Симптоми алкогольного психозу

Тривале захоплення спиртними напоями призводить не тільки до проблем фізичного рівня і повного руйнування тілесного здоров’я. Не в меншому плані страждає і людська психіка. Що значить алкоголь? Це повне деградирование особистості і придбання різних психічних розладів.

Одним із сумних наслідки захоплення спиртним відноситься алкогольний психоз, симптоми і лікування якого залежать від тривалості застосування спиртовмісних напоїв. Але як правило, терапія психозу проводиться лише для купірування проявів. Адже при такому розвитку подій повністю реабілітувати психічне здоров’я вже не вдається.

Що таке алкогольний психоз

Це яскраво виявляється порушення психічного характеру в особистості, тривалий час зловживає спиртними напоями. Даний вид розлади розвивається при діагностуванні у людини 2 та 3 стадії алкозалежності. На початкових етапах алкоголізму психози практично не діагностуються. Алкогольний психоз володіє кількома різновидами і всі види розладів різні за своїми клінічними ознаками і перебігом.

Психози на базі алкоголізму формуються не з-за самого безпосереднього впливу етанолу. Вони розвиваються під впливом токсинів і отрут, що утворюються при розпаді етилового спирту і відбувається з-за цього порушення метаболізму.

Практично всі алкопсихозы проявляються не в «період затишшя», коли в організмі алкоголіка у величезній кількості накопичуються отрути, а при абстиненції (при раптовому зниженні звичного рівня надходження етанолу). Алкогольний психоз – безпосередній підсумок алкозалежності.

Часто початок появи патологічного синдрому провокують стреси, травми або гострі захворювання інфекційного плану. Вони провокують прояв неадекватних реакцій психотичного типу у хворого алкоголізмом.

У сучасній медицині розроблено безліч способів терапії даного виду розлади. Але вони здатні лише частково відновити зруйновану людську психіку. На жаль, розумові здібності, які колись були у хворого, повернути вже не під силу.

Але також далеко не завжди прояви алкопсихоза виражаються агресивно і бурхливо. Часто медики відзначають розвиток патології, коли людина знаходиться в стані глибокої депресії.

Причини формування алкопсихозов

Як вже було сказано, даний психічний розлад формується на базі потужного отруєння організму людини продуктами розпаду етилового спирту. Спостерігаються патології тільки при II і III стадії алкозалежності. Коли організм людини тривалий час отруюється токсинами, відбувається інтоксикація всіх органів виділення (нирки, печінка), що в багато разів знижує їх функціонування. Процес виведення отрут зупиняється.

Токсичні продукти розпаду етанолу затримуються і накопичуються в тілі, що призводить до появи процесу адаптації. Організм алкоголіка звикає до присутності токсинів.

Точний механізм формування алкопсихоза – явище досить складне. Щоб цей стан розвинулося, необхідно присутність декількох факторів, які випливають одне з одного:

 1. Тривалий запій.
 2. Скупчення в організмі отрут/токсинів.
 3. Раптова відмова від застосування алкоголю з будь-яких причин.
 4. Розвиток абстинентного синдрому, який і веде до початку психозу.

У разі алкопсихоза проблема криється у формуванні стійкості організму і його звикання до скапливаемым токсинів. Занадто різке припинення надходження спиртного і дає поштовх до розвитку психічних розладів. Саме тому виходити з запійних станів слід плавно і строго під лікарським наглядом.

Класифікація алкогольних психозів

Медики кваліфікують цю психічну патологію на кілька різновидів. Кожна з них володіє індивідуальною картиною перебігу та симптоматики. На сьогоднішній момент класифіковано шість типів алкогольного психозу.

Алкогольний делірій

У народі цю найпоширенішу форму психічних порушень на тлі алкозалежності ще називають «білою гарячкою» або «білочкою». Делірій обумовлюється найбільш великим списком різноманітних проявів. Дана різновид патології формується лише як наслідок абстиненції.

Алкогольна абстиненція – стан, при якому організм людини, що страждає алкоголізмом, раптово перестає отримувати звичну дозу спиртного.

Людина раптово з якихось причин припиняє пити, чим і провокує появу делірію. Як саме почне поводитися людина при білій гарячці, передбачити неможливо. Також важко чітко розмежувати всі можливі прояви даної патології.

Галюциноз

Даний розлад (як можна зрозуміти з назви) характеризується появою різного роду галюцинацій (слухових, нюхових, смакових і зорових). Частіше спостерігаються галюцинації слуховий природи. Пацієнт починає чути неіснуючі голоси, які постійно загрожують хворому, звинувачують і лають.

У 9-10% всіх випадків зустрічаються хронічні алкогольні психози галлюциногенною спрямованості. Вони можуть тривати у алкоголіка десятиліттями.

Алкогольна депресія

Дана патологія базується на тлі абсолютної втрати зацікавленості до свого життя. Такий стан вкрай небезпечно, що в більшості випадків людина, що страждає від алкодепрессии, робить спроби покінчити з собою.

Алкогольний псевдопараліч

При формуванні психозу даного різновиду пацієнт впадає в стан, схожий до паралічу. Але, на відміну, від істинно хворих паралічем людей, у алкоголіків дане відчуття є вигаданим. Тобто людина перебуває у впевненості, що він абсолютно знерухомлений і насправді не здатний поворухнутися.

Алкогольний псевдопараліч – патологія виключно психоемоційного характеру. При даній патології ніяких фізіотерапевтичних передумов для такого стану не є.

Корсаковський алкопсихоз

Така різновид психозу базується на повній втраті короткочасної пам’яті особистості. Але мозок гарячково намагається заповнити утворилися проблеми. Щоправда, робить він це в фантазійному руслі, намагаючись вигадувати і створювати різні неіснуючі в реальності спогади.

Але навіть цю вигадану картину хворий відразу забуває і починає описувати вже зовсім інші історії подій, що відбулися. Які, як і повідані раніше, стають лише своєрідним захистом ушкоджених відділів мозку, прагне відновити втрачену інформацію.

Маячний психоз при алкоголізмі

Такий прояв психічного розладу базується на раптовому виявлення якихось вигаданих релігійних переконань, проявом бурхливої і неадекватною ревнощів, різних маячних думок і нав’язливих ідей. Чи потрібно говорити, що все, що намагається розповісти хворий в такому положенні, є неправдою.

Часто спостерігається і сукупність, злиття декількох видів психозу. Наприклад, одночасний прояв галлюциноза, алкодепрессии і маревні розлади формують гострий алкогольний психоз, це ускладнений психопатическое порушення, яке протікає з певною частотою клінічних ознак.

Загальна симптоматика

Але, незважаючи на всю багатогранність прояву та симптоматики алкопсихозов, у всіх клінічних випадків можна виділити одні, спільні риси. Симптоми алкогольного психозу численні, часто мають змішану природу. Це часом ускладнює точне діагностування, тому в більшості випадків медики обмежуються одним діагнозом: «алкогольний психоз». Це такі прояви:

 • скачки настрою;
 • тремор кінцівок;
 • агресивні прояви;
 • галюциногенні стану;
 • розвиток манії переслідування;
 • повна втрата здатності спати;
 • поява параноїдального стану;
 • загальна загальмованість і відчуженість;
 • поява різних маячних станів;
 • псевдопараліч тіла або якоїсь кінцівки;
 • нав’язливе відчуття якоїсь небезпеки, тривоги;
 • уповільнення мигательных рухів (нерухомий погляд);
 • розвиток ністагми (неконтрольовані рухи очних яблук);
 • гіперактивність, хворий в буквальному сенсі слова не може знайти собі місце;
 • проблеми зі сном, часті пробудження, короткочасний нічний відпочинок, який постійно переривається яскравими кошмарами.

Таке розмаїття різних проявів алкопсихоза значно ускладнюється при приєднанні до них фізичних симптомів. А подібні ознаки – часті супутники алкогольної інтоксикації організму. Наприклад, виникнення нудоти і блювоти сприяють більш яскравим проявів маячних ідей і галюцинацій.

Хворі при таких проявах стають переконаними в тому, що їх хочуть отруїти близькі або якісь фантастичні сутності, які є при галюцинаціях. Крім сукупності даних ознак, у людей при алкопсихозах часто спостерігаються проблеми в роботі серцево-судинної системи, збільшення ШОЕ та рівня лейкоцитів крові.

Терапія психозів на грунті алкоголізму

Психічні алкогольні розлад з найбільш яскравими клінічними проявами часто поєднуються з ознаками абстинентного синдрому. Дане прояв захворювання можна лікувати шляхом прийому спиртного. Але такий спосіб можливий лише у випадку людей, які страждають алкозалежністю.

У переважній більшості випадків алкопсихоз вимагає негайної госпіталізації людини. Адже хворий, що знаходиться в маревному стані, виявляючи агресивність і під враженням галюцинацій, становить явну загрозу для себе та оточуючих.

Лікування алкогольного психозу проходить тільки в умовах стаціонару, тільки в цьому випадку вдається знизити прояви розладу і частково відновити людині психічне і фізичне здоров’я.

Перша ступінь терапії передбачає застосування медикаментів, які використовуються медиками для виведення людини зі стану абстиненції:

 • сольові розчини;
 • інфузійна терапія (крапельниці);
 • введення психотропних препаратів;
 • вітамінні комплекси в збільшених дозах.

Практично завжди засоби, використовувані в інфузійної терапії, застосовуються одноразово – лише при виведенні хворого з абстиненції. Вітамінні комплекси необхідні для відновлення зруйнованого алкоголем організму. Психотропні ліки необхідні для зняття найбільш гострих проявів патології.

Під час інтенсивного лікування алкогольних психозів однією з найважливішим завданням стає забезпечення грамотності догляду за пацієнтом. Тому дуже важливо проводити подібного роду терапію в спеціалізованих клініках.

Також лікарями приділяється багато часу для своєчасної коригування призначуваних ліків і сам склад і курс лікування. У процесі терапії медиками часто замінюються ліки в цілях вибору оптимальної дози. Дуже важливим моментом є і подальша психологічна реабілітація хворого, який зіткнувся з даними психічно розладом.

Наслідки патології

Дуже рідко, коли людині вдається повністю відновитися після алкогольного психозу. В більшості випадків цей розлад безслідно для особистості не проходить. До наслідків алкопсихоза відносять наступні ситуації:

 1. Відзначаються серйозні проблеми з пам’яттю.
 2. Значне зниження розумової діяльності.
 3. Поява труднощів при запам’ятовуванні і вивченні нової інформації.
 4. Мислення та міркування у людей, що перенесли алкопсихоз, стають примітивними і простими.

Якщо людина і згодом стикається з алкогольними психозами, це призводить до часткової або повної втрати працездатності. У разі настання важкого (гострого) розлади у особистості відзначається яскраво виражена деградація. Повернути даного хворого в нормальне суспільство стає вже не під силу.

За темою:  Про шкоду алкоголю на організм людини

MAXCACHE: 0.39MB/0.00766 sec