Кал чорного кольору після алкоголю: що це значить

Іноді після рясного застілля, що проходить на тлі спиртного достатку, люди відзначають у себе страшне явище. Це зміна калових мас, причому екскременти змінюються не тільки формою, а й кольором. Вони набувають несподіваного чорний окрас. Пригадайте, не вживали ви перед застіллям активованого вугілля або деяких лікарських препаратів (з високим вмістом заліза або вісмуту).

Саме ці медикаменти можуть забарвлювати фекалії у відтінок сажі. Якщо такого не було, причина вже набагато серйозніше. Кал чорного кольору після алкоголю стає симптомом серйозного захворювання, що розвинувся на грунті зловживання спиртним або говорити про кровотечі ШКТ.

Захворювання внутрішніх органів

Спиртне може погіршити стан здоров’я і спровокувати розвиток і загострення багатьох патологій, пов’язаних з роботою шлунково-кишкового тракту. У цьому випадку чорний кал після алкоголю стає досить тривожним дзвіночком. У медицині таке явище називають «меленою».

Мелена – продукт, що виник із-за реакції між шлунковим соком і білковими організмами.

Запідозрити цей симптом можна за такими ознаками:

 1. Сильний неприємний, смердючий запах.
 2. Консистенція напіврідка, схожа з дьогтем.

Поява мелены стає яскравою ознакою шлунково-кишкової кровотечі. І цей симптом вимагає негайного звернення до лікарів. Чорні екскременти можуть бути ознаками деяких серйозних патологій, які вимагають негайного лікування.

Рефлюкс езофагіт

Хронічне захворювання, що протікає на тлі постійного закидання шлункового вмісту в стравохід. Патологія супроводжується хронічним роздратуванням і ушкодженням із-за впливу кислотного середовища чутливих стінок стравоходу. Алкоголь провокує і ускладнює перебіг хвороби.

За даними статистики, рефлюксом страждає близько 50-60% дорослого населення земної кулі. Ці цифри зростають, а от сама хвороба все молодшає.

Найголовнішим і важливим симптомом патології стає сильна печія. Вона протікає на тлі нестерпного жару у верхніх відділах стравоходу. Найбільш сильно вона виявляється після вживання спиртного, гарячої, жирної їжі, пекучих спецій і міцної кави. Печія посилюється при нахилі людини торсом вперед.

Рефлюксу властиві й інші симптоми. Вони наступні:

 • кисла відрижка;
 • утруднене ковтання;
 • хронічний кашель, частіше ночами;
 • болючість при проходженні їжі;
 • загрудінні болі, що нагадують напад стенокардії;
 • розвиток запальних процесів слизової оболонки глотки та носа;
 • частий карієс внаслідок дії на зубну емаль шлункової кислотою.

Ерозивний гастрит

Ця патологія є однією з найпоширеніших недуг ШЛУНКОВО-кишкового тракту. Хвороба проходить на тлі появи безліч ерозивних ділянок на шлункової слизової. В результаті чого тканину органу піддається постійному запалення. Винуватцем ерозивного гастриту, особливо захворювання, що протікає в гострій формі, стає тривале споживання алкоголю.

По своїй симптоматиці ерозивна форма гастриту майже не відрізняється від звичайної прояви хвороби. Єдина відмінність – це поява крові при блювоті хворого, а також в калових масах, що надає останнім чорний окрас. До додатковим ознаками хвороби можна віднести наступні прояви:

 • втрата апетиту;
 • сухість слизової рота;
 • зниження маси тіла;
 • поява гіркоти у роті;
 • хворобливість після прийому їжі;
 • відчуття постійної тяжкості в шлунку;
 • розлади ШКТ (діареї, що чергуються із запорами);
 • сильна постійна печія (вона відчувається навіть поза прийому їжі).

Сила і яскравість проявів залежить від стадії захворювання. При розвитку ерозивного гастриту симптоматика не так явно виражена, а ось по мірі зростання захворювання, вона погіршується.

Поки ці захворювання «дрімають» в організмі, вони особливо не турбують людину. Але варто дати їм поштовх у вигляді надмірної випивки, то патології проявлять себе у всій красі. Найчастіше внутрішня кровотеча зупиняється, і чорний кал перестає турбувати хворого. Але це не повинно стати перешкодою на шляху до медику. Ці захворювання вимагають обов’язкового лікування.

Абстинентний синдром

В яких випадках ще буває чорний кал у дорослої після алкоголю, що це означає? Однією з частих причин лякаючого забарвлення екскрементів є сильний похмільний синдром, інакше званий абстиненцією.

З похміллям знаком кожна людина, хоч раз в житті перебравший з алкоголем. Деколи похмільний синдром може тривати кілька діб поспіль, повністю послаблюючи стан здоров’я.

Симптоматика абстиненції

Щоб вчасно розпізнати погіршення самопочуття і звернутися за лікарською допомогою, слід знати особливості абстиненції. А саме які саме ознаки відповідають їй і протягом якого терміну вони повинні зникнути. Для цього вивчите запропоновану таблицю.

Симптоми Середня тривалість
Первинні

головний біль;

забарвлення калу практично у вугільний колір (якщо відчувається запах смоли, це може вказувати на внутрішню кровотечу);

блювання (якщо блювотний синдром тривалий, рясний, а в блювотних масах помітні кров’янисті вкраплення, це свідчить про серйозні проблеми з печінкою і вимагає негайного звернення до лікаря)

близько доби
Вторинні

поява галюцинацій (слухових і зорових);

екскременти все ще темні з неприємним запахом;

загострення наявних хронічних захворювань;

якщо в калових масах помітна кров, це може бути ознакою ускладненого геморою, що вимагає лікарського втручання

2-3 доби похмілля

При прояві додаткових тривожних сигналів (кров у блювоті або калових масах) і занадто тривалий перебіг абстиненції, стан людини вимагає негайного лікарського втручання. Зволікання може коштувати потерпілому здоров’я, а у важких випадках і життя.

У будь-якому випадку зміна колір калових мас після алкогольного узливання стає особливим приводом для занепокоєння. Не варто недооцінювати сигналів, які посилає організм. Адже будь-яке захворювання простіше вилікувати на початковому етапі, що з часом все одно потрапити на лікарняне ліжко, але на більш тривалий час.

За темою:  Чому опухає особа: причини

MAXCACHE: 0.38MB/0.00386 sec