Через скільки можна годувати дитину після алкоголю

Медициною науково доведено, що вживання алкоголю впливає не лише на організм вагітної жінки, але і на плід, що розвивається. Шкідливі токсини, потрапляючи в не до кінця сформувався ембріон, викликають розвиток різних патологій. Але грудне вигодовування і алкоголь процес недостатньо вивчений. Саме тому кожній жінці необхідно знати, чого вона піддає свого немовляти, вживаючи спиртне.

У лікарській практиці часто зустрічаються випадки, коли мами новонароджених немовлят говорять про те, що хочуть випити трохи вина або пива, буквально через кілька днів після пологів. Етанол – головний продукт більшості алкогольних напоїв, досить легко проникає в будь-які ділянки людського тіла. Також цей шкідливий для організму отрута потрапляє і в молочні залози. Грунтуючись на цьому факті, можна відповісти позитивно на найпопулярніше питання серед молодих матусь, потрапляє алкоголь в грудне молоко?

Слід знати, що концентрація алкоголю в кровоносній системі стає максимальною приблизно через сорок хвилин після останнього вживання. За медичними даними, етанол не накопичується в молоці, а його вміст в ньому залежить від кількості спиртного кровоносної системи матері.

Це означає, що дитині передається лише мала частина тих шкідливих речовин, що є продуктами розпаду спиртовмісної рідини. Лікарі говорять про те, що в організм дитини разом з молоком потрапляє близько п’ятнадцяти відсотків від випитої рідини. Але варто розуміти, що існує велика різниця в напоях і дозах. Наприклад, п’ятнадцять відсотків від келиха пива, будуть мати набагато менші наслідки, ніж п’ятнадцять відсотків від п’ятисот грамів горілки.

Говорити про те, через скільки алкоголь виходить з грудного молока, трохи складно. Потрібно враховувати такі показники, як:

 • міцність напою;
 • дозування;
 • швидкість метаболізму;
 • наявність хронічних захворювань нирок, печінки і ШКТ.

В середньому, при нормальній роботі внутрішніх органів, концентрація алкоголю в кровоносній системі знижується на двадцять мг кожні шістдесят хвилин.

Можна годуючій мамі алкоголь – питання, на який також складно підібрати відповідь. Перед його вживанням необхідно усвідомлювати всі можливі наслідки, а дозування повинна складати не більше одного келиха вина або пива. Важливо знати, що після вживання алкоголю, протягом деякого часу, не можна годувати груддю. Коли малюк знаходиться у віковій групі до одного року, найкраще перед вживанням алкоголю, молоко зцідити. Подібна міра необхідна у першу чергу тому, що проміжки між годуваннями в такому віці становлять близько двох годин. За цей час алкоголь з організму просто не встигне вивітритися.

За темою:  Відмовляють ноги від алкоголю: що робити

Але варто зазначити, що процедура зціджування необхідна не завжди. У разі коли вік дитини становить більше одного року, проміжки між годуванням складають три години. Алкоголь під час грудного вигодовування, кількістю рівним келиху вина, в середньому вивітрюється з організму за два з половиною години. Важливо пам’ятати про те, що його потраплянню в молоко сприяє збільшення вмісту алкоголю в крові. Точно також відбувається і процес, пов’язаний зі зниженням концентрації спиртовмісних речовин в кровоносній системі і грудному молоці.

Алкоголь та грудне вигодовування

Алкоголь при грудному вигодовуванні – головна причина блокування вироблення такого корисного гормону, як окситоцин гіпофізом. Це означає, що починається процес виділення молока, і він стає більш важким. Під впливом спирту відбувається закупорка певних потоків, в результаті чого малюк не може насититися. У деяких жінок такі випадки призводять до того, що кількість виробленого молока знижується на двадцять відсотків. І це далеко не самий критичний момент. При наявності певних хронічних захворювань, саме алкоголь може стати вирішальним фактором, в причинах, пов’язаних з повним припиненням вироблення окситоцину.

Чи варто вживати алкоголь може вирішити тільки сама жінка. За статистикою більше сімдесяти відсотків молодих мам вживають подібні продукти в невеликих дозах. Крім того, за даними Американської Академії Педіатрії, невелику кількість алкоголю допускається для вживання в подібний період. Але варто пам’ятати про те, що всі наслідки прийому алкогольних продуктів під час періоду лактації, досі невивчені.

На замітку

Алкоголь при ГВ, вільно проникає крізь молочні залози і потрапляє в організм дитини. У зв’язку з цим фактом, максимальна добова доза повинна становити не більше трьохсот міліграмів світлого пива, ста п’ятдесяти мілілітрів вина або п’ятдесяти мілілітрів лікеру.

За темою:  Ознаки цирозу печінки у чоловіків, лікування

Алкоголь тримається в грудному молоці близько двох годин. Саме за цей час, одна порція подібних напоїв, повністю розпадається в організмі середньостатистичної жінки. При цьому необхідно пам’ятати про те, що концентрація спирту в молоці знижується лише після того, як алкоголь починає розпад в кровоносній системі.

В цей час ні в якому разі не можна зціджувати, так як шкідливі речовини з такого молока нікуди не зникнуть. Також пам’ятайте про те, що максимальна концентрація в грудному молоці знаходиться через годину після того, як ви вжили спиртне.

На жаль, не існує дієвих заходів, щоб прискорити цей процес. Рясне питво, силові вправи і навіть зціджування не мають жодного впливу на швидкість розпаду токсинів.

Крім цього, в період лактації необхідно обережно підходити до питання прийому ліків, що містять у своєму складі етанол. Саме ці медикаменти здатні збільшити вміст спирту в крові, правда, в невеликій концентрації.

Коли ви плануєте похід на який-небудь захід і знаєте, що там застосувати невелику кількість спиртних напоїв, необхідно заздалегідь зцідити молоко. Використання подібної заходи захистить дитину від згубного впливу етанолу.

Розрахувати час, через яке можна годувати дитину не боячись жахливих наслідків, можна за допомогою такого інструменту, як таблиця виведення алкоголю з грудного молока.

Міфи і факти

 1. Міф перший: Дія алкоголю і багатьох ліків не поширюються на плід на термін більше трьох місяців.
  Факт: За даними медицини, формування багатьох внутрішніх органів відбувається ближче до чотирнадцятої тижня. Мозок майбутньої дитини формується протягом всього періоду виношування, а також після його появи на світ. Саме прийом алкоголю може посилити цей процес і стати причиною появи психічних відхилень у майбутньому.
 2. Міф другий: Пиво сприяє збільшенню кількості виробленого молока в період лактації.
  Факт: Наукою доведено, що якщо мати в цей період вживає алкоголь, то дитині дістається набагато меншу кількість молока. Алкоголь має здатність проникати в кожну клітинку людського тіла і здійснювати певний вплив на її роботу. Саме з цим пов’язаний той факт, що вживання будь-яких продуктів, що містять у своєму складі такий компонент, як етанол, веде до зниження вироблення молока.
 3. Міф третій: Навіть невелика кількість спиртного, прийнятого в момент виношування плоду, здатне принести шкоду майбутній дитині.
  Факт: насправді жоден медичний фахівець не може сказати про те, наскільки небезпечно вживання алкоголю під час вагітності. Малоймовірно, що одноразове вживання подібних продуктів в допустимій кількості, здатне зашкодити розвитку плода. Дуже часто жінки продовжують вживати алкоголь, навіть не підозрюючи про те, що всередині них зароджується нове життя. Однак коли ви знаєте, що вагітні, краще всього повністю відмовитися від вживання таких напоїв.
 4. Міф четвертий: Алкоголь сприяє хорошому сну немовляти.
  Факт: Відповідь на це питання досить неоднозначне. За фактом, алкоголь дійсно сприяє тому, що дитина швидше засинає. Однак його дію в організмі немовляти викликає дефіцит глибокого сну. Це означає, що подібний сон не може призвести до повного розслаблення організму і дитина не повноцінно відпочиває. Відбуваються порушення ритмів сну і бадьорості, а це означає, що дитина буде спати набагато менше. Подібна ситуація може стати причиною прояви нервозності і дратівливості.
За темою:  Червоні плями на обличчі після алкоголю

Висновок

Молодий матусі потрібно пам’ятати про те, що алкоголь вивітрюється з організму протягом тривалого часу. Через скільки можна годувати дитину після алкоголю, можна розрахувати за допомогою спеціальних таблиць. Але краще всього, за кілька годин перед його прийомом, зцідити кілька порцій молока і годувати дитину саме їм. Подібна міра як не можна краще захистить здоров’я і нерви зростаючого організму.

MAXCACHE: 0.38MB/0.00982 sec