Лекція професора Жданова про шкоду алкоголю

Алкоголізм – лихо світового масштабу. Тільки в нашій країні щорічно на ґрунті сильного сп’яніння здійснюється величезна кількість різноманітних злочинів починаючи з легких проступків і закінчуючи вбивствами та розбійними нападами. Не кажучи вже про переповнених лікарнях, де виявляються люди, що страждають різними патологіями з-за того ж пияцтва.

Тому в Росії дуже багато сил кидається на боротьбу і профілактику алкоголізму, який руйнує всю особистість людини. Один з ідеологів пропаганди профілактичного спрямування, орієнтованого на боротьбу з алкозалежністю, є професор Володимир Жданов. Лекція Жданова про шкоду алкоголю виявляє справжні причини бурхливого розвитку алкоголізму в нашій країні і небезпеки, які несе людям «зелений змій».

Трохи про самому професора

Володимир Георгійович Жданов вже давно відомий своєю активною громадською діяльністю. Він багато подорожує і виступає перед різною аудиторією. Жданов почав свою просвітницьку роботу ще у 80-ті роки минулого століття.

Основна мета лекції Жданова спрямована на відновлення самосвідомості населення країни з орієнтацією на тверезий спосіб життя. На думку професора, це допоможе підвищити якість життя та збільшити народжуваність.

Історія просвітницької діяльності

1983 рік. Саму першу свою лекцію Жданов представив на суд громадськості на початку 1983-го. Називався праця «Брехня і правда про алкоголь». З даною роботою громадський діяч об’їздив більшість великих російських міст і пострадянського простору.

1986 рік. Побачила світ знаменита лекція професора Жданова про шкоду алкоголю. За свій відомий антиалкогольний доповідь професор отримав такі нагороди за великий і значний внесок у зміцнення національної здоров’я:

 1. Медаль РАПН імені Мечникова.
 2. Нагорода ЕАЕН імені Ерліха.

1988 рік. Громадський діяч починає проводити ряд курсів, головною метою яких є боротьба з алкоголізмом. За основу уроків він бере метод терапії, розроблений відомим фізіологом Геннадієм Шичко. Спочатку уроки Жданова розходилися на аудіо — та відеокасетах, потім на дисках, а згодом, і на просторах Інтернет-ресурсів.

2008 рік. Володимир Георгійович обирається на посаду голови «Союзу боротьби за загальну національну тверезість».

2009 рік. Професор бере активну участь у телевізійному ток-проекті «Спільна справа». Передачу широко транслювали на Першому громадському ТБ-каналі, тому з нею ознайомилася велика частина наших громадян. В рамках проведеного ток-шоу розкривалися всі найбільш гострі проблемні фактори, пов’язані з алкогозависимостью:

 • зростання смертності;
 • падіння народжуваності;
 • збільшення рівня злочинів;
 • підвищення кількості хворих дітей, народжених від осіб, що зловживають спиртним.

Діяльність Жданова активно підтримують і релігійні служби. Наприклад, у зйомках соціального проекту «Спільна справа» брав участь батько Тихон, священнослужитель Стрітенського монастиря. Священик розповів, що тільки завдяки тому, що говорив Жданов про алкоголь, він перейнявся загальної пропагандою національної боротьби за тверезе життя.

Слова, факти, міркування і відео Жданова про шкоду алкоголю по-справжньому шокують. Деякі слухачі після перегляду і знайомства з лекціями і уроками, назавжди встановлюють для себе рамки сухого закону, інші значно знижують кількість споживаної алкопродукції. Але є і скептики, які говорять про значні розбіжності фактів Жданова зі статистикою.

У будь-якому випадку можна зробити однозначний висновок про те, що лекції, відеоуроки і подібна просвітницька діяльність професора не залишає байдужими нікого.

Про що говорить Жданов

Слухачі професори – представники з різних верств суспільства, різного віку і професій. Своєю роботою Жданов прагне звернути увагу всіх людей на ризик і небезпеку, яку несе з собою вживання алкоголю. У своїх лекціях і доповідях Жданов використовує прості для розуміння слова і оперує доступними статистичними фактами, уникаючи занадто складних для сприйняття формулювань і понять.

Професор не тільки проводить усні лекції та бесіди. Він багато знімає. Його документальні фільми показують по телевізору і використовують для просвітницької роботи в школі. Адже одними з напрямків роботи професора є проблема підліткового алкоголізму, яка, на жаль, має тенденцію до зростання.

Стадії алкогольної залежності за Жданову

Згідно думку професора, початкова стадія розвитку алкогольної залежності проходить без будь-яких соматичних ознак. Людина лише щодня починає пити спиртне, демонструючи постійну дратівливість. З розвитком наступній стадії тяга до вживання спиртного стає більш яскравою. Одночасно в особистості значно знижується рівень самокритичності. На цьому етапі хворий заперечує у себе наявність пристрасті.

На другій стадії алкозалежності відзначається поява абстиненції. Абстинентний синдром у корені відрізняється від похмілля, хоча і володіє деякими схожими рисами.

Третя стадія алкопристрастия за класифікацією Жданова, є найбільш небезпечною. Саме в цей час розвиваються самі ускладнені наслідки тривалого використання алкоголю для організму. Причому порушення роботи внутрішніх органів і систем стають вже незворотними. Одночасно відбувається глобальне руйнування печінки, що провокує розвиток цирозу.

Починаються проблеми і в інтелектуальному розвитку, але особистість, незважаючи на всі проблеми, продовжує нарощувати темпи споживання спиртного. Це відбувається з причини неможливості досягти тієї ейфорії і сп’яніння, які були присутні на початку шляху алкоголіка. Алкоголізм на крайній стадії вимагає кваліфікованого лікарського втручання – тільки з допомогою медиків вдається знизити згубний вплив захоплення спиртного.

Причини алкозалежності за Жданову

У своїх лекціях професор виділяє п’ять головних факторів, які стають основними причинами, які штовхають людину в безодню п’яного світу. Це такі ситуації:

 1. Бідність.
 2. Оточення соціуму.
 3. Національні традиції.
 4. Постійні тривалі стреси.
 5. Зниження якості та рівня життя.

Дійсно, який свято в Росії обходиться без спиртного. Однак Жданов підкреслює, що і без наявності спиртного люди здатні чудово веселитися і чудово проводити час. Але постійно присутній на застіллях алкоголь призводить до дебошам та бійок.

Володимир Георгійович у своїх роботах закликає людей ламати старі стереотипи і позбавлятися від традицій, які передбачають обов’язкову наявність на святах спиртного.

Теорія про знищення російського народу

Жданов у своїх міркуваннях висуває одну цікаву гіпотезу. На його думку, спиртовмісні напої використовують навмисно, щоб викорінити російську націю і знищити слов’янську культуру. Як доказових факторів громадський наводить статистичні показники народжуваності/смертності. В літературі філософсько-соціологічної спрямованості ця теорія Жданова отримала назву «Російський хрест».

За даними громадського діяча, в Росії 8 з 12 громадян п’ють спиртне регулярно, а загальна кількість споживаного алкоголю варіюється в межах 2,5—3 млрд літрів. Близько 80% всіх, хто вживає гарячливе, вже страждає алкоголізмом першого ступеня.

Професор заявляє, що за допомогою спиртного зацікавлені особи планомірно знищують російську культуру, стираючи з народної пам’яті старовинні традиції. Причому алкоголь діє набагато ефективніше, ніж збройні конфлікти, епідемії.

На думку Жданова, від алкоголізму кожні 10-12 років в Росії гинуть стільки ж народу, скільки полягло у часи ВВВ. Куріння, яке є невід’ємною частиною випивки, лише посилює і розвиває алкозависимость.

Проблема дитячого пияцтва

Володимир Георгійович виносить в окреме вивчення в своїх працях проблему підліткової алкозависимоти. Професор пояснює, що юний несформировавшийся організм набагато швидше втягується в згубну пристрасть. Адже імунна система дитини ще не сформована і не здатна протистояти впливу токсичного етилового спирту. Серед головних винуватців, провокують появу пияцтва серед підлітків, Жданов відзначає наступне:

 1. Бажання здаватися старше і наслідувати дорослим людям.
 2. Поведінкові звички батьків, які також вживають спиртне.
 3. Нав’язлива реклама алкосодержащей продукції, де фігурує успішна і приваблива молодь.

Професор вважає, що юні люди несвідомо наслідують манерам старших товаришів і намагаються всіма силами вважатися і здаватися дорослішими і досвідченіше. Якщо вони помічають пияцтво старших друзів, батьків, то у них формується думка, що розпивання оковитої – ознака дорослості і досвідченості, яким слід відповідати.

Весь жах підліткового алкоголізму полягає в сумному і доведений факт, що у випадку дитини патологія розвивається набагато швидше, ніж у дорослого. Адже печінку підлітка володіє підвищеною ступенем пропускаемости токсинів і отрут. Цей орган ще недостатньо зміцнів, щоб протистояти і своєчасно виводити з організму всі отруйні залишки етилового спирту.

Навіть мала доза оковитої у підлітка може призвести останнього до появи стійкого пристрасті і стрімко розвинувся алкоголізму.

У поширенні підліткової алкозалежності громадський діяч, насамперед, звинувачує батьків і навколишнє середовище підлітка. Професор вказує, що деякі дорослі самі наливають алкоголь (вино, шампанське) на сімейних святах дітей, привчаючи їх до спиртного.

Щоб зупинити регрес, неухильне вимирання і алкоголізацію людей Росії Громадський діяч пропонує низку заходів, які детально викладені в одній з його робіт під назвою «Теорія абсолютної тверезості». Мова ведеться про глобальній програмі антиалкогольної політики, що проводиться з одночасним підключенням ЗМІ, обмежувальних заходів у торгівлі і введення «сухого закону».

Суть теорій Жданова

Центральна, головна ідеологія політики професора – досягнення всенародної національної тверезості. Вся діяльність Жданова спрямована на досягнення цієї мети. Його уроки, лекції, фільми та інші навчальні матеріали зводяться до однієї мети – пробудження у людей на підсвідомому рівні усвідомлення, що спиртне – головний ворог фізичного і психічного здоров’я. Одним з найбільш популярних і відомих праць професора є наступні твори:

 1. Лекція «Шлях до тверезості». В ній професор доступно і просто описує приклади зі свого життя і життя знайомих, розповідає про шкоду алкоголю і наводить різні статистичні дані.
 2. Семінари під назвою «Алкогольний терор проти Росії». У цих лекціях Жданов викладає одну істину – що вже давно під егідою алкоголю запущений механізм тотального знищення російського народу, як до окремо взятої національності.
 3. Документальний фільм «Дитячий алкоголізм». У цих роботах Жданов розповідає про проблеми та причини підліткової алкогозависимости.
 4. Документальний фільм «Давайте вип’ємо або алкоголізм». Професор розповідає в ньому про те, які незворотні і важкі наслідки приходять до того, хто на кін життя поставив любов до спиртних напоїв.

Володимир Георгійович Жданов у своїх працях, лекціях, фільмах, семінарах закликає людину зупинитися, задуматися і усвідомити весь шкоду алкоголю. Особливо це варто зробити батькам, яким слід на перших порах виявляти і лікувати алкоголізм дітей.

Особливо страшна алкозависимость у віці 10-16 років, коли відбувається повне становлення особистості, формування життєвих переконань і світогляду. Саме так і ніяк інакше й можна врятувати російську націю від саморуйнування, поліпшити демографічне становище і виховати гідну зміну тверезих, здорових і морально стійких людей.

За темою:  Як алкоголь впливає на мозок людини

MAXCACHE: 0.39MB/0.01187 sec