Рейтинг найбільш питущих країн

На думку більшості людей, найбільш питуща країна в світі — Росія, після неї йдуть такі країни як Ірландія та Великобританія. Але, за даними щорічних досліджень, можна зрозуміти, що це лише стереотипи. Ці держави не увійшли навіть до «топ п’ять країн» за масштабами вживання алкогольної продукції. Так яка найбільш питуща країна в світі? Давайте розглянемо представники яких народів знаходяться в топ десять країн, які є любителями подібних напоїв.

Світові масштаби споживання спиртного

Рейтинг найбільш питущих країн щорічно складається ВООЗ (Всесвітня Організація охорони Здоров’я). Існує кілька точок зору з приводу вживання спиртовмісних напоїв. Більшість фахівців говорять про те, що спиртне справжнє зло і потрібно якомога сильніше посилити рамки його виробництва і реалізації.

Інша частина вчених говорить про те, що нормоване вживання багатьох алкогольних продуктів надає сприятливу дію на стан організму. Наприклад, регулярне вживання невеликих доз вина демонструє позитивний ефект на стан шкіри і сприяє нормалізації артеріального тиску. Але дуже важливо відзначити той факт, що до якої б точки зору ви не відносили себе, кількість людей, що зловживають алкоголем, постійно зростає. Фахівців турбує факт того, що в деяких державах ця кількість вже значно перевищила норму.

Список держав, що зловживають алкоголем

Десята сходинка – Словенія і Данія. За останніми даними, кількість випитого спиртного в Данії та Словенії становить близько десяти з половиною літрів щорічно, в розрахунку на одного мешканця. За статистикою більшість жителів вважають за краще слабоалкогольні напої, інші продукти користуються набагато меншим попитом. В одному з міст Словенії розташований найстаріший виноградник у всій Європі. Його назва «Стара трта», що в перекладі зі словенського означає — стара лоза. Його вік налічує більше чотирьох століть. Для решти світу Данія відома як виробник таких марок пива, як Карлбсерг і Туборг.

Статистика популярності алкоголю виглядає наступним чином: слабкий алкоголь – сорок шість відсотків населення, вино – тридцять відсотків, міцний алкоголь – вісімнадцять відсотків, інші напої – шість відсотків населення. Національним напоєм вважається «Боровичка».

Дев’яте місце – Угорщина. Споживання алкоголю на душу населення в Угорщині становить десять цілих вісім десятих літра. Для збору статистичних даних користувалися опитуванням мешканців, які перебувають у віковій категорії від п’ятнадцяти до шістдесяти п’яти років.
Угорщина славиться у всьому світі своїми знаменитими виноградниками. Напоїв саме цієї країни, віддається перевагу у всьому світі.

За популярністю, у цій державі, першу сходинку займає пиво, йому віддають перевагу п’ятдесят чотири відсотки населення. На другій сходинці вино, з двадцятьма вісьмома відсотками. Закриває трійку лідерів міцні спиртові напої, які користуються попитом лише у вісімнадцяти відсотків місцевого населення. До національних напоїв цього місця можна зарахувати вино і шнапс.

За темою:  Споживання алкоголю на душу населення в Росії

Восьме місце – Іспанія і Португалія. Восьму сходинку рейтингу ділять два південних держави, Португалія та Іспанія. Дані статистики використання спиртного в цих державах говорять про те, що на кожного жителя тут припадає по одинадцять з половиною літрів спиртного щорічно. Теплий клімат і постійна сонячна погода дозволяють місцевим жителям займатися вирощуванням першосортного винограду.

Саме тут вживання вина віддають головне перевагу. За результатами опитувань, вино віддають перевагу іншому алкоголю більше половини жителів. На другій сходинці, з популярністю у тридцять відсотків, знаходяться різні сорти пінних напоїв. Важливо згадати про те, що в цих країнах пиво в кілька разів доступніше і дешевше вин.

Іспанські виноробні займають третю сходинку у списку держав, які займаються винним виробництвом. У загальній складності на території держави вирощують більше дев’яноста сортів винограду різного. Площа іспанських виноградників настільки величезна, що вона займає першу сходинку в рейтингу країн з найбільшими виноградними плантаціями. Національний напій двох держав – портвейн.

Сьоме місце – Ірландія. У цій країні особливе ставлення до пива, саме тут «Гіннес» прирівняний до національного надбання. В Ірландії середньостатистичний житель випиває близько одинадцятої і шість десятих літра спиртних напоїв за рік. Ця країна славиться найбільшою пивоварнею, яка випускає найвідоміший темний сорт пива.

Крім цього, у всьому світі користується попитом та ірландський віскі. Необхідно відзначити, що ціна на алкоголь в цій країні дуже висока. Вартість пінти пива становить близько двох євро, а пляшка хорошого віскі може досягати ціни в двадцять п’ять євро. По популярності видів алкоголю, пиво займає перше місце, на другому знаходиться вино, а на третьому місці інші міцні напої.

Шоста сходинка – Росія. Багато людей вважають, що саме Росія має очолювати цей список. Насправді статистика вживання алкоголю в світі говорить про те, що ця країна займає лише шосту сходинку рейтингу. В середньому на одного росіянина припадає п’ятнадцять літрів алкогольної продукції на рік.

Саме в Росії популярність горілки і пива прирівнюється один до одного. За даними статистики, споживачів цих видів алкоголю рівну кількість і становить близько сорока відсотків. На думку аналітиків, популярність вина в Росії з кожним роком тільки збільшується. У найближчі кілька років його популярність зрівняється з іншим алкоголем. Національним напоєм цієї країни прийнято вважати горілку.

П’яте місце – Литва. У Литві середньостатистичний житель вживає близько шістнадцяти цілих і три десятих літрів спиртовмісних напоїв. Завдяки цьому факту Литва потрапила в топ п’ять найбільш питущих країн. Поряд з горілкою і пивом, у цій країні популярний «Литовський Мидус», напій, виготовлений з меду, води і дріжджів. Саме в цій країні розташовано виробництво більшості популярних спиртовмісних настоянок, бальзамів і нектарів.

За темою:  Скільки градусів у кефірі

Четверта сходинка – Чеська Республіка. Ще одна країна, де найпопулярнішим видом алкоголю прийнято вважати пиво. Чехія займає четверту позицію списку завдяки тому, що її жителі вживають майже шістнадцять з половиною літрів алкогольних напоїв. Саме з пивом в цій країні пов’язано дуже багато легенд та історій. Деякі пивоварні відомі на весь світ своєю якісною продукцією.

Виробництво пива в цій країні налічує більше восьми століть багатої історії. Кельти, одні з перших, кому належить ідея пивоваріння. Навіть у давні століття цей напій був настільки популярний, що його готували майже в кожному будинку.

Не поступаються за якістю пива і чеські виноробні. Прага вважається справжньою Меккою для любителів якісного пива і вина. До цього національного надбання Чеської Республіки можна віднести такий алкогольний продукт, як «Бехеровка».

Третє місце – Естонія. Якщо розділити споживання алкоголю по країнах, то Естонія займе третє місце в цьому списку. Саме про це говорять дані статистки ВООЗ. Столиця Естонії-Таллінн — один з найбільш культурних і найспокійніших міст на всій планеті. Саме тут розміри спожитого алкоголю на душу населення становлять близько сімнадцяти з чвертю літрів за рік.

На численних вулицях Таллінна розташовані не тільки шедеври світової архітектури, але й досить цікаві заклади. Один із таких закладів — ресторан Olde Hansa, стилізований під атмосферу середньовіччя.

Вся меблі цього ресторану зроблена з дерева дубових порід. Для освітлення використовуються свічки, а їжа відповідає тій, якої, на думку багатьох людей, що харчувалися стародавні лицарі. Подібна атмосфера як не можна краще сприяє тому, що рука тягнеться до гуртку світлого пива. Саме пиво знаходиться на першому місці за популярністю в Естонії.

Друге місце – Україна. Другу строчку рейтингу займає Україна, де кількість алкогольної продукції на душу населення становить близько сімнадцяти з половиною літрів. Саме таку кількість випиває середньостатистичний житель. Україна відома у всьому світі завдяки горілки — продукту, популярність якого бере свій початок ще з сімнадцятого століття. У ті далекі часи горілку називали гарячим вином.

Серед алкогольних виробників, які славляться по всій планеті, є й представники цього народу. Бренд «Nemiroff» належить саме українському винно-горілчаному заводу. Один з найпопулярніших продуктів, що випускається під цим брендом це «Nemiroff. Мед і перець».

Перша строчка – Республіка Білорусь. Саме Білорусі належить першість у цьому списку. За останньою інформацією ВООЗ споживання алкоголю в Білорусі досягає значення більше сімнадцяти з половиною літрів щорічно в розрахунку на одного корінного жителя. Крім того, дослідниками не були враховані ті нюанси, до яких можна віднести самогоноваріння. Якщо б ці дані теж враховувалися, то показник був би значно вищим.

За темою:  Можна пити пиво перед здачею крові

Саме Білорусь визнана світовим лідером зі споживання алкогольної продукції. До національних спиртовмісним складам цієї країни можна віднести «Крамбамбулю».
По популярності в Білорусії на першій сходинці знаходиться міцний алкоголь. Саме його вживають близько сорока семи відсотків жителів. Другу сходинку займають слабоалкогольні напої, а закриває трійку лідерів пиво.

Середньосвітовий показник

За даними тієї ж статистики, споживання спирту на душу населення у світі, складає близько восьми літрів на одну людину.

Цей факт дуже хвилює представників ВООЗ, так як, на їхню думку, відсоток питущого населення щороку збільшується. Ще кілька десятиліть тому це значення прирівнювалася лише до шести літрів спиртного на одну людину.

Світова статистика вживання спиртних напоїв

При складанні подібних списків необхідно розглядати той факт, що в різних точках світу вживають різну алкогольну продукцію. Приміром, пиво доволі популярний в європейських країнах, найбільш «пивними» містами визнані:

  • Брюссель;
  • Мюнхен;
  • Дублін;
  • Берн.

У регіонах з жарким кліматом великою популярністю продукти, що належать до винної сімейства. Франція та Іспанія не тільки справжні законодавці в даній сфері, але і справжні фанати цього алкоголю.

Цікавий факт полягає в тому, що чим північніше розташована держава, тим більш міцного алкоголю віддають переваги його жителі. Міцний алкоголь досить популярний у Російській Федерації, Сполучених Штатах Америки, Чеській Республіці та Норвегії.
Також за даними досліджень ВООЗ, близько сорока візьми відсотків нині живучих людей ніколи не вживали алкоголь.

Які країни належать до непитущим

Яка країна сама питуща в світі ми з’ясували завдяки рейтингу, але жителі якої країни можуть похвалитися тим, що не вживають алкоголь взагалі? За даними статистики, держави Південної Азії одні з тих, де алкогольна продукція має найменший попит. Очолює список цих держав Пакистан, де проживає більше двохсот мільйонів осіб. У світовому списку по чисельності населення Пакистан займає шосту сходинку.

Що цікаво, показник споживання алкоголю в цьому місці планети майже прирівнюється до нуля. За підсумками досліджень ВООЗ, щорічно середньостатистичний уродженець Пакистану випиває близько ста грамів алкогольних напоїв.

Причина такої низької популярності таких продуктів полягає в релігії. Державна релігія в Пакистані – іслам в сунітському тлумаченні. Вживання спиртовмісних рідин для послідовників знаходиться під строгою забороною. В результаті досліджень з’ясувався цікавий факт, що вживають алкоголь на території Пакистану лише приїжджі туристи. Ще цікавий той факт, що, незважаючи на те, що релігія забороняє сунітам вживати алкоголь, його не забороняється купувати, продавати і навіть підносити в дар іншим людям.

MAXCACHE: 0.39MB/0.00119 sec