Симптоми цирозу печінки у чоловіків-алкоголіків

Алкоголізм є важким хронічно захворюванням, що руйнують всі внутрішні органи і системи людського тіла. Найбільший удар від спиртного отримує печінку. Адже саме вона бере на себе функції по очищенню організму від токсинів і отруйних продуктів розпаду етанолу.

До небезпечним наслідків згубного впливу алкоголю відноситься цироз печінки. Це захворювання, що проходить на тлі структурного перетворення печінки, в більшості випадків приводить до смертельного результату. Тому дуже важливо знати всі нюанси патології, а саме, як проявляється алкогольний цироз печінки, симптоми хвороби та її наслідки.

Суть патологічного стану

Цироз печінки – прогресуюча патологія, при якій печінкові клітини (гепатоциды) перероджуються в фіброзну, сполучну тканину. Це захворювання досить часто зустрічається серед осіб, які тривалий час зловживають спиртним напоями.

За статистикою алкогольний цироз печінки становить 30-35% випадків усіх печінкових патологій. Чоловіки хворіють у 2-3 рази частіше, ніж жінки. Пов’язано це з найбільшим поширенням алкоголізму саме у представників сильної статі.

Цироз печінки – захворювання тривале. Розвивається патологія протягом довго часу і викликається тривалим впливом отруйних метаболітів етанолу на клітини печінки. Ця хвороба дуже підступна, на перших порах вона може проходити безсимптомно і людина навіть не здогадується про наявність у себе смертельної загрози.

Перші симптоми

Виявити наявність страшного захворювання на ранній симптоматиці можливо далеко не завжди. Адже у 25% випадках ознаки цирозу печінки в алкоголіків на першому етапі розвитку хвороби ніяк не проявляються. Причому в 15-20% випадків про те, що чоловік був хворий на цироз, стає ясним тільки після його посмертного розтину. Але в інших діагностиках захворювання все ж сигналізує про себе.

Серед ранніх тривожних дзвіночків організму запідозрити наявність патології можна за такими ознаками:

 1. Несподівана втрата маси тіла.
 2. Нерегулярні проблеми в роботі ШЛУНКОВО-кишкового тракту. Здебільшого вони виражаються в посиленні метеоризму і короткочасних розладів стільця.
 3. Зміни в характері людини. Особистість стає дуже дратівливою, до хворого дуже швидко приходить втома і млявість.
 4. Відчуття гіркоти в ротовій порожнині. Особливо часто такий синдром відзначається в ранкові години, після пробудження. Гіркота проходить одночасно з розвитком надмірної сухості слизової.
 5. Болючість правого підребер’я. Причому болю не регулярні, вони можуть з’являтися і затухати. За спостереженням болючість наростає після інтенсивних фізичних навантажень або проявлятися після рясної їжі з переважанням спиртного і жирної важкої їжі.

Деякі форми цирозу виявляються відразу в гострому розвитку, в даному випадку ранні симптоми можуть повністю бути відсутнім. А при інших різновидах хвороби (наприклад, при постнекротическом цирозі) у хворого відзначається різке і раптове пожовтіння епідермального шару і білків очей.

Розвиток хвороби

По мірі прогресування патології наростають і її ознаки. Причому проблеми збільшуються стрімко, з кожним днем погіршуючи стан хворого. Щоб зрозуміти, які саме симптоми цирозу печінки у чоловіків-алкоголіків проявляються, і які нюанси мають, вивчіть наступну таблицю:

Ознака Особливості симптоматики
болючість правого підребер’я больовий синдром посилюється із-за стійкого розширення печінкових капсул, біль носить колючо-ріжучий характер, часто супроводжується відчуттям важкості
нудота нудота стає сильніше й триваліше, даний синдром тепер супроводжується рясною блювотою, яка може містити включення крові (це говорить про розвиток внутрішньої кровотечі)
сильний свербіж шкіри цей симптом розвивається із-за надмірного скупчення жовчних кислот у крові
втрата ваги з розвитком патології хворий сильно виснажується, доводячи себе до крайнього виснаження, при цьому може збільшуватися живіт через скупчення в ньому рідини
падіння тонусу м’язів при розвитку захворювання м’язовий тонус знаходиться у вкрай несприятливому становищі, цироз може призвести до повної м’язової атрофії
пожовтіння шкіри така ознака спостерігається частіше на останніх стадіях захворювання, спочатку змінюється колір очних склер, потім жовтіють ротові порожнини, шкіра ступень і долонь, цей синдром формується через неможливість печінкових клітин створювати білірубін
поява ксантелазмів ксантелазми – це доброякісні шкірні формування, вони локалізуються в більшості випадків в районі верхніх повік
потовщення пальців при цьому їх форма стає схожою на барабанні палички, потовщення зачіпає закінчення пальців, шкіра в області лунок нігтів сильно червоніє
судинні зірочки до особливостей цирозу відноситься поява судинних зірочок в області нижче пупка, причому в процесі розвитку патології їх кількість збільшується, відзначається і потемніння кольору цих областей, одночасно відбувається сильне розширення вен в області очеревини
формування ангіом ангіоми – це доброякісні судинні шкірні утворення, при цирозі вони розростаються в районі куточків очей і по краях носа
набряклість набряки можуть спостерігатися в основному в районі очеревини (ацидоз), молочних залоз (у чоловіка) і на мові, при цьому мова сильно червоніє
порушення роботи нервової системи у хворого цирозом при розвитку захворювання відзначається стійке безсоння, тремор кінцівок, людина стає апатичною, млявим і байдужим до всього, що відбувається, починаються проблеми і розумової діяльності

Клінічна симптоматика

Цироз печінки проходить у своєму розвитку кілька стадій. Причому кожна з них володіє власними клінічними ознаками. Від того, які саме симптоми проявляються на даній стадії розвитку патології, залежить стан людини і терапевтична допомога.

I стадія (компенсаторна)

На першій фазі розвитку хвороби цироз себе ще не проявляється особливо яскраво. Якщо вдається виявити патологію на даному етапі, то компенсувати і зупинити розвиток хвороби вдається з допомогою медикаментозних препаратів.

Незважаючи на відсутність явної симптоматики, при компенсаторної стадії у людини проходять виразні зміни в органі.

Визначити патологію на даному етапі можна за показниками лабораторних досліджень крові:

 • підвищення рівня білірубіну;
 • падіння протромбического індексу до 60 одиниць.

При цьому хворий відчуває себе цілком здоровим, єдине, що його турбує, так це періодичні болі правого підребер’я. Якщо лікування не розпочато, то цироз починає стрімко прогресувати, руйнуючи печінку.

II стадія (субкомпенсована)

У цей час відбувається значне зниження функціонування печінки. Це відбувається з причини масової загибелі гепатоцидов (печінкові клітини). На цьому етапі хвороби людина вже може запідозрити у себе недобре. Хвороба відзначається проявом ознак, властивих ранній стадії.

Що стосується клінічної симптоматики, то вона виражається в:

 • значне зниження рівня альбуміну;
 • зниженням показників протромбического індексу до 40 одиниць.

Якщо почати терапію на цій стадії хвороби, ще є можливість перевести цироз в компенсаторну форму. Тобто при використанні грамотно розробленої терапії великий шанс зберегти працездатність печінки і часткового відновлення здоров’я.

III стадія (критична)

На цьому етапі розвитку цирозу у органу залишається катастрофічно мало функціонують гепатоцидов. Стрімко наростають симптоми патології. Третя стадія проходить на тлі пожовтіння шкіри, очних склер і розвитку асциту (водянка живота). Дуже сильно турбують болі очеревини.

Клінічні показники в крові альбуміну і протромбического індексу знижуються до критичних позначок. Печінкова недостатність прогресує. На даній стадії захворювання ще залишається шанс впоратися з ним лікарськими методами. Але хворий зобов’язаний перебувати під час лікування в стаціонарі.

Особливу небезпеку являє собою розвиток ускладнень, які можуть привести хворого до летального результату. Це наступні патології:

 • перитоніт;
 • пневмонія;
 • печінкова кома;
 • онкологія печінки;
 • внутрішня кровотеча.

IV стадія (термальна)

Цей рівень хвороби відноситься до завершального. Тканини печінки вже настільки сильно пошкоджені, що орган вже не в змозі справлятися зі своєю роботою. Печінка відмовляє. Зупинити прогресування патології вже не представляється можливим.

Від сильних болів пацієнта рятує прийом потужних знеболюючих препаратів. Прогноз термальній стадії вкрай несприятливий. Якщо не провести успішну пересадку печінкового органу, настає смерть пацієнта.

Прогнози лікарів

Цироз печінки володіє різним прогнозом. Все залежить від адекватності та своєчасності лікування. Велику роль відіграє наявність хронічних захворювань і швидкість прогресування хвороби. Результат патології залежить і від способу життя пацієнта і його точному виконанні всіх лікарських приписів.

 1. При першій стадії хвороби з урахуванням прогноз успішності лікування становить виживання хворого в 50-60% випадках. Причому тривалість життя вкладається в 8 і більше років.
 2. При субкомпенсированной стадії медики відводять близько 5 років середньої тривалості життя хворого. Це обумовлюється стійким виснаженням залишилися гепатоцидов. Їх кількості вкрай недостатньо для здорового функціонування печінки.
 3. У третій стадії прогнози ще більш невтішні. Близько 35-40% хворих проживають 2-3 роки. Це пояснюється розвитком небезпечних ускладнень, які часто просто несумісні з життям.

Цироз – це невиліковне і смертельно небезпечне захворювання. Щоб не допустити розвитку згубною патології, слід насамперед викорінювати хвороби призводять фактори. А це зловживання спиртними напоями. Тільки в цьому випадку у людини можна запобігти розвитку небезпечних хвороб, які приносить з собою алкоголізм.

За темою:  Алкоголь під час вагітності на ранніх строках

MAXCACHE: 0.38MB/0.00607 sec