Соціальні наслідки алкоголізму

Алкоголізм, страшенний лихо світового масштабу. Алкогольна залежність повністю «пожирає» людини, завдаючи йому непоправної шкоди фізичному і психологічному плані. Це хронічне захворювання фахівці відносять до цієї наркологічної катастрофи. Особливо враховуючи, що спиртне перетворилося вже в якусь традицію, властиву багатьом народам.

Алкоголізм і його наслідки, небезпечні не лише для фізичного і психічного здоров’я людини. Дане явище завдає непоправної загрозу всьому суспільству. Які соціальні наслідки такого лиха? Яку негативну роль відіграють залежності в житті соціуму, давайте, поговоримо про це.

Алкоголь і громадське життя

Спиртовмісні напої відкрили ще жителі середньовіччя. Сировиною для виготовлення веселющої рідини служило різне натуральне рослинне сировину:

 • мед;
 • ягоди;
 • зерно;
 • плоди.

За даними археологічних розкопок, про рідини, «викрадає розум», люди дізналися більше 9 000 років до н. е. В ті часи найбільшу популярність набула виноробство. Наприклад, жителі стародавнього Середземномор’я вживали винні продукти незалежно від віку і соціального стану.

Вино довгий час вважалося священним, містичним напоєм, який дарує довголіття і здоров’я.

Алкоголь постійно супроводжував людину. Пік своєї популярності гарячливе набула, коли стало відомо про його здатності впливати на людську психіку. Зокрема, на емоційні і поведінкові реакції. Що первісно несе з собою випивка?

 1. Балакучість.
 2. Розкріпачення.
 3. Гарний настрій.
 4. Бадьорий настрій.

Приходячи до людини під маскою друга і товариша, спиртне з часом різко змінює свій вигляд, перетворюючись в безжалісного вбивцю здоров’я. Варто лише згадати наслідки алкоголізму у чоловіків і жінок. Коли каламутніє свідомість, з’являється агресивність, розуміння наявних проблем зі здоров’ям і усвідомлення, що з цієї алкогольної трясовини не так просто вибратися.

Вперше задумалися про згубні наслідки міцного на початку XIX століття. Той час ознаменувався першими спробами боротьби з соціальним алкогольних злом. Створювалися спільноти тверезників, що ратують про «чистої» життя, проводилися масові акції. Організовувалися заходи, присвячені боротьбі з пияцтвом, які активно підтримувала церква.

За темою:  Відмовляють ноги від алкоголю: що робити

Суть алкоголізму

За визначенням алкозависимость – це неконтрольоване і вже стала неусвідомленої тяга до регулярного споживання спиртовмісних напоїв. До речі, незважаючи на всю значущість наявної проблеми, досі не існує єдиного поняття, що таке алкоголізм:

 • у народі алкозависимость називають «пияцтвом»;
 • трактування ВООЗ йдеться про алкозалежності, як про «будь розпиванні алкосодержащей продукції»;
 • медицина трактує алкоголізм, як хронічне захворювання, що формується на тлі психологічного і фізичного потягу.

Особливістю захворювання є прирівнювання його до необхідної для нормальної життєдіяльності людського організму добавці. Тобто для залежного спиртне прирівнюється за необхідності до звичайної їжі, без якої людина не зможе жити.

Що несе залежність

Ми не будемо детально торкатися численних проблем здоров’я (порушення роботи головного мозку, серцевої діяльності за впливу етанолу). Функцій репродуктивної системи, якої особливо страшний пивний алкоголізм, наслідки у чоловіків при цьому наступають просто катастрофічні. Які соціальні проблеми несе зловживання алкоголем?

 1. Збільшення інвалідизації.
 2. Зростання ДТП з різним фіналом.
 3. Високий відсоток смертності у новонароджених.
 4. Різке скорочення народжуваності та зростання смертності.
 5. Втрата друзів, роботи, соціального укладу життя. Розпад сімейних відносин.
 6. Підвищення числа суїциду серед дорослого населення, що зловживає спиртним.
 7. Зростання небажаних вагітностей, що призводить до поповнення чисельності мешканців дитбудинків і будинків дитини.
 8. Поява на світ дітей з вродженими каліцтвами, аномаліями, генетичними захворюваннями та значним відставанням у розвитку.
 9. Збільшення порушень громадського порядку. На тлі процвітаючої в суспільстві алкоголізму посилюється і кількість крадіжок, бійок, насильства, вбивств.

Середня тривалість терміну життя і алкозалежних хворих порівняно зі здоровими скорочена на 20-25 років.

Особистісні нюанси залежних

Щоб грамотно підійти до даної ситуації, виявити і усунути всі соціальні наслідки алкоголізму і наркоманії, необхідно розібратися в ній досконально. Одним з фахівців, присвятив цій проблемі багато років наукових пошуків, є професор, лікар-нарколог Лісіцин Ю. П. Вчений виявив і класифікував алкобольных на наступні типи:

 1. Непитущий. Тобто людина, абсолютно не вживають спиртні напої.
 2. Слабо-п’ють. Особи, які лише зрідка дозволяє собі розслабитися за допомогою алкоголю. Вони навіть не п’ють, а випивають суто по святах і споживають невелику кількість спиртного.
 3. Помірно питущі. Дані особи п’ють вже частіше та рясніше. В основному вони відпочивають за чаркою або келихом спиртного 1-2 рази в тиждень, причому не пропускають жодного свята. Щоб виправдати бажання випити, особам даної категорії потрібен привід.
 4. Сильно питущі. Сюди вже і відносяться п’яниці, алкозалежні, у яких є розвинене пристрасть на фізичному і психологічному рівні. Саме ці особистості являють собою особливу загрозу для соціуму. Дані хворі не в змозі контролювати процес випивки, вони вже повністю залежні від етанолу.
За темою:  Скільки тримається пиво в організмі

Причому перехід в останню, четверту класифікацію легкий і абсолютно непомітний для людей, які є слабо і помірно-питущими. Алкоголізм розвивається непомітно, міцно і повністю захоплюючи в свої мережі всю людську особистість.

Соціально-економічні наслідки цієї страшної залежності стають найбільш жахливими. Адже вони зачіпають всі оточення питущого людини. Страждають діти та часто повторюють шлях батька або матері, хворих на алкоголізм. Руйнуються сім’ї, підривається загальний фон здоров’я нації.

Боротися з цим явищем слід вже в підлітковому віці, пояснюючи і показуючи весь страх алкогольної життя і жахливі наслідки залежності. Важливим пунктом стає і робота з дорослими залежними, адже при своєчасному підході людину ще можна повернути до здорове соціальне життя.

MAXCACHE: 0.38MB/0.00707 sec