам класичної сорокаградусної горілки з холодної м’ясної закускою (нарізкою) і соком. Виміри робилися по крові, оскільки вони більш точні. Результат виглядає наступним чином:

Минулий час Кількість проміле
0 год (відразу після випитого) 2,8
2,7
1,5
0,9
0,5
12год

Примітно, що сп’яніння настає нерівномірно. Відразу після першої випитої чарки прилад показав 0,8 проміле. Другу стопку випробовуваний випив через 3 хвилини, замір показав всього 0,2 проміле. Третя чарка була випита через 7 хвилин (тобто сумарно процедура тривала 10 хвилин, все випито 350 грам горілки), прилад показав 2,8 проміле.

З-за чого стався подібний стрибок? З-за того, що перші чарки вступили в реакцію з шлунковим соком і фактично нейтралізувалися їм. Якби експеримент був зупинений на 200 грамах, то через деякий час рівень сп’яніння піднявся б до 1,5 проміле. Через скільки вивітрюється 200 грам горілки? У нашому випадку для цього знадобилося близько 8-9 годин. Але третя чарка завдала «контрольний удар» і викликала серйозне сп’яніння у випробуваного.

І ще — якщо ви п’єте коньяк, віскі, бренді або інші алкогольні продукти міцністю 40 відсотків, але вироблені шляхом перегонки, то до розрахунковими даними потрібно додавати приблизно 15-20 відсотків. Справа в тому, що вони містять сивушні масла, які надають аромат продукту. Ці масла негативно впливають на печінку і гальмують її роботу, затримуючи процес виходу спирту з крові.

За темою:  Чому з похмілля болить голова: як позбутися

Скільки вивітрюється вино

Оскільки вино частіше воліють дами, тому експеримент проводився саме з жінкою. Була придбана пляшка сухого червоного вина об’ємом 750 мл (спіртуозность 12%). Параметри пацієнта — 35 років, зріст 178, вага 65 кг Вино вживалося приблизно 20 хвилин, закуски використовувалися тільки фрукти.

Минулий час Кількість проміле
0 год (відразу після випитого) 1,2
1,4
0,8
0,55
0,2
12год

Тут «побокальная» картина наступна — після першого прилад показав 0,5 проміле, після другого 0,7, після третього — 1,2. Тобто сп’яніння наступало більш-менш лінійно, а не як у випадку з горілкою. І якщо чоловік після двох чарок теоретично міг би їхати за кермом, то жінці відразу потрібно було вирушати додому на таксі, навіть не намагаючись протверезіти (до потрібної норми треба було б чекати мінімум 8 годин). Тому якщо узливання припали на ніч, то з ранку краще не сідати за кермо.

Скільки вивітрюється пиво

Тепер розберемо більш популярний і улюблений молоддю напій — класичне світле пиво табірних сортів з вмістом алкоголю не більше 5%. В якості тесту був узятий випробуваний віком 25 років, зростом 180 см і масою тіла до 75 кілограм. Він випив півтора літра пива протягом 10 хвилин (3 келиха).

Минулий час Кількість проміле
0 год (відразу після випитого) 0,6
0,5
0,3
0,2

Що відбувалося з тілом випробуваного? Після першого келиха у нього виявилося 0,58 проміле. Через 4 хвилини був випитий другий келих, замір показав 0,71. Ще через 6 хвилин було випито третій келих, показник повернувся на 0,6 проміле. Такий стрибок відбувається тому, що у пиві є бульбашки газу, завдяки чому алкоголь швидше всмоктується в кров.

За темою:  Як швидко протверезіти від алкоголю в домашніх умовах

Отже, через скільки вивітрюється алкоголь з крові, якщо вживати півтора літра пива? Вже через 7-8 годин сну можна спокійно сідати за кермо — сліду від вчорашніх узливань не залишиться.

Підсумуємо

Ми розглянули три найбільш популярних напої — горілка, вино і пиво. У разі прийняття дистилятів або міцних напоїв множте необхідний час на 1,2-1,3, для наливок і лікерів на 0,7—0,6. І пам’ятайте, що це лише приблизні дані, адже кожен організм по-різному реагує на алкогольне отруєння. Спирт — це отрута, що викликає психічне і фізичне звикання, тому намагайтеся скоротити його споживання до мінімуму. І якщо вам з ранку потрібно кудись їхати, то краще не пийте ввечері — ви будете почувати себе впевненіше і не станете переживати з приводу того, що вас спіймають працівники ГИБДД. Та й сперечатися з ними буде набагато легше, якщо ви не випивали.

Ми закликаємо вас не сідати за кермо, якщо ви випили. Краще викличте таксі і нехай вас доставить додому тверезий водій. У Росії майже 20% ДТП відбувається з вини п’яних водіїв — не потрібно збільшувати цю статистику.

MAXCACHE: 0.38MB/0.00568 sec