Ознаки цирозу печінки у чоловіків, лікування

Алкоголізм – біда сучасного суспільства. Останнім часом статистика виявила зростання кількості людей, які страждають від алкогольної залежності в 4 рази. Це сумно і страшно. Враховуючи, до яких наслідків призводить надмірне вживання спиртного. Найбільше від алкоголю страждає печінка людини – саме на цей орган припадає основне навантаження з очищення організму від отруйних токсинів.

Не справляється з навантаженнями печінковий орган починає страждати різними захворюваннями. Найнебезпечніше з яких – цироз. Цироз – це прогресуюча патологія печінки, обумовлена глобальної перебудовою цього органу і руйнуванням його структури. Розглянемо більш докладно, як проявляється недугу.

Характеристика патології

Це захворювання є підсумковою стадією різноманітних хронічних печінкових патологій. Діагностують хворобу, коли деградаційні руйнування клітинок органу (гепатоциды) стають вже незворотними.

При цирозі гепатоциды з-за різних запальних процесів гинуть, відбувається їх заміщення сполучної (фіброзної) тканиною. Це призводить до порушення структури самого органу.

Руйнування печінкових клітин – дуже небезпечний процес. Адже саме ці клітини виконують ряд найважливіших функцій печінки:

 • беруть участь в процесах метаболізму;
 • активізують секреторну діяльність;
 • знешкоджують і блокують поширення токсинів.

Печінка, припиняючи своє нормальне функціонування, пропускає отруйні речовини далі по крові руслу. Організм повністю интоксицируется, починається поступова деградація і загибель всіх внутрішніх органів.

Цироз печінкового органу є однією з частих причин смертності людей 25-60 років. Від цієї патології щорічно гинуть близько 45 мільйонів людей.

Цироз печінки вважається чоловічим захворюванням. Представники сильної статі в 4 рази частіше страждають від смертельної недуги. За статистикою найчастіше ця патологія розвивається після 42 років. Це пов’язано з тим, що саме чоловіки швидше втягуються у вживання спиртного і стають алкоголіками. Алкоголізм – основний винуватець руйнування печінки

Симптоми при цирозі печінки

Визначити патологію в самому початку розвитку дуже складно. У 25% випадках це захворювання розвивається безсимптомно або проявляє себе змащеними проявами, властивими ряду інших хвороб. Але запідозрити початок недуги все-таки можливо.

Перші тривожні дзвіночки

Момент, коли хвороба «постукала» до людини, можна лише запідозрити. Точну діагностику здатний провести тільки лікар. Зрозуміти, що почалися перші ознаки цирозу печінки у чоловіків можна за наступним особливостям:

 1. Постійна сильна спрага. Людина буквально не може напитися.
 2. Відчуття гіркоти в ротовій порожнині.
 3. Підвищена сухість слизових тканин рота.
 4. Розлади ШЛУНКОВО-кишкового тракту, що проявляються рідким стільцем і підвищеним метеоризмом. Такий стан призводить до того, що їжа перестане нормально засвоюватися організмом.
 5. Проблеми поведінкового характеру. Людина стає безпричинно дратівливими, депресивним. Відзначаються часта зміна настрою, постійна втома, млявість, зниження працездатності.
 6. Перші симптоми початкової стадії цирозу печінки можуть проявляти себе у вигляді жовтяниці. Спостерігається пожовтіння очних склер і шкірного покриву.
 7. Відчувається біль з правого боку предреберья. Особливо яскраво вона відчувається після фізичних навантажень, вживання алкоголю і жирної, важкої їжі.

Симптоматика розвивається цирозу

По мірі розвитку патологічної ситуації у хворого відбуваються зміни і в симптоматичному прояві. Тепер симптоми розкладання печінки виражаються набагато яскравіше. Які вони, можна дізнатися із таблиці:

Симптоматика Роз’яснення
збільшення печінкового органу в обсягах печінка розростається з-за розростання в ній фіброзної (сполучної тканини
біль сильного типу правого підребер’я больовий імпульс пронизливого характеру, він посилюється після будь-якої, навіть слабкої фізичного навантаження або прийняття їжі із-за розтягування чутливих печінкових капсул
диспепсія труднощі у травленні, супроводжуються вагою, нудотою, блюванням, це відбувається із-за недостатнього продукування жовчі, потрібної для нормального травлення
загальна млявість сильна постійна втомлюваність стає свідченням браку надходження організму важливих поживних речовин
зростання температури такий симптом проявляється за хронічного запального процесу в печінці
підвищення кровоточивості у хворого починаються постійні кровотечі з ясен, носа, такий сигнал лиха подає кровотворна система, у неї порушується фактори згортання крові
пожовтіння шкіри і очних склер, темне забарвлення сечі і посветленіе калу це результат підвищеної білірубіну (продукт розпаду гемоглобіну), який відбувається внаслідок хронічного жовчного застою і повального руйнування жовчних проток
свербіж шкіри хворого мучить постійне бажання почесатися, в епідермісі скупчується велика кількість жовчної кислоти, яка і викликає свербіж
анемічні стани кров поступово накопичує в своєму складі багато токсинів і канцерогенів, внаслідок чого пошкоджується продукування червоних клітин і розвивається анемія
збільшення селезінки із-за порушення кровотоку відбувається збільшення тиску в селезінкової вінку, вона перенаполняется кров’ю і розширюється, приводячи до збільшення самої селезінки
судинні «зірочки» такий малюнок починає «прикрашати» долоні хворого – це результат підвищення рівня гормону естрогену, який викликає розширення дрібних капілярів
ущільнення у чоловіків молочних залоз підвищення кількості естрогену і провокує низку суто жіночих проблем у чоловічої статі
водянка живота (асцит) у хворих цирозом печення у важкій формі спостерігається значне збільшення розмірів очеревини (порівняно з рештою, неабияк схудлим тілом), винуватцем стає застій крові в кишкових судинах
набряклість набряки можуть проявитися на будь-якому місці, вони еластичні і пружні, їх виникнення не залежить від кількості випитої рідини і часу доби, набряклість довго зберігається і не розсмоктується, цей симптом відбувається із-за порушення вироблення білка, яку пошкоджена печінка вже не здатна виробляти
різке схуднення на капітальне зниження маси тіла впливає нестача поживних речовин і ферментів, які організм хронічно недоотримує
падіння імунітету через слабку вироблення антитіл, які беруть участь у створенні імунітету, хворого тепер переслідують різні інфекції і простудні захворювання
енцефалопатія такі симптоми цирозу печінки у чоловіків проявляються вже на останній стадії хвороби: сонливість, тремор кінцівок, сплутаність або відсутність свідомості, втрата орієнтації і відчуття простору

Прогноз захворювання

Вже сформовані патологія стає незворотнім процесом, в кінцевому підсумку призводять до відмови внутрішніх органів і смерті хворого. Але виявивши захворювання і при негайному лікуванні проблеми, що спровокувала цироз, медики можуть подовжити та покращити життя людини.

Сприятливому наслідку терапії сприяє відмова від всіх згубних звичок. Важливим кроком стає поліпшення способу життя, правильне меню і неухильне виконання всіх рекомендацій лікаря.

Лікування цирозу печінки у чоловіків

У сучасній медицині єдиним ефективним способом лікування цирозу є пересадка печінки. Але трансплантація органу – процес дуже складний і дорогий. Він підходить далеко не всім пацієнтам.

Цироз печінки є невиліковним захворюванням, але сприятливий прогноз і надія на поліпшення стану можлива. Це зробить своєчасна терапія, розпочата на перших стадіях хвороби.

Традиційна терапія

Щоб лікаря зрозуміти, як лікувати цироз печінки у чоловіків, необхідно виявити фактор, який став головним винуватцем руйнування печінки. Враховується загальний стан пацієнта, його вік і клінічна картина патології. Медикаментозне лікування складається з призначення курсу наступних препаратів:

 1. Жовчогінні. За умови, що захворювання супроводжується застійними процесами жовчних шляхів.
 2. Інтерферони (противірусні). Ця група ліків застосовується при діагностованому вірусному гепатиті.
 3. Імуномодулюючий засіб. Використовуються медиками у випадку яскраво вираженого ослаблення імунних сил організму хворого.
 4. Ферментні препарати. Необхідні для покращення та нормалізації роботи травної системи.
 5. Анальгетики. Якщо захворювання супроводжується нестерпними болями.
 6. Протиблювотні. Рятують від постійної нудоти, супроводжуваної блювотними позивами.
 7. Антиоксиданти. Потрібні для зменшення токсичного впливу на ослаблену печінку.
 8. Гепатопротектори. Потрібні для купірування запальних процесів в органі.

У лікуванні також обов’язково включається прийом полівітамінних добавок. Хворому при проходженні курсу терапії рекомендується дотримуватися постільного режиму і повністю відмовитися від алкоголю та куріння.

Харчування, як один з методів лікування

Терапія, що застосовується при лікуванні цирозу печінки, включає в себе і дієтичне, ретельно розроблене в індивідуальному порядку харчування. Рекомендується застосовувати стіл №5:

 1. Забороняється. Кислі, солоні і копчені страви. Під табу підпадає все гостре, палке і жирніше. Відмовитися доведеться від ковбас, жирних сортів сиру, солоної рибки і жирного м’яса.
 2. Дозволяється. В основу щоденного раціону входить прості овочеві страви, крупи, супи, фрукти та кисломолочні вироби.

Тепер хворому слід харчуватися дрібними і частими порціями. Краще їсти не менше 5-6 разів. З напоїв варто придивитися до зелених чаїв, чистій воді і цілющим відвару з шипшини, домашнім компотів із сухофруктів.

Профілактичні заходи

Профілактика появи цирозу печінки у чоловіків складається з виконання нехитрих умов. Людині слід прислухатися і виконувати наступні лікарські рекомендації:

 1. Вакцинація. Своєчасно вакцинуватися від гепатитів. На жаль, а даний момент в медицині розроблена всього одна вакцина від гепатиту форми Ст. Тому людині варто бути гранично уважним до власного здоров’я, а особливо до статевих зв’язків.
 2. Перехід на здоровий спосіб життя з повноцінним харчуванням і відмовою від шкідливих звичок.
 3. Своєчасне і повне лікування усіх виявлених захворювань.
 4. Дотримання правил особистої гігієни, використання індивідуальних засобів догляду (рушники, приладдя для гоління, ножиць, гребінців, білизни).
 5. Відмова від важкої і жирної/смаженої їжі.
 6. Щорічний профілактичний огляд у лікаря-гепатолога, не забуваючи проводити обходи та в інших фахівців. В цьому випадку краще перестрахуватися, ніж запускати смертельна недуга.
 7. Не намагатися займатися самолікуванням, особливо використовуючи сильнодіючі агресивні препарати.
 8. Регулярно вживати вітамінні комплекси, спрямовані на поліпшення чоловічого здоров’я.

На жаль, цироз печінки рано чи пізно чекає кожного чоловіка, що страждає алкогольною залежністю. Це надзвичайно складна і необоротне захворювання, в більшості випадків приводить до смерті людини. Але такого підсумку можна уникнути, вчасно задуматися про власне здоров’я і забувши про вживання алкоголю. Бережіть себе!

За темою:  Можна безалкогольне вино вагітним

MAXCACHE: 0.39MB/0.00578 sec