Симптоми і лікування алкогольного делірію

На жаль, спиртне міцно вкоренилася в життя деяких особистостей. Використовуючи алкоголь, як чудовий засіб для розслаблення і отримання насолоди, люди навіть не замислюються про небезпечні наслідки такої пристрасті. Алкоголь поступово руйнує всі внутрішні органи і тканини організму, приводячи до розвитку багатьох небезпечних патологій.

Одним з таких станів належить алкогольний делірій, що це таке? У просторіччі цю небезпечну патологію, причиною якої стає хронічний алкоголізм, називають «білою гарячкою» або «білочкою».

Суть захворювання

Так що таке алкогольний делірій, який в перекладі з латини звучить, як «божевілля». Це багато в чому пояснює сутність патології. Головна небезпека хвороби полягає у формуванні у хворого різного роду розладів (психічного і соматичного складу). Часом симптоми алкогольного делірію бувають такі сильні, що призводять людини до летального результату.

Смерть від психозу, що розвинувся у хронічного алкоголіка, настає в 10% випадках.

Хто входить в групу ризику

Патологія зустрічається тільки у осіб, які страждають алкогольною залежністю, при II і III стадії хвороби. До такого стану призводить злісне зловживання спиртного протягом 6-7 років. Синдром алкогольного делірію розвивається після закінчення запою через 1-5 діб.

У медичній практиці спостерігалися випадки розвитку білої гарячки і у осіб, не страждаючих алкоголізмом. Це відбувалося із-за вживання сурогатного алкоголю і глибокого отруєння спиртними фальсифікатами. До делірію можуть привести і серйозні травми голови, патологічні стану ЦНС. Такі люди входять у групу ризику.

Лікарі констатують факт, що після першого нападу білої гарячки, алкогольний психоз у майбутньому може розвинутися навіть після прийняття невеликих доз алкоголю.

Скільки триває алкогольний делірій

Основні симптоми початківця нападу – стійке відчуття тривоги, занепокоєння і глобальні порушення сну. Сам синдром може тривати близько 4-5 діб з зміною симптоматики в ту або іншу сторону.

Передвісником закінчення нападу білої гарячки є нормалізація сну. Але частіше алкогольний делірій розвивається за найгіршим сценарієм – хворий впадає в повне безпам’ятство, стає агресивним і неадекватним.

Основна симптоматика

Всі явні ознаки алкогольного психозу поділяють на два типи: психічні та соматичні. Ці симптоми проявляються одночасно, в комплексі. З цієї причини у лікарів практично ніколи не виникають сумніви з приводу постановки точного діагнозу. Отже, для алкогольного делірію характерно наступне:

Розлади соматичного плану:

 • сильна блювота;
 • глибока задишка;
 • сильна мігрень;
 • судорожне стан;
 • яскраво виражена пітливість;
 • почервоніння шкірного покриву;
 • сильний тремор кінцівок;
 • різке підвищення пульсу (від 100 ударів в хвилину);
 • посилення ПЕКЛО (тиск може доходити до 180/100);
 • стрімке зростання температури, вона може досягати до +40⁰ С.

Психічні порушення:

 • маревні стани;
 • втрата відчуття часу;
 • відчуття страху, паніки;
 • яскраво виражене занепокоєння;
 • втрата уміння орієнтуватися в просторі;
 • розвиток галюцинацій (звукових і зорових);
 • сильна безсоння, короткочасний сон супроводжується кошмарами.

Головною і основною особливістю алкогольного делірію стає поява стійких галюцинацій. У своїй хворий реальності особи, які перебувають в алкогольному психозі, можуть бачити різних комах, що повзають по тілу, тварин, кусають все навколо і навіть різних неіснуючих казкових істот (ельфи, гноми, бісики).

Уявна реальність хворої людини деколи настільки непередбачувана, що навіть деколи він відчуває, як якісь істоти доторкаються до нього і віддають різні накази. Прагнучи позбутися від кошмарних видінь, чоловік, який перебував у стані алкогольного делірію, може завдати собі серйозні каліцтва.

Помічено, що на сторонніх, оточуючих людей агресивність хворого практично ніколи не поширюється.

Також в число симптомів входять і деякі фізичні ознаки гарячки. До них відносяться:

 • серйозні збої в роботі всіх внутрішніх органів, здатні привести до летального результату;
 • глибокий дисбаланс водно-сольового гомеостазу, що приводить до розвитку сильного порушення метаболізму.

Стадії алкогольного психозу

Самостійно позбавитися від гарячки і вийти з психозу неможливо, особливо при розвитку останніх стадій делірію. Медики виділяють кілька ступенів розвитку патології:

Перша стадія (загрозлива). Для неї характерно:

 1. Збереження свідомості при нападі.
 2. Поверхнева, слабовираженная симптоматика.
 3. Можливість самостійно прийти в норму без медичного втручання.

Друга стадія (доконана). Виявляється себе наступним чином:

 1. Симптоматика яскраво виражена.
 2. У відсутності грамотної терапії завжди переростає в третю фазу.
 3. Неможливість вийти з патологічного стану самостійно.

Третя стадія (небезпечна для життя). Найважче прояв делірію, що характеризується:

 1. Різким зниженням артеріального тиску і пульсу.
 2. Втратою усвідомлення себе, як особистості.
 3. Зникненням мови, вона стає невиразною.
 4. Падінням реакції на сторонні подразники.
 5. Яскравими і глибокими соматичними і психічними проявами патології.

Лікування алкогольного делірію

Біла гарячка не піддається терапії в домашніх умовах. Потерпілого в обов’язковому порядку поміщають на госпіталізацію в психоневрологічний диспансер. У сучасних медиків з різних країн немає однозначного підходу до терапії даного стану.

Представники лікарського світу Америки часто використовують при лікуванні делірію препарати групи бензодіазепінових. Подібні медикаменти:

 • знімають судоми;
 • прибирають збудливість;
 • провокують розвиток спокійного сну.

А купірування алкогольного делірію в країнах Європи відбувається з допомогою іншого препарату з вираженим впливом психоактивних – клометиазола. Він також успішно застосовується при виведенні хворого з алкогольного запою і різних проявах спиртової інтоксикації.

Щоб відновити порушення гомеостазу успішно застосовується реополигкюкин і натрію гідрокарбонат. Набряк мозку і легенів усувається за допомогою використання осмотичних діуретиків. Також у терапії в обов’язковому порядку призначаються вітаміни групи В, С і РР.

Лікування білої гарячки часто проводять лише за згоди родичів алкоголіка. Перебуваючи в такому стані, потерпілий не здатний до адекватного судження і прийняття рішень.

Чи можна вилікувати делірій? З багаторічного досвіду усі результати проведеної медикаментозної терапії можуть призвести у випадку з білою гарячкою, до одного з трьох варіантів розвитку подій:

 1. Цілковите одужання хворого.
 2. Часткове одужання, з розвитком якогось дефекту (часто страждає психіка).
 3. Летальний результат. Смерть наступає в 10 % випадках хвороби.

Не забувайте, що організм хронічного алкоголіка вже і так сильно ослаблений тривалим впливом етилового спирту. Медикаментозне втручання для людини, яка перебуває на грані повного божевілля, далеко не завжди приводить до позитивного результату.

Можливі ускладнення

Наслідки алкогольного делірію стосуються нормальної роботи всіх внутрішніх органів і систем тіла. Біла гарячка на фоні алкоголізму згубна для всіх життєво важливих функцій організму. Делірій у більшості випадків призводить до наступних ускладнень:

 • пневмонія;
 • порушення роботи печінки;
 • набряк відділів головного мозку;
 • серйозна ниркова недостатність;
 • запальні інфекції підшлункової залози;
 • проблеми серцевої діяльності (може розвинутися стенокардія, тахікардія, інфарктні стану).

Це лише невеликий перелік всіх можливих наслідків білої гарячки. Делірій, навіть при своєчасній і грамотної терапії, практичні завжди призводить до ускладнень і порушеннями роботи серця, нирок, легенів і печінки.

Алкогольний психоз розвивається тільки у осіб, які страждають хронічним алкоголізмом, після виходу людини з чергового запою. Впоратися з даним видом патології може лише медик. І навіть в цьому випадку далеко не завжди лікування призводить до позитивного результату.

Тому кожної особистості варто задуматися, а чи варто взагалі зловживати спиртним, надлишок якого призводить до таких плачевних результатів? Подумайте, що краще і як краще жити – у п’яному галлюциногенном угарі або насолоджуючись життям у всіх її непередбачуваних проявах. Зробіть правильний вибір!

За темою:  Віта-септ: що це, можна пити

MAXCACHE: 0.38MB/0.00662 sec