Алкоголь під час вагітності на ранніх строках

Поняття «спиртне» і «здоров’я» абсолютно несумісні. Хоча багато лікарі кажуть, що деякі види алкогольних напоїв, звичайно, в дуже малій кількості виступають аналогом корисних для здоров’я препаратів. Але дане твердження жодним чином не стосується майбутніх мам. Вагітній жінці категорично не рекомендується вживати спиртне.

Особливо небезпечний алкоголь при вагітності на ранніх термінах, коли плід тільки починається формуватися, а плацента дозрівати. Спиртовмісні напої стають головною причиною патологічних змін у ще не народженого малюка. Інколи такі наслідки стають вже незворотними. Чим небезпечний алкоголь під час вагітності і як він може відбитися на дитині?

Етанол і зачаття

Про шкідливий вплив алкоголю на ще не народжену дитину чули практично всі. Але як спиртне в кількості навіть одного келиха може вплинути на малюка, якого навіть ще не зачали?

Встановлено, що етиловий спирт безпосередньо впливає на структуру клітин репродуктивної системи людини. Про це ще говорив Гіппократ, про те, що у п’яних подружжя народжуються діти з каліцтвами.

Чоловік

При зачатті на «тверезу голову» в матку проникає самий сильний і витривалий сперматозоїд, отже, найбільш повноцінний. Навіть у цілком здорової людини таких сперматозоїдів близько 20-25%. У тверезого чоловіка дефективний насіння знерухомлені.

Але, як тільки спиртне потрапляє в чоловічій організм, всі без винятку сперматозоїди приходять в активний рух. Тому шанс внести до майбутнього чоловічка неякісний і дефектний генетичний матеріал у багато разів збільшується. Враховуйте той факт, що етанол значно знижує якість і самих здорових сперматозоїдів.

Жінка

Якщо для чоловіка треба лиш протверезіти і утриматися від вживання спиртного 3-4 місяці для повного відновлення якості насіння, то у жінок справи йдуть інакше. Адже клітини жіночої репродуктивної системи не формуються, а закладаються ще в доперинатальном періоді.

При настанні статевої зрілості репродуктивны яйцеклітини починають визрівати і виходити з яєчників для запліднення. Руйнівному впливу етилового спирту вони піддаються на будь-якому етапі свого визрівання і в кожному життєвому періоді жінки.

Нерідкі випадки, коли вживають спиртне юні легковажні дівчата згадують про свою безвідповідальність у зрілому віці, коли у них народжуються хворі діти. За статистичними даними близько 35-40% дітей, які батьки зачали в п’яному стані, народжуються раніше терміну і з великим дефіцитом ваги.

Хоча вчені з Британії, провівши багаторічні дослідження, вносять невеликі корективи в сказані вище факти. На їхню думку, за 1-2 тижні до планованого зачаття мінімальна доза спиртного (а саме натурального, хорошого червоного вина) допустимі для майбутньої матері.

За темою:  Вміст алкоголю в крові: таблиця часу розщеплення

Таке спиртне не тільки не небезпечно майбутньому малюкові, але і збільшує ймовірність легкого перебігу вагітності і хорошого розвитку дитинки. А от щодо наявності в раціоні вагітної спиртного думку всіх без винятку медиків одноголосно спиртне при вагітності категорично неприпустимо.

Вживання алкоголю на ранніх термінах вагітності

З моменту появи ембріона в порожнину матки, харчування майбутнього малюка ресурсами яйцеклітини закінчується. Тепер плід отримує всі необхідні поживні елементи з материнського організму. Формування плаценти – етап тривалий, вона повністю визріває лише до кінця 16 тижні. А до цього моменту плід практично нічим не захищений.

Саме в цей період етиловий спирт особливо небезпечний для майбутнього дитини. Адже в перші три місяці відбувається закладка і формування всіх життєво важливих органів і внутрішніх систем. Навіть незначне потрапляння токсинів в материнський організм на цьому етапі може спричинити аномалії розвитку ЦНС, внутрішніх органів і зовнішні фізичні каліцтва.

Медики настійно рекомендують планувати вагітність за всіма правилами і тільки після проведених обстежень стану здоров’я жінки.

За статистикою алкоголь накладає свій руйнівний відбиток на кожного 3-го дитини, яке зачали «випадково». Багато з таких вагітностей закінчуються наступним чином:

 • самовільним викиднем;
 • появою нежиттєздатної дитини;
 • передчасним народженням, часом на дуже ранніх термінах.

Багато дітей народжуються з вродженими каліцтвами, вони відстають у розвитку (психічного та фізичного). Здебільшого таким малюкам «дістається» низький рівень інтелекту і різні проблеми зі здоров’ям. Саме тому відповіддю на питання, чи можна вагітним алкоголь, стає однозначне «ні, категорично не можна».

Протягом усього строку вагітності майбутня мати зобов’язана повністю виключити споживання будь-якого виду спиртного. Це стосується і лікарських медичних спиртових настоянок.

Як алкоголь впливає на вагітність

Абсолютно всі спиртовмісні продукти стають потенційними вбивцями розвивається дитини. Вплинути на здоровий розвиток малюка здатні навіть такі «легкі» напої, як квас або кумис, адже в них також міститься алкоголь порядку 0,5—1,5%. Це відноситься і до безалкогольному пиву, яке ще має і масою токсичних консервантів.

За темою:  Таблиця калорійності горілки і пива

Алкоголь миттєво проникає через плаценту і починає циркулювати по кровоносній системі плода. Етанол буквально просякає кожну клітинку крихітного організму і безжально вносить свої корективи в розвиток дитини. Етиловий спирт практично змушує залишати дитину материнський організм, який став незатишним і отруйним».

Відбувається передчасне народження і поява наступних за цим неприємностей. Але найгірше, що може принести поєднання алкоголізм і вагітність – це виникнення ситуації, відомої лікарями під назвою «ембріональний алкогольний (фетальний) синдром» або ФАС.

ФАС – довічний вирок для дитини

Фетальний алкогольний синдром – загальноприйнята назва всіх вроджених психофізичних відхилень у малюка, спровокованих дією етанолу. ФАС – довічний діагноз і невиліковний.

Поява фетального алкогольного синдрому плода можна уникнути, лише ведучи тверезий спосіб життя до і під час вагітності.

Симптоматика синдрому

Вплив алкоголю на вагітність згубно на всіх її стадіях. Але велику небезпеку представляє вживання спиртного на ранньому періоді розвитку майбутнього життя. До симптомів ФАС, самого страшного наслідки етилового спирту на дитину, стає ряд ознак як зовнішніх, так і внутрішніх. Вони наступні:

Зовнішні прояви:

 1. Маленька форма очей.
 2. Підведений круто ніс.
 3. Недорозвинення щелеп.
 4. Носогубна складка згладжена.
 5. Дуже тонка верхня губа, її складно виділити.
 6. Вуха опущені, вони мають дуже низьке розташування.
 7. Анормально плоске обличчя при розгляданні його в профіль.
 8. Мала окружність голови і, відповідно, зменшений обсяг мозку.

Постнатальные ознаки (після народження):

 1. Низькі показники по Апгар.
 2. Малі показники ваги та зросту дитини при народженні.
 3. Занадто незначні показники набору маси і зростання в перший місяць життя.

Ознаки порушення ЦНС:

 1. Порушення пам’яті.
 2. Синдром гіперактивності.
 3. Проблеми із зором і слухом.
 4. Погані показники навченості.
 5. Проблеми з вмінням сконцентруватися.
 6. Вроджені судоми, заїкання, тики, нервовий тремор.
 7. Вроджені низькі показники рівня інтелектуального розвитку.
 8. Дегенеративні порушення розвитку мозку (гідроцефалія, недорозвиненість окремих його відділів).
За темою:  Скільки тримається пиво в організмі

Анормальності в будові тіла:

 1. Дефекти будови грудної клітки, хребта, кінцівок, стоп і кистей.
 2. Вроджені аномалії у будові суглобів, серця і репродуктивної системи.

Також, крім всіх перерахованих вище симптомів, всі діти, яким неонатологи поставили такий невтішний діагноз, страждають вродженим алкоголізмом. Вже при народженні вони відчувають стан «ломки», позбувшись звичного п’яного чаду, в якому вони жили і розвивалися, перебуваючи в материнському тілі п’є жінки.

У дітей з ФАС є вроджена схильність до наркоманії та алкоголізму. У більшості випадків вони і поповнюють в недалекому майбутньому ряди цих людей.

Такі діти з самого народження приречені на незавидне існування. Їм належить навчання в спеціалізованих школах. Так як вони володіють вродженою неповноцінністю (фізичної і психічної), їм гарантована довічна соцзахист і медсупровід.

Які висновки маємо

Ще кілька років тому вважалося, що при вагітності не можна вживати лише міцне гарячливе, таке, як горілка, джин, віскі, коньяк, кріплені вина, ром або лікери. Але сучасні медики, спираючись на власну багаторічну практику, стверджують, що вагітним, особливо на ранніх термінах, категорично забороняється вживання навіть слабкого алкоголю.

Слід враховувати, що організм кожної вагітної суто індивідуальний. Невідомо, як саме позначиться вживання спиртного (навіть одноразово) на розвиток малюка. У кого-то стопка горілки залишиться непоміченою, а в іншого навіть крихітний келих шампанського на свято, перетвориться в винуватця занапащене життя.

У будь-якому випадку, вирішувати, пити чи ні під час вагітності, буде лише сама жінка. І кожна розумна мати, яка бажає бачити міцного і здорового малюка, навряд чи пригубить навіть слабоалкогольний коктейль, не кажучи вже про більш міцних напоях. Бережіть себе і своєї дитини!

MAXCACHE: 0.39MB/0.00620 sec