1 літр горілки це скільки пива

Той факт, що в пиві міститься алкоголь, відомий всім. А чи замислювався хто-небудь про його точному розрахунку? А в порівнянні з горілкою? Щоб розрахувати, скільки в пляшці горілки пива, слід зрозуміти і порівняти рівень надходження в організм етанолу. До речі, спирт в ароматному хмелі вимірюється ваговій процентовкой. А ось для вимірювання спиртової концентрації в інших спиртовмісних напоїв беруться відсотки об’ємні. Як це зрозуміти?

Цікаві нюанси

Коли споживач читає на етикетці, що горілка містить 40% спирту, це означає, що в 100 л даного спиртного міститься 40 л етанолу. Ось це і є відсотки обсягу. Тоді як вагова процентовка вказують на кількість грамів етилового спирту в пивному напої (для розрахунку також береться 100 г).

Відомо, що питома вага етилового спирту становить 0,78.

Виходячи з цього випливає, що щоб перевести цей показник в об’ємні відсотки, вагові необхідно розділити на 0,78. Тільки після даних розрахунків можна порівнювати співвідношення пива і горілки з алкоголю.

Наприклад:

  1. Фортеця певного хмелю 4%. Обчислюємо об’ємні відсотки: 4%/0,78. Отримуємо 5,1%. Це означає, що в 100 л такого пивного міститься 5,1 л етанолу.
  2. Пивна фортеця 6%. Вираховуємо відсотки об’ємні: 6%/0,78. Підсумок виходить 7,7%. Виходить, що в 100 л даного еля входить 7,7 л чистого спирту.

І так далі. На підставі попередніх підрахунків можна отримати еквівалент пива до горілки. Тобто, порівнюючи об’ємні відсотки.

Невеликий порівняльний аналіз

На підставі попередніх розрахунків і отримання об’ємного показника відсотків в пиві чистого етанолу і можна займатися порівнянням хмелю і горілчаного спиртного щодо вмісту спирту. Наприклад, щоб відповісти, на питання, 1 літр горілки – це скільки пива, слід спочатку підрахувати кількість об’ємних відсотків у літрі хмільного напою і порівняти його з об’ємними відсотками певної горілки.

За темою:  Блює кров'ю після алкоголю: що робити

Враховуйте, що хміль, як і горілчана продукція, володіють різною міцністю. Можна навести наступний приклад, взявши за розрахунок середньостатистичне гарячливе міцністю в 40% (об’ємної) і пиво Балтика 9 з вмістом спирту до 9% (ваговий). Вважаємо:

  1. Визначаємо об’ємний вміст етанолу в пивній рідини: 9%/0,78. Отримуємо 11,5%. Значить, в 100 літрах даного хмелю етанолу буде міститися 11,5%. Отже, в 1 л даної продукції концентрація етанолу складе 0,115%.
  2. Тоді як у горілчаної продукції міцністю 40%, в 100 літрах продукції обсяг чистого етилового спирту становитиме 40 л. Відповідно у літрі даного алкоголю концентрація етанолу буде дорівнювати 0,4%.

Щоб було більш зрозуміло, переведемо кілька сортів пива в більш міцне спиртне. Наприклад:

Назва пива Об’єм (у літрах) Чому відповідає в перерахунку на горілку (в грамах)
Слабоалкогольне (Лайт) маленька баночка 0,33 74
Слабоалкогольне (Лайт) велика банку 0,5 113
Очаково (маленька баклажка) 0,33 125
Очаково (велика баклажка) 2,25 281
Балтика 3 0,5 63

Цікавий висновок

Ароматний, такий привабливий, запашний хміль – найбільший людський самообман. При підрахунках видно, що в середньому одна пивна пляшка еквівалентна об’ємом 50-100 г міцного спиртного (це залежить від міцності). Але як людина п’є бурштиновий хміль? Рахунок йде на літри і більше.

Вживаючи всього 5-6 середніх пивних баклажек/пляшок, споживач отримує дозу етанолу, рівній одній пляшці чистої горілки.

Не даремно існує таке поняття, як «пивний алкоголізм». І діагностованих випадків такої залежності стає все більше. Адже тут слід враховувати психологічний аспект. Чоловік випив пляшку горілки – значить, алкоголік. Випив 3-4 літри пива – ну буває, звичайний випадок.

Але давайте враховувати справжню шкідливість цих алкоголесодержащих напоїв, адже в підсумку шкоду від використання горілки і пива можна поставити на один рівень. А алкоголізм завжди підкрадається непомітно. Страшного, смертельного захворювання абсолютно все одно, що саме ви п’єте – слабенький хміль або міцне гарячливе.

За темою:  Таблиця калорійності горілки і пива

У розвитку алкоголізму (пивного або класичного) важливий не сорт алкоголю, а його кількість. Вмикайте самосвідомість і самовладання. І наведені вище розрахунки допоможуть вам визначити і зрозуміти справжню загрозу пива, приховану під бадьорить хмільним ароматом.

MAXCACHE: 0.37MB/0.00481 sec