Про шкоду алкоголю на організм людини

Завдяки пропаганді здорового способу життя, кожна людина знає про шкідливий вплив алкоголю ще зі шкільної лави. Але одна справа чути про чиєсь гіркому досвіді, інша справа-відчувати весь негативний фактор згубно пристрасті на собі.

Зловживання спиртним може зіграти злий жарт, що руйнує як фізичне, так і психологічне здоров’я.

Як починається залежність

У вживанні спиртного немає нічого небезпечного, коли людина знає свою дозу і вміє вчасно зупинитися. Головна загроза залежності полягає не у фізичному впливі спиртного на організм, а саме в психології процесу. Саме цей фактор, що штовхає багатьох людей перейти ту межу, за якою знаходиться спокійне життя.

Незнання певних моментів і помилок приводить людей до того, що вони опиняються в міцних обіймах зеленого змія. Кожен з переступили межу, може виправдовувати свою тягу наступними словами:

 • я перестану пити, коли мені це необхідно;
 • я не маю залежності і вживаю напої тільки за компанію;
 • мені потрібен алкоголь, щоб вгамувати фізичну біль;
 • після роботи мені потрібна розвантаження;
 • я п’ю не більше інших;
 • я п’ю для того, щоб урізноманітнити своє життя;
 • невеликі порції алкоголю корисні для організму;
 • п’ю від нудьги.

Якщо ви хоча б раз вимовляли або чули ці слова від близьких людей, то це вагомий аргумент задуматися про те, на якій стадії залежності знаходиться людина. На жаль, людська психіка влаштована таким чином, що більшості простіше відмахнутися від цих факторів словами, що все, що відбувається, стосується інших людей. Подібні виправдання — один з найпростіших способів скотитися до найбільш важких форм алкоголізму, коли руйнується особистість людини.

Вплив алкоголю на внутрішні органи

Кожен, хто хоч раз зіткнувся з цією проблемою, задається питанням: «яку шкоду від алкоголю, чому він саме так впливає на організм?». Коли алкоголь потрапляє в організм, близько двадцяти відсотків спожитої рідини потрапляє в кров через стінки шлунка. Решта проходить етап переробки і надалі потрапляє в інші органи. То мала кількість спиртного продукту, що потрапило в кров, розноситься кровоносною системою по всьому організму і тягне за собою певні зміни.

Печінка

Один з головних внутрішніх органів, куди потрапляє алкоголь безпосередньо після того, як опиниться в організмі. Головна функція цього органу — очистка та фільтрація крові. Для очищення крові від продуктів розпаду етанолу, печінки необхідно виробити достатню кількість певних ферментів. Посилена робота органу, призводить до значної зміни його обсягів.

Коли подібні явища відбуваються регулярно, печінка відчуває сильні фізичні навантаження. Її ресурси виснажуються, приводячи до того, що в ній починає скупчуватися велика кількість шкідливих токсинів. Ці токсини організм не може вивести самостійно, так як зайнятий процесами розкладання активних речовин алкоголю. Всі ці фактори призводять до того, що фільтрація крові погіршується, і поширюються по всьому організму шкідливі речовини.

За темою:  Чим корисна горілка і яку шкоду робить

Результат такого впливу алкоголю на організм може бути виражений у гострому алкогольному отруєнні або кисневому голодуванні організму. Крім цього, з-за впливу алкоголю організм перестає отримувати необхідні поживні речовини в повному обсязі. Це здатне призвести до розвитку порушення роботи нирок, цирозу печінки та гепатиту на тлі алкогольної залежності.

Мозок

Вплив алкоголю на мозкові центри залежить від двох основних факторів: якість та кількість спиртовмісних напоїв. Мозок один з тих органів, який здатний нейтралізувати дію алкоголю досить швидко. У його складі мільярди нервових закінчень, які керують усім організмом. Але завдяки своїм властивостям, продукти розпаду етанолу, здатні проникнути в будь-яку ділянку тіла, навіть добре захищений від будь-якого впливу.

Вміст ферментів здатних нейтралізувати дію етанолу в головному мозку досить низька. В результаті цього, зловживання алкоголем несе руйнівні наслідки для цього органу. Алкоголь блокує мозкові відділи, що відповідають за координацію, мовний апарат і мислення. Вживання навіть невеликої кількості алкоголю призводить до того, що реакція людини стає загальмованою.

Коли такий вплив має регулярність, багато клітини перестають правильно функціонувати і це призводить до їх атрофії. Навіть маленькі дози алкоголю, що випиваються щодня, можуть викликати подібні наслідки.

Підшлункова заліза

Кожен процес, пов’язаний з переробкою продуктів розпаду спирту прямо чи опосередковано пов’язаний з підшлунковою залозою. Саме тут виробляються ті ферменти, які несуть відповідальність за функціонування травної системи. Результат роботи цієї залози – це вироблення ферментів необхідних організму.

Цей орган не здатний самостійно впоратися зі спиртним. Коли вміст етанолу в організмі досягає певного значення, починаються спазми певних тканин. Крім цього, починає розвиватися своєрідне роздратування, з-за якого весь орган значно збільшує свої розміри.

Тяга до пляшки і неможливість контролювати це потяг проводить до того, що розвивається панкреатит, який обертається в подальшому у форму хронічного захворювання. Порушення в роботі цього органу здатні привести до появи ракових пухлин, які є неоперабельними.

Нирки

Здавалося б, шкоду алкоголізму позначається в основному на перерахованих вище органах. Але людський організм влаштований таким чином, що механізми роботи всіх органів взаємопов’язані. Тому, вживання спиртовмісних напоїв завдає згубний вплив кожного органу.

Нирки страждають в точно такій же мірі, як і печінку. Цьому органу доводиться пропускати через себе величезні кількості рідини, що призводить до сильного перенапруження в результаті перенесених навантажень. Потік, що проходить через ці органи, знижується із-за їх збільшення. Це призводить до того, що скупчення токсинів сприяє розмноженню бактерій і мікроорганізмів. Найпоширеніші ниркові захворювання у алкоголіків – це цистит, сечокам’яна хвороба і ракові пухлини.

За темою:  Симптоми цирозу печінки у чоловіків-алкоголіків

Шлунково-кишковий тракт

Скупчення токсинів, утворених в результаті постійного вживання алкоголю, веде до того, що організм починає сприймати будь спиртосодержащий продукт як отруйна речовина. Для того щоб очистити себе, йому доводиться витрачати величезну кількість ресурсів із свого запасу. Будь-яке вживання спиртного сприймається кожним органом як сигнал, що він отруєний.

По своїй структурі етанол схожий з розчинником. Завдяки цьому фактору, всмоктування цієї речовини шлунковими стінками відбувається дуже швидко. В результаті постійного впливу подібного продукту страждає слизова оболонка ШЛУНКОВО-кишкового тракту, що призводить до атрофії клітин, що відповідають за поглинання корисних речовин. Шлунок змушений виробляти величезну кількість соку, для того щоб нейтралізувати спирт. Але разом з ним нейтралізуються і всі корисні елементи, які потрапляють в організм з їжі.

Такий принцип роботи цієї системи відіграє досить серйозну роль у розвитку різних захворювань. Порушення ШКТ на тлі залежності, може бути виражена такими хворобами, як виразка шлунка або гастрит. Хронічний алкоголізм здатний спровокувати серйозні патології даного органу.

Шкода алкоголю на організм людини може виражатися в розвитку таких хвороб:

 • хронічний гастрит і холецистит;
 • дивертикули травних органів;
 • шлункова виразка;
 • роздратування кишечника;
 • збільшення кислотності;
 • появи пухлин і злоякісних новоутворень.

Кожне вживання спиртного завдає величезний стрес для організму, після якого, йому потрібен час для відновлення. Весь шкоду алкоголізму полягає в тому, що, навіть усвідомлюючи всю згубність алкоголю, людина не може відмовитися від його вживання.

Підлітковий алкоголізм

Шкода напоїв, що містять у своєму складі алкоголь, сильно недооцінений. Багато люди свято вірять в те, що вживання спиртовмісних напоїв корисно для організму. Цей факт має наукове підгрунтя, однак багато хто навіть не здогадуються, що максимальна добова доза становить близько десяти грамів. Ця порція не здатна принести бажаного результату, який прагнуть отримати люди від вживання таких напоїв.

Алкоголь має сильний вплив на не до кінця сформований організм. Через вживання алкоголю в ранньому віці можуть початися процеси деградації, збої механізмів роботи внутрішніх органів і навіть збої в роботі нервової системи. Коли хвороба починає свій розвиток в досить юному віці, можна сміливо говорити про те, що людина власноруч скорочує тривалість життя більше ніж на третину.

У Росії щороку від алкогольного отруєння гине кілька сотень дітей, які не досягли віку шістнадцяти років. У групі ризику знаходяться не лише діти з неблагополучних сімей, але і будь-який інший клас населення.

Поширенню цього захворювання сприяє оточення молодої людини. Кожен фактор відкладається ще незміцнілої психіці. Якщо батьки вважають звичайним явищем проводити свої вечори в компанії навіть такого легкого напою як пиво, то це неодмінно відкладеться у свідомості дитини. В подальшому це призведе до того, що зловживання цим напоєм буде вважатися для нього нормальним явищем, а не ознакою захворювання.

За темою:  Алкогольний синдром плоду: що це таке

Алкоголь і медикаменти

Про шкоду алкоголю на організм людини постійного говорять в ЗМІ та інтернеті. Але вкрай мало уваги приділяється тому факту, що багато людей зловживають змішуванням подібних напоїв та лікарських засобів. Мало сказати про те, що продукти, які містяться в спирті, знижують ефективність самих ліків, але і провокують розвиток певних захворювань. Існують групи препаратів, змішування яких з алкоголем категорично заборонено.

Так одночасне вживання аспірину і спиртовмісних продуктів, здатне призвести до появи невеликих виразок на стінках кишечника і шлунка. Надалі це захворювання тільки розростатися, поглинаючи все нові і нові території. Ліки, що володіють сечогінними властивостями, вступаючи в реакцію з етанолом, призводять до зниження тиску в судинах до критичної позначки. Кофеїн чинить рівно протилежний ефект. Не сумісні випивка й інсулін, так як після їх одночасного вживання, людина може впасти в коматозний стан на тлі зменшення вмісту цукру в організмі.

Звичайний засіб від застуди в поєднанні з випивкою, призводить до ураження внутрішніх органів токсинами, точно також діють і знеболюючі засоби. Вживання антибіотиків може не дати очікуваного ефекту, так як етанол нейтралізує його. При проблемах з серцем не рекомендується використання ліків, що містять нітрогліцерин. Одночасний прийом цих двох несумісних речовин може призвести до посилення хворобливих симптомів.

Алкоголь здатний не тільки послабити, але і підсилити дію деяких ліків. В результаті чого можна отримати зовсім не той ефект, який планувався. У разі гострого отруєння, в результаті змішування цих коштів, необхідно негайно звернутися за медичною допомогою. Тільки тоді можна врятувати не тільки своє здоров’я, але і життя.

Звичайно, ніхто не закликає відмовитися від алкоголю раз і назавжди. Люди здатні себе контролювати не відчувають жодних наслідків для свого організму, крім похмільного синдрому. Вміння вчасно зупинитися, кращий спосіб уникнути залежності від зеленого змія.

MAXCACHE: 0.39MB/0.00157 sec