Корисні властивості пива

Пиво – улюблений напій, пристрасними прихильниками якого є велика маса населення. Бурштиновий хміль полюбляють і жінки, і чоловіки. Сортів даного спиртного налічують навіть не десятки, а сотні тисяч. Серед обивателів, особливо у шанувальників еля, широко поширена думка про корисність цього спиртного.

Звичайно, ніхто не скасовує пивний алкоголізм і різні проблеми зі здоров’ям, які несе з собою даний алкоголь. Але існують і корисні властивості пива. Такий факт знайшов своє підтвердження у деяких учених. Але свої корисні властивості хміль проявляє лише при помірному його вживанні. Коли справа стосується алкоголю – між користю та шкодою існує дуже тонка грань.

Екскурс в історію

Батьківщиною пива, найдавніших в історії людства алкогольним напоєм, традиційно вважають землі Німеччини. У Баварії при археологічних розкопках було виявлено глиняний посуд, який використовували древні пивовари. Саме з тих областей мистецтво варити хміль поширилося по багатьом країнам.

Здавна ячмінь культивували саме в цілях створення пахучого еля.

Жителі середньовіччя успішно використовували даний напій для лікування алергії, серцевих недуг. Пиво навіть давали маленьким дітям, борючись з їх виснаженням. Допомагав ель і при різних проблемах з сечовою системою, їм намагалися лікувати навіть чуму і холеру.

Хміль дійсно в той далекий період був славним і корисним напоєм. Але час іде і все змінюється. У сучасному світі деякі сорти пива вже не підпадають під визначення «корисного».

Сучасне Пиво

Технологія виготовлення сучасного хмелю зазнала масу змін. Зараз славний бурштиновий хміль вже не вважається нешкідливим напоєм, що несе людям добро і користь. У багатьох випадках людина, «сідаючи» на ароматне пивко, заробляє собі статус «пивний алкоголік».

Щоб досконально й точно з’ясувати, чи корисно пиво для здоров’я, слід, перш за все, розуміти, що спирт, що входить до складу цього напою, апріорі не може приносити користь. Говорячи про користь пива, можна лише враховувати якість початкового ячмінного солоду, який в сучасному пиві деяких сортів збереглося досі.

Говорячи про те, чим корисне пиво, знавці розповідають про «живому» напої, створеному без додавання штучних барвників, консервантів та ароматизаторів.

Що таке «живе» пиво

Даний напій в процесі свого виготовлення, не проходить (на відміну від пастеризованого) стадії очищення: пастеризацію і фільтрацію. Цей продукт відрізняється мінімальним терміном придатності і реалізується він відразу після закінчення технологічного процесу.

Частіше «живе» пиво продається на розлив, але його можна зустріти і в «пляшковому» варіанті. Причому закупорюють тару одразу після закінчення бродильних процесів. Такий напій відповідає правилам трьох «ні»:

 1. Нефільтроване.
 2. Непастеризоване.
 3. Не має харчових добавок і консервантів.

До складу «живого» хмелю входять тільки натуральні інгредієнти (дріжджі, солод, хміль, іноді і артезіанська очищена вода). Тільки розглядаючи даний напій, можна поміркувати, чи корисно пити пиво. Саме компоненти натурального хмелю дійсно можуть принести певну користь людям, звичайно, за умови його помірного та безпечного споживання.

Світ вітамінів і мінералів

У готовому хмелі натурального виробництва міститься цілий Клондайк вітамінізованих і мінеральних запасів, які надзвичайно важливі для здорової життєдіяльності організму. Це такі речовини:

 • смоли;
 • поліфеноли і феноли;
 • ароматичні речовини;
 • вуглеводи (прості/складні);
 • органічні ненасичені кислоти;
 • величезний набір вітамінів, представників всіх груп;
 • фітоестроген (рослинний аналог жіночого гормону естрогену);
 • мікроелементи (фосфор, магній, цинк, хром, мідь, залізо, калій);
 • амінокислоти (гістидин, аргінін, триптофан, тирозин, пролін, аспарагін, цистин, валін).

Якщо порівнювати ароматний бурштиновий (і безпосередньо «живий») хміль, то за рівнем його корисності він стоїть на одному місці з натуральним апельсиновим соком. Цей унікальний склад пива дійсно може принести користь і допомогти впоратися з деякими захворюваннями і негативними ситуаціями, пов’язаними зі здоров’ям.

Чим допоможе «живе» пиво

Серед цілющих здібностей еля вчені виділяють його благотворний вплив на роботу серцево-судинної системи. Також хміль активно стимулює процеси розвитку і росту організму, заспокійливо впливає на нервову систему і стабілізує функціонування ШКТ. Натуральне пиво володіє наступними можливостями:

 • покращує апетит;
 • регулює артеріальний тиск;
 • підсилює метаболічні процеси;
 • нормалізує жіночий гормональний фон;
 • попереджає поява атеросклерозу;
 • приводить в норму роботу серцевого м’яза;
 • добре виводить надлишки рідини з внутрішніх органів і систем;
 • виводить пісок з нирок, сприяє роздроблення великих каменів;
 • значно знижує рівень холестерину – шкідливого для організму сполуки;
 • зупиняє вимивання кальцію з кісткової тканини, що є відмінною профілактикою остеопорозу.

Вивчивши такий значний список корисних властивостей, напевно, деякі люди скажуть – чудово, якщо у пива такі таланти, то чому б його не пити тепер постійно, лікуючи і приводячи в порядок організм? Це найбільша помилка.

У складі будь-якого пива, і навіть безалкогольного, міститься етанол. Від його концентрації залежить міцність хмільного напою.

Етанол – отрута, здатний навіть важкий список цілющих якостей знищити моментально. Пам’ятайте, що у випадку з пивом (навіть «живим») до прірви, наповненого численними проблемами від спиртного, веде один крихітний крок.

Пиво, навіть «живе» і навіть в надмалих дозах строго протипоказано та в разі наявності у людини будь-яких хронічних захворювань. Даний напій гарний виключно для здорових людей і в помірних дозах.

Яка доза безпечна

В світі медицини існує поняття «стандартна порція спиртного». Це та кількість алкоголю, яке містить 10 г чистого етанолу. Що стосується пива, то стільки етилового спирту містить у собі 250 мл напою. За висновком ВООЗ щодобового дозою алкоголю, безпечною для здоров’я є:

 1. Для чоловіків: 4 стандартні порції.
 2. Для жінок: 3 стандартні порції.

У перерахунку на пахучий ель, це становить 700-750 мл для жінки і літр хмелю для чоловіка. Причому неважливо, чи одразу випивається даний обсяг яких розділяється на кілька присестов.

Медиками радиться вживати спиртне (якщо зовсім немає сил відмовитися від нього) не частіше 4-5 добових доз на тиждень.

У рік дозволена і вважається безпечною доза спиртного становить близько 800 стандартних доз. Спираючись на ці дані, можна підрахувати і кількість пива. У середньому ароматного хмелю за тиждень можна вжити трохи менше 4-х літрів.

Цікаві факти для жінок

Багато представниць слабкої статі посиленого користуються різними вітамінними комплексами. Дивно, але всі подібні «пігулки краси» містять у собі практично всі складові хмелю. Говорячи про те, що пиво корисне для жінок, окремо варто зупинитися на величезному запасі в даному напої вітамінів. Зокрема групи В, які:

 • покращує стан шкіри, волосся;
 • стабілізують роботу нервової системи;
 • підвищують настрій та дарують оптимістичний настрій.

Це, безумовно, важливо для жінок. Адже бути привабливою є природним бажанням. Але що робити при вагітності та період лактації? В цей час особливо хочеться виглядати добре.

Під час вагітності категорично забороняється вживання будь-якого спиртовмісної напою. Навіть слабкої фортеці і в мінімальній дозі. Ця заборона стосується і пива.

А ось користь хмелю для годуючої матусі – питання спірне. Після пологів, коли у жінки різко змінюється гормональний фон, дійсно відзначаються проблеми зі станом шкіри і волосся. Фітоестроген, що складається в складі еля, здатний допомогти впоратися з цією неприємністю.

Але, включивши більш розумні доводи, згадаємо, що пиво – алкогольний напій, і малюкові, якого годує жінка груддю, хміль пользительности не принесе. А от неприємностей у стані здоров’я додасть. Не забувайте, що пиво виводиться з організму досить тривалий час, а в організмі матері все, що вона з’їдає чи випиває, надходить і в молоко.

Тому можна зробити однозначний висновок – при вагітності та годуванні малюка грудьми розслаблення за допомогою пива підпадає під заборону. Єдине, чим можна себе порадувати – використовувати хміль як основу або компонент різних масок зовнішнього застосування на обличчя, голову. Пиво і при такій формі використання може поліпшити стан шкіри і волосся.

Що робити тим, хто не п’є

Чудодійні здібності бурштинового хмелю дійсно унікальні. Але що робити людям, які ведуть здоровий спосіб життя, але бажають на собі випробувати корисність пива? Спеціально для даних випадків фармацевтична промисловість створила препарат під назвою «Пивні дріжджі».

Це засіб, що випускається в таблеточках, що є багатим джерелом всі корисних сполук, які містить натуральне пиво. Пивні дріжджі володіють наступними благотворними властивостями:

 • купируют прояви стресу, знижують рівень втоми;
 • стабілізують і покращують функціонування роботи ШКТ;
 • покращують стан людини, зайнятого на шкідливому виробництві;
 • нейтралізують дію токсинів і допомагають вивести їх з організму;
 • допомагають активності мозкових нейронів, підвищуючи здатності до концентрації і мислення.

Медики часто наказують вживати цей препарат людям похилого віку для профілактики, спортсменам для поліпшення запасів фортеці та сил організму. Підходять Пивні дріжджі і дітям – препарат допомагає поліпшити стан їх імунної системи, а у підлітків пубертатного віку стабілізувати стан шкіри і прибрати вугровий висип.

Пивні дріжджі ефективні як для вживання усередину, так і у використанні їх у якості різних масок для волосся і шкіри. Але, незайвим буде при цьому відвідати для консультації дієтолога. Адже при вживанні даних диво-таблеток часто у людини відзначається збільшення маси (через стабілізації обміну речовин та поліпшенню апетиту).

Щоб не запастися непотрібним жирком, при проходженні терапевтичного курсу Пивними дріжджами настійно рекомендується стежити за своїм раціоном. А також займатися активними видами спорту.

Нюанси застосування

Пивні дріжджі, володіючи прекрасним набором корисних для життєдіяльності речовин, має і деякі протипоказання. Даний препарат не можна вживати в наступних ситуаціях:

 1. Подагрі.
 2. Захворювання нирок.
 3. Дисбактеріозі кишечника.
 4. Дітям у віці до 3 років.
 5. Наявною алергії на один з компонентів.
 6. Інфекціях грибкового типу (особливо кандидоз).

При використанні Пивних дріжджів слід припинити вживання різних протизаплідних засобів, а також сечогінних препаратів. Оскільки діуретики можуть вивести з організму всі корисні мікроелементи і мінерали, що містяться в препараті і звести очікуваний терапевтичний ефект до нуля.

Пиво, запашний напій бурштинового кольору, мабуть, назавжди залишиться самим улюбленим і поширеним алкоголем. Його пили, п’ють і будуть активно пити і далі. Але можна сказати одне – виграє від вживання хмелю лише та людина, яка здатна усвідомити одну святу істину: «Все добре і корисно, але лише тоді, коли дотримується міра».

За темою:  Алкогольний синдром плоду: що це таке

MAXCACHE: 0.39MB/0.00600 sec