Стадії цирозу печінки

Цироз – одне з найстрашніших хронічних захворювань, яке при відсутності належного лікування постійно прогресує. В клітинах печінки спостерігається розвиток патологічних змін, коли здорові і функціональні тканини замінюються фіброю. Виходячи з цього, можна з упевненістю говорити про те, що печінка перестає функціонувати. Цей фактор впливає і на роботу інших внутрішніх органів, що позначається на загальному стані організму. Стадії цирозу печінки повільно перетікають одна в іншу і майже не піддаються лікуванню. У зв’язку з цим дуже важливо помітити перші симптоми захворювання і звернутися за допомогою фахівців.

Стадії цирозу і симптоматика

На жаль, сьогоднішній рівень медицини не передбачає можливості повного позбавлення від цього захворювання, однак на початкових стадіях можна вплинути на швидкість процесу і загальмувати розвиток катастрофи. Саме тому дуже важливо знати як про самому захворюванні, так і про симптоми, які його супроводжують.

Початкова стадія

Початкова стадія цирозу печінки носить назву етапу компенсації. На цьому етапі беруть початок запальні процеси в тканинах печінки. Перші симптоми захворювання виражаються в загальній слабості організму, відсутність апетиту, проблеми з концентрацією. Перебуваючи під впливом цих симптомів, людині стає з кожним днем все важче здійснювати трудову діяльність, так як організм дуже швидко втомлюється.

Небезпека захворювання, в першу чергу, обумовлена тим фактом, що поява перших симптомів багато людей списують на нестачу вітамінів і надмірні навантаження. Але патологія не стоїть на місці і поступово набуває катастрофічні форми.

Друга стадія

Симптоматика стадії субкомпенсації виражена набагато яскравіше. Симптоми носять хворобливий характер і проявляються у постійному свербінні шкірних покривів. Змінюється і сам відтінок шкіри, який набуває яскраво-жовті тони. У такі моменти людина може відчувати різкі перепади температури.

У більшості випадків подібні явища супроводжуються появою важкості у шлунку, сильних нападів нудоти і блювоти. У блювотних масах спостерігається присутність великої кількості жовчі. У хворого повністю відсутній апетит, що сприяє швидкому зниженню ваги. Змінюється колір калових мас, які стають більш світлих відтінків.

Внаслідок порушень, пов’язаних з відтоком жовчі, змінюється колір сечі. Вона стає більш темного відтінку, купуючи схожість з портвейном або червоним вином. Причина подібних симптомів полягає в тому, що жовч накопичується у внутрішніх органах.

За темою:  Як роблять безалкогольне вино

На даному етапі в печінкових тканинах спостерігаються небезпечні запалення, коли функціональні частини органу заміщуються з’єднувальними тканинами. Але орган ще продовжує нормальне функціонування. Однак слідом за поширенням запалення, сполучні тканини охоплюють все більші ділянки. У зв’язку з цим будова органу змінюється, він стає більш щільним. Ці зміни можна помітити при проведенні процедури пальпації.

Ознаки цирозу печінки у чоловіків на ранніх стадіях настільки характерні, що мало хто здатний залишити їх без уваги. Розвиток захворювання в більшості випадків призводить до того, що в певних частинах черевної порожнини починаються скупчення рідини. Це призводить до того, що відбувається випинання живота з характерним скосом вправо.

Третя стадія

Цироз печінки в стадії декомпенсації – одна з найбільш важких форм даного захворювання. На цьому етапі беруть початок різні серйозні ускладнення у вигляді пневмонії, утворення тромбів і навіть коми. Для захворювання подібної форми вельми характерні появи внутрішніх кровотеч. Багато хворі починають помічати синці при чищенні зубів або після відвідування туалету. На даному етапі для захворювання характерні такі симптоми, як:

  • діарея;
  • часті напади блювоти;
  • проблеми з репродуктивними функціями;
  • різке схуднення;
  • зниження тонусу м’язів;
  • атрофія верхніх кінцівок;
  • висока температура.

Саме стадія декомпенсації представляє найбільшу небезпеку для життя людини. Внаслідок високої ймовірності відмови роботи внутрішніх органів, людина повинна постійно перебувати під пильною увагою фахівців в умовах клініки. Дуже часто на даному етапі захворювання з’являється необхідність пересадки постраждалого органа.

Четверта стадія

Термінальна стадія цирозу печінки поступово змінює етап декомпенсації. Коли захворювання набуває дану форму, хворий вже тривалий час знаходиться в комі. На цьому етапі відбувається повна деформація печінки, викликана зменшенням її розмірів. На відміну від печінки, розмір селезінки збільшується в кілька разів.

На даному етапі захворювання може бути ускладнене такими патологіями, як анемія і лейкопенія. На цьому тлі знижується рівень концентрації протромбіну, що призводить до постійних кровотеч. Уражається головний мозок під впливом печінкової коми. В даному стані врятувати життя хворого майже неможливо.

У дев’яноста відсотках випадків пацієнти вже не приходять до тями.

Причини розвитку захворювання

За даними фахівців, причини розвитку цирозу печінки полягають у наявності певних захворювань і патологій. До таких патологій відносяться проблеми з серцевим м’язом. В результаті подібних проблем кров циркулює значно повільніше, що може послужити причиною для появи цирозу печінки на фоні серцевих порушень.

За темою:  Через скільки можна годувати дитину після алкоголю

Крім цього, на розвиток хвороби може спричинити таке захворювання, як аутоімунний гепатит. В результаті впливу цього захворювання змінюються механізми роботи імунної системи. Замість бактерій і мікробів, що населяють організм, імунітет починає знищувати здорові клітини. Саме цей фактор і служить початком для розвитку цирозу.

Деякі спадкові захворювання також можуть зіграти вирішальну роль і посприяти появі цирозу. Одне з таких захворювань-це хвороба Вільсона, в результаті дії якої, в печінці накопичуються шкідливі токсини і важкі метали.

До появи цього небезпечного хронічного захворювання веде і залежність від вживання алкоголю. Що особливо важливо, продукти розпаду етилового спирту мають величезне негативний вплив не тільки на печінку, а й на кожен орган людського тіла. Під впливом отруйних речовин, печінка перестає виконувати свою головну функцію – переробляти спирт.

Коли людина регулярно вживає ненормований кількість алкоголю протягом декількох років, ймовірність розвитку цирозу сягає сімдесяти відсотків.

Наскільки небезпечний цироз печінки на останній стадії, фото людей скажуть як не можна краще. На розвиток цієї хвороби можуть вплинути і деякі медикаментозні засоби, а також інфекційні та паразитні хвороби.

Види ускладнень

Остання стадія цирозу печінки супроводжується появою небезпечних патологій. В першу чергу — це кровотечі. Причиною їх появи служить варикозне розширення вен і погана прохідність судин.

Причина судинних проблем полягає в тому, що фібра перетискає судинні стінки, змушуючи саму систему перерозподілити циркуляцію крові. Слідом за цим спостерігається розширення вен через їх перевантаженість. Стінки артерій, судин і вен стоншуються і починають пропускати крізь себе невеликі кількості рідини.

Перепади тиску і постійні напади блювоти можуть стати причиною появи невеликих розривів, що лише посилить силу кровотечі. Коли в організмі людини спостерігаються внутрішні кровотечі, в блювотних масах утворюються червоні згустки. На цьому тлі значення артеріального тиску може сильно впасти, з’явитися слабкість. Напади запаморочення майже не припиняються, а стілець набуває чорний відтінок.

За темою:  Що таке алкогольна кома та її наслідки

Перитоніт — одна з частих патологій, що супроводжує термінальну стадію. Людина відчуває гострі болі в районі живота. Температура шкірних покривів може досягати тридцяти дев’яти градусів Цельсія. На цьому тлі людина відчуває сильний занепад сил.

У рідкісних випадках на тлі даного захворювання виникають різні новоутворення злоякісного характеру. У спеціальних центрах з допомогою діагностики, медичні фахівці допоможуть відстежити динаміку їх розвитку. Але варто сказати, що прогнози на лікування носять невтішний характер.

Коли захворювання набуває завершальну форму, орган людини перестає функціонувати. На цьому ґрунті бере свій розвиток печінкова кома. Дана патологія має характерну симптоматику, виражену в появі проблем, пов’язаних зі сплутаністю свідомості. Також хворий стає млявим і хоче постійно спати. Шкірні покриви набувають характерні жовті відтінки, а з рота з’являється запах аміаку.

Прогнози

Сприятливість прогнозу залежить від стадії хвороби, на якій хворий звернувся за медичною допомогою. Коли хвороба носить початковий характер та перебуває у стадії компенсації, лікарі відводять пацієнту близько десяти років нормальної життєдіяльності. Більш складні стадії хвороби призводить до того, що тривалість життя пацієнта зменшується в геометричній прогресії.

Говорити про те, скільки залишилося жити людині з термінальною стадією цирозу печінки досить складно, так як смертельний результат може статися в будь-яку хвилину. За словами фахівців, хворі в такому стані, проводять залишок свого життя, перебуваючи в стані коми.

Важливо розуміти, що на тих стадіях, коли медицина здатна протистояти розвитку захворювання і продовжити людське життя, явні ознаки хвороби відсутні. У зв’язку з цим можна говорити про важливість регулярності медичних обстежень і профілактики роботи внутрішніх органів.

MAXCACHE: 0.39MB/0.01427 sec