Як алкоголь впливає на судини

На жаль, алкоголь вже давно і міцно влаштувався в людському житті і навіть стала частиною національної культури. Виправдовуючи часте вживання спиртного, багато кажуть, що міцні напої в невеликих дозах є ефективним для самопочуття – нормалізує тиск, знімає стрес і розширює судини. Але медики категоричні в цьому питанні і стверджують, що навіть у мінімальній кількості спиртне приносить шкоду.

За даними статистики люди, регулярно зловживають алкогольними напоями, часто страждають серцево-судинними патологіями. Так як саме діє алкоголь, розширює або звужує судини? Ця інформація дуже важлива, адже від стрибків тиску страждає більшість населення.

Етанол і серцево-судинна система

Негативний вплив спиртних напоїв на здоров’я вже давно вивчено лікарями. Більш того, з негативними наслідками зловживання алкоголем знайомі більшість людей. Але все ж, знаходяться деякі вперті особистості, переконані в цілющих здібностях спиртних напоїв. Вони щиро вірять, що червоне вино благотворно впливає на кровоносні органи, коньяк допомагає прибирати головний біль, а пиво корисно при лактації.

Алкосодержащие продукти дійсно мають вплив на стан судинної системи. Причому етанол може, як розширювати, так і звужувати капіляри, впливаючи на рівень тиску.

Як діє етиловий спирт

Так що відбувається з судинами при впливі на них алкопродукциия? Питання, як алкоголь впливає на судини, особливо хвилює людей, які страждають від різних патологій, пов’язаних з рівнем АТ. Вплив етанолу на функціонування внутрішніх органів різноманітно, але при будь-якому розкладі, користі воно не принесе.

Що стосується судинної системи, то спиртне в цьому плані універсально. Дія алкоголю на судини залежить від наступних відбулися факторів:

 1. Кількість випитого.
 2. Вид вживаного алкоголю.

Наприклад, якщо особу, яка страждає від яскраво-вираженою мігрені, сьорбне чарочку доброго коньячку, болючість, дійсно, на деякий час залишить людини. Адже спочатку алкоголь розширює судини і прискорює кровообіг. У зв’язку з цим спазм купірується і біль проходить. Але лише на короткий час.

Через декілька хвилин відбудеться зворотний ефект – судинні стінки звузяться, мігрень відновиться. Але, якщо особистість продовжить приймати «на груди» або уляжеться спати, вона цього не дочекається. Можливо, саме з цієї причини і розвинувся міф про те, що спиртне допомагає знімати головні болі.

Алкоголь і тиск

За даними проведених досліджень у осіб, схильних до гіпертонії, алкоголь провокує певну стабілізацію тиску. Але дія це швидко і зрозуміло. Після вживання невеликої дози спиртного в людини відбувається ряд наступних реакцій:

 1. Падає тонус судинних стіночок. Кровоносні судини з втратою тонусу і пружності перестають чинити опір кровотоку.
 2. Кровотік, не стримуваний втратили пружність стінками судин, в рази прискорює швидкість свого перебігу. Кров починає переповнювати ослаблені і втратили тонус капіляри. Підсумок цього можна помітити візуально – у випив червоніє обличчя.
 3. Зрослий кровотік починає більш швидко проходити у шлуночках серця, змушуючи орган швидше скорочуватися.
 4. У підсумку ПЕКЛО помітно знижується, але одночасно знижується і кровообіг периферичної кровоносної системи. Наслідком стає стійке недоотримання кисню і поживних речовин кінцівками.

В результаті кров від кінцівок у надмірній кількості надходить до відділів головного мозку. Його рецептори у відповідь посилають відповідні нейронні сигнали, і тиск різко зростає, як підсумок надлишкового припливу крові. Так значить, чарочка коньяку корисна при гіпотонії і вона може поліпшити стан людини?

Це помилкова думка. Людина дійсно відчуває деяке полегшення і приємну ейфорію. Але от тільки на наступний ранок гіпотоніку доведеться зіткнутися з різкими пронизливими болями в скроневій області і тахікардією.

Вплив спиртного на організм

Незалежно від того, яким змінами призводить спиртне, той же коньяк або горілка, розширює або звужує судини, етиловий спирт істотно впливає на функціонування головного мозку і серцеву діяльність. Через деякий час після прийняття невеликого обсягу алкоголю капіляри починають видозмінюватися, провокуючи появи проблем з тиском.

Розглядаючи, як конкретно впливає на стан внутрішніх систем алкоголь, необхідно враховувати дозу прийнятого спиртного.

Серцево-судинна система

Різне кількість спиртного неоднаково впливають на роботу внутрішніх систем. А які зміни відбуваються в серцево-судинної діяльності, від стану якої залежить рівень тиску?

Після вживання невеликої кількості алкоголю в людському організмі спостерігаються наступні реакції:

 • етиловий спирт, всмоктуючись в кров, знижує тонус артерій, капілярів і вен, підсумком стає розширення судинних стінок;
 • слідом спостерігається незначне падіння артеріального тиску (приблизно на 5-15 мм рт. с.);
 • це провокує значне підвищення частоти серцевого ритму і появи тахікардії;
 • порушення нормального процесу кровотворення провокує розвиток проблем у метаболічних процесах;
 • на тлі такого стану у людини спостерігається ще більше падіння тиску.

Якщо людина при цьому не продовжить випивати, то всі перераховані вище реакції змінюються в протилежну сторону. Це пояснюється досить просто. Організм при вступі в нього етанолу, починає активно його переробляти, розщеплювати і виводити. Через деякий кількість часу робота внутрішніх систем відновлюється, розширені судини різко звужуються, і ПЕКЛО приходить в початкову норму.

Якщо людина п’є регулярно, то вся супутня симптоматика поступово наростати і проявлятися набагато яскравіше. Що рано чи пізно призводить до появи більш серйозних наслідків для загального самопочуття і здоров’я:

 • витончення судини можуть не впоратися з навантаженням і лопнути, що спровокує внутрішні крововиливи;
 • еритроцити, постійно травмируемые спиртовими метаболітами, починають активно злипатися і утворювати мікротромби, що загрожує появою інфарктних та інсультних станів, які при негативному розвитку подій тягнуть за собою летальний результат.

Головний мозок

Не менш руйнівним стає вплив алкоголю на судини головного мозку. Гарячливе стає частим винуватцем розвитку інсульту (причому як ішемічного, спровокованого закупоркою тромбом каппиляра, так і геморогічного, спровокованого мозковим крововиливом).

За статистикою особи, регулярно п’ють, в 5-6 разів частіше страждають від різних судинних патологій головного мозку. У них набагато важче протікає атеросклероз. Дуже часто відзначається і важкі проблеми в роботі психічної системи.

Етиловий спирт може впливати на судинну систему мозку по-різному:

 1. Провокувати різні порушення з боку роботи ендокринних органів.
 2. Вражати і пригнічувати функціонування мозкових центрів, які регулюють роботу і стан судин.
 3. Руйнувати і дестабілізувати вегетативні функції (реакція організму, що базується на активності нервової системи). До вегетативних реакцій відносять слино — і потовиділення, м’язову тремтіння, чхання та інше.

Всі подібні порушення винні у розвитку у людини гіпертонічного кризу. Спиртне також може призвести до уповільнення кровотоку в кровоносних судинах, що спровокує появу ішемічного інсульту. В цілому дія алкоголю на судини головного мозку можна описати наступним чином:

 • різко зростає згортання крові;
 • через токсичного впливу етанолу на кров’яні клітинки серйозно страждає газообмін в організмі.
 • збільшення проникності судинних стінок (це призводить до збільшення шансу дістати собі набряк мозку).

Помічено, що ризик розвитку гіпертонічного кризу з-за вживання спиртних збільшується, якщо людина рясно закушує алкоголь гострої або солоною їжею.

В організмі, який постраждав від рясного узливання спиртним, спостерігаються різні порушення з боку метаболізму, що прямо впливає на стан судин мозку. Припустимо, недолік вітаміну В значно знижує активність адренорецепторів, що може спровокувати парез судин і значний застій крові.

Наслідки для людини

Алкоголь завдає нищівного шкоди організму людини, особливо згубний він для судин мозку і серцевої системи. Наслідки зловживання спиртним страшні і часом необоротні. З чим можна зіткнутися?

 1. Мікроінсульти. Капіляри головного мозку часто не витримують сильного навантаження і лопаються, провокуючи численні мікроінсульти. Часто смертельно небезпечний стан люди плутають з симптоматикою важкого похмілля.
 2. Відмирання клітин мозку. Причому кількість загиблих клітин збільшується з кожною випитою чаркою. І вони вже не відновлюються.
 3. Алкоголь призводить до появи численних, надзвичайно небезпечних для життя патологій: атеросклероз, анемія, коронарна недостатність, патології міокарда, артеріальна гіпертензія. Дані при прогресуванні захворювання можуть довести людину до загибелі або перетворити його на інваліда.

На світі не існує алкогольного напою, який би позитивно впливав на людське здоров’я. Тому спиртне, незважаючи на запевнення багатьох легковажних товаришів про його сприятливий вплив на тиск і судини, краще не пити зовсім. Або робити це як можна рідше і лише по святах. Не забувайте, що алкоголь робить набагато більше шкоди, ніж користі.

За темою:  1 літр горілки це скільки пива

MAXCACHE: 0.38MB/0.00678 sec