Ознаки білої гарячки у чоловіків

Біла гарячка — це порушення психічного здоров’я, що має офіційне наукове назва «алкогольний делірій». Захворювання спостерігається у хронічних алкоголіків після виходу зі стану тривалого запою. За статистичними даними, захворювання — один з найпоширеніших видів психозу на алкогольному грунті. Біла гарячка супроводжується виникненням різного роду галюцинацій, які можуть становити загрозу людському життю. Яскраво виражена стадія хвороби може проявити себе протягом п’яти днів після відмови від шкідливої звички. Медициною доведено, що люди, що знаходяться в стані запою, майже не схильні до цієї патології.

Напади захворювання проявляються після того, як людина, що страждає від алкогольної залежності, різко припиняє вживати алкогольні напої.

Питання, що таке біла гарячка, ретельно вивчається психологами всього світу. Головна симптоматика хвороби виражена в різкому підвищенні температури людського тіла, однак при цьому не спостерігається зміна тону шкірного покриву. Латинська назва хвороби можна перевести як «тремтяче затьмарення». Під час приступів білої гарячки, хворий може відчувати сильний тремор всіх кінцівок. В результаті розвитку захворювання порушується сон і емоційне самопочуття.

Розвиток захворювання і його причини

Що таке білочка від алкоголю – досить легко пояснити. Патологія розвивається за рахунок того, що в процесі тривалого запою, людський організм встигає звикнути до наявності в організмі етилового спирту. Його відсутність може згубно позначитися на обмін речовин в певних відділах головного мозку. Це призводить до того, що починаються процеси, в результаті яких нервова система постійно знаходиться в збудженому стані. Такий стан відіграє безпосередню роль у психічному здоров’ї людини і може стати причиною виникнення неврологічних захворювань.

Крім того, тривала стадія запою супроводжується сильним отруєнням організму шкідливими токсинами. У печінці людини, що зловживає алкогольною продукцією, починають накопичуватися продукти розпаду етилового спирту. Наявність таких продуктів в організмі призводить до порушення роботи механізмів внутрішніх органів. В результаті порушень страждають не тільки внутрішні органи, але і вся нервова система. Виникненню захворювання можуть служити наступні причини:

 • швидкий вихід з стану тривалого запою;
 • одноразовий прийом великого об’єму алкоголю;
 • використання підроблених або неякісних спиртних напоїв.

Напади психічного розладу на тлі відмови від вживання алкогольної продукції, є однією зі складових, так званого синдрому відміни. Коли відбувається добровільна відмова від певного образу життя, психіці необхідно перебудуватися, що може супроводжуватися такими порушеннями. Крім цього, ознаки білої гарячки у чоловіків при вживанні алкоголю, можуть спостерігатися після тривалої перерви в запоях. Найчастіше хвороба проявляє себе після того, як вживаються всередину спиртовмісні речовини, не призначені для цього.

За темою:  Чим корисна горілка і яку шкоду робить

Група ризику

Науково доведено, що «білочка» розвивається у пацієнтів, які перебувають на другій або третій стадії алкогольної залежності. Дана стадія розвивається після п’яти років регулярного пияцтва. У чоловіків приступи білої гарячки мають більш виражену симптоматику, ніж у жінок.

Захворювання має певну вікову категорію, де більшості її представників більше сорока років. Для того щоб убезпечити себе від розвитку цієї психічної патології, необхідно пройти курс реабілітації і відмови від алкогольної залежності.

Існує певна група ризику, до якої можна віднести людей з наступними особливостями:

 • люди, які мають стаж алкогольної залежності більше п’яти років;
 • особи, із запальними захворюваннями центральної нервової системи;
 • особи, які раніше відчувають проблеми подібного типу;
 • перенесені струсу та інші травми верхнього відділу тулуба.

Також причиною розвитку алкогольного делірію, може стати сукупність всіх перерахованих вище факторів. Хвороба проявляє себе лише у людей, які страждають від згубної пристрасті. Повна відмова від вживання алкоголю — єдиний крок для порятунку організму.

Симптоматика хвороби

Симптоми білої гарячки після запою у алкоголіків проявляються протягом чотирьох днів після повної відмови від вживання спиртного. За один день до цього моменту можуть спостерігатися такі симптоми, як повна відраза до алкоголю. Проявляється емоційна нестабільність, яка полягає в різкій зміні настрою. Людина, яка перебуває в такому стані, може протягом п’яти хвилин показати весь спектр емоцій, від невтримного веселощів до скаженої люті.

Біла гарячка симптоми має наступні. Напад починається з тремору кінцівок. Відбувається сильне збудження нервової системи, в результаті чого порушується сон. Сни людини, в подібному стані, можуть супроводжуватися страшними кошмарами. В результаті розвитку захворювання виникає панічний страх і порушення орієнтації у просторі.

Температура шкірного покриву збільшується на кілька значень, спостерігається поява почервоніння і прискореного пульсу. Один з головних ознак білої гарячки полягає в появі галюцинацій. Наслідки білої гарячки виражаються наступними симптомами:

 1. Слухові галюцинації. При розвитку психічних порушень в результаті тривалого впливу алкогольних напоїв на організм, з’являються різні слухові галюцинації, що виражаються в незрозумілих шорохах і голосах. Пацієнти, випробувавши дані проблеми на собі, виявляли скарги на різні шумові ефекти, що супроводжуються нападами. В результаті таких нападів, хворий може неадекватно реагувати на події;
 2. Зорові галюцинації. Один із дуже поширених симптомів розвитку захворювання. Хворий починає бачити різноманітних комах та тварин. Іноді людина може побачити якихось монстрів і чудовиськ. Супроводжуються такі напади панікою або проявом агресії.
 3. Тактильні галюцинації. Під дією таких нападів, хворі відчувають на собі присутність різних комах. Іноді в спробі дістати їх з-під своєї шкіри, хворі завдають сильної шкоди своєму здоров’ю. Напади можуть тривати протягом тривалого проміжку часу.
За темою:  Скільки алкоголю в безалкогольному пиві

Один з перших ознак білої гарячки — це кардинальні зміни міміки хворого. Так, на його обличчі можна помітити страх і невпевненість. Часто такі симптоми супроводжуються спробою відмахнутися від невидимого чудовиська, або розмовою з невидимим співрозмовником. Як проявляється біла гарячка, розпізнати досить легко. Для того щоб виявити хворобу, потрібно лише приділити трохи уваги хворому.

Невідкладна допомога

Знати симптоматику захворювання недостатньо для того, щоб розуміти, як діяти при її появі перших ознак. Коли алкогольна білочка прийшла, тільки надання першої необхідної допомоги, може врятувати здоров’я людини. При відсутності належного лікування, можуть почати розвиток важкі відхилення в психіці, що призводять до смерті пацієнта.

Для того щоб надати першу допомогу, необхідно звести до мінімуму можливу шкоду, що може заподіяти хворий. Напад, що супроводжується галюцинаціями, призводить до неприборканої агресії і неадекватній поведінці. Такий стан є причиною багатьох травм, коли хворий свідомо завдає собі або своїм близьким. В першу чергу необхідно укласти пацієнта в ліжко. При виникненні гострої необхідності його можна зв’язати. Людина, яка перебуває в такому стані, страждає від сильного зневоднення організму, тому необхідно потурбуватися про те, щоб хворий вживав якомога більше рідини. Прийом ліків, що володіють заспокійливим або снодійним дією вкрай небажаний, щоб не виникли різні ускладнення. Лікування розлади психіки на тлі алкогольної залежності, повинно здійснюватися в стаціонарі.

Перша медична допомога при білій гарячці полягає в ін’єкції препарату «Діазепам». Для того щоб знизити психічне збудження організму, хворому вводиться внутрішньом’язово сильнодіючий седативний препарат. Після здійснення цих заходів, медики госпіталізують пацієнта в медичний заклад для курсу реабілітації.

Для лікування такої хвороби, як алкогольний делірій, необхідні стаціонарні умови. Тільки під наглядом таких лікарів, як психіатр і нарколог, наслідки розвитку хвороби можна зупинити. Дуже важливо встигнути вчасно скористатися послугами карети швидкої допомоги.

Лікування хвороби в умовах стаціонару

Для термінової госпіталізації достатньо будь-яких проявів психічних розладів на тлі алкогольної залежності. Для проведення лікування, лікарю необхідні дані про тривалість алкогольної залежності, наявність психічних захворювань та індивідуальній непереносимості певних препаратів. Тривалість перебування пацієнта в медичній установі, залежить від ступеня розвитку хвороби. Гострий період алкогольного делірію становить близько п’яти днів. Але за наявності певних факторів, якими ускладнено захворювання, лікування може зайняти строк до одного місяця. Лікування захворювання включає в себе:

 • виведення токсинів з організму;
 • відновлення циркуляції корисних речовин;
 • курс вітамінної терапії;
 • профілактику роботи внутрішніх органів;
 • курс психотропних препаратів;
 • корекція процесу обміну мікроелементів в організмі.
За темою:  Алкогольна абстиненція що це таке

Біла гарячка хворобу, протягом якої може бути значними появою різних ускладнень. Якщо наявність таких виявляється, то перебування хворого в лікувальному закладі може значно збільшитися. Лікування повинно мати спрямованість не тільки на головне захворювання, але і на його ускладнення. Серед таких ускладнень часто зустрічаються інфаркт міокарда і пневмонія.

Для того щоб захистити себе від рецидиву, багатьом пацієнтам, фахівці рекомендують пройти процедуру кодування. Виключити повтор розвитку захворювання можна лише при повній відмові від пристрасті до алкогольних напоїв. Хвороба піддається лікуванню тільки тоді, коли родичі хворого своєчасно звертаються за медичною допомогою, так як саме тоді вдається уникнути розвитку можливих ускладнень.

Наслідки захворювання

Незалежно від часового проміжку розвитку хвороби, можуть виникнути певні ускладнення. В результаті зорових чи слухових галюцинацій хворі намагаються завдати шкоди собі та рідним людям. Дуже часто при гострих нападах білої гарячки у хворого спостерігаються суїцидальні нахили.

Коли хвороба протікає в легкій формі, психіка хворого не зазнає сильних змін. При своєчасному наданні екстреної медичної допомоги, повернутися до нормального життя людина зможе вже через лічені дні. На жаль, скласти прогноз на лікування важкої форми захворювання не так легко. Зареєстровано безліч випадків, коли лікування не дало належного результату, і відбувалися катастрофічні наслідки. Наслідки важкої стадії білої гарячки:

 • втрата пам’яті;
 • розвиток хронічних хвороб, пов’язаних з психічним здоров’ям;
 • психоз;
 • схильність до розладу психіки.

Надмірне вживання алкогольних напоїв призводить до розвитку таких захворювань, як цироз, інфаркт, інсульт.

Як себе убезпечити

Важливо пам’ятати, що таке захворювання, як біла гарячка, виникає в результаті різкого відмови від вживання алкоголю. Для того щоб вийти зі стану запою необхідний поступовий підхід. Грамотно його можна здійснити тільки під наглядом фахівців. Тільки тоді можна уникнути розвитку цього небезпечного захворювання.

MAXCACHE: 0.39MB/0.00699 sec