Червоні плями на обличчі після алкоголю

Про те, що зловживання алкогольними напоями завдає шкоди здоров’ю людини, відомо вже всім. Але більшість обивателів наївно вважають, що головну небезпеку етиловий спирт несе головного мозку, печінки і нервової системи. А от про те, що спиртне здатне спровокувати розвиток і інших патологічних ситуацій, відомо далеко не всім.

Інший раз після прийняття алкоголю на обличчі у людини виникають почервоніння. По незнанню, деякі п’ють навіть і не замислюються, чому червоніє обличчя від алкоголю і не пов’язують цей синдром з впливом етанолу. Так в чому секрет освіти великої червоності і небезпечний такий симптом?

Трохи людської анатомії

Почервоніння на епідермальному шарі шкіри створюють капіляри – найдрібніші дрібні судини. Вони у великій кількості розташовані по всьому покриву людського тіла. Коли капіляри з якихось причин звужуються, шкірний покрив починає бліднути. При розширенні вона покривається червоними плямами.

Почервоніння на людській шкірі виникають внаслідок впливу на організм якогось подразника. У випадку зі спиртним, алергічні реакції викликає безпосередньо сам етиловий спирт.

Вплив на інтенсивність почервонінь надають нюанси структури шкірного покриву. Наприклад, у рудоволосих і білявих людей, капіляри розташовуються поблизу поверхні епідермісу. У таких особистостей почервоніння найбільш яскраві й помітні. А ось у смуглолицих візуальні зміни шкіри не так помітні і те, що у них горить особа після алкоголю, визначити сторонній практично неможливо.

Основні причини почервоніння

Під впливом етилового спирту відбувається не просто стійке розширення кровоносних сосудиков. Етанол, впливаючи на склад крові, ще й закупорює їх просвіти. Еритроцити під впливом спирту загустевают і склеюються один з одним, утворюючи міні-тромби. До основних причин, за якими утворюються червоні плями на обличчі після алкоголю, медики відносять наступні ситуації:

 1. Природна реакція судин організму на надмірне вживання міцних.
 2. Алергія організму на етиловий спирт, індивідуальна непереносимість алкогольної продукції.
 3. Хронічний алкоголізм, який розвивається після тривалого зловживання спиртним.

Природна реакція на алкоголь

Як тільки етиловий спирт виявиться всередині людського тіла, він починає активно стимулювати процеси кровообігу. У зв’язку з чим у людини зростає ПЕКЛО. При високому артеріальному тиску кровоносні судини мимоволі розширюються. Так як вони розташовані в безпосередній близькості від поверхні шкіри, результатом і стає почервоніння обличчя.

Практично завжди дана реакція проходить самостійно, не приносячи особистості особливих проблем зі здоров’ям.

Але, якщо така реакція спостерігається постійно, та ще поширюється по всьому тілу, це вже може стати серйозним дзвіночком. В даному випадку слід відвідати лікаря і провести необхідні обстеження. Адже така симптоматика може говорити, що розвиваються в організмі проблем у функціонуванні деяких органів:

 • кровоносної системи;
 • печінки, яка продукує певні ферменти для розщеплення метаболітів етанолу.

В цьому випадку медики радять зовсім відмовитися від вживання спиртного і навіть дуже слабенький, включаючи пиво і коктейлі. Ігнорувати подібні сигнали організму не варто, так як в іншому випадку така реакція може розвинутися і спровокувати серйозні проблеми у здоров’ї.

Алергія на алкоголь

Почервоніння на шкірі можуть проявитися відразу після споживання спиртовмісної продукції, а іноді вони виникають і протягом деякого часу. Якщо говорити про певної дози спиртного, яка може спровокувати алергію, то її не існує.

Алергічні прояви виникають і навіть після першого ковтка слабкого шампанського і супроводжуються такими ознаками:

 • шкірний свербіж;
 • головний біль;
 • стрибки артеріального тиску;
 • набряклість, особа може сильно розпухнути;
 • почервоніння шкіри як особи, так і окремих ділянок тіла;
 • швидке сп’яніння, навіть після невеликої дози спиртного;
 • пригнічення роботи дихальної системи, відчуття нестачі повітря, ядухи.

Алергічні прояви можуть виникнути і не на сам етанол, а на різні додаткові добавки в алкогольний напій. Це можуть бути ароматизатори, харчові барвники, сивушні масла, консерванти. Особливу небезпеку для осіб, схильних до алергій представляють такі напої, як:

 1. Вино.
 2. Пиво.
 3. Лікери.
 4. Коктейлі.
 5. Аптечні настоянки.
 6. Неочищений самогон.

Але також небезпечна буває і чиста горілка. Правда, роздратування на неї виникає набагато рідше, але має місце бути. Якщо з причини алергії виникло червоне обличчя після алкоголю, що робити в такому випадку? Найпершим кроком стає припинення подальшого вживання спиртного.

Також необхідно спровокувати у себе блювоту, щоб вивести залишки алкогольної продукції з шлунка. І відвідати алерголога. Адже розвинулася алергія тепер здатна нагадати про себе не тільки після прийому алкоголю, але і виявитися на ряд інших продуктів.

У деяких народностей, особливо представників Півночі і деяких монголоїдні націй, спостерігається вроджена непереносимість алкоголю.

У таких людей найсильнішу алергію може викликати навіть запах спиртного. А при його вживанні алергічні прояви виникають моментально, супроводжуючись і іншими симптомами:

 • свербіж очей, носової пазухи;
 • сухий болісний кашель;
 • часте і посилене чхання;
 • задишка, утруднене дихання;
 • набряклість шиї, обличчя, язика та губ;
 • поколювання в роті, оніміння язика;
 • нудота, що супроводжується рясною блювотою;
 • відчуття сорому грудини і нестачі повітря.

Особам, що належать до категорії алергетиків, доведеться припинити вживати спиртне. В іншому випадку легковажне ставлення до власного здоров’я може привести до дуже швидкого розвитку проблем з ШКТ, а особливо печінкою.

Хронічний алкоголізм

Чому у алкоголіків червоне обличчя, яке присутнє у них постійно? Непроходящие червоні плями можуть свідчити про наявність у людини хронічного алкоголізму. Дане захворювання негативно позначається на функціонуванні всіх внутрішніх органів і систем організму.

При тривалому алкоголізмі у людини відбувається поступове відмирання капілярів. Саме з цієї причини особа у цих хворих червоне завжди, навіть коли людина знаходиться в тверезому вигляді.

Хронічного алкоголіка легко можна відрізнити від здорової людини за зовнішнім виглядом. У них не тільки завжди червоні особи, присутні також одутлість, набряклість. Так і почервоніння часом набуває синюшність і багровость. Якщо здорова людина хвилюється, бачачи, що у нього відбуваються видимі шкірні зміни, то алкозалежні на це не звертають увагу.

Які висновки маємо

Алкоголь – це ворог людини, губящий здоров’я і призводить до загибелі всієї особистості. При появі одиничних червоних плям після спиртного, ситуація ще не така страшна та оборотна. Це природна реакція організму на етанол – відчуття тепла, жару, що розливається по тілу.

Але у випадку великих почервонінь і прояви іншої симптоматики, варто серйозно задуматися про власне здоров’я. І перше, що зробити – кинути пити. Не варто жертвувати своїм життям заради хвилинного отримання задоволення і йти по шляху, що веде до алкоголізму.

За темою:  Кров при блювоті: причини, що це може бути

MAXCACHE: 0.38MB/0.00499 sec