Алкоголь і епілепсія: наслідки, лікування, відео

Зловживання спиртовмісними напоями призводить до дуже сумних наслідків для людини. Про шкоду алкоголю знаю все, але мало кому відомо, як може проявити себе хронічний алкоголізм. Ця патологія має безліч проявів та всі вони небезпечні для життя.

До одним з найстрашніших проявів даного захворювання є епілепсія при алкоголізмі. Це небезпечний тип епілептичного психозу, що відбувається на тлі регулярного споживання етилового спирту. Як виявляється подібна симптоматика, від чого вона залежить і що робити у випадку нападів – про це ми і поговоримо в даній статті.

Алкоголь і епілепсія

В один «прекрасний» момент типові ознаки хронічного алкоголізму починають формуватися у вигляді епілептичних судомних нападів. Причому подібні ускладнення будуть діагностуватися у алкоголіка не лише в процесі безпосереднього вживання спиртовмісної продукції, але і під час спокою (коли особистість не п’є).

Подібне ускладнення епілепсії алкотипа пояснюється відбуваються в мозкових центрах і стали вже незворотними патологічними процесами.

Алкоголізм хронічного типу і так провокує в організмі згубні наслідки. Спиртне повністю руйнує, що призводить до деградації функціонування внутрішніх органів. Особливо сильно страждає нервово-психічна система. Саме на її тлі і формується алкогольна епілепсія – важке захворювання, що проходить з регулярними сильними нападами.

Чому формується алкогольна епілепсія

Основною причиною виникнення у дорослих алкогольної епілепсії стає непомірне споживання алкоголесодержащих напоїв. Особливо прискорюється розвиток даного виду патології при регулярному споживанні неякісного алкоголю, нерозбавленого етилового спирту і численних етилового сурогатів зі всілякими хімічними та токсичними суспензіями. Свою лепту у формування синдрому вносять і такі ситуації:

 • наявна епілепсія;
 • ускладнення атеросклерозу;
 • важкі черепно-мозкові травми;
 • наявність тривалих інфекційних патологій.

Якщо людина до появи алкогольної залежності стикався з хоча б одним эпиприпадком, алкогольна епілепсія прийде до нього гарантовано. І на превеликий жаль, тривалість і частота нападів буде неухильно зростати. Судомні стани будуть відбуватися і навіть тоді, коли алкоголік знаходиться в тверезому стані.

Алкогольна епілепсія: симптоми перед нападом

Эпиприступы алкогольного типу починають формуватися через що відбуваються в головному мозку клітинних нейрореакций. Для дорослої особистості (щоб розвинувся напад) достатньо отримати який-небудь істотний поштовх. Це може бути:

 1. Удар головою (падіння).
 2. Алкогольна абстиненція.

Така патологічна ситуація небезпечна тим, що алкогольна епілепсія може передаватися у спадок на генному рівні. У дітей, які страждають від подібного синдрому, патологія спостерігається у вигляді надто сильного перезбудженого стану. Спусковим гачком до перезбудження може стати підвищена температура.

У дорослих людей припадок може статися без всяких причин. Це відбувається в 1-2% випадках при наявності високої активності ЦНС.

Доросла і свідома особистість повинна особливо ретельно стежити за своїм здоров’ям. Якщо хтось із батьків у своєму житті мав випадок епілептичного припадку, то ймовірність того, що цьому схильний і дитина складає близько 10%. Цифра збільшується в два рази, якщо з епілепсією знайомі обоє батьків.

За темою:  Відмовляють ноги від алкоголю: що робити

Якщо відбувається алкогольна епілепсія в перший раз, то вона має ряд істотних ознак, за якими можна визначити початок нападу. Згодом судомні стани можуть приходити без будь-якого попередження. До попередньої симптоматиці відносять наступні ознаки:

 • відчуття передавлення кінцівок;
 • судомні скорочення м’язів кінцівок;
 • полуобморочные стану, втрата свідомості;
 • сильні больові імпульси пекучого характеру (мігрень).

При важкій формі патології судомні напади відбуваються багаторазово, поновлюючись через нетривалі проміжки. Для деяких хворих хронічним алкоголізмом про насуваються нападах свідчить відчуття печіння різної інтенсивності в районі кінцівок.

Що робити під час нападу

Часто буквально за кілька секунд перед самим початком нападу у хворого відзначаються деякі розлади з зоровим і слуховим сприйняттям. Але, коли напади стають постійними, їх можна помітити тільки при самому процесі. Хворий різко підскакує і відразу падає в непритомність. Перед втратою свідомості часто спостерігається зойк.

Гучний крик перед черговим алкогольних эпиприпадком виникає із-за різкого спазмування гортані, голосової щілини і сильного судомного скорочення грудинной м’язової тканини.

Головне, що слід зробити при эпиприпадке – не дозволити потерпілому впасти долілиць. В процесі неконтрольованого падіння особистість здатна отримати серйозну травму і погіршити наявний стан. Що слід зробити при події нападі:

 1. Не блокувати кінцівки постраждалого від припадку. Спроба купірувати судомні скорочення рук/ніг також ризикує призвести до травмування.
 2. Щоб убезпечити людину, заберіть довколишні небезпечні предмети (гострі та ріжучі), які можуть її травмувати.
 3. Під голову покладіть м’який предмет (якщо під рукою не виявиться подушки).
 4. Звільніть потерпілого від тісного одягу – послабте ремінь, краватка, розстебніть гудзики.
 5. Обережно розгорніть убік голову, інакше великий ризик захлебывания при нападі власною слиною.
 6. При почалася блювоті набік розгорніть і тіло людини, щоб блювотні маси могли легко вивергнутися, без ризику купірування дихальних шляхів.
 7. Постарайтеся розтиснути зуби, використовуючи твердий предмет, обгорнутий тканиною.
 8. Як тільки закінчиться напад, дайте можливість потерпілому виспатися, не тормошите його.

Якщо эпиприпадок на тлі алкоголізму триває більше 30-40 хвилин або эпиприступы багаторазово дублюються, негайно викличте невідкладну допомогу. У будь-якому випадку знадобиться медична допомога. Хворого слід обов’язково показати невропатологу. Інакше наслідки подібного синдрому стануть незворотними.

За темою:  Сурогатний алкоголь: що це таке

Терапія епілепсії на тлі алкогольному

При своєчасному зверненні до лікаря і призначеному повноцінному і грамотному лікуванні, можна гарантовано отримати хороші результати. Головною умовою позбавлення від епіприпадків стає цілковиту відмову від прийому будь-яких спиртовмісних напоїв.

У разі коли на поради і рекомендації медиків алкоголік не звернув ніякої уваги і продовжує вживати спиртне, напади почнуть повторюватися все частіше. Незабаром вони стануть серійними, і тоді навіть тверезий спосіб життя не допоможе позбутися від смертельного синдрому.

Кожне наступне після дебюту алкогольного эпиприпадка вживання етилового спирту провокує розвиток необоротних нейропроцессов, що відбуваються в клітинах-рецептори головного мозку.

Коли стався перший напад алкоэпилепсии, слід негайно починати терапію. Шляхи реабілітації складні і довгі. З дозволу лікаря (у разі початкових стадій синдрому) можна проводити лікування алкогольної епілепсії в домашніх умовах.

В цьому випадку відповідальність повністю лягає на плечі рідних і близьких хворого. Так як головною умовою хороших показників терапії стає відмова від алкогольного узливання, членам сім’ї слід докласти максимум зусиль, щоб не допустити вживання спиртовмісних напоїв хворим.

Ті люди, які особисто спостерігали за алкогольним епілептичним припадком, запам’ятовують його назавжди. Побачені враження часом стають шокуючими. Люди згодом шукають відео алкогольної епілепсії, зокрема, григорія станів і демонструють ці кадри самому хворому.

Але, якщо у людини спостерігається вже сформована залежність від спиртного, подібні уроки ні до чого не призводять. Адже хронічний алкоголізм – це не просто шкідлива звичка, а важке захворювання, базируемое на фізичної і психічної залежності.

Лікування хронічного алкоголізму проходить безпосередньо в умовах клініки. У разі згоди пацієнта, проводиться кодування його від пияцтва шляхом трансплантації лікарського препарату.

На сьогоднішній момент такий процес є найбільш дієвим в плані боротьби з алкоголізмом. Також при лікуванні алкогольної залежності підключаються і інші заходи:

 • медикаментозна терапія;
 • психокорекційні заходи;
 • реабілітаційно-соціологічні процедури.

Даний комплекс всіляких медичних заходів слід починати негайно, не чекаючи повторення нападів. Адже наслідки алкогольної епілепсії дуже страшні і трагічні, насамперед, для самої особистості.

До чого призводить патологія

Наслідки такого роду синдрому призводить до незворотних порушень функціонування всіх внутрішніх органів тіла. Від алкогольної залежності страждають всі без винятку системи організму:

За темою:  Чому рве жовчю: що робити, причини

Печінка. Печінковий орган першої підпадає під удар етилового спирту. Намагаючись знешкодити системи організму від ударних доз токсинів і канцерогенів залишків розпаду етанолу, печінка часто просто не витримує.

При постійному зловживанні алкоголю починає дистрофія печінки, причому цей процес проходить без видимих симптомів. Незабаром на тлі дистрофії печінкової починає розвиватися алкогольний гепатит, поступово перерождающийся в незворотний процес – цироз. Результатом стає печінкова кома і летальний результат.

Серцево-судинна система. За статистичними даними близько 35-40% смертей через проблеми з серцем відбуваються з вини хронічного алкоголізму. Вже через 3-4 роки регулярного спиртного узливання у людини починаються відбуватися серйозні збої в роботі серцевого м’яза, виникає стійка гіпертонія.

Одночасно відбувається стабільно збільшення в розмірах самого серця, починається гіпертрофованість органу, серцевий м’яз (міокард) перероджується в сполучно-жирову тканину. Все це призводить до тяжкої серцевої недостатності.

Кров’яна система. Коли алкоголь регулярно надходить у кров’яне русло, етиловий спирт, розкладаючись, руйнує кров’яні клітини – еритроцити. Внаслідок чого кров втрачає здатність переносити кисень по внутрішнім тканинам і органам. Розвивається загальна гіпоксія, що призводить до відмови багатьох систем.

Шлунково-кишковий тракт. Хронічний алкоголізм провокує розвиток численних захворювань, пов’язаних із нестабільною роботою ШКТ з-за впливу етилового спирту. Це:

 • виразки;
 • цистити;
 • гепатити;
 • гастрити;
 • панкреатити;
 • холецистити;
 • ентероколіти.

Подібні патології під впливом алкоголю практично завжди перероджуються в онкологію. За даними статистики, близько 60% смертей від раку сталися з вини самого хронічно питущого людини.

ЦНС. Нервова система хронічного алкоголіка, обтяженого алкогольної епілепсію, піддається глобальному руйнування. У таких хворих частіше діагностується слабоумство, розвиток психічних відхилень і патологій. Пацієнти можуть повністю втратити зір, інтелект і пам’ять.

Більшість хронічних алкоголіків страждають від різних форм депресій. Найчастіше депресивні стани на фоні алкоголізму призводять до самогубств.

Алкогольна залежність з приєднанням епілепсії відбирає у людини все – роботу, сім’ю, бажання розвиватися і просто жити. Саме тому за грамотної медичною допомогою слід звертатися відразу, не чекаючи розвитку подібних сумних подій. Бережіть себе!

MAXCACHE: 0.39MB/0.01071 sec