Скільки тримається пиво в організмі

Незважаючи на всю проведену антиалкогольну політику та істотне підвищення цін на спиртну продукцію, людство п’є. В нашій країні одним з найбільш улюблених напоїв є пиво. Це хмільне пінисте не має собі рівних по любові і поваги російських громадян. Причому пиво п’ють практично щодня, під телевізор, під зустріч з друзями і просто під настрій.

Ароматний хміль настільки міцно ввійшов у повсякденне життя, що багато його шанувальників роблять ковточок-інший і перед тим, як вирушати куди-небудь в дорогу на машині. Чим ризикують накликати на себе великі неприємності. А скільки пиво тримається в крові, як визначити цей показник?

Хитрощі роботи етанолу

Не секрет, що сп’яніння викликає присутність в напої етилового спирту. Саме його пари фіксують співробітники ГИБДД при перевірці водіїв на алкотестері. Але, якщо ви вважаєте, що ступінь сп’яніння залежить від пивної фортеці, то глибоко помиляєтеся. Людський організм непередбачуваний і дуже індивідуальний.

На ступінь і швидкість сп’яніння, а також на час повного очищення внутрішніх систем від метаболітів спиртного впливає маса різних додаткових факторів.

Час, скільки тримається пиво в організмі, залежить від низки нюансів. Звичайно, здебільшого впливає кількість випитого і градусність хмелю. Але немаловажну роль відіграють і інші ситуації:

 • стать людини;
 • була чи закуска;
 • вік і маса тіла;
 • наявність хронічних захворювань;
 • натщесерце чи ні вживалося пиво;
 • як часто п’ється цей хмільний напій;
 • ступінь звикання до хмелю (є пивний алкоголізм);
 • споживалося разом з пивом інші алкогольні напої.

Дуже важливим фактором вважається емоційний настрій, який був у особистості в момент розпивання спиртного. Необхідно враховувати і часовий проміжок, що пройшов з моменту випивки.

Встановлено, що пиво набагато швидше всмоктується в кров у порівнянні з більш міцними видами алкоголю.

Як відбувається процес виведення

Як тільки пиво виявляється в організмі, етанол через слизові оболонки стінки шлунка і кишечнику проникає в кров і поширюється по всіх внутрішніх систем і органів. Як тільки зі спиртним стикається ЦНС, у людини настає симптоматика сп’яніння.

Цей процес однаковий у всіх людей. Різниться лише швидкість виведення залишків спиртових метаболітів, та тяжкістю протікання похмілля. Якщо враховувати всі нюанси, в середньому час очищення організму укладається проміжок від 40 хвилин до 2-2,5 годин.

Одночасно з процесом всмоктування в організмі починається і процес виведення етанолу після його повного розщеплення. Над виведенням залишків спиртного працюють такі системи:

 • через шкіру, з допомогою поту виводиться близько 5%;
 • через органи дихання йдуть близько 10% етанолу;
 • над розщепленням решті, самої значної концентрації спиртного працює печінка.

Сам етанол під впливом спеціальних печінкових ферментів розщеплюється на воду і вуглекислий газ. У середньому спиртне залишає людське тіло в кількості 0,1 г чистого етанолу на кожен кг маси. Це дозволяє приблизно визначити, як довго пиво виходить з крові.

Щоб знати, скільки хміль буде триматися в організмі, слід знати фортеця у відсотках споживаного напою і кількість випитого.

Градусність дозволяє визначити, скільки в 100 мл пива міститься чистого етанолу. Враховуючи те, що спиртова щільність нижче, ніж у води, можна зробити нескладний розрахунок. І отримати висновок, що 1 мл етанолу відповідає 0,79 р.

Як довго пиво буде залишати організм

Фахівці змогли розрахуватися усереднена кількість часу, необхідне організму на його повне очищення від метаболітів етанолу. До речі, у представників сильної половини людства даний процес проходить значно швидше, ніж у жінок (майже на 25%). Також пиво з вмістом етанолу близько 4% піде з організму швидше іншого.

Щоб мати уявлення про час, протягом якого алкоголь в крові після пива тримається, вивчіть запропоновану таблицю. Але не забувайте, що всі дані в ній наведено усереднені.

Міцність пива/обсяг випитого 60 кг 70 кг 80 кг 90 кг 100 кг
Час виведення
4% 100 г 0:35 0:30 0:26 0:23 0:21
300 г 1:44 1:29 1:18 1:10 1:03
500 г 2:54 2:29 2:11 1:56 1:44
6% 100 г 0:52 0:45 0:39 0:35 0:31
300 г 2:37 2:14 1:57 1:44 1:34
500 г 4:21 3:44 1:16 2:54 2:37

Хоч таке обчислення і не можна брати за догму, але його можна використовувати в якості основи. Не забуваючи враховувати і індивідуальні нюанси організму. У випадку з жінкою, все вказане час слід помножити на 1,5.

Скільки тримається перегар від пива

А висновок хмільний перегар (до речі, від пива він найбільш яскравий і відчутний) розраховується вже за іншими критеріями. Швидкість цього процесу залежить від ряду таких факторів:

 • фортеця хмелю:
 • обсягу випитого пива;
 • фізичний стан здоров’я;
 • емоційний стан людини.

Ці чотири фактори і складають основу процесу зникнення пивного перегару. І вони також індивідуальні. Кому-то знадобиться лише 0,5—1 годину, а інший буде відштовхувати оточуючих пивним «ароматом» протягом 5 годин.

Фахівці кажуть, що приблизний час зникнення пивного запаху становить близько 2-3 годин (до уваги береться 500 мл випитого хмелю). За умови споживання самого міцного напою.

Якщо було випито півлітра пива міцністю 4%, то запаху не буде ніякого. А ось при вживанні хмелю 6% фортеці, перегар вивітриться через 45-60 хвилин.

Чи можна прискорити час виведення

Щоб скоріше позбутися пивного сп’яніння, слід зробити декілька ефективних процедур. Перш за все, прийняти тонізуючий контрастний душ. І відразу інтенсивно розтерти тіло. Допоможуть звільнитися від метаболітів етанолу:

 • чашечка міцної кави;
 • прогулянки на прохолодному, свіжому повітрі;
 • активоване вугілля (або інший сорбент);
 • натуральні соки цитрусових (особливо грейпфрута і апельсина).

Якщо пива випили трохи, можна підбадьорити організм і змусити його швидше позбутися метаболітів з допомогою помірних фізичних навантажень. А ось тим, хто водить машину, слід знати, що, навіть знищивши запах пива, з крові його прибрати швидко не вийде. Також ситуація може обернутися і в зворотний бік, тобто людина може бути тверезим і мати пивний перегар.

За темою:  Сурогатний алкоголь: що це таке

MAXCACHE: 0.38MB/0.00405 sec