Болить правий бік під ребрами після алкоголю

Етанол, присутній в кожному алкогольному напої, є смертельною отрутою. Він безжально і невідворотно руйнує всі внутрішні системи організму. При зловживанні спиртним найбільш сильно страждає печінка та органи травлення. Адже весь ШКТ бере участь в розщеплюванні і виведення метаболітів етанолу з організму.

А чому іноді болить правий бік під ребрами після алкоголю, про що говорить цей синдром? Варто бити тривогу або можна просто перетерпіти? Будь-яка біль, яку людина відчуває в своєму організмі – це тривожний сигнал про те, що насправді справи зі здоров’ям йдуть неважливо. Так про що може свідчити цей ознака?

Винуватці хворобливої реакції

Коли відчувається біль у правому боці після алкоголю, це говорить про можливі проблеми з органами, розташованими у тій області. Це можуть бути:

 • печінка;
 • жовчний міхур;
 • підшлункова залоза.

Всі дані органи, які є найважливішими для здорової роботи всього тіла, сильно страждають від згубного впливу на них залишків етанолу. Цей болючий синдром особливо виразно проявляється після тривалого і рясного запою.

Організм, у відповідь на що надходить у нього етиловий спирт, виробляє певні печінкові ферменти, які працюють на нейтралізацію токсинів спиртових метаболітів.

Продукуванням даних ферментів займається печінку. Цей орган виконує роль головного «двірника» організму. Вона стоїть на «пункті пропуску» всіх речовин, що надходять в організм. У разі попадання В нього отрут, токсинів, печінковий орган активізується і починає посилено працювати на їх нейтралізацію.

У разі коли метаболітів етанолу надзвичайно багато, печінковий орган не справляється з гігантською навантаженням. Клітини печінки (гепатоциды) починають масово гинути і виснажуватися, поступово перероджуючись у фіброзні, а потім ракові. Коли болить правий бік після п’янки, слід негайно бити на сполох і з’ясовувати, що саме постраждало.

Захворювання печінки

Якщо через деякий час після прийому спиртовмісних напоїв, хворий відзначає у себе болючі імпульси в районі правого підребер’я або з передньої частини очеревини під ребрами, з великою часткою ймовірності можна сказати про проблеми печінки. Ситуацію погіршують жирні, солоні, копчені закуски, яким частенько заїдають спиртне.

Проблеми в роботі печінки розвиваються через тривалий час вживання алкоголю (більше 10 років). При цьому середньодобова доза становить (в перерахунку на чистий спирт) для осіб чоловічої статі 40-80 г, жіночого від 20 р.

До явним і виразним болів після розслаблення з гарячливим в печінковій області призводить до формування ряду захворювань. Кожен недуга має власні прояви. Деякі з недуг особливо небезпечні своїм тривалим і безсимптомним розвитком. Отже, про що найчастіше свідчить біль у печінці після алкоголю, перед вами список найбільш поширених патологій:

За темою:  Вплив алкоголю на зачаття дитини у чоловіків
Захворювання Нюанси хвороби Клінічна картина Симптоматика
фіброз за статистикою близько 10% страждають фіброзом при алкоголізмі хвороба формується на тлі розростання фіброзної тканини, розташованої поруч з печінковими венами слабкість;

швидка втомлюваність;

тяжкість в передній частині очеревини і справа в підребер’ї;

нудота;

падіння ваги;

неприємний присмак

гепатомегалія захворювання протікає тривалий час безсимптомно порушення білкового метаболізму, що провокує значне збільшення печінки

здуття живота після їжі;

тяжкість і біль в області правого підребер’я;

скупчення рідини в очеревині

стеатоз алкогольна форма захворювання спостерігається частіше у чоловіків заповнення жиром міжклітинного простору, формування кіст, підсумком стає зміна структури печінкової тканини висока ступінь стомлюваності;

відчуття здавленості правого підребер’я;

різка біль;

пожовтіння шкіряного покриву;

блювота з домішкою жовчі;

постійна нудота

гепатит дана патологія стає частим винуватцем розвитку онкології базується на тлі хронічного запального процесу печінкової тканини

тривала тупий біль в області правого підребер’я;

нудота;

постійна слабкість;

здуття черева;

метеоризм;

діарея;

свербіж шкіри;

пожовтіння очних склер і епідермальної тканини

цироз дане захворювання є смертельним, розвиток хвороби дуже довгий, часом затягується на кілька років при патології печінка поступово починає розкладатися з необоротним заміщенням нормальної тканини на фіброзну

тягучий біль правого боку;

при лікуванні починаються ускладнення:

внутрішні кровотечі;

чорна діарея;

блювота з домішкою крові;

зниження роботи репродуктивної системи (у чоловіків), менсячного циклу (у жінок);

перитоніт і асцит

Практикуючі лікарі настійно рекомендують при прояві випадків виникнення різного ступеня хворобливості, особливо після тривалого прийому спиртного, негайно звертатися до лікаря.

Коли болить печінка після алкоголю, що робити в даному випадку, підкаже тільки кваліфікований медичний спеціаліст. Баритися в цьому разі, питати у сусідів, може боліти печінку від алкоголю, не варто. Справа в тому, що небезпека цього стану заснована на бессимптомности патологічних процесів, які часом провокують розвиток незворотних наслідків і летальний результат.

Постраждав жовчний міхур

За своєю формою цей орган схожий на грушу. Жовчний міхур виконує роль сполучної ланки між печінкою і ШКТ. Функції непоказною «груші» для організму величезні. Жовчний міхур:

 1. Допомагає в перетравленні їжі.
 2. Накопичує жовч, роблячи її більш густою та концентрованою.
 3. Стабілізує функціонування тонкого кишечника, підвищуючи його перистальтику.

Тривалі п’янки, особливо при поєднанні їх з неактивним способом життя і поганим харчуванням провокують серйозні збої в роботі даного органу. Про проблеми із-за алкоголю в жовчному міхурі можна дізнатися за наступними ознаками:

 • метеоризм, здуття живота;
 • регулярне відчуття нудоти;
 • ранковий гіркуватий присмак ротової порожнини;
 • розлади ШЛУНКОВО-кишкового тракту: запори або смердючі проноси;
 • знебарвлення калових мас, підвищення їх жирності;
 • важкість і біль правому підребер’ї, що посилюються після їжі (особливо смаженої і жирної).

Які проблеми, що йдуть від жовчного міхура, може викликати зловживання алкоголем? Частіше на тлі алкоголізму розвиваються наступні патології:

Жовчнокам’яна хвороба. Даний недуга формується на базі утворення каменів у жовчному міхурі. Тверді з’єднання формуються безпосередньої з самої жовчі. Спиртне активно провокує їх утворення, стаючи винуватцем жовчного застою і проблем з метаболізмом.

Жовчнокам’яна хвороба – хронічне захворювання, тривалий час проходить без симптомів. Патологія нагадує про себе тільки з ростом каменів і їх розпочався руху по жовчних протоках.

Таку «подорож» і викликає сильні болі в області правого підребер’я. Даний синдром особливо болісний і не знімається ніякими медикаментозними засобами. Деколи камінчику вдається пройти в кишковий тракт і вийти назовні з екскрементами. В інших випадках потрібна допомога хірургів з видалення каменів.

Холецистит. Це запальне захворювання жовчного міхура. Спиртне є безпосереднім винуватцем патології, значно знижуючи жовчні властивості і купируя нормальний ліпідний обмін. При хронічній стадії захворювання слизова оболонка міхура покривається рубцями, що ще більше погіршує проходження жовчі. Захворювання проявляє себе наступними ознаками:

 • підвищення температури;
 • гарячкові стану;
 • нудота з рясною блювотою;
 • пожовтіння шкіряного покриву (зрідка);
 • сильні больові напади в правій частині живота (біль віддає під лопатку або в плече).

При наявності гострого холециститу у людини видаляють жовчний міхур. Зволікання лікування здатне спровокувати розрив органу та розвиток перитоніту. Даний результат загрожує смертю хворого.

Постраждала підшлункова заліза

Основною функцією цього органу є продукування найважливіших травних ферментів – протеази. Протеаза відповідає за:

 • розщеплення жирів;
 • перетравлення білків;
 • засвоюваність вуглеводів.

Підшлункова заліза, що входить в органи внутрішньої секреції, активно працює у виробництві глюкагону та інсуліну. Дані гормони відповідають за нормальний рівень цукру в сироватці крові.

Особи, схильні до зловживання алкоголю, надзвичайно схильні до появи різних проблем, пов’язаних з цим органом. За статистикою 47% одного з небезпечних захворювань – хронічного панкреатиту, відбувається на фоні тривалого вживання алкоголю.

Головним симптомом при панкреатиті стає сильний больовий синдром в районі правого підребер’я. Він може протікати у вигляді глухих і постійних болів, а інший раз виявляється раптовим потужним нападом. Даний дискомфорт стихає, якщо хворий нахиляє вперед корпус тіла.

Крім больового синдрому панкреатит проходить на тлі наступній симптоматики:

 • свербіж шкіри;
 • метеоризм;
 • кисла відрижка;
 • постійна діарея;
 • слабкість і млявість;
 • падіння маси тіла;
 • болісна нудота;
 • зникнення апетиту;
 • висушення шкірного покриву;
 • багаторазова рясна блювота.

Медики відзначають, що хвороба яскравіше і сильніше проявляється у жінок, які страждають від алкоголізму. При хронічному панкреатиті слід негайно займатися відновленням свого здоров’я. У разі зволікання великий ризик формування онкології або панкреонекрозу.

Що робити при болях

Звичайно, в першу чергу відвідати лікаря. Після проходження всіх необхідних аналізів і встановлення діагнозу, хворому буде призначений курс лікування винуватця проблеми. Чи варто говорити про те, що тепер алкогольні напої будуть перебувати під суворим забороною.

Доповнити медикаментозну терапію можна і домашньої. При хворобливості, що спостерігається в правому боці після прийому алкогольних напоїв, слід задуматися про проведення очисних процедур. Саме їх і можна здійснити самостійно. Як це зробити?

Цілюща настоянка

Застосування даного зілля визнано навіть медиками. Завдяки прийому цього настою починається повне очищення внутрішніх органів від токсинів, отрут і застояної жовчі. Отже, підуть і болісні болі правого підребер’я. Отже, як готувати настій:

 1. Крутим окропом (500 мл) запарити товчені плоди шипшини (60 г). Масу краще заливати в термосі.
 2. На наступний ранок в відвару (200 мл) додати ксиліт (3 столові ложки).
 3. Приготоване зілля випивається. Через 20-25 хвилин приймають і залишки настою.
 4. А ще через півгодини можна приступати до сніданку.

Дюбаж

Такий захід базується на повному промивання і очищення жовчних шляхів. Щоб провести захід, слід розігріти мінеральну воду до +45⁰С. Потім влаштуватися плиском на правому боці і невеликими ковтками випити рідину. Вся процедура займе близько 15-25 хвилин.

Даний захід дозволить усунути болісні хворобливі прояви в даному районі. Але не варто забувати, що дюбаж не можна проводити при наявності каменів у жовчному міхурі та підшлунковій залозі.

У будь-якому випадку, не слід відкладати візит до лікаря, якщо спиртне призводить до появи хворобливості. І неважливо де буде формуватися біль, важливо, що це стійкий сигнал говорить про те, що слід забути про алкоголь і відновлювати здоров’я. Поки ще не пізно.

MAXCACHE: 0.39MB/0.00796 sec