0,4 проміле: це скільки випити алкоголю

Сучасні водії, частенько стикаючись з ГИБДД, ризикують потрапити в неприємну ситуацію, повертаючись з гостей. Справа стосується перевірки на концентрацію етилового спирту в крові. Актуальними стають роздуми про проміле, 0,2 або 0,3 проміле це скільки алкоголю, дозволяється братися за кермо або викликати таксі?

Адже, якщо існує гранично дозволена концентрація етанолу, значить, певну кількість спиртного все-таки можна прийняти на груди. Або взагалі не варто ризикувати? Як визначити безпечну дозу? Це нагальне питання необхідно розглянути.

Що таке проміле

Перш ніж займатися підрахунками випитого спиртного перед дорогою, потрібно зрозуміти, що таке «проміле», що включено в таку одиницю виміру. Слово проміле взято з латинської мови і означає воно «на тисячу» (у буквальному перекладі). Тобто проміле становить одну тисячну частку або 1/10 відсотка.

При виявленні точних результатів набагато простіше оперувати процентними співвідношеннями. Але, при визначенні обсягу додаткової суспензії у різних рідинах відсоток виявляється занадто великою одиницею. Для вчених було простіше брати за основу не відсоток, а його тисячну частку. Нова одиниця обсягу і отримала таку назву. Зв’язок проміле і відсотка досить проста: один відсоток містить в собі 10 проміле, а одне проміле становить одну десяту відсотка.

Таку одиницю взяли на озброєння і для виявлення рівня спиртовмісних напоїв в організмі, це виявилося найбільш зручним. Але також слід одночасно розуміти різницю між жіночим і чоловічим організмом, хоча токсичну дію алкоголю завжди буде негативним.

При визначенні допустимої концентрації етилового спирту враховуйте, що в жіночому тілі проміле стануть накопичуватися в прискореному темпі.

Як самостійно прорахувати проміле

Проміле позначається значком «‰», його часто плутають з позначенням типового відсотка (%). Розрахунок цієї одиниці не відрізняється від простих підрахунків, що йдуть в процентному співвідношенні. Переклад відсотків в проміле і навпаки нескладний, слід лише завчити базове співвідношення цих двох одиниць.

Пік накопичення етилового спирту після прийнятого спиртного відбувається через 20-30 хвилин. При розрахунку проміле необхідно брати до уваги вік/стать/вага особистості, обсяг випитого спиртного і відсоток рідини в тілі.

Наприклад, підрахуємо, який рівень проміле виявить перевірка на етанол у чоловіка, який важить 80 кг, випив 300 мл горілки звичайної 40%-ної міцності. Отже:

 1. Вираховуємо масу рідини в тілі даної особистості. Враховуючи, що в усереднений обсяг рідини у чоловіків становить близько 70%. Отже, маса рідини в наведеному випадку становить приблизно 56 кг.
 2. Вважаємо вміст етанолу: 300 х 0,4 = 120 мл. Переводимо в грами, враховуючи, що щільність чистого етанолу дорівнює 0,79. Отже: 120 х 0,79 = 94,8 грама. При цьому концентрація чистого (100%-ого) спирту становитиме: 94,8 – 10% = 85,32 грама.
 3. Отже, концентрація етанолу відповідно до спожитої дозою спиртного дорівнює: 85,32 / 56 = 1,53 проміле.

Цей приклад доводить, що розрахувати значення проміле під силу кожному. А якщо перевірка показує 0,5 проміле, скільки випито алкоголю? Шляхом нескладних обчислень, відповідаємо на це нагальне питання: людина прийняла 98 мл (трохи менше половини склянки).

Також слід враховувати, що підсумкові результати, отримані після підрахунку, носять лише умовний (теоретичний) характер. Адже спиртне не выхлебывается відразу, а п’ється поступово, з перервами на закуску і розмови, танці та перекури. Протягом цього часу частина спирту вже переробляється.

Як впливає на стан проміле

Медики виділяє кілька стадій «пьяности» людини, спираючись на кількість споживаного спиртного і концентрації його рівня в організмі. Якщо при початковій (легкого) ступеня людина відчуває приємне збудження і гарний настрій, то остання (третя) стадія загрожує розвитком коматозного стану і смерті. Доза, яка може привести до летального результату, залежить від віку та ваги:

 1. У людей старшого віку, ослаблених хворобами, а також молодих підлітків критична доза дорівнює 2,5—3,5 грама етанолу на кожен кілограм ваги.
 2. У дорослих здорових осіб – 3,5—7,5 грама етанолу на кожен кілограм маси.

У процентному співвідношенні (нагадаємо, що один відсоток дорівнює 10 проміле) обсяг етанолу стає основою для визначення стадії сп’яніння. Ось ці показники, дані у відсотковому відношенні:

 • до 0,02 %: симптоматика сп’яніння не зазначається;
 • 0,02—0,04%: слабка ступінь;
 • 0,05—0,14%: початкова (або легка);
 • 0,15—0,24%: середня (або помірна);
 • 0,25—0,35%: третя стадія (або сильна);
 • 0,4—0,55%: важка ступінь сп’яніння, часто провокує розвиток коми та летального результату;
 • 0,6 і вище: смертельна доза алкоголю.

Таблиця рівня сп’яніння

Щоб розібратися, як змінює людську поведінку етанол, розгляньте наведену нижче таблицю. Але враховуйте, що дані, вказані у ній, є умовними і усередненими. Адже спиртне змінює людську особистість дуже індивідуально. Багато залежить від характеру, психічного стану в момент сп’яніння, віку та імунної системи.

Проміле Як проявляється сп’яніння
0,1 зміни настільки мінімальні, що зрозуміти, що особистість випивала, можна лише з допомогою спеціального медичного тестування, вважається, що людина тверезий
0,2 етанол все ще «ховається» в організмі і виявити його можливо лише після тестування і аналізів, у поведінці також не відзначається ніяких змін
0,3 в ослаблених людей така міра буде відображатися порушенням координації, послабленням уваги, поведінка змінюється, частіше з’являється балакучість і поліпшення настрою
0,4 ейфорія від вживання спиртного продовжується, людина стає легковажним, продовжує жартувати, відчуваючи приємне розслаблення і вседозволеність
0,5 сп’янілий відчуває піднесений настрій, але надмірна балакучість йде, з’являється стриманість, так звана средневыраженная ейфорія, але зовні особистість ще виглядає досить нормально
0,6 у питущого притупляються самоконтроль, ця стадія сп’яніння загрожує легковажними, небезпечними вчинками, про які людина, протверезівши, навіть і не згадає, міркування набувають нелогічність, послаблюється периферичний зір
0,8 сп’яніння посилюється, зазначається хиткість ходи, зараз знову прокидається любов до розмов, але вже з відтінком бажаної сварки, в цій ступінь сп’яніння часті лайка і доведення власної правоти, міркування втрачає усілякий сенс
1 поведінка особистості стає неадекватним, відзначається різка зміна в настрої: від невтримного веселощів до цілковитого спустошення і появи негативних думок/міркувань, у чоловіків відзначається порушення ерекції (тимчасова імпотенція)
1,5 людина з такою стадією сп’яніння може вважатися вже небезпечним для оточуючих і неадекватним, у нього часто спостерігаються напади незрозумілою і непередбачуваною агресії і роздратування, відзначаються яскраві ознаки алкогольної інтоксикації
2 поведінка стає загальмованим, п’яний здатний втратити свідомість, не оцінює навколишню ситуацію і не розуміє де він і що з ним відбувається, розвивається ступор, втрата пам’яті і свідомості
3 порушується дрібна моторика, сп’янілий не може взяти в руки, не бачить навколишні об’єкти, не усвідомлює реальність обстановки, ця стадія характеризується як сильне сп’яніння
4 Відбувається порушення дихання, відзначається сильна тахікардія, часто неконтрольоване сечовипускання, часті прояви нестримної блювоти, відсутня рівновага, якщо людина впала, він не в змозі піднятися самостійно, такий стан критичний і може викликати зупинку серця
5 відзначається поява ністагми (неконтрольовані рухи очних зіниць), організмом не контролюється серцебиття і рівень дихання, свідомість практично завжди відсутній, нерідко все закінчується летальним результатом

Проміле і водіння автомобіля

Наших громадян в першу чергу хвилює питання, скільки можна випити спиртного, щоб спокійно сісти за кермо. Де межа? Щоб визначити її, достатньо зрозуміти, як впливає певна концентрація в організмі етилового спирту на водія:

0,2—0,4‰. Водій з помилками починає сприймати і адекватно оцінювати джерела рушійного назустріч йому світла. Сильно сповільнюється здатність нормально оцінити ситуацію на дорозі, зате є велике бажання розвинути швидкість. Шофер втрачає акуратність і обережність у водінні.

Не варто підраховувати до 0,4 проміле, це скільки випити, щоб можна сісти за кермо. Цей рівень випитого в 60% випадках призводить до аварійних ситуацій на дорозі, винуватцем яких стає напідпитку. Краще не ризикувати і викликати таксі.

0,4—0,8‰. Автомобіль несе вже явну загрозу для безпеки інших учасників руху, водій в такій мірі сп’яніння, не в силах приблизно прикинути інтервал і зрозуміти безпечну дистанцію між рухомими машинами. Сп’янілий за кермом не може адекватно сприймати і розрізняти кольори світлофора і сигнали інших засобів пересування.

0,8—1,2‰. Така концентрація алкоголю в організмі сильно діє розслаблююче. У водія різко падає кут зору, а периферійний відсутня зовсім. Практично немає реакції на зміни навколишнього за склом автомобіля дійсності. Такий водій – потенційний вбивця і у 70% випадках призводить до серйозних аварій.

1,2—2,4‰. Ця така ступінь сп’яніння, при якій людина не тільки не може управляти машиною, але й перебувати у свідомості. Але, деякі особливо вперті громадяни намагаються їздити і при таких показниках. Правда, недалеко, адже зорові реакції уповільнені до повного їх зникнення, а орієнтація абсолютно спотворена.

Як працює алкотестер

Всім відомий прилад обчислює рівень спиртовмісної рідини у видихуваному повітрі у людини. Для водіїв крайня допустима норма алкоголю становить 0,16‰ (це відповідає приблизно 0,35‰ в крові людини).

У правах водія, котрого викрили у вживанні спиртного з допомогою перевірки на алкотестері, засумніватися в результатах і вимагати на цілком законних підставах перевірки концентрації алкоголю, здавши на аналіз кров.

Але похибка сучасних алкотестерів, використовуваних ГИБДД, настільки невелика, що витрачати час на здачу аналізів і очікування результатів просто безглуздо. В цьому випадку діє єдине розумне правило: випив – за кермо не сідай! Бережіть себе і своїх близьких!

За темою:  Чи шкідливо безалкогольне пиво для здоров'я

MAXCACHE: 0.38MB/0.00591 sec