Можна червоне вино при вагітності

Міцний алкоголь небезпечний для людини можливими побічними ефектами, що з’являються на тлі його вживання. Особливо спиртне має величезний вплив на жіночий організм, який ослаблений вагітністю. На відміну від більш міцних напоїв, де всі лікарі в один голос заявляють про їх шкоду, червоне вино стало предметом гарячих суперечок. Частина фахівців говорять про те, що будь-який вид алкогольної продукції є сильнодіючою отрутою як для матері, так і для майбутнього малюка. Інші говорять про те, що мала кількість вина абсолютно не шкодить здоров’ю.

Давайте проведемо своєрідний аналіз і знайдемо відповідь на питання чи можна вагітним червоне вино. Крім цього, нижче ми розглянемо більш безпечні аналоги цього напою, які можна вживати в подібний період.

Всі «за» і «проти»

Почнемо з того, чим небезпечне вино під час вагітності. Важливо розуміти, що вживання алкогольних напоїв має певний вплив на здоров’я майбутнього малюка.

Регулярне вживання міцних напоїв з вмістом етилового спирту призводить до того, що під час формування плоду, в нього закладається певний синдром. Цей синдром має сильний вплив на психічний, фізіологічний і розумовий розвиток.

Крім цього, вживання алкоголю на ранніх термінах, може стати причиною появи певних патологій. До таких патологія можна віднести наступне:

  • порок серця;
  • зовнішні вади;
  • уповільнений ріст;
  • розумова відсталість;
  • передчасні пологи.

Розвиток подібних явищ спостерігається лише при регулярних бенкети значними дозами спиртного. При помірній дозі і вживанні подібних напоїв з періодичністю раз на місяць, спостерігається зовсім інший ефект. В результаті досліджень вчені виявили, що якщо протягом вагітності майбутня мати вживала один ковток вина, раз в кілька днів, то малюки випереджали у розвитку багатьох однолітків. Крім цього, вони відрізнялися більш сильним здоров’ям і імунітетом.

Саме тому на питання, чи можна вагітним пити вино, відповісти досить складно. Адже все залежить від кількості напою. Справжній червоний напій здатний не тільки підвищити рівень гемоглобіну в організмі, але і поліпшити апетит, а також знизити ймовірність появи токсикозу. Потрібно розуміти, що перебуваючи в положенні, допустимо вживати лише якісні напої, в яких відсутні хімічні добавки і консерванти.

За темою:  Чи можна пити медичний спирт з аптеки

Користь і шкода одного келиха

Сьогодні жодне свято або сімейне торжество не обходиться без присутності алкоголю. Саме тому майбутнім мамам досить важко себе стримувати і не виділятися з компанії. У відповідності з цим виникає закономірне питання, чи можна випити келих вина при вагітності.

У першу чергу потрібно розуміти, що келих келиху ворожнечу. Приблизна місткість винного келиха становить близько ста п’ятдесяти мілілітрів напою. Давайте подивимося, як впливає така кількість на організм.

Стандартна порція алкоголю містить у собі десять мілілітрів спирту. В залежності від сорту вина, цей показник може перевищувати або принижувати значення. У більшості випадків фортеця винних напоїв становить дванадцять відсотків. Якщо провести нескладні математичні обчислення, то можна отримати результат, який говорить про те, що в келиху вина міститься п’ятнадцять мілілітрів спирту, тобто півтори порції алкоголю.

Це цілком припустима доза для дорослої людини. Але перебуваючи в положенні, жінка повинна пам’ятати про те, що рекомендована норма в такій ситуації становить одну порцію в тиждень.
Грунтуючись на цьому, можна сказати про те, що келих вина не дасть ніяких шкідливих наслідків, якщо організм вагітної жінки повністю здоровий. Але пам’ятайте про те, що вживати алкоголь, можна не частіше одного разу протягом семи днів. Крім цього, краще всього відмовитися від вживання саморобних вин, так як визначити фортеця таких напоїв майже неможливо.

Користь і шкода різних сортів вин

Ще один популярний питання пов’язане не з дозою напою, а саме сортом. Кожен сорт винного родини має свої позитивні і негативні сторони.

У першу чергу потрібно відмовитися від вживання десертних вин. Такі напої володіють підвищеною міцністю, і містять у своєму складі велику кількість цукру. Від вживання шампанського краще відмовитися, так як в напої міститься величезна кількість вуглекислого газу.

На відміну від цих напоїв, столове сухе вино ніби створено для вагітних. З його допомогою можна підвищити тиск, прибрати симптоми токсикозу і збільшити апетит. Якщо подібні напої вам не підходить в силу індивідуальних особливостей, можна використовувати напівсолодкі сорту.

За темою:  Що таке алкогольна кома та її наслідки

А ось від покупки напоїв, зроблених в домашніх умовах краще всього відмовитися. Незважаючи на те, що виготовляються без застосування різних добавок і барвників, ніхто не може вам гарантувати якість. У таких напоях часто містять сивушні масла, бактерії і навіть мікроорганізми.

Зупиняючи свій вибір на білому вині треба враховувати кількість цукру в продукті, а також сорт винограду, який використовувався при приготуванні. Зазвичай для створення білих вин використовуються ягоди білого, червоного і рожевого сорти винограду.

Помірне вживання цього сорту вина веде до позитивних процесів в роботі серця та органів дихання. Але на відміну від червоних сортів, в білих міститься менше консервантів, які позитивно впливають на кількість гемоглобіну. До плюсів напою можна віднести той факт, що помірне вживання майже ніколи не призводить до появи запаморочення та слабкість.

Ще кілька років тому, вживання червоного вина під час вагітності вважалося фахівцями нормальним явищем. Багато лікарі говорили про користь включення цього напою в щоденний раціон. Сьогодні, цей підхід вже не практикується, так як існує безліч альтернативних методів для підтримання тонусу.

Але якщо бажання пересилює страх перед наслідками, один ковток червоного вина не зашкодить.

Серед позитивних властивостей при дотриманні норми можна відзначити наступні:

  • зниження ризиків, пов’язаних з розвитком тромбів;
  • збільшення вміст в організмі вітамінів;
  • виведення з організму шкідливих речовин і токсинів.

Якщо у вагітної жінки низький рівень гемоглобіну, посилити корисний ефект, можна ввівши в раціон яловиче м’ясо, печінка, гранат і відвар шипшини. Потрібно пам’ятати про те, що вино алкогольний напій і передбачити реакцію ослабленого організму досить складно. Перед вживанням вина краще всього проконсультуватися у фахівця.

Вино на першому триместрі

Часто майбутні мами задають питання, чи можна червоне вино при вагітності вживати в першому триместрі. Фахівці відповідають на це питання однозначно. На їхню думку, вживати будь-який алкоголь до середини другого триместру неприпустимо. На початкових етапах вагітності формуються зачатки внутрішніх органів, а вживання вина може обернутися появою патологій.

Алкоголь може стати причиною появи фізіологічних аномалій, дефектів роботи головного мозку, серцевого м’яза, проблемами в роботі центральної нервової системи і навіть розумової відсталості. Рішення про те, чи варто вживати алкоголь, кожна матуся повинна вирішити сама, але перед цим вона повинна усвідомлювати можливі наслідки.

За темою:  Симптоми цирозу печінки у чоловіків-алкоголіків

Хвилинна радість від виконання бажання може стати причиною серйозних проблем зі здоров’ям майбутньої дитини. Коли термін вагітності ще не досяг сімнадцяти тижнів, то краще всього відмовитися від вживання алкоголю.

Чим можна замінити вино

Нестримне бажання випити червоного вина може бути одним із проявів токсикозу. Для того щоб мінімізувати ризики, пов’язані зі шкідливим впливом алкоголю, можна замінити вино безалкогольним напоєм, не відрізняється за смаком.

Такий продукт має ті ж корисні властивості, так як технологічний процес виготовлення повністю ідентичний. Перед тим, як відправити партію вин на розлив, з таких напоїв етиловий спирт видаляється за допомогою спеціальних методик.

Безалкогольні вина не тільки не небезпечні для організму, але і мають позитивні ефекти. Їх слід вживати при порушеній кислотності в органах ШЛУНКОВО-кишкового тракту, гіпертонії і перенапруженні.
Перед придбанням напою варто уважно вивчити його інгредієнти, особливу увагу потрібно приділити кількістю спирту і самому виробнику. Останнім часом на ринку з’явилося безліч підробок.

Якщо навіть подібний продукт викликає у вас побоювання за своє здоров’я, то можна використовувати сік винограду. Звичайно, смак соку кардинально відрізняється від смаку вина, але це продукт тільки корисний для здоров’я.

Алкогольні узливання, що носять регулярний характер, дуже небезпечні для здоров’я як матері, так і дитини. Якщо бажання випити червоного вина непереборно, пам’ятайте про встановлених нормах. Хвилинна слабкість може стати причиною запуску патологічних механізмів.

MAXCACHE: 0.38MB/0.00664 sec