Що шкідливіше марихуана або алкоголь

Ми любимо все порівнювати, щоб вибрати краще. А можна вибрати найкраще зі світу залежності, що шкідливіше: марихуана чи алкоголь? Ці обидві речовини є токсичними і викликають залежність. Дати їм порівняльний аналіз і визначити фаворита дуже складно, занадто мало відправних точок – травичка і спиртне володіють різним впливом.

Вони не схожі і по тривалості свого впливу на людський організм, так і ступінь юридичної законності у них різна. Однаково лише одне – і марихуана, і спиртне шкодять здоров’ю і руйнують людський організм. Але все-таки, що шкідливіше?

Трава проти алкоголю

Щоб вибудувати вагоме і розумне порівняльне роздум, насамперед потрібно визначити «вагові» категорії, за критеріями яких ми і будемо порівнювати обидва речовини. Порівняльний аналіз можна побудувати за таким моментам:

 1. Ступінь і тяжкість впливу препаратів на людину (короткотермінове і довготермінове).
 2. Законність використання коштів.
 3. Їх можлива користь.

До речі, вивчивши список шкідливих речовин, що викликаються залежність, складений англійським журналом Lancet, ми побачимо, що марихуана красується лише на 11-му місці, тоді як спиртне гордо займає 5-ту позицію.

Що брати для порівняння

Порівняння алкоголю і марихуани – процес складний і вже тому, що обидва даних речовини в природі бувають неоднаковими. У чистому вигляді етиловий спирт рідко хто вживає. А з напоїв, що містять алкоголь, бувають як слабоалкогольні (коктейлі, пиво, вина), так і міцні (ром, джин, віскі, горілка).

Природний бродильний процес, використовуваний в технології виробництва алкогольних напоїв, застосування натуральної сировини знижують шкідливий вплив етанолу на організм. Але неграмотне змішування спиртного, вживання сурогатів приносять страшні наслідки. Що стосується марихуани – тут виділяються її два основних види, що володіють різним впливом на людину:

 1. Індика.
 2. Sativa.

Дані типи канабісу на протязі довгого часу схрещувалися між собою, виробляючи нові види. Індика і Sativa мають неоднаковий вплив на людину. Враховуйте, що і марихуана може бути більш або менш концентрованою. Цей факт значно ускладнює порівняльний аналіз шкоди цих двох препаратів.

Вплив на людський організм

Провести паралелі і дати порівняльний аналіз цих двох речовин, спираючись на ступінь їх впливу на людину – заняття складне, але здійсненне. Якщо раніше дослідженню піддавали тільки етанол, то останнім часом і марихуана отримала заслужену увагу фахівців. Вже проведені численні вивчення канабісу спрощують наше завдання.

Короткострокове

Згідно з даними, отриманими в результаті вивчення психоактивних речовин, в рамках короткострокового вживання людина може прийняти за короткий проміжок часу летальну дозу етилового спирту. А ось марихуаною «укуриться вусмерть» набагато складніше.

Всього за півгодини можна випити пару-трійку пляшок міцного спиртного, щоб отримати важку інтоксикацію, яка призведе до смерті. Організм перетравлює етанол і виводить його набагато повільніше, ніж вживає.

А ось травичка канабісу не настільки агресивна для організму. Вона досить швидко йде з внутрішніх органів. Так і наркотичне сп’яніння на відміну від алкогольного приходить набагато повільніше і поступово. Висновки можна отримати наступні:

 1. Спиртне може привести людину до смерті.
 2. Марихуана якістю «швидкого кілера» не володіє.

А давайте, розглянемо дослідження, спрямовані на вивчення впливу обох речовин на людський організм після одноразового вживання певної дози. Що робить алкоголь, опинившись у тілі людини? Етанол негайно починає діяти на всі внутрішні органи, впливаючи на мозок, серце, печінку, нирки і кровоносну систему.

Травичка ж згубно позначається на роботі дихальної, серцево-судинної системи. Але рівень її небезпеки набагато нижче в порівнянні з алкогольною. Також марихуана не вступає в контакт та взаємодію з різними медикаментами, а спиртне може спровокувати дисульфирамоподобную реакцію.

Дисульфирамоподобный ефект спостерігається при прийомі алкоголю на тлі лікування деяких лікарських препаратів. Наслідки цього об’єднання бувають часом непередбачувані і смертельно небезпечні.

Підводячи підсумки, що гірше, трава або алкоголь, можна сказати, що обидві речовини за ступенем свого негативного впливу на здоров’я, практично ідентичні. Але у спиртного куди більше «мішеней», органів, що піддаються негативному впливу. Плюс до всього негативний вплив може посилити і наявні складності по взаємодії з медикаментами.

Довгострокове

А якої шкоди завдає довготривале вживання алкоголесодержащей продукції і куріння травки? Наскільки б не було щадним речовина, апріорі не є корисним, тривале його використання обов’язково зробить негативний вплив на роботу внутрішніх органів.

«Роман» зі спиртним. При тривалому захоплення спиртовмісними напоями, в особистості виникає стійка залежність – хронічний алкоголізм. Пристрасть розвивається на фізичному і психологічному рівні. Етанол поступово вбудовується в метаболічні процеси і організм вже не хоче працювати «без допінгу».

Тіло починає не просто «просити», а нестримно вимагати дозу алкоголю, сигналізуючи про нестачу етанолу неприємними симптомами. Також регулярне споживання спиртного призводить до інтоксикації всього організму. Першими страждає печінка і мозкова система.

Печінка – перший орган, який бере на себе основну частину алкогольного «удару». З допомогою печінкового органу з організму виводяться токсини і отруйні речовини.

Але, не справляючись з великою кількістю етанолу, печінка починає деградувати, відбувається масова загибель гепатоцидов. Підсумком стає цироз, який може призвести до смерті. Також не в меншій мірі страждають органи ШЛУНКОВО-кишкового тракту, нирки і розумові здібності.

Помітно змінюється зовнішній вигляд алкоголіка. Те, що людина п’є, легко зрозуміти з його зовнішнім виглядом:

 • набряклість;
 • сірість шкіри;
 • виснажений вигляд;
 • проблеми з волоссям і зубами.

Любов до марихуани. Дослідженням довгострокового вживання трави канабісу людини вчені зайнялися не так давно. Але, незважаючи на зростаючий інтерес до цієї наркотичної культури, дані про те, наскільки згубна марихуана при її тривалому використанні, не є остаточними. З попереднього аналізу можна зробити наступні висновки:

 1. Удар по легким. Саме дихальна система стає основною мішенню психоактивной травички. Помічено, що у курців наркотику частіше з’являється тривалий кашель, запальні процеси легень, бронхіти та інші патології.
 2. Репродуктивні органи. Також встановлено, що марихуана при її тривалому впливі на організм, негативно позначається на роботі репродуктивної системи. Хоча і у любителів алкоголю дані проблеми також є.
 3. Психічні захворювання. Багато вчених проводять паралелі між тривалим використанням травички і розвитком психічних відхилень різного рівня. Але тут відслідковується і зв’язок між проблемами психічного складу і наявністю у людини схильності до даних захворювань. У цьому випадку марихуана виступає в ролі своєрідного каталізатора.

У цілому можна помітити, що тривале використання марихуани в якості щоденного допінгу до летального результату і розвитку особливо складних і небезпечних для життя захворювань не несе. Виняток можуть скласти курці вже володіють яким-небудь серйозним захворюванням.

Юридичний аспект порівняння

Визначаючи, що шкідливіше: трава або алкоголь, не можна не торкнутися і законності використання даних коштів. Чому, незважаючи на явну перевагу марихуани (за ступенем шкідливості) з алкоголем, ця травичка опинилася під забороною? Тоді як спиртне так і залишилося легальним напоєм?

До 1925 року марихуана наркотиком взагалі не вважалася. Її записали в список наркопрепаратов в Женеві, ініціатором даного рішення влади Єгипту. А в 1961 марихуана спромоглася потрапити у список міжнародної конвенції ООН, де перераховувалися всі наркотичні речовини, вживання яких (не за медичними показаннями) підпадало під сувору заборону.

У чому причина раптом з’явилася «нелюбові»? Справа в тому, що в цей час були відкриті каннабіноїди (нарковещества психоактивного порядку, які містяться в каннабисе). Дані сполуки активно впливають на лобову частку мозку і призводять до:

 1. Розвитку психічного інфантилізму.
 2. Різкого падіння розумових функцій.
 3. Абулії (психічний розлад, що супроводжується зниженням здатності до будь-яких усвідомлених дій).

Дані процеси проходять непомітно і далеко не відразу. І перше розлади зовсім непомітні. Саме тому марихуану зараховують до «легких» наркотиків. Але хіба бувають наркотики «легкого типу»? Вони можуть відрізнятися за ступенем свого впливу і наступних патологічних змін в організмі, але полегшених варіантів наркотичних засобів просто не існує.

Чому марихуана підпала під заборону? Встановлено, що тривале використання травички може призвести до:

 • суїциду;
 • вчинення злочинів;
 • смертельних, серйозних ДТП (при курінні водія).

Але те ж саме можна сказати і про алкоголь. Справа в тому, що сила залежності і одурманення цих двох речовин неоднакова. Звичка курити травку виробляється протягом декількох тижнів її активного використання. Відвикнути від марихуани набагато складніше. А при вживанні пляшечки ароматного пива або навіть випиваючи по 40-50 мл горілки в день, можна дістати звичку, але не алкогольну залежність.

Залежність від вживання спиртного проявляється приблизно через 6-7 років регулярного і рясного узливання міцними напоями.

Курцям травички, якщо їм захочеться кинути це заняття, доведеться зіткнутися з масою труднощів. Навіть якщо легалізують марихуану і будуть продавати як звичайні сигарети, почнуться проблеми з діагностуванням, наприклад, водіїв. Травичка більш примхлива і вплинути на стан водія вона може самим непередбачуваним чином.

Повністю заборонити алкоголь не представляється можливим – занадто багато існує його видів. Та й виготовити його в підпільних умовах набагато простіше (згадайте знаменитих самогонників в часи «сухого» законів). Травичку ж на кухні не створиш і не звариш. Вирощування марихуани в домашніх умовах – справа копітка і многозатратное. Ця рослина потребує багато місця і фінансових вкладень по культивації.

В Росії заборона на вирощування і виробництво марихуани з’явився в 1960. До цього часу травичку можна було спокійно вирощувати на власних городах.

Зараз марихуана в РФ входить в I список заборонених наркоречовин (це ті препарати і з’єднання, які повністю вилучаються з цивільного обігу). А за вирощування канабісу передбачена і кримінальна відповідальність.

Поговоримо і порівняємо користь

Отже, ми порівнюємо марихуану і спиртне, хоча на питання, що шкідливіше: алкоголь або гашиш, відповідь буде дещо іншою. Адже гашиши (смола канабісу) в порівнянні з травичкою, набагато небезпечніше і згубніша. Наше завдання – порівняти саме траву. Давайте, тепер пройдемося і за можливу користь, яку надають дані речовини на людину.

Що нам дарує алкоголь

Медики стверджують, що так, при помірних користь споживання алкогольних напоїв дійсно є. Вона наступна:

 1. Профілактика діабету. Помічено, що після вживання алкоголю у людини зростає інсулінова чутливість, що безпосередньо впливає на появу хвороби.
 2. Завдяки великому вмісту токоферолів (дані речовини підвищують еластичність судин), алкоголь у помірних дозах надає благотворний вплив на стан серцево-судинної системи і перешкоджає формування тромбів.
 3. А знамениті антисептичні властивості горілки? Її використовують не тільки в якості знезараження, але і успішно застосовують для проведення компресів при лікуванні простудних захворювань.
 4. Очевидно і знеболюючу дію спиртного. Після вживання міцного спиртного, у людини помітно знижується больовий поріг чутливості.
 5. Відоме «гаряче» вино Глінтвейн має аналгетичні здібностями, знімає жар і купірує гарячкові стану.

Але все-таки користь від спиртного – поняття хистке. Занадто тонка грань між безпечним прийомом етилового спирту та його перевищенням, коли всі хороші і корисні якості етанолу стрімко зникають, приносячи з собою лише руйнування.

Чим корисна марихуана

А ось користь канабісу в порівнянні зі спиртним, безсумнівно, більш відчутна і велика. Ліки на основі цієї рослини успішно допомагають лікувати цілий список різних психічних розладів, знімає больові відчуття, підвищує апетит пацієнтам. Такі медикаменти призначають хворим людям, які борються з раком.

Вчені встановили, що використання даних препаратів гальмують деградаційні руйнування мозкових структур, що дуже актуально при лікуванні хвороби Альцгеймера. Але варто уточнити, що марихуана буває різна і далеко не вся вона годиться для використання в медичних цілях.

На жаль, по більшій частині травичку використовують тільки, як наркотик з метою отримати «шматочок» ейфорії та приємного розслаблення. В результаті отримуючи згубну залежність. Особливо якщо змішують марихуану з додатковими, більш агресивними наркотиками.

Так який загальний висновок можна зробити? Що шкідливіше – марихуана чи алкоголь? Беручи до уваги руйнування, яке несуть організму обидва речовини, можна зробити висновок, що спиртне все-таки згубніша для людини, ніж марихуана. Ну а підходячи до питання з розумної точки зору, можна відповісти однозначно: шкідливі обидва препарату і краще їх не вживати зовсім.

За темою:  Як роблять безалкогольне вино

MAXCACHE: 0.39MB/0.01012 sec