Чи шкідливо безалкогольне пиво для здоров’я

Алкоголь – справжній бич сучасних людей. Чимало шкоди приносить і захоплення пивом, особливо синтетичних, переповненим ароматичними добавками і хімічними барвниками. Але, незважаючи на всі запевнення фахівців, пиво залишається одним з улюблених напоїв. Особливою популярністю користується хміль безалкогольний.

Не варто вірити етикетці, де написано, що в даному хмелі 0% алкоголю. Спирт там присутній, правда в дуже невеликій кількості. Але не тільки в цьому криється небезпека цього хмільного напою. Багато фахівці не перестають говорити про небезпеку, яку несе з собою безалкогольний хміль. Але який? Дійсно шкідливо безалкогольне пиво для здоров’я або це просто підступи конкурентів?

Як виробляють пиво «без градусів»

Є пиво «живе», виготовлене виключно з солоду, хмелю, пивних дріжджів і очищеної води. Такий напій вважається класикою пивної продукції. Але більшість виробників, прагнучи здешевити напій і зробити його більш доступним, замінюють досить дорогий солод на інгредієнти більш низького сорту.

Для виготовлення безалкогольного хмелю за основу береться все теж пиво. Безалкогольним воно стає після застосування двох:

 1. З застосуванням різних технологічних процесів виробники знижують у хмелі відсоток спиртового змісту. Концентрація етилового спирту в даному разі зменшується за рахунок купірування бродильних процесів з використанням низькотемпературних технологій.
 2. Дезалкоголизация. Готовий хмільний напій піддають складною процедурою випарювання або прибирають з нього спиртову складову за допомогою подвійної ускладненою фільтрації.

Серед пивних виробників найбільш популярний другий спосіб приготування безалкогольного хмелю. Так як в даному випадку у напою зберігається звичний, гіркуватий хмільний присмак і початкова структура пива. При виготовленні безалкогольного хмелю в першому випадку, на виході напій значно відрізняється за смаком і консистенцією від своїх пивних побратимів – в ньому більше виражений солодкуватий солодковий присмак.

Безалкогольний хміль виробляють ті ж виробники, які готують і звичайне пиво. Часом обидва напої готуються в одних чанах. Відсоток алкоголю в безалкогольному хмелі значно знижений, але все-таки він є.

Навіть у неспиртовом пиві елітних сортів присутній етанол у кількості 0,5—1,5%. Даний рівень спирту в 10 разів менше в порівнянні із звичайним пивом.

Безалкогольне пиво: шкідливо чи ні

Лише завдяки низькому вмісту спиртової складової безалкогольне пиво можна вважати безпечніше, ніж звичайний хміль. Але не варто забувати і про інших інгредієнтів, що входять до складу цього напою:

За темою:  Про шкоду алкоголю на організм людини

Кобальт. Його активно використовують для стабилизирования піни. Це з’єднання особливо шкідливо для роботи серцево-судинної системи. Шкода безалкогольного пива безпосередньо пояснюється присутністю в його складі великої кількості кобальту. При регулярному попаданні цього складового в організм:

 • зростає навантаження на серцеву систему;
 • кровоносні артерії значно розширюються;
 • з-за тривалого впливу токсину серцевий апарат слабшає, і починаються різні проблеми.

Солод і хміль. Ці дві складові присутні в будь-якому пивному напої. Встановлено, що дані речовини руйнують ендокринну систему, негативно вони позначаються і на роботі печінки, нирок, кровоносної системи і головного мозку. Яка користь безалкогольного пива може бути, якщо вже давно лікарями встановлено, що дані продукти бродіння негативно позначаються на роботі репродуктивної системи:

 1. У чоловіків. Регулярне споживання будь-якого пива значно знижує вироблення тестостерону (головного гормону чоловіки). Що слід очікувати в такій ситуації? Зростаючий пивний живіт, відкладення жиру на тілі за принципом жіночого ожиріння, збільшення грудей, розширення тазу, зниження оволосіння.
 2. У жінок. Містить в пиві естроген, незважаючи на те, що він вважається жіночим гормоном, чинить на організм жінки згубний вплив. Надлишок естрогену діє на жіноче здоров’я зовсім з протилежного боку, ніж чоловіче. У любительок пива починається надмірне оволосіння на обличчі і грудях, грубіє голос. Змінюється навіть характер – жінка стає більш грубуватою, різкою, у неї починають домінувати чоловічі гормони.

Що кажуть лікарі

На думку медиків, зловживати будь-яким спиртним напоєм не варто, навіть слабоалкогольних. Даний вид хмелю сприяє розвитку у людини деяких хвороб. Отже, чим шкідливе пиво безалкогольне за твердженням медичних світил. Що загрожує пивному шанувальник:

 • мігрень;
 • ожиріння;
 • імпотенція;
 • хвороби нирок;
 • серцева недостатність;
 • проблеми в роботі з печінкою;
 • патології ШЛУНКОВО-кишкового тракту (панкреатити, гастрити, виразки, холецистити).
За темою:  Користь нефільтрованого пива

На одностайну думку медиків, тривале захоплення безалкогольним пивом формують у людини пивну залежність. А ця пристрасть здатне стрімко перерости в пивний алкоголізм.

Пивна залежність розвивається набагато швидше горілчаної, адже пиво люди споживають у великій кількості. На відміну від горілки, рахунок тут обчислюється літрами.

Щодо хмелю безалкогольного така небезпека зростає в рази. Адже споживачі, вважаючи, що даний напій дійсно не має фортеці, п’ють його в дуже великих кількостях.

Безалкогольне пиво і вагітність

Вживання даного виду хмелю категорично і безповоротно заборонено лікарями для використання його вагітними жінками і матерями матусями. Мінімальна присутність у ньому етилового спирту не дає ніякого приводу вважає безалкогольне пиво безпечним. Адже з хмелю хоч і вивели спирт, але небезпечні канцерогени і токсини в ньому залишилися.

Токсичні з’єднання миттєво проникають у крихітний, розвивається організм черга плаценту або через молоко при годуванні дитини і роблять на нього руйнівний вплив. Особливо небезпечний цей вид напою на перших строках вагітності, коли у плода все внутрішньо органи тільки починають формуватися.

Безалкогольне пиво і водіння

Для багатьох власників авто наявність на етикетці написи «безалкогольне» служить прекрасною причиною скуштувати пінний напій перед поїздкою. Дійсно, пиво зі зниженим вмістом спирту не так сильно впливає на реакцію людини. Навіть алкотестер не показує присутності етилового спирту в організмі людини, яка вжила безалкогольний хміль.

Фахівці категорично не рекомендують вживати водіям перед запланованою поїздкою навіть пиво, відноситься з неспиртовым, так як в даному випадку цей хміль має дію якогось «плацебо».

Як це пояснити? Знаючи, що пиво зазвичай має енну кількість градусів, деякі люди навіть після вживання хмелю безалкогольного починають відчувати всі ознаки сп’яніння. Особливо це стосується людей, які знаходять у роздратованому стані, втомлених після важкого дня або відчувають стрес. Як наслідок, водій, перебуваючи в такому стані, являє загрозу не тільки для себе, але і для інших учасників руху.

За темою:  Ступені алкогольного сп'яніння у проміле: таблиця

Не виключайте наявність запаху, яке навіть при нульових показниках тестера змусить працівників ППС стягнути з водія більш ретельним перевіркам. А аналіз крові і сечі обов’язково покаже навіть мінімальне, але вміст етилового спирту в організмі. Не кажучи вже про канцерогени і токсини, що даний напій містить у великій кількості. Вони дуже шкідливі для здоров’я людини.

Корисно безалкогольне пиво

Шкода і користь даного виду хмелю знаходяться по обидві сторони ваг і постійно переважують один одного. З одного боку такий хміль містить багато шкідливих складових, які руйнують здоров’я. Але, з іншого боку, у пиві багато і корисних для здоров’я речовин:

 1. Ячмінь – основна база будь-якого хмелю. Це справжній Клондайк вітамінів і корисних мінеральних речовин. Ячмінь особливо ефективно бореться з надлишками холестерину в організмі. Деякі лікарі навіть рекомендують в строго обмеженій кількості вживати безалкогольне пиво огрядним людям, так як цей напій має низький рівень калорійності.
 2. На одностайну думку японських лікарів, хміль купірує ріст ракових клітин і перешкоджає розвитку метастаз. Дана заява базується на численних проведених експериментах над тваринами.
 3. Великі запаси вітамінів групи В, які містить пиво, благотворно впливають на стан головного мозку, кровоносної системи і гормонального фону.
 4. Також безалкогольний хміль не викликає болісного синдрому похмілля.

Так що краще – пити чи ні безалкогольне пиво, шкода і користь якого все-таки переважують в кращу сторону в порівнянні з хмелем звичайним? Відповідь на дане питання людині доведеться знайти самостійно. Тільки йому вирішувати, який хміль краще і чи варто взагалі підсаджуватися на пиво, навіть безалкогольне Розумного вибору!

MAXCACHE: 0.38MB/0.00615 sec