Ступені алкогольного сп’яніння у проміле: таблиця

Алкоголізм – смертельно небезпечна патологія, що розвивається внаслідок регулярного і тривалого вживання алкоголесодержащей продукції. Залежність від спиртного формується у людини на фізичному і психічному рівні. Щорічно від отруєння етиловим спиртом і хронічного алкоголізму гинуть сотні тисяч людей.

Особистість, яка перебуває під впливом спиртного, стає небезпечною для оточуючих. Особливо це стосується питущих водіїв. ДТП зі смертельними наслідками за статистикою частіше скоюються людьми, що знаходяться під дією спиртного. Які існують ступені алкогольного сп’яніння в проміле, це важливо знати для кожної людини – власника авто.

Як відбувається визначення алкоголю в крові

Для визначення концентрації алкоголю в організмі людини взята одиниця виміру проміле. Це латинське слово, що означає в перекладі «за тисячу».

Одне проміле дорівнює тисячної частки конкретного числа яких становить 1/10 одного відсотка.

Для визначення наявності алкоголю в людському організмі використовується спеціальний прилад – алкотестер. Визначається ступінь сп’яніння в проміле у видихуваному повітрі, який виробляє людина в спеціальну трубочку-мундштук.

Обдурити дане пристрою практично нереально, тому сумніватися в достовірності результату не доводиться. Але як визначити власне сп’яніння, якщо під рукою тестера немає?

Виявити ступінь сп’яніння

При вживанні спиртних напоїв у людини проявляються певні симптоми. Вони різняться в залежності від кількості випитого. При легкому ступені сп’яніння симптоматика наступна:

 • запаморочення;
 • хиткість ходи;
 • незв’язність мови;
 • неприродний блиск очей.

Симптоми сп’яніння наростають, і вже при важкому ступені алкогольної інтоксикації людина може втратити свідомість, навіть пам’ять. У сильно опьяневшей особистості також будуть відсутні рефлекси на зовнішні подразники, в гіршому випадку алкогольна інтоксикація здатна призвести до коми та загибелі людини.

Ступінь сп’яніння в проміле таблиця

Фахівцями розроблена спеціальна система класифікації різних ступенів сп’яніння з прив’язкою до проміле. Кожна ступінь має власні симптоми і по-своєму впливає на самопочуття і поведінкові реакції людини. Для зручності всі дані можна вивести в одну таблицю:

Стадія сп’яніння Проміле Симптоматика
перша або легка 0,5—1,5 поліпшується настрій, підвищується самооцінка;

зникає млявість, знижується напруга;

злегка знижуються мовна і рухові функції

друга або середня 1,5—2,5

розмова випив стає монотоннее, втрачається мовна виразність;

початкова ейфорія змінюється дратівливістю;

з’являється агресивність до оточуючих;

зникає почуття самозбереження;

знижується пам’ять і координація

третя або сильна 2,5—3 повністю пропадає здатність координувати свої руху;

відзначається втрата слухових і зорових здібностей;

розвивається сонливість;

людина може втратити свідомість;

іноді проявляється мимовільна дефекація і сечовипускання

четверта або важка 3-4

пропаде здатність до пересування;

зникають мовленнєві функції;

людина не впізнає людей, місцевість;

зазначається повна або часткова амнезія (втрата пам’яті);

можлива алкогольна кома, що приводить до летального результату

п’ята або смертельна понад 5 дана стадія характеризується повним ураженням ЦНС і роботи всіх внутрішніх органів, ця ступінь отруєння практично завжди призводить до смерті

Але цей стан сп’яніння в проміле, наведене в таблиці, вважається усередненим. Спиртне діє на людину індивідуально і вибірково.

Від чого залежить сп’яніння

Рівень і ступінь впливу спирту на організм людини залежить від багатьох факторів. Відмічено, що у жінок ступеня сп’яніння розвиваються набагато швидше, особливо в певні дні місячного циклу.

На форму сп’яніння впливає ряд фізіологічних причин, так і додаткових, не залежних від фізіології людини.

Фізіологічні:

 • вік людини і його стать;
 • вихідне стан здоров’я;
 • наявність хронічних захворювань;
 • емоційний стан в момент випивки.

Інші фактори, що впливають на ступінь сп’яніння:

 • вид спиртного напою;
 • наявність і якість закуски.

Крім усереднених ступенів, сп’яніння існує і атипова форма інтоксикації. Вона відзначається у людей після травми голови різного ступеня тяжкості. Показники стадій сп’яніння можуть розходитися і у осіб, які страждають хронічним алкоголізмом.

Швидкість виведення спиртного

Також відрізняється і швидкість виведення спиртного. Якщо у жінок цей показник в середньому становить 0,08-0,1 проміле за годину, то у чоловіків процес більш швидкий – порядку 0,1—0,15 проміле кожні 60 хвилин. Даний процес тривалий і важкий, насамперед для печінки.

Доведено, що при сп’янінні з концентрацією алкоголю в 2 проміле, організм очиститься від продуктів розпаду етилового спирту і повністю прийде в норму тільки через 20-24 години. Цей час також варіюється. Для когось достатньо всього пари-трійки годин, щоб протверезіти, а інший страждає тривалим і важким похміллям.

Тому точний рівень заспиртованности організму визначити, не маючи під рукою алкотестера, практично нереально. Тим більше, враховуючи, що й швидкість сп’яніння також варіабельна. Комусь достатньо пари ковтків пива, а інший зберігає ясність думки і після пляшки горілки.

Коли можна сідати за кермо

В крові навіть абсолютно тверезої людини при ретельному обстеженні можна знайти природний алкоголь. Його міститься близько 0,3 проміле. Цей рівень вважається природним і єдиним, при якому можна керувати транспортним засобом у нашій країні.

Але в деяких іноземних державах влади відрізняються більшою лояльністю до водіїв – любителям спиртного. В таких країнах максимальний поріг проміле для них підвищують. Наприклад:

 • німецькі та французькі поліцейські побажають вам вдалого шляху навіть при виявленні в крові 0,5 проміле – там це вважається гранично допустимою нормою;
 • а от в Ірландії та Англії можна спокійно розкачувати за кермом авто, перебуваючи в легкому ступені сп’яніння, гранично допустимі показники ще вищі і становлять до 0,8 проміле.

Що загрожує порушникові

У Росії існують дуже суворі закони, що стосуються пияцтва за кермом. Якщо співробітниками ДАІ було зафіксовано яка-небудь ступінь сп’яніння, порушнику загрожують такі штрафи:

 1. При першому фіксуванні порушення грошовий штраф, що становить 30 000 рублів. Також у автовласника вилучаються права на строк до 2 років.
 2. При вторинному затримання даного водія розмір штрафних санкцій вже буде складати близько 50 000 рублів. Плюс до всього порушникові загрожує вже реальний термін ув’язнення під варту на 10-15 діб. Прав він втратить на 3 роки.

Скільки проміле міститься в кожному виді алкоголю

Повторимося, що на кожну людину алкоголь впливає по-різному. Причому на одну і ту ж особу спиртне може впливати неоднаково в різний час доби і при неоднаковому фізичному і психічному стані людини. Якщо брати усереднені показники, то їх можна привести до наступних цифр:

 • пиво (0,5 л): 0,5 проміле;
 • горілка (300 г) або пиво (2,5 л): 1,2 проміле;
 • горілка (1 літр): 5 проміле.

Тобто, можна сказати, що пара пляшок горілки для середньостатистичної людини може стати смертельною дозою. Але, навіть перебуваючи в легкій стадії сп’яніння, водії можуть створити небезпечні ситуації на дорозі.

Алкоголізм – явище, яке є найбільш небезпечним в соціальному плані. Кількість страждають залежністю від спиртного особистостей збільшується з кожним роком. Останнім часом медики часто діагностують алкоголізм навіть у зовсім юних підлітків. Пам’ятайте, що стати алкоголіком дуже просто і легко, а от розлучитися із згубною пристрастю набагато важче.

За темою:  Таблиця калорійності горілки і пива

MAXCACHE: 0.38MB/0.00069 sec