Можна безалкогольне вино вагітним

Вагітність – один з найкращих періодів у житті будь-якої жінки. І один з найважчих і небезпечних. Адже яким народиться малюк, залежить від самої майбутньої матусі. У цей період будь-яка розсудлива жінка буде намагатися дотримуватися здорового способу життя, відмовившись від куріння і використання навіть слабоалкогольних напоїв.

Але дев’ять місяців такий довгий термін. А так іноді хочеться посидіти з друзями та рідними за святковим столом. Так важко втриматися від глоточка слабенького пива або вина. Але ж у них є етиловий спирт. Більшість фахівців і медиків схиляються до думки, що єдиним виходом у цій ситуації стає безалкогольне вино при вагітності.

Що це за чудо-напій

Безалкогольним вважається будь-який напій, в якому вміст етилового спирту не перевищує допустимі для здоров’я 0,5%. Стільки спирту міститься в стаканчику свіжовичавленого соку, кефіру, кисломолочного Айрану або Тана, кумисі. Технологія виробництва даних винних продуктів досить проста.

Безалкогольне вино виготовляють шляхом вигонки спирту із звичайного виноградного винного напою.

Щоб прибрати спирт напою використовують два основних способи:

 1. Готове виноградне вино піддають нагріванню, у процесі чого спирт випаровується.
 2. Застосовують метод охолодження. Або переганяють вино через спеціальні допоміжні речовини. Вони утримують в собі спиртні молекули і на виході виходить безалкогольний напій.

Фахівці стверджують, що найкращим якістю і корисністю має безалкогольне вино, виготовлене шляхом охолодження або перегонки. Адже в даному випадку у напою зберігаються всі корисні речовини, флавоноїди, поліфеноли, вітаміни і мікроелементи, властиві провину звичайного.

Безградусный продукт крім спирту, втрачає ще й цукор, що додає до нього корисні властивості. Даний напій зберігає весь смак і аромат натурального вина, але вже не містить спирту.

Чим корисно безалкогольне вино

Багато фахівців і навіть медики стверджують, що винний напій, виготовлений таким чином, володіє рядом корисних властивостей для людського організму. І дані вина набагато корисніше звичайних хоча б тому, що звільнені від смертельно небезпечного етилового спирту. До користі даних напоїв можна віднести наступне:

Підвищуються захисні властивості організму. У безалкогольних вина (особливо червоних) речовини, що захищають клітини тіла від згубного впливу вільних радикалів, що працюють з подвоєною силою. Адже через відсутність спирту, дані сполуки циркулюють в організмі набагато довше.

Лікувальні властивості. У винах без спирту утримуються понад 150 корисних для здоров’я мікроелементів, вітамінів, органічних кислот і ферментів. Тому безалкогольні вина славляться не тільки дієтичними, а й лікувальними властивостями. Особливо корисними для вагітних стають дані напої при:

 • захворюваннях ШКТ;
 • постійної втоми;
 • підвищеному тиску;
 • зниженому імунітеті;
 • проблеми з печінкою і нирками;
 • проблеми з серцево-судинною системою.

Безалкогольне вино працює на поліпшення апетиту і прекрасно тонізує весь організм. Особливо корисна для вагітних, які страждають на гіпертонію. Знижуючи тиск, безалкогольне вино перешкоджає подальшому розвитку серцевих недуг. Велика кількість мінеральних солей допомагає краще засвоюватися протеїнів. Та й калорійність у такого напою набагато нижче, ніж у звичайного винного продукту.

Шкода безалкогольного вина

Але у кожної медалі є зворотна сторона. Не оминуло таке правило і безградусные винні напої. Відповідаючи на питання, чи можна безалкогольне вино вагітним, варто знати, що даний напій:

 1. Все-таки містить у собі спирт. Його кількість мінімальне і допустима, але майбутньої матусі слід подумати і сто раз зважити, перш ніж приймати цей напій.
 2. Може спровокувати алергію, особливо вино червоних сортів. А аллергичные прояви у вагітної жінки здатні перейти і на дитинку, який потім буде страждати від неприємних симптомів.
 3. При виробництві безалкогольного вина багато виробники додають туди харчові барвники і різні хімічні добавки. Такі інгредієнти, не принесуть ніякої користі, а от нашкодити вагітної і розвитку дитини можуть.

В цілому практично всі лікарі схиляються до думки, що найкращим і повністю безпечним способом скуштувати безалкогольне вино – це замінити його на гроно натурального винограду. В цьому фрукті набагато більше корисних елементів, а от шкоди немає зовсім.

То пити чи не пити?

Незважаючи на всю безпеку даного продукту і відсутність у ньому спирту, зловживати безалкогольним вином, особливо майбутнім матусям не варто. Хоч лікарі і не заносять такий напій в групу заборонених при вагітності, але воно може зіграти недобру службу.

Але відомо, що отрути при їх грамотному використанні і прийомі в дуже малих дозах, приносять користь організму. Ті ж медики, які виступають різко проти вживання спиртовмісної вина при вагітності, все ж таки дозволяють жінкам за весь термін вагітності прийняти один невеликий келих вина.

Правда, розслабитися таким чином можна після 12-тижневого періоду. Не можна приймати навіть безалкогольне вино при вагітності на ранніх термінах. Все-таки спирт там є, так і присутні різні консерванти. А цей період найбільш важливий для майбутнього малюка – йде закладка найважливіших систем в організмі.

Пити чи не пити безалкогольне вино, вирішує в кінцевому підсумку майбутня матуся. І, якщо вона схиляється до думки, що можна хоч зрідка, але вживати цей напій, вагітної корисним буде знати деякі нюанси вибору даних видів вин.

Вибираємо грамотно

Безалкогольне вино (біле і червоне) має у своїй продажу кожен великий і поважаючих себе супермаркет. Пропонують його і фірмові винні магазини. Правда, вартість його буде трохи вище звичайного вина – адже цей напій відноситься до категорії вин «елітних».

При виборі відповідного продукту майбутнім мама слід бути особливо уважними і підходити до покупки вкрай відповідально. І дотримуватися наступних корисних рекомендацій:

 1. Суворо стежити за термінами придатності винного продукту.
 2. Віддавати перевагу ті безалкогольні вина, що вироблялися шляхом холодної вигонки спирту.

І що головне, не зловживати вином, нехай навіть і безалкогольним. Якщо дуже хочеться покуштувати дивовижного напою, це можна зробити, але не на ранніх термінах вагітності і при відсутності всіх протипоказань.

А ще краще, знайти спосіб для відпочинку більш безпечний і корисний, ніж винні дегустирования. Не забувайте, що ви несете відповідальність як за себе, так і за здоров’я майбутнього малюка. Гарного самопочуття!

За темою:  Як впливає пиво на чоловічий організм

MAXCACHE: 0.38MB/0.00379 sec