Діарея після алкоголю: розлад шлунка

Надмірне вживання спиртного несе з собою безліч сумних наслідків. Не буде зачіпати нюанси, що відбуваються з організмом при сумнозвісному похмільному синдромі. Ми поговоримо про його окремому прояві – розладі ШЛУНКОВО-кишкового тракту. Ця система дуже чутлива і особливо схильна до згубного впливу етанолу.

Дуже часто людину, що страждає від похмілля, мучить діарея після алкоголю. Розлад шлунка – наслідок надмірного вживання оковитої. Звичайно, причинами проносу можуть бути й інші фактори, але цей симптом – часте явище після пияцтва. Чого розвивається така неприємність і як з нею впоратися?

Причини посталкогольного розлади шлунка

Рідкий стілець після алкоголю, а інший раз навіть з вкрапленнями крові і жовчі часто турбує людей, що люблять розслабитися за допомогою спиртного. Даний синдром є одним з прояви похмільного синдрому.

Часто пронос від алкоголю спостерігається після зловживання спиртним. Причому чим більше випита доза, тим істотніше шанс зіткнутися з цією неприємністю.

Про те, які шкідливі наслідки несе з собою алкоголь, відомо вже всім. Людський організм за своєю природою не пристосований до розщеплення, а тим більше до засвоєння етанолу. Саме тому перший досвід проби оковитої найчастіше виявляється сумним – організм різко реагує рясною блювотою. Але вперті люди просто «примушують» власне тіло звикнути до спиртного.

Організму нічого не залишається робити, як працювати в прискореному режимі і з потрійним навантаженням при нейтралізації, розщепленні і висновку спиртових метаболітів. Але навіть надсильний організм має свою межу міцності. Першими від впливу спиртного страждає нервова система і ШЛУНКОВО-кишкового тракту.

Перебуваючи тривалий час в органах травлення, етанол значно ускладнює їх роботу по всмоктуванню вітамінів і мінералів, необхідних для здорового функціонування травної системи і провокуючи розлад шлунку після алкоголю.

Етанол – повільно і невідворотно діючий смертельну отруту. Постійно потрапляючи в людський організм, алкоголь повністю порушує здорове функціонування всіх систем і органів тіла.

Залишаючись довгий час в шлунку, продукти розпаду етилового спирту провокують різні порушення в його роботі, заподіюючи біль і викликаючи пронос після п’янки. При регулярному вживанні спиртного в шлунку:

 • пошкоджують слизову стінку органу;
 • руйнуються дрібні кровоносні капіляри;
 • утворюються дрібні виявлення на стінках слизової;
 • порушується нормальне продукування пепсину (фермент, що розщеплює білки в окисленої середовищі).

Що в кінцевому підсумку призводять до виникнення нудоти, блювоти, відрижки, надлишкового газоутворення. Стабільно питуща людина майже завжди відчуває тупу, ниючий біль в області очеревини. У них також часто спостерігається криваве блювання (через пошкодження слизової шлунка).

Спираючись на вищесказане, можна виділити три головні причини проносу після алкоголю. Це:

 1. Погіршення всмоктування всієї рідини, яка на даний момент знаходиться в шлунку.
 2. Спроба організму знезаразити шлунок, коли в ньому знаходиться велика кількість етанолу.
 3. Прискорення роботи органу у багато разів. Знову ж у зв’язку зі спробами швидше вивести отруту з організму.

Тривожні дзвіночки

Якщо розлад шлунку після рясного узливання міцних має нетривалий час і закінчується протягом 6-7 годин, то приводів для занепокоєння немає. Але коли розвивається тривалий пронос з кривавими фрагментами, слід негайно звернутися до лікаря. Дана симптоматика дуже небезпечна і несе потенційну загрозу життю.

У деяких випадках, з’ясовуючи, чому пронос з похмілля все ніяк не проходить, медики виявляють загострення різних хронічних захворювань. Причому багато з патологій проходять безсимптомно і ніяк себе не проявляють до моменту потрапляння в організм великої кількості етанолу. До таких хвороб відносяться наступні:

 • панкреатит;
 • ентероколіт;
 • гастрити та дискінезії;
 • гепатити різного характеру;
 • виразки органів травлення (шлунка, кишечника).

В даному випадку пронос після запою супроводжується перепадами температури, часом дуже істотними і стрімкими, болями в животі, спазмами шлунка, кишковими коліками, рясною блювотою і втратою ваги. Посталкогольная діарея може бути пов’язана з розвитком різних патологій роботи підшлункової залози.

При даних проявах слід терміново припиняти вживати спиртне і звернутися за лікарською допомогою. Адже згубний вплив алкоголю на кишечник і шлунок можуть спровокувати розвиток смертельно небезпечних недуг. Алкоголь в даному випадку працює як каталізатор прихованих проблем, одночасно підсилюючи їх і посилюючи сумні наслідки.

Чорна діарея

А чому пронос після алкоголю іноді набуває страшну чорну забарвлення? Це дуже тривожний сигнал, який організм посилає своєму господареві. Розлад шлунка такого типу після вживання спиртного найчастіше свідчить про розвивається цироз печінки. Даний симптом категорично не можна ігнорувати.

Цироз печінки – хронічне важке захворювання, на тлі якого відбувається масова загибель гепатоцидов (печінкові клітини) і заміна здорової слизової органу на фіброзну. Це захворювання може призвести до відмови печінки і летального результату.

Чорна діарея після спиртного може бути ознакою відбуваються в організмі внутрішніх кишково-шлункових кровотеч. Якщо такий пронос супроводжується різким, дуже неприємним запахом, це говорить про розкладанні крові. Такий розвиток подій вкрай небезпечно і вимагає негайної госпіталізації.

Лікування посталкогольного розлади шлунка

Головне і перше, що потрібно зробити в даному випадку – припинити пити алкоголь і звернутися до лікаря, особливо, якщо пронос трапляється після кожного вживання спиртного. Адже відбуваються в організмі порушення можна виявити лише після проведених ретельних діагностик, аналізів і обстежень. До загальних рекомендацій, які застосовуються в разі розладу шлунка через п’янки, відносяться наступні моменти:

 1. Підтримка спеціальної дієти.
 2. Повне припинення вживання спиртного.
 3. Виконання всіх призначень і рекомендацій лікаря.

Корисні поради

Якщо діарея досить слабенька і розвинулася після невеликої дози спиртного, з нею можна спробувати впоратися своїми силами. Для цього слід:

 • промити шлунок від залишків їжі, спровокувавши блювоту;
 • значно збільшити кількість споживаної рідини;
 • наступні 2-3 дні виключити з меню продукти харчування, які можуть дратувати ШКТ.
 • пропити курс лікувальних препаратів, які відновлюють мікрофлору кишечника (пробіотиків): Дюфалак, Біфідобак, Лактусан, Нормазе, Биовестин Лакто, Лінекс, Лактобактрин та інші.

І на всякий випадок обов’язково відвідати гастроентеролога. Ризикувати в даному випадку не варто, адже на кону стоїть власне здоров’я. Якщо пронос проходить без будь-якого болю, можна в цілях терапії прийняти Регідрон або Гастроліт або Смекту. Також допомогу нададуть і Лоперамід, Нифруксазид. Ці ліки можна купити в будь-якому аптечному пункті без рецепта.

Меню при діареї

Щоб відновити нормальну роботу ШЛУНКОВО-кишкового тракту і повернути його здорове функціонування, при проносі після спиртного протягом 3-4 діб слід дотримуватися певної дієти. Щоб визначити, що можна, а то не можна їсти, скористайтесь даною таблицею:

Продукти, дозволені при проносі Продукти, заборонені при проносі

варені яйця;

круп’яні каші;

нежирна риба;

чорничний кисіль;

молочна сироватка;

макаронні вироби;

пісне відварене м’ясо;

кисломолочні вироби;

сухарики, несолоні грінки;

овочі (крім часнику і цибулі);

печену і відварну картоплю;

рисову кашу і рис в якості гарніру;

несолодкий чай (зелений або слабозаваренний чорний)

чіпси;

булочки;

випічка;

солодкі соки;

міцний чай, каву;

гриби в будь-якому вигляді;

газовані напої;

ягоди і фрукти кислих сортів;

будь-яку жирну і смажену їжу;

солоні горішки (арахіс, фісташки);

солодощі та кондитерську продукцію;

борошняні вироби, особливо здобні

молочні продукти (особливо вершки, незбиране молоко)

А от у перші добу алкогольної інтоксикації бажано взагалі відмовитися від будь-якої їжі. Замість їжі бажано пити якомога більше ромашкового чаю. На другу добу слід зупинитися на вареному рисі, але без додавання солі/цукру. Потім поступово переходити і на інші дозволені продукти.

Дотримуючись всіх рекомендацій, можна швидко відновити роботу ШКТ. Але лише при слабко вираженій діареї. В іншому випадку слід з’ясувати справжню причину розладу і впритул зайнятися відновленням власного здоров’я.

За темою:  1 літр горілки це скільки пива

MAXCACHE: 0.38MB/0.00168 sec