Чим шкідливе пиво для чоловіка

Пиво є традиційним чоловічим напоєм. Який футбольний матч або посиденьки з друзями не обходяться без цього ароматного хмелю. З-за слабкої концентрації в ньому алкоголю бурштиновий напій навіть вважається абсолютно безпечним, який відмінно втамовує спрагу.

Але рідко хто замислюється, чим пиво шкідливо для чоловіка. А адже в пінної рідини є свої особливості впливу на організм, особливо на чоловічий. І їх не можна віднести до позитивним і корисним. Якими негативними наслідками може обернутися надмірне захоплення хмелем для чоловіків?

Чому пиво популярно

Янтарна рідина з колючими бульбашками-шипелками, захопливим ароматом хмелю і пшениці. Один вид цього напою, вдало піднесений маркетологами, піднімає настрій і викликає захват від майбутнього відпочинку. Пиво – один з найдавніших алкогольних напоїв, відомих людству.

Воно було загальнодоступним в стародавні часи. Будь-який селянин після важкої роботи на полі, міг зняти напругу в найближчій корчмі зі стаканчиком пивний рідини. Не відстають від них і сучасні нащадки, поспішаючи кожен вечір відпочити з пінним келихом перед телевізором.

На початку минулого століття пиво прирівнювалося за користь з наваристим курячим бульйоном. Його радили приймати чоловікам для підняття тонусу і поліпшення стану імунних сил організму після виснажливих хвороб.

А в Німеччині пиво гордо називають «національним напоєм». За статистикою щороку кожен німецький громадянин вживає до 150 літрів хмелю. Можливо, саме тому в цих краях і задумалися раніше інших про пивний загрозу. Адже сучасне пиво вже далеко не той, з яким були знайомі наші предки.

Пивна рідина, яка удосталь є на прилавках супермаркетів, за своїм складом разюче відрізняється від класичного, традиційного напою слов’янських пращурів. Численні і продумані рекламні кампанії переконують, що шкода від пива – це якийсь міф конкурентів. Чи дійсно це так?

Споживання сучасного пива згубно позначається на стані здоров’я – це науково доведений факт. І особливо цей хмільний напій шкодить сильній половині людства – чоловікам.

Склад пива та його вплив на організм

Ароматний пивний напій в людській свідомості міцно асоціюється з хмелем і солодом. А ви впевнені, що ці споконвіку пивні інгредієнти насправді присутні в сучасному пивному напої? Сьогоднішнє пиво не йде ні в яке порівняння навіть з хмелем, виробленим в СРСР.

Нинішні виробники з усіх сил намагаються здешевити пінний напій шляхом зменшення витрат на складові і збільшення термінів придатності. Пиво зараз в більшій мірі складається з різних хімічних інгредієнтів, штучних добавок і ароматизаторів. Що можна побачити в сучасному пиві, крім хмелю, солоду і води?

 1. Штучні підсолоджувачі, барвники та замінники солоду.
 2. Хімічні консерванти і Е-добавки, що дозволяють зберігати напій довгий час.
 3. Стабілізатори. Їх включають до складу, щоб домогтися однорідності структури рідини.
 4. Навіть крохмаль багато виробники замінюють на крохмалисту структуру низької якості.
 5. Різні ферменти, які допомагають швидко розкладати крохмаль до найпростіших сахаридів.
 6. Кислоти органічного типу, етиловий спирт, сивушні масла, вуглекислота, фітоестрогени і діацетил.

Саме такий склад, практично весь складається з консервантів і шкідливих добавок, що «подарував» пива здатність негативно впливати на людський організм. Деколи виробниками навіть замінюються сухими концентратами справжні солод і хміль. А вміст етилового спирту іноді може досягати в окремих сортах до 15-20%.

Одна пляшка пива за перевіреним і доведеним даними прирівнюється до 60-70 грамам горілки.

Невже можна таке створення сучасної пивної промисловості вважати корисним для здоров’я? Особливо якщо пити його регулярно. Навіть серед «живого пива», яке є найбільш схожим на справжнє, зараз дуже багато підробок. Як діє пивний напій на організм?

Несбродивший екстракт. Такі добавки містять велику кількість вуглеводів і білків. Ці сполуки дуже легко засвоюються організмом і відкладаються в жировій клітковині, провокуючи появу зайвої ваги. Плюс до всього екстракт включає в себе і деякі отруйні компоненти: аміачні сполуки та аміди.

Спирт етиловий. Потрапивши в організм, алкоголь миттєво розпадається на токсичні метаболіти (етанол і метанол). Ці сполуки завдають непоправної шкоди здоров’ю всіх внутрішніх органів і тканин.

Вищі спирти. Вони перетворюються в людському тілі на великий ряд алкеновых вуглеводневих сполук, який зараховують до розряду найнебезпечніших канцерогенів.

Вуглекислий газ. Завдає непоправні порушення кислотно-лужного балансу, що негативно позначається на роботі ШЛУНКОВО-кишкового тракту, погіршуючи усі процеси травлення.

Діацетил. Канцероген, дуже небезпечна речовина, що є забороненою добавкою в ряді європейських країн і США. Діацетил руйнівно впливає на органи і процеси дихання, що призводить до незворотних наслідків.

Поліфеноли. Вони також включаються до складу пива і завдають величезної шкоди організму. Ці канцерогенні речовини – головні винуватці появи онкологічних захворювань.

Фітоестрогени. Рослинні фітогормони, які використовують лікарі для лікування деяких захворювань у жінок. Але в пивному напої фітоестрогенів міститься занадто багато. З корисних вони стають шкідливими і навіть небезпечними. Такі компоненти крім ожиріння викликають:

 • у чоловіків гормональні порушення;
 • у жінок проблеми з зачаттям, численні викидні.

Сивушні масла. Продукти спиртового бродіння є токсичними речовинами. Вони поступово руйнують клітини і тканини головного мозку і печінки.

І це лише незначна частина неприємностей, приносять сучасним хмелем. Складно уявити, яку шкоду пива на організм людини вийде, якщо вживати цей напій щодня. А що буде з чоловіком? Останнім часом лікарі дуже часто піднімають таку тему.

Про шкідливість пива для чоловіків

З якими негативними впливами має пивний напій на внутрішні органи тіла, ми познайомилися. Давайте, тепер більш докладно зупинимося на шкоду, що наносяться хмелем безпосередньо чоловікові.

Загроза серця

В основному проблеми серцево-судинного характеру – чоловічі. Жінці пощастило володіти вродженої захистом від серцевих недуг завдяки гормонального фону. А ось чоловіки позбавлені такої здатності. Так і потрясінь і стресів у них відбувається більше.

На думку більшості лікарів, найбільш «слабкими» місцями в організмі чоловіка є серце, шлунок і передміхурова залоза.

Відомо, що пивний рідини п’ється набагато більше, ніж іншого спиртного напою, обсяг випитого вимірюється в літрах. Шкода пива на організм чоловіки, насамперед, виражається в негативному впливі на роботі серця. Нещасному органу доводиться збільшувати частоту серцевих скорочень, щоб впоратися з прокачуванням рідини, прийнятої організмом у великому обсязі. Чим це загрожує:

 • сильною тахікардією;
 • розвиток стенокардії;
 • постійно високим АТ;
 • гіпертрофії лівого шлуночка;
 • ішемія з частим переходом в інфарктне стан.
 • збільшення в обсязі серцевого органу («пивне/бичаче серце);
 • ослаблення роботи міокарда (медики називають це явище, як «синдром панчохи з капрону»).

Небезпека для шлунка

У чоловіків набагато частіше діагностуються виразкові захворювання, гастрити та панкреатити. І такі патології, за спостереженням медиків, молодшають. Пиво грає в шлункових чоловічих проблемах далеко не останню роль.

Вуглекислота, що входить до складу хмелю і різні продукти його розпаду сильно дратують шлункову слизову. Підсумком стає надмірне продукування соляної кислоти.

Такі процеси в кінцевому підсумку провидиться до сильного підвищення рівня кислотності. Що і призводить до появи різних патологій, найнебезпечнішою з яких стає онкологія. Помічено, що гастрит, викликане зловживанням пива, у чоловіків часто розвивається за такими етапами:

 1. Підвищується кислотність.
 2. Товщають стінки шлунка.
 3. Слабшають природжені механізми захисту.
 4. Слизова шлункова тканина виснажується з-за впливу кислоти.
 5. Розвивається гастрит атрофічного типу – а це вже діагностується передраковий стан.

Лікарі-онкологи призводять невтішні статистичні дані. Рак шлунка у сучасних чоловіків включений до п’ятірки найпоширеніших онкологічних патологій. І пиво в розвитку сумних подій відіграє особливо важливу роль.

«Женоподобие»

Щодо здоров’я чоловічих репродуктивних органів ситуація сумна. Шкода від зловживання сучасним хмелем у цьому випадку розгортається на всю свою міць.

Регулярне пивне узливання провокує переродження тканин наднирників і паренхіми яєчок. Відбувається патологічне зниження вироблення чоловічого гормону – тестостерону.

Згадайте, що до складу хмелю у великій кількості включаються фітоестрогени. Це з’єднання аналогічні за своїм складом і дією жіночих статевих гормонів. Вплив фітоестрогенів ще більше погіршує становище чоловіка. Що відбувається?

 • округлюється плечової контур;
 • м’язова маса поступово знижується;
 • тембр голосу стає тоншим, «жіночим»;
 • росте живіт (всім знайоме вираз «пивний живіт»);
 • зменшується природне і природне оволосіння чоловічого тіла, розширюються тазові кістки;
 • збільшуються грудні залози, у деяких осіб навіть зазначалося виділення молозива (як це відбувається у жінок в період лактації).

Пивний шкода, заподіяна яєчках, і зниження продукування тестостерону призводить не просто до зниження лібідо і потенції, але і катастрофичному погіршення складу сперми. Зараз 60% безплідних пар не можуть обзавестися дітьми саме із-за слабкості чоловічої репродуктивної системи.

Пивний алкоголізм

Міркуючи про те, чому пиво шкідливо для чоловіків, можна сказати, що цей напій буквально «висмоктує» всі чоловічі сили, «краде» енергетику і активність. А для сильної половини дуже важливо відчувати себе бадьорим і енергійним, адже для чоловіків властиві швидка реакція і здатність на рішучі вчинки. Такого стану шкодить навіть разовий прийом хмільного напою. Ну а регулярне його використання призводить до повної деградації особистості.

За статистикою пивний алкоголізм у чоловіків розвивається в 5 разів швидше, ніж горілчаний і зустрічається (не діагностується) набагато частіше.

Справа в тому, що люди, впевнені в безпеці хмелю, не помічають потихеньку зростаючих проблем і не звертаються за допомогою вчасно. Не забувайте, що і пивні дози в середньому набагато більше в порівнянні з іншим спиртним. З-за аромату, приємного смаку людський організм просто «не помічає» рясно надходить у нього етилового спирту.

Таку патологію дуже складно вилікувати. У нашому столітті вже відзначалися випадки пивного алкоголізму у підлітків, і такі цифри мають тенденцію до росту. Сучасна молодь дуже активно намагається подорослішати, і наслідують дорослим, не випускає пиво з рук.

Потрапивши в пивні мережі залежності в настільки юному віці, кинути смертельну звичку стає вже деколи не під силу. Пивна залежність у чоловіків проявляється наступним чином:

 • різкі перепади настрою;
 • невластива дратівливість;
 • виникнення алкогольної абстиненції;
 • зниження інтелектуальних здібностей;
 • розвиток численних проблем в роботі внутрішніх органів.

На відміну від жінок, у чоловіків пивний алкоголізм розвивається повільніше, але його наслідки набагато важче. Слід насторожитися, якщо людину буквально «тягне» пропустити пляшечку пива, коли цей напій вживається кожен вечір, а вранці трапляються провали пам’яті і похмілля. Це перші ознаки пивної залежності, з якої слід одразу ж починати боротьбу. Бережіть себе!

За темою:  Можна пити пиво під час вагітності на ранніх строках

MAXCACHE: 0.39MB/0.00581 sec